x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اطلاعات کلی درباره کشور قطر

 

آب و هوای کشور قطر بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های این کشور نیز خنک اعلام شده است، در کشور قطر توده های هوای سودانی دید می‌شود و باران در این فصل به صورت سیل آسا وجود دارد. تابستان های قطر بسیار گرم و شرجی است، به طور کلی ماه های فروردین و اردیبهشت و فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به کشور قطر محسوب می‌شود. ذخیره گازی در کشور قطر برای 200 سال آینده نیز تخمین خورده است و مشخص است که کشور قطر می‌تواند بهره وری خوبی از منطقه گازی پارس جنوبی داشته باشد. این کشور در سال های اخیر توانسته گاز طبیعی زیادی استخراج نماید و این روال به رشد سریع اقتصادی کشور قطر منجر شده است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که کشور قطر در زمینه اقتصادی به رشد 20 درصدی رسیده است. کشف نفت از سال 1939 توانسته اقتصاد کشور قطر را تغییر دهد و سبب شود که میزان متوسط درآمد کشور قطر افزایش یافته و در لیست کشورهای ثروتمند دنیا قرار بگیرد. در این کشور، سیاست تنوع بخشیدن به منابع درآمد سبب شد تا وابستگی به درآمدهای نفتی از 93 درصد به 83 درصد کاهش یابد. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور قطر، حدود 78618.00 میلیون ریال قطر است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، ppp تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور قطر، 78618.00 دلار آمریکا برآورد شده است. شرکت در رویدادهای ورزشی در قطر را از یاد نبرید، استادیوم ها و زیر ساخت‌های ورزشی در قطر بسیار عالی هستند و این موضوع سبب شده است که مهمانان زیادی در این بخش وارد شوند. قطری ها فوتبال را محبوب ترین ورزش می‌دانند. تورهای جهانی ATP هر فصل در قطر برگزار می‌شوند و بسیار دیدنی و خاص هستند. به طور کلی در سفر به قطر می‌توانید با غول های تنیس جهان، اندی نوری و راجر فدرر دیدار داشته باشید. مردم کشور قطر به زبان عربی صحبت می‌کنند اما در دانشگاه ها و فضای کاری زبان انگلیسی دومین زبان معروف در قطر محسوب می‌شود. واحد پول در قطر ریال اعلام شده است.

 

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره اطلاعات کلی درباره کشور قطر

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی قطر

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

منبع درآمد ارزی در کشور قطر، صادرات نفت و گاز است، این کشور سومین کشور دارنده ذخایر گاز شناخته شده است. به طور کلی اقتصاد کشور قطر وابستگی شدید به نفت دارد، در این کشور درآمد زیادی از طریق گردشگری نیز به دست می‌آید. ذخیره گازی در کشور قطر برای 200 سال آینده نیز تخمین خورده است و مشخص است که کشور قطر می‌تواند بهره وری خوبی از منطقه گازی پارس جنوبی داشته باشد. این کشور در سال های اخیر توانسته گاز طبیعی زیادی استخراج نماید و این روال به رشد سریع اقتصادی کشور قطر منجر شده است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که کشور قطر در زمینه اقتصادی به رشد 20 درصدی رسیده است. اینطور که پیش بینی شده است برگزاری جام جهانی سال 2022 می‌تواند یک فرصت طلایی برای اقتصاد کشور قطر محسوب شود. کشور قطر در لیست سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک قرار دارد. وضعیت کشاورزی در کشور قطر چندان تعریفی ندارد، این موضوع دلیل وجود زمین های شور و ریگزار در کشور قطر است که می‌تواند روال کشاورزی را دچار مشکل نماید. مردم در زمینه اقتصادی بیشتر مشغول به دامپروری و چادرنشینی هستند البته ماهیگیری و صید مروارید در کشور قطر نیز بسیار عالی ارزیابی شده و بخشی از اقتصاد این کشور را پوشش می‌دهد. کشف نفت از سال 1939 توانسته اقتصاد کشور قطر را تغییر دهد و سبب شد که میزان متوسط درآمد کشور قطر افزایش یافته و در لیست کشورهای ثروتمند دنیا قرار بگیرد. در این کشور سیاست تنوع بخشیدن به منابع درآمد سبب شد تا وابستگی به درآمدهای نفتی از 93 درصد به 83 درصد کاهش یابد. با وجود این‌که که اولین ذخایر نفتی در کشور قطر در سال 1939 کشف شده بود، اما تولید آن در طول جنگ جهانی به تأخیر افتاد. این کشور در سال 1961 به اوپک پیوست. از دهه 70 روند ثابتی برای رشد کشاورزی در کشور قطر صورت گرفت به طوری که تعداد کل مزارع تولید کننده در این کشور از 338 واحد در سال 1975 به 406 واحد رسیده است. هر یک از شهرهای کشور قطر به طور مستقل در اقتصاد این کشور تاثیر دارند. زمین های کشاورزی در این کشور در مالکیت دولت قرار داشته و صاحبان این مزارع اغلب به طور غیر مستقیم ورود به پروسه کشاورزی داشته‌اند. اغلب مزارع در کشور قطر توسط نیروی کاری مهاجر اداره می‌شود. کشور قطر در لیست کشورهایی قرار دارد که بالاترین تقاضای داخلی برای آب را دارند، به طور کلی دولت چندین طرح برای توسعه وضعیت شبکه آبی در این کشور از سال 2018 آغاز کرده است. بیشترین بخش فعالیت های صنعتی در کشور قطر در زمینه هیدروکربن است، به طوری که اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه صنایع مرتبط به نفت و گاز پیش می‌رود. واحد پول کشور قطر ریال اعلام شده است و در وضعیت تقسیم شده مبادله می‌شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های قطر

