موسسه اعزام دانشجو - بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به لهستان - گو تو تی آر
poland
کشور لهستان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به لهستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر بعضی واکسن ها طبق دستورالعمل CDC و WHO به طور عموم برای سفر به لهستان پیشنهاد می شود و بهتر است مسافران قبل از رفتن، خود را برای بیماری­های هپاتیت A، هپاتیت B، هاری، دیفتری، مننژیت، فلج اطفال، سرخک، اوریون و سرخجه، زونا، ذات الریه و آنفولانزا واکسینه کنند. البته اگر قبلا این واکسن ها را زده اید برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنید.

واکسن هپاتیت A
 استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می تواند باعث انتشار بیماری هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می­شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید. در مصرف آب و غذای خود در سفر به لهستان مراقبت های لازم را انجام دهید.

واکسن هاری
هاری بیماری است که  از طریق گاز گرفتن برخی حیوانات به خصوص سگ ها به انسان منتقل می شود. سگ های خیابانی در اغلب مسافرت ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورند.  بنابراین تزریق واکسن هاری توصیه می‌شود.

واکسن دیفتری
 واکسن سه گانه یا توأم حاوی واکسن برای سه بیماری دیفتری، سیاه سرفه و کزاز است و برای ایمن‌سازی افراد تزریق می­شود.


مطالب مرتبط