x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور لهستان - gotootir

نظام آموزشی لهستان

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور لهستان - gotootir

همه‌ی کودکان لهستانی تحصیلات خود را از سن 6 سالگی آغاز می‌کنند. این تحصیلات تا 12 سال بعد در مقاطع ابتدایی و متوسطه ادامه پیدا خواهد کرد. مدارس و دانشگاه‌های لهستان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر به صورت خصوصی یا دولتی اداره می‌شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی برای دانش آموزان مقیم لهستان رایگان است. 

پس از پایان دوره متوسطه دانش آموزان می‌توانند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شوند. برای این کار آن‌ها باید نمره قبولی در آزمون‌های برگزار شده را کسب کنند. دانشجویان انتخاب دیگری نیز دارند و آن ورود به بازار کار و پرداختن به شغل و مهارت مورد علاقه‌شان است.

دوره‌های دانشگاهی در لهستان تعداد ترم‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و در هر سال تحصیلی دو ترم وجود دارد. دانشجویان لیسانس باید سه یا چهار سال در دانشگاه تحصیل کنند. این مدت برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین دو تا سه سال خواهد بود، البته کارشناسی ارشد برخی از رشته‌ها یک ساله است. البته تعداد این رشته‌ها بسیار محدود است. دوره دکترا در لهستان یک دوره چهار سال به بالا را در بر می‌گیرد.

 

در دانشگاه دوره زبان وجود ندارد.دانشجویان باید تسلط یا مدرک زبان داشته باشند در غیر اینصورت باید یکسال دوره های کالج را طی کنند.