موسسه اعزام دانشجو- میانگین درآمد در روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

میانگین درآمد در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- میانگین درآمد در روسیه - go2tr

درآمد در روسیه موضوعی است که نظر افراد مشتاق به مهاجرت به روسیه را به خود جلب می نماید. در این مطلب قصد داریم از کیفیت زندگی، میزان متوسط درآمد در روسیه و هزینه ها را بررسی نماییم. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت و یا سفر به کشور روسیه را دارید با ما همراه باشید.

مهاجرت به هر کشوری کار ساده ای نیست. قبل از انجام هر کاری در راستای مهاجرت باید اطلاعات کافی از کشور مقصد و شرایط زندگی در آن را کسب نمایید. روسیه کشور دوست و همسایه ایران است. مهاجرت و اخذ ویزای زندگی در این کشور راحت تر از سایر کشورها است.

 

شکل 1درآمد در روسیه

هزینه ها در روسیه چقدر است؟

در سال های اخیر به دلیل ایجاد تورم قیمت ها افزایش یافته است. شهر های بزرگ مثل مسکو و سنت پترزبورگ شرایط سخت تر و قیمت های بیشتری دارند البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که در شهرهای بزرگ درآمد نیز بیشتر از شهر های دیگر این کشور می باشد. شاید جالب باشد که بدانید قیمت یک فنجان قهوه در این کشور 8 دلار است. یعنی بسیار گران، کالاهای الکترونیکی نیز قیمت های بسیار بالایی دارند. تهیه مسکن و خودرو نیز در سال های اخیر بسیار سخت شده است. واحد پول روسیه روبل می باشد. شما تنها با داشتن روبل می توانید در این کشور وسایل بخرید و یا از سایر خدمات برخوردار شوید. اگر در این کشور دانشجو باشید می توانید از تخفیف هایی برخوردار شوید.

پیدا کردن شغل و میانگین درآمد در روسیه

در حال حاضر این کشور میزان افراد بیکار بسیاری را دارد. اگر به این کشور مهاجرت می نمایید باید بدانید که پیدا کردن شغل برای افراد غیر روسی بسیار سخت است. اگر به زبان روسی مسلط نباشید بهتر است اصلا به این کشور مهاجرت نکنید زیرا امیدی برای یافتن کار نخواهید داشت. اگر در زمینه های تکنولوژی و نفت تخصص داشته باشید امکان یافتن کار راحت تر می شود و در صورتی که زبان انگلیسی را کامل بلد باشید می توانید مشغول به تدریس زبان انگلیسی شوید.

درآمد در روسیه به دلیل قیمت های گران و گزاف زیاد است. در زیر ارقام و میزان متوسط درآمد در روسیه آورده می شود.

قبل از هر چیز باید به این نکته هم توجه شود که در کشور روسیه مانند بسیاری دیگر از کشورها میانگین درآمد مردان بیشتر از زنان است. یعنی در هر شغلی حقوق مردان بیشتر از زنان می باشد. حداقل درآمد در روسیه 940 دلار است و با درآمدی کمتر از این مقدار نمی توان زندگی را اداره کرد.

 

شکل 2درآمد در روسیه

میانگین درآمد در روسیه بر اساس مدرک

دکترا : 48.750 دلار

فوق لیسانس : 47.129 دلار

لیسانس : 38.345 دلار

فوق دیپلم : 28.089 دلار

دیپلم : 27.556 دلار

زیر دیپلم : 14.201 دلار

در تحقیقات اخیر نشان داده شده که درآمد در روسیه بسیار پایین تر از سطح مورد نیاز خانواده ها شده است و تورم به مردم و اوضاع اقتصادی فشار وارد می نماید.

برخی از شغل های پر طرفدار و میانگین درآمد در روسیه

مدیر پروژه : 44.423 دلار

مهندس داخلی : 73.025 دلار

مدیر مالی : 77.410 دلار

وکیل : 40.545 دلار

مدیر فروش : 40.985 دلار

کارگر : 17.058 دلار

حساب دار : 30.586 دلار

دکتر : 35.254 دلار

معلم زبان انگلیسی : 35.236 دلار

آشپز: 31.256 دلار

ادامه تحصیل و هزینه ها در روسیه

گرفتن ویزای این کشور برای ایرانیان بسیار راحت تر از سایر کشور ها است. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی از ایران به روسیه مهاجرت می کنند. با تسلط داشتن به دو زبان انگلیسی و روسی می توانید در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. این کشور در حوزه علم و تکنولوژی جایگاه خوبی را داراست. مهاجرت تحصیلی در روسیه انتخاب خوبی برای مهاجرت به خارج از کشور است.

هزينه تحصیل در روسیه دانشگاه پاولوف روسیه :

  • پزشكي به زبان روسي سالانه: ٥٣٠٠ دلار .
  • پزشكي به زبان انگليسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار .
  • دندان به زبان روسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار .
  • هزينه پادفك سالانه: ٢٥٠٠ دلار .

همانطور که از مطالب بالا می توان نتیجه گرفت درآمد در روسیه به اندازه ای است که می توان هزینه های زندگی روزانه را پرداخت کرد و با تورم و اوضاع اقتصادی کنونی نمی توان پیشرفت چندانی داشت. البته برای افراد حرفه ای و متخصص همیشه و در هر شرایطی راه پیشرفت باز است و می توان به مقام های بالاتری دست یافت.

مطالب مرتبط