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور قطر حدود 2.60- درصد اعلام شده است و وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به صورت سالیانه نیز بیش از 32.90 درصد اعلام شده است. کشور قطر در زمینه تشکیل سرمایه ثابت ناخالص توانسته به 78618.00 میلیون ریال قطر برسد که رقم قابل توجهی است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور قطر در زمینه ppp تولید ناخالص داخلی سرانه به 112531.50 دلار آمریکا رسیده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در کشور قطر حدود 312.00 میلیون ریال کشور قطر است که با توجه به اوضاع نا به سامان کشاورزی در این کشور در سال های گذشته رقم خوبی است. این کشور توانسته وضعیت تولدی ناخالص داخلی از ساخت و ساز را 22456.00 میلیون ریال قطر اعلام کند. تولید ناخالص داخلی کشور قطر از ساخت در حدود 20511.00 میلیون ریال قطر بوده و وضعیت رشد اقتصادی در این کشور بسیار ایده‌آل است. تولید ناخالص داخلی از معادن در کشور قطر نیز 96374.00 میلیون ریال قطر است. مشخص است که این کشور توانسته در زمینه اقتصاد معدن بسیار عالی عمل نماید. تولید ناخالص داخلی از اداره امور عمومی 10920.00میلیون ریال قطر است، خوشبختانه سیستم های مدیریتی در این کشور در سال های اخیر بسیار عالی عمل کرده و مشخص است که در سال های آینده رشد بالاتری نیز اعلام می‌شود. تولید ناخالص داخلی کشور قطر، از حمل و نقل عمومی 5026.00 میلیون ریال قطر و از خدمات رفاهی، 685.00 میلیون ریال قطر اعلام شده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی قطر

