موسسه اعزام دانشجو- خرید ملک در روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

خرید ملک در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- خرید ملک در روسیه - go2tr

خرید ملک در روسیه به تازگی و در سال اخیر رواج بسیاری یافته است. روسیه مقصد گردشگری و مهاجرت بسیاری از ایرانیان گشته است. این کشور قوانین و شرایط های گوناگونی برای پذیرش مهاجر دارد. به دلیل دوست و همسایه بودن روسیه با ایران شرایط راحت تری برای مهاجرت ایرانیان فراهم شده است. خرید ملک در روسیه یکی از راه های دیگر برای مهاجرت کردن به این کشور می باشد. در این مطلب به موضوع خرید ملک در کشور روسیه می پردازیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این مورد کسب نمایید.

 

شکل 1خرید ملک در روسیه

چگونه از طریق خرید ملک به روسیه مهاجرت کنیم؟

دولت فدرال روسیه و اداره مهاجرت آن قانونی دارد که به مهاجران این اجازه را می دهد تا با خرید ملک با شرایط خاص اقامت این کشور را دریافت نمایند. البته باید بدانید که با خرید ملک در روسیه هرگز نمی توان اقامت دائم این کشور را گرفت. بنابراین خرید ملک در روسیه راهی برای مهاجرت دائمی به این کشور نمی باشد. روسیه کشوری بسیار مهاجرپذیر نیست و شرایط های خاصی برای مهاجرت موجود می باشد.

در روسیه خانه اجاره کنیم یا بخریم؟

اجاره خانه ها در روسیه بسیار بالا است. برای کسی که مهاجر است و برای زندگی به روسیه می رود بهتر است در صورت داشتن بودجه مالی کافی اقدام به خریدن خانه نماید. این کار مقرون به صرفه تر است و باعث می شود تا درآمد ماهیانه خود را صرف اجاره خانه نکنید. همچنین صاحب خانه ها به افراد مهاجر اعتماد زیادی ندارند و ترجیح می دهند خانه های خود را به دست آنها نسپارند. بنابراین خرید خانه در روسیه می تواند بهترین انتخاب باشد. لازم نیست هزینه های بسیار گزافی را برای خرید ملک در روسیه بپردازید همین که آپارتمانی نقلی در این کشور داشته باشید می توانید به راحتی زندگی خود را اداره نمایید. باید توجه داشته باشید که با خرید ملک حتما مراحل قانونی ثبت مدارک را انجام دهید و به دولت اعلام کنید که خرید ملک را انجام داده اید. در غیر این صورت مشکلاتی برایتان پیش خواهد آمد. در روسیه اکثر خانه ها بیمه می شوند و شما نیز اگر صاحب خانه ای باشید باید آن را بیمه کنید.

قبلا شرایط خرید ملک در روسیه وجود نداشت. یعنی به طور قانونی هیچ کس مالکیت خانه یا زمینی را نداشت اما بعدها با به وجود آمدن تغییرات در قوانین و شرایط این کشور افراد توانستند با پرداخت پول مالکیت زمین های خود را به دست بگیرند.

 

شکل 2خرید ملک در روسیه

به این نکات توجه نمایید

  1. در کشور روسیه بعد از اجاره کردن خانه ای و یا خرید ملک باید اعلام رجیستری در آن شهر را انجام دهید وگرنه مجرم شناخته می شوید و دولت می تواند شما را از خاک روسیه اخراج نماید. انجام کارهای رجیستری شامل هزینه هایی می شود و اغلب صاحب خانه ها تمایلی به انجام این کار ندارند اما شما به عنوان یک مهاجر باید با مالک به توافق رسیده و این کار را انجام دهید.
  2. دلیل اینکه صاحب خانه ها از اجاره دادن آپارتمانهای خود به مهاجران می ترسند این است که در سال های گذشته بعضی از مهاجران اقدام به سودجویی نمودند و در خانه های روس شروع به تشکیل باندها و کارهای خلاف قانون کردند. این اعمال باعث شد تا مردم این کشور نسبت به مهاجران بدبین شوند.
  3. اجاره ها در کشور روسیه معمولا به صورت ماهانه و یا هر سه ماه دریافت می گردد و در قرارداد مدت زمان اقامت فرد در خانه دکر می شود. با افزایش قیمت ملک در روسیه اجاره بها نیز بیشتر می شود.

خرید ملک برای مهاجران در کشور روسیه بهتر از اجاره خانه است. زیرا بدین شکل درآمد فرد پس انداز می شود و می تواند پیشرفت مالی بهتری داشته باشد. خرید ملک می تