موسسه اعزام دانشجو- مهاجرت تحصیلی‌ به روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

مهاجرت تحصیلی‌ به روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- مهاجرت تحصیلی‌ به روسیه - go2tr

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، یکی دیگری از روش‌های موجود است. در صورتی که افراد قصد ادامه تحصیل به زبان روسی در روسیه را داشته باشند، پس از انتخاب رشته تحصیلی و همینطور دانشگاه مقصد می‌بایست ترجمه رسمی مدارک خود را نیز تهیه نمایند. در نظر داشته باشید که برای پذیرش در دانشگاه نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات دارید. نیاز است که آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی شما به همراه ریز نمرات ارائه شود. هر فرد باید صفحه مشخصات پاسپورت و همینطور شناسنامه خود را ارائه دهد. به طور کلی یک پروسه 45 الی 60 روزه نیاز است تا این مسیر به طور دقیق طی شود. 

در مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل ، یک دوره پادفک نیز وجود دارد که شامل دو ترم تحصیلی است که این دوره به زبان روسی برگزار می‌شود.

پذیرش در دانشگاه‌های روسیه به طور کلی 2 ماه از زمان ارسال ترجمه مدارک مورد نیاز تخمین زده شده است.

افرادی که می‌خواهند مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل داشته باشند، باید بالای 17 سال سن داشته باشند. سقف سنی برای تحصیل در روسیه وجود ندارد. ارائه گواهی مالی تنها در مبلغ مشخص، که مبلغ بالایی هم نیست باید ارائه شود.

برای ورود به دانشگاه‌های روسیه نیاز است در آزمون‌های ورودی شرکت نمایید، این آزمون‌ها بسیار آسان است و قابل قیاس با کنکور در ایران نیست. در این آزمون بیشتر وضعیت اطلاعات عمومی افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که شما از دسته افرادی که فارغ التحصیل از دانشگاه‌های گروه الف ممتاز وزارت علوم هستید، مدرک تحصیلی شما بدون مشکل مورد تایید قرار گرفته و در ایران تأیید می‌شود. در صورتی که در لیست گروه ب یعنی خوب قرار داشته باشید، نیاز است که رزومه خوبی ارائه دهید.

مطالب مرتبط