نوع حکومت و ساختار سیاسی قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR قطر ساختاری شبیه سیستم سلطنتی دارد، حاکمیت در این کشور موروثی است و امیر رئیس حکومت و عالی ترین فرد تصمیم گیرنده محسوب می‌شود؛ علاوه بر اینکه طبق قانون، امیر اختیارات وسیعى دارد، او در ارتباط با سایر نهادهایى نیز که تحت حاکمیت مستقیم او نیست، قدرت برتر به شمار می‌آید. ماده 17 متمم قانون اساسى قطر، به امیر این کشور اختیار صدور فرامین براساس توصیه شوراى وزراء و رایزنى‌ با شوراى مشورتى را مى‌دهد و ماده 18 نیز اختیارات اجرایى را با کمک شوراى وزرا به امیر مى‌دهد. بنابراین امیر، قواى مقننه و مجریه را به کمک شوراى وزرا و شوراى مشورتى در اختیار خود دارد. نخست وزیر در این کشور رئیس دولت بوده و توسط امیر مشخص می‌شود. مجلس شورای این کشور دارای 35 کرسی است و نمایندگان نیز توسط امیر انتخاب می‌شوند. قطر کشورى عربی، مستقل و داراى حاکمیت قانونی است، دین آن اسلام است و شریعت اسلامى منبع اصلى قانون‌گذارى در این کشور مى‌باشد. مالکیت فردى و سرمایه‌‌گذارى و کار به عنوان حقوق فردى در این کشور وجود داشته و طبق قانون شکل مى‌گیرد. دولت آزادى فعالیت اقتصادى را که با منافع عمومى تعارضى نداشته باشد مجاز مى‌شمارد. موارد زیر بخشی از مسئولیت های امیر قطر است: 1- نمایندگى در داخل و خارج و روابط بین‌الملل 2. صدور و تصویب کلیه قوانین و احکام 3. ریاست شوراى وزرا 4. فرماندهى عالى نیروهاى ارتش 5. عزل و نصب پرسنل نظامی 6. پذیرش استوارنامه رؤساى هیئت‌هاى دیپلماتیک و کنسول خارجی 7. اعطاى نشان افتخار مطابق قانون 8. عفو یا کاهش مجازات از طریق قانون 9. امضاء پیمان‌ها و ابلاغ معاهدات به شوراى مشورتی 10. اعلام جنگ دفاعى از طریق صدور فرمان - جنگ تجاوزکارانه ممنوع است. 11. نصب و عزل وزراء 12. انتصاب اعضاى شوراى مشورتى طى فرمان امیری

پایتخت و 9 شهر بزرگ قطر

پایتخت و 9 شهر بزرگ قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر دوحه پایتخت کشور قطر است، این شهر زیبا در سواحل زیبای خلیج فارس قرار دارد. این شهر به شکل بسیار مدرن طراحی شده است، در این شهر دهکده های ساحلی زیادی دیده می‌شود، طرح های مدرن سازی در قطر شامل ساختمان‌های تجاری و مسکونی است. این شهر دارای فرودگاه بین‌المللی است، وضعیت اقتصاد این شهر بیشتر در زمینه نفت و گاز و ساخت و ساز دیده می‌شود. اینطور که مشخص است اقتصاد قطر به شهر دوحه وابستگی های زیادی دارد. توسعه زیست محیطی در قطر بسیار ایده‌آل دیده می‌شود. شهر دوحه دارای آب و هوای گرم و خشک است و تابستان های شرجی دارد. یکی دیگر از شهر های قطر، شهر الریان است؛ جمعیت این شهر ۳۹۲٫۴۲۸ نفر است. این شهر یکی از مکان‌های پیشنهادی براى برگزارى جام جهانی ٢٠٢٢ است. علت نامگذاري اين شهر، آن است كه در فصل بارانی به دلیل ارتفاع کم آن ناحيه الريان تبديل به دشت سیلابی می‌شود و در طى این مدت، آب را به گیاهان متعدد وحشی که در این منطقه رشد کرده‌اند می‌رساند. الخور شهری ساحلی در شمال قطر، واقع در 50 کیلومتری شمال دوحه است و یکی از بزرگترین شهرهای قطر به شمار می‌رود. الخور به خاطر نزدیکی به میادین نفت و گاز، شمال قطر و شهر صنعتی راس لفان، محل زندگی بسیاری از کارکنان صنعت نفت و گاز است. از دیگر شهرهای بزرگ در قطر می‌تواند به راس لفان، لوسیل، ذخان، مسیعید، الخراره، وکره، زباره و ام باب اشاره نمود که هر یک دارای سیستم اقتصادی مربوط به خود هستند.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در قطر

