x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- اخذ اقامت روسیه - go2tr

اخذ اقامت روسیه

موسسه اعزام دانشجو- اخذ اقامت روسیه - go2tr

انواع ویزا و اقامت در روسیه بحثی است که در این مطلب به آن پرداخته می شود. در همه ی کشورهای دنیا ویزاهای گوناگونی وجود دارد که بر اساس نیاز مسافران صادر می گردد. برای گرفتن انواع ویزاها باید مراحل قانونی را طی کرد و در آخر موفق به دریافت ویزای اقامت در روسیه گردید. روسیه کشور دوست و همسایه ایران است. به تازگی موج جدید و بسیاری برای مهاجرت به این کشور به راه افتاده است. چندین راه و روش برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. برای آشنایی با انواع ویزا و اقامت در روسیه با ما همراه باشید

شکل 1انواع ویزا و اقامت در روسیه

در کل دو نوع اقامت موقت و دائم در روسیه وجود دارد.

انواع ویزا و اقامت در روسیه و پاسپورت موقت

ویزای موقت روسیه و یا ویزای TRP به مهاجرانی تعلق می گیرد که قصد اقامت موقت در این کشور را دارند. اعتبار این ویزا حدود 3 سال است و شما می توانید تنها در محلی که برایتان مشخص شده است اقامت داشته باشید. برای اخذ این ویزا باید حدود 6 ماه تلاش کنید.

انواع ویزا و اقامت در روسیه و پاسپورت دائم

افرادی که دارای ویزای موقت هستند می توانند بعد از گذشت حدود 1 سال اقدام به گرفتن ویزای دائم روسیه نمایند. البته شرایط سخت تری برای گرفتن این ویزا وجود دارد و قبل از گرفتن باید تمام آن مراحل را با موفقیت به پایان برسانید. به این نکته توجه داشته باشید ، در صورتی که به مدت 6 ماه از خاک روسیه خارج شوید ویزای شما باطل خواهد شد و باید دوباره اقدام به گرفتن پاسپورت نمایید.

با ثبت شرکت ویزای روسیه را اخذ نمایید

شما می توانید با ثبت شرکت اقامت در روسیه را اخذ کنید. اگر در ایران صاحب شرکتی هستید می توانید با انتقال آن کشور روسیه شرکت را به ثبت برسانید. برای این کار لازم نیست که حتما با یک شهروند روسی شریک باشید. یک ایرانی به تنهایی می تواند شرکت رسمی در روسیه داشته باشد. تنها محدودیت برای افرادی که شرکت به ثبت می رسانند این است که در ابتدای کار به مدت سه ماه نمی توانند مدیر عامل شرکت باشند. باید سه ماه یک مدیر عامل روس را وارد کار سازید و بعد از صدور مجوزهای لازم خودتان می توانید به راحتی مدیریت شرکت را به دست بگیرید. یکی از انواع ویزا و اقامت در روسیه این مورد می باشد.

اقامت روسیه از طریق ازدواج

یکی از انواع ویزا و اقامت در روسیه این مورد می باشد. شما می توانید از طریق ازدواج با اتباع روسی اقامت موقت این کشور را به دست آورید. تقریبا بعد از 4 سال می توانید اقامت دائم را نیز دریافت نمایید. در صورتی که در این میان فرزندی به دنیا آید و یا ملکی توسط اتباع ایرانی خریداری شود گرفتن اقامت دائم راحت تر خواهد شد. به تازگی در روسیه قوانینی وضع گشته است که به مردان خارجی که با دختران روس ازدواج می کنند امکانات و تسهیلات خوبی فراهم می آورند.از انواع ویزا و اقامت در روسیه ازدواج با اتباع روس می باشد.

شکل 2انواع ویزا و اقامت در روسیه

ویزای تحصیلی روسیه راهی خوب برای مهاجرت

از انواع ویزا و اقامت در روسیه می توان به مهاجرت تحصیلی اشاره نمود. مهاجرت تحصیلی برای جوانان جذابیت خاصی دارند. روسیه با دارا بودن دانشگاه های خوب و معتبر مقصدی عالی برای مهاجرت تحصیلی می باشد. با ارائه مدارک و ارسال درخواست برای دانشگاه می توانید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایید. اگر انواع ویزا و اقامت در روسیه را بررسی نماییم، خواهیم دید که ویزای تحصیلی بهترین روش برای مهاجرت است. گرفتن ویزای این کشور برای ایرانیان بسیار راحت تر از سایر کشور ها است. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی از ایران به روسیه مهاجرت می کنند. با تسلط داشتن به دو زبان انگلیسی و روسی می توانید در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. این کشور در حوزه علم و تکنولوژی جایگاه خوبی را داراست. مهاجرت تحصیلی در روسیه انتخاب خوبی برای مهاجرت به خارج از کشور است.

هزينه تحصیل در روسیه دانشگاه پاولوف روسیه :

  • پزشكي به زبان روسي سالانه: ٥٣٠٠ دلار .
  • پزشكي به زبان انگليسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار .
  • دندان به زبان روسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار .
  • هزينه پادفك سالانه: ٢٥٠٠ دلار .
  • هزينه خوابگاه سالانه: ١٠٠٠ دلار . 
  • هزينه بيمه سالانه: ٢٠٠ دلار 

مواردی که در بالا ذکر شد از انواع ویزا و اقامت در روسیه می باشد. اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید می توانید اطلاعاتی بیشتری را کسب نمایید.