موسسه اعزام دانشجو - توریسم مذهبی در لهستان - go2tiR
poland
کشور لهستان

توریسم مذهبی در لهستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

در سفر به لهستان، سایت های مقدس زیادی را در لهستان می‌بنید که تعداد بیشتر آنها مربوط به دین مسیحیت و تعدادی مربوط به ادیان دیگر است.
 
کلیسای جامع واول (Katedra Wawelska
 
این کلیسای جامع واقع در قلعه واول در کراکوف، مرکز معنوی دولت لهستان است. محل دفن تقریبا تمام پادشاهان لهستانی و قهرمانان ملی است. پاپ جان پل دوم قبل از اینکه به واتیکان برود، اسقف این کلیسای جامع بود. این کلیسای جامع از قرن دهم میزبان جایگاه مراسم سلطنتی و محل اسقف های Kraków بود. از سال 1037میلادی، هنگامی که کراکوف به پایتخت لهستان تبدیل شد، پادشاهان لهستانی در این محل تاج گذاری می­کردند و در اینجا دفن می­شدند. در داخل کلیسا انواع نقاشی­های مذهبی وجود دارد و در محوطه کلیسا گنبد طلایی کلیسا و مجسمه ها و گچ بری­های زیادی وجود دارد. کتابخانه کلیسا حاوی کتاب­هایی از قرن دوازدهم به بعد است. در سفر به لهستان از این کلیسا دیدن کنید.
 از جمله کلیساها و اماکن مقدس معروف دیگر عبارتند از:
 
-کلیسای پیتر و پل در کراکوف
 -کلیسای جسم مسیح در کراکوف
 - تپه­های واندا و کراکوس در کراکوف
 از زمان وقوع حوادث سیاسی سال 1989، احیای فرهنگی یهودیان در لهستان اوج گرفته­ است. امروزه در سرزمین ویستولا، تعدادی از مکان های گوناگون از دوران باستان و دوران جدید وجود دارد که مربوط به فرهنگ یهودی است.
 کازیمیرز دولینی
 یک شهر کوچک زیبا در رودخانه ویستولا، که توسط خرابه های یک قلعه باستانی و تپه هایی سرسبز احاطه شده است. تا اواخر قرن بیستم، تقریبا نیمی از ساکنین این محل یهودی بودند. امروزه، جشنواره تابستانی با ریشه های فرهنگ یهودی در آن برگزار می­شود. در این شهر رستوران مشهور 
U Fryzjera وجود دارد که غذاهای یهودی سرو می­‌کند. گردشگران سفر به لهستان که دوست دارند با فرهنگ و آداب و رسوم یهودیان آشنا شوند از این محل بازدید می­‌کنند. کنیساها و موزه­‌های مختلفی از فرهنگ یهودیان در ورشو، کراکوف و شهرهای مختلف وجود دارد.
 در دوران قرن 13 و 14 میلادی با هجوم تاتارها به اروپا و رفت وآمد تاجران مسلمان به اروپا، اسلام در لهستان ریشه­‌هایی پیدا کرد. در قرن اخیر تعداد مهاجران مسلمان از افریقا و ترکیه به لهستان بیشتر بوده و تعداد مساجد در این کشور زیادتر شده، تعدادی از این مساجد عبارتند از:
 - مسجد 
Centrum Kury i Islamu در ورشو
 - مرکز فرهنگ اسلامی در ورشو
 - مسجد جماعت مسلمانان احمدی در ورشو
 
 

مطالب مرتبط