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که به طور کلی رویکردهای مالیاتی در کشور قطر در زمینه ثبت شرکت برای ایرانیان و یا به طور کلی خارجیان در یک سطح مشخصی دنبال می‌شود، اولین نکته این است که اغلب ایرانیان در کشور قطر در زمینه ساخت و ساز و خدمات رفاهی فعالیت می‌کنند. نرخ مالیات شرکت در کشور قطر در رنج 10 الی 35 درصد دیده می‌شود و این نرخ نشان از سرمایه گذاری دولت بر روی بخش مالیاتی دارد. نرخ مالیات درآمد شخصی در کشور قطر 0.00 درصد اعلام شده است. وضعیت برای نرخ تأمین اجتماعی در وضعیت 0.00 درصد دیده می‌شود. نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت در کشور قطر حدود 0.00 درصد است؛ از یاد نبرید که به طور کلی سیستم‌های ارزیابی اقتصادی در کشور قطر بر اساس مالیات پیش می‌رود. نرخ مالیات اجتماعی برای کارکنان در کشور قطر نیز حدود 0.00 درصد اعلام شده است. اطلاعات داده شده، جدیدترین اخباری است که از سوی سیستم ثبت شرکت در کشور قطر به دست ما رسیده است. جمعیت ایرانی در کشور قطر نسبت به سال های گذشته رشد 12 درصدی داشته است، این موضوع به دلیل فضای کاری خوبی است که از طریق ثبت شرکت در کشور قطر فراهم شده است.

عجایب قطر

عجایب قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از عجایب در قطر رانندگی بر روی تپه های پر فراز و نشیب ماسه‌ای است که قطعاً یک خاطره به یاد ماندنی را برای شما رقم می‌زند؛ به طور کلی تپه های ماسه‌ای در این کشور با ارتفاع و شیب زیاد وجود دارند و رانندگی در شب بسیار جذاب خواهد بود. بازار ساتانی سوق واقف یکی از دیدنی های عجیب در قطر است، این بازار قدیمی که بازسازسی شده است، شما را با فرهنگ مردم این کشور آشنا می‌کند، در مغازه های بازار پارچه فروشی ها و ادویه جات و همینطور سوغاتی های هنری دیده می‌شود اما سوق واقف یک بازار ساده در قطر نیست، در این بازار فضای دیدنی زیادی وجود دارد و مردم از لباس های سنتی استفاده می‌کنند. در سفر به قطر پیاده روی در کورنیش دوحه نباید از یاد برود؛ شما برای گذران یک بعد از ظهر می‌توانید پیاده روی در این بخش را انتخاب نمایید. این گشت و گذار 7 کیلومتری از کنار خلیج فارس آغاز می‌شود و تا موزه های هنرهای اسلامی ادامه دارد. در این منطقه می‌توانید قهوه بخورید، بادکنک هوا کنید و با جعبه صدف ها عکس بگیرید. در این منطقه نمادهای سنت های گذشته قطری بسیار دیده می‌شود و همینطور وسایل ورزشی برای تناسب اندام نیز وجود دارد. موزه هنرهای اسلامی در قطر از دیگر بخش های عجیب در قطر است، این موزه ساختمانی با نمای بسیار زیبا و جدید است که قطعاً برای شما تازگی خواهد داشت. این موزه در شهر دوحه قرار دارد و بزرگترین موزه اسلامی محسوب می‌شود؛ در این موزه کتاب های خطی، پارچه های نفیس و سنگ های گران‌بهای زیادی دیده می‌شود. خوشنویسی و الگوهای اسلامی و همینطور جواهرسازی و منسوجات بخش مهمی از این موزه محسوب می‌شود. اینطور که مشخص است در این موزه در بخش تراس بیرونی نمایی زیبا برای بازدید از شهر دیده می‌شود و غذاها و سرویس های عالی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. به طور کلی بازدید از این موزه قطعاً با سلیقه شما سازگار خواهد بود. شرکت در رویدادهای ورزشی در قطر را از یاد نبرید، استادیوم ها و زیر ساخت های ورزشی در قطر بسیار عالی هستند. قطری ها فوتبال را محبوب ترین ورزش تلقی می‌کنند. تورهای جهانی ATP در هر فصل در قطر برگزار می‌شود که بسیار دیدنی و خاص است. به طور کلی در سفر به قطر می‌توانید با غول های تنیس جهان، اندی نوری و راجر فدرر ملاقات کنید. مسابقات موتور سواری و مسابقات حرفه‌ای گلف از دیگر رویدادهای سالانه در قطر هستند، به طور کلی ورزش های سنتی نظیر اسب سواری و شترسواری در قطر بسیار مهم است و از تفریحات بی نظیر در قطر محسوب می‌شود.

