موسسه اعزام دانشجو - اقتصاد در لهستان - go2tir
poland
کشور لهستان

اقتصاد در لهستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور لهستان در ابتدا از نظر اقتصادی ضعیف ظاهر شد اما با سیاست های درست اقتصادی به کار برده در طول 25 سال گذشته این کشور با رشد 40 درصدی در زمینه اقتصاد روبرو بوده است. در حال حاضر اقتصاد کشور لهستان تنه به تنه اقتصاد های بزرگ اروپا مانند فرانسه قرار دارد.

کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است. این کشور به نوبه خود در زمینه سیب زمینی و چاودار نیز توانسته به خودکفایی برسد کشاورزی در کشور لهستان به میزان سال گذشته رشد 15 درصدی داشته است.

کشور لهستان ششمین تولیدکننده و صادر کننده سیب در کل جهان به شمار می آید. این کشور از نظر صنعت و معدن نیز در وضعیت خوبی قرار دارد. پایه صنعتی کشور لهستان در بخش زغال سنگ، نساجی و مواد شیمیایی است. این کشور در زمینه ماشین آلات و آهن و فولاد نیز به رتبه بالایی رسیده است. الکترونیک و تولید ماشین و کشتی سازی در کشور لهستان نیز گردش مالی گسترده در کشور لهستان ایجاد کرده است. تأثیر دارو در کشور لهستان بسیار خوش درخشیده است به طوریکه ارزش کل بازار داروخانه کشور لهستان 5 درصد به نسبت سال گذشته افزایش داده شده است. در این کشور تجهیزات پزشکی در لیست موارد صادراتی قدرتمند قرار دارد.

مطالب مرتبط