خلاصه تاریخ قطر

خلاصه تاریخ قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به کتیبه‌ها و سنگ‌های حکاکی شده، سابقه سکونت اولیه در این کشور حدودا به ۴ قرن قبل از میلاد می‌رسد در سال ۱۷۰۰ میلادی، مهاجران در حدود مرزهای کنونی قطر، شهرک‌هایی ساختند و به صید مروارید، ماهی و تجارت مشغول شدند. عربستان و قطر، اختلافات مرزی دارند و پیشینه‌ی این اختلافات به سده نوزدهم باز می‌گرد، در سپتامبر 1992 نیروهای نظامی عربستان سعودی به قطر تجاوز کردند و بخش‌هایی از خاک این کشور را به تصرف درآوردند. به دنبال آن، قطر اجرای قرارداد مرزی 1965 با عربستان سعودی را به حال تعلیق درآورد و به عنوان اعتراض از شرکت در نشست‌های شورای همکاری خلیج فارس خودداری کرد. پس از 3 ماه کشمکش، سرانجام با میانجی‌گری مصر، دو کشور موافقت‌نامه‌ای برای حل و فصل اختلافات مرزی‌شان منعقد کردند.

خلاصه ای از جغرافیای قطر

خلاصه ای از جغرافیای قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطر از نظر جغرافیایی در جنوب غربی آسیا در منطقه خاورمیانه واقع شده است، این کشور در شرق جزیره عربستان قرار دارد. قطر در لیست کشورهای همسایه‌ی ایران است، به طور کلی روابط خوبی بین ایران قطر دیده می‌شود. مساحت قطر حدود 11571 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم کشور قطر به زبان عربی صحبت می‌کنند اما در دانشگاه ها و فضای کاری، زبان انگلیسی دومین زبان رایج در قطر محسوب می‌شود. واحد پول در کشور قطر ریال اعلام شده است. آب و هوای کشور قطر بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های این کشور نیز خنک اعلام شده است، در کشور قطر توده های هوای سودانی دیده می‌شود، باران در این فصل به صورت سیل آسا وجود دارد، تابستان های قطر بسیار گرم و شرجی است؛ به طور کلی ماه های فروردین و اردیبهشت و فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به کشور قطر محسوب می‌شود. در این کشور فضای گردشگری زیادی وجود دارد، به طوری که با سلیقه های مختلف سازگار است، شرایط برای زندگی در قطر به طور دقیق فراهم شده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد مردم این کشور بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. کشور قطر، بیابانی است اما هنوز هم در برخی از بخش های این کشور فضای سبز زیادی دیده می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری قطر

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خلفان ابراهیم، و خلیفه ابوبکر از بازیکنان مشهور فوتبال در قطر محسوب می‌شوند. یوسف احمد از هنرمندان کشور قطر است. وافیکا سلطان و حسن‌الملا از نقاشان صاحب سبک و معروف در قطر به شمار می‌روند. صوفیا الماریا، نویسنده و فیلمساز قطری است. ناصرالخلیفه از بازیکنان تنیس معروف اهل قطر است. موتاز اسا بارشیم، ورزشکار قطری، قهرمانی المپیک دو و میدانی است که رکورد بیشترین پرش را از آن خود کرده است. عبدالله ‌بن ناصر، سیاستمدار قطری است که شهرت زیادی دارد. منصور مفتاح، فوتبالیست محبوب قطری است که در لیگ ستاره های قطر، بسیار درخشیده است. محمد المدیحکی، بازیکن شطرنج اهل قطر است که امتیازات زیادی را در این زمینه بدست آورده است. عرفان علی، بستکتبالیست معروف قطری است که در تیم QATAR SC در لیگ این کشور بازی می‌کند و همچنین از اعضای تیم ملی بسکتبال کشور قطر است.

کشورها و مناطق وابسته قطر

کشورها و مناطق وابسته قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطر در طول تاریخ تحت اشغال عربستان سعودی بوده است.

فرهنگ مردم قطر

فرهنگ مردم قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطر به علت مهاجر پذیری بالا، دارای فرهنگ واحدی نیست. حضور شمار زیادی از اتباع کشورهای مختلف، این کشور را به صورت ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف در آورده است. مذهب مردم قطر اسلام اعلام شده است اما بیشتر آنها سنی هستند و این دین بر روی فرهنگ مردم این کشور تاثیر زیادی داشته است. به طور کلی زمانی که وارد قطر می‌شوید باید این را در نظر بگیرید که پا به یک کشور مسلمان گذشته‌اید و اجازه‌ی هرکاری را ندارید، شما اجازه انجام کاری که با هنجارها و آداب مردم این کشور مغایرت دارد را نخواهید داشت. خانم ها در قطر به صورت پوشیده لباس به تن می‌کنند اما حجاب کشور قطر آزاد است. در صورتی که بخواهید در ماه رمضان وارد خاک قطر شوید، باید از خوردن و آشامیدن در زمان های مشخص در ملاء عام در قطر بپرهیزید. شایان ذکر است که مردم این کشور بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. طبیعت انسانی و اوضاع اجتماعی قطر تا حدودی شبیه به فرهنگ اجتماعی مردم جنوب ایران است. قطر دارای یک جامعه آرام با روابط عاطفی خوب و مناسب می‌باشد.

پیشرفت در قطر

پیشرفت در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور قطر در زمینه ساخت و ساز پیشرفت زیادی داشته است، به طوری که سیستم مسکن در کشور قطر در سال های اخیر بخش مهمی از گردش اقتصادی محسوب می‌شود و دارای رویکرد اقتصادی مشخصی است. این کشور در زمینه شاخص حمل و نقل نیز بسیار عالی عمل کرده است به طوری که سامانه های حمل و نقل در کشور قطر در سال 2019 به صورت پیشرفته تری به کار گرفته شده‌اند، از یاد نبرید که کنترل دولت بر روی نرخ تورم یکی دیگر از پیشرفت های ارزشمند قطر است. قیمت ریال کشور قطر نیز نسبت به قبل بیشتر شده است. دولت این کشور تورم در زمینه مواد غذایی را به طرز عجیبی کنترل کرده است و مشخص است که رویکردهای اقتصادی که در این زمینه دیده می‌شود در سال های اخیر به طور دقیقی پیش رفته است. خدمات رفاهی در کشور قطر از دیگر بخش های پیشرفتی این کشور است که خوشبختانه با رضایت بالای شهروندان قطری ارزیابی شده است. از یاد نبرید که کشور قطر یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در نیاز خود به آب نیز کنترل ایجاد نماید و در این زمینه از جدیدترین تکنولوژی‌ روز استفاده کند. سیستم کتابخوانی و وضعیت آموزش و پرورش در کشور قطر نیز از دیگر بخش های اقتصادی بسیار قدرتمند و پیشرفته است؛ ضریب تعدیل مصرف کننده حمل و نقل در کشور قطر نیز بیش از 15 درصد رشد داشته است و در این زمینه رویکردهای اقتصادی خوبی نیز دیده می‌شود. پیشرفت کشور قطر در سال های اخیر بسیار قابل توجه است.

قوانین عمومی در قطر

قوانین عمومی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهمترین قوانین در کشور قطر، احترام گذاشتن به مذهب افراد است؛ افراد زیادی در قطر بر روی اعتقادات خود تعصب دارند و در راستای حمایت از تعصبات خود، پافشاری می‌کنند و معتقد هستند که زندگی در این کشور باید با اسلام آمیخته باشد. لباس پوشیدن در کشور قطر باید به صورت پوشیده باشد، این موضوع در مکان های مذهبی بسیار بیشتر دیده می‌شود. مردم قطر علاقه ای به رفتارهای توهین آمیز ندارند و از تمسخر دیگران بسیار دوری می‌کنند، از این رو با توهین و بی‌احترامی در این کشور برخورد می‌شود. توجه داشته باشید که هر نوع بی احترامی به پرچم کشور قطر پیگیرد قانونی دارد. کشور قطر یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر در زمینه های قانونی و کم کردن جرایم به نتایج خوبی رسیده است. هیچوقت زبان کشور قطر را مسخره نکنید. در نظر داشته باشید که سخت گیری در زمینه حجاب کشور قطر در سال های اخیر کمتر شده است اما همچنان وجود دارد.

آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:22:16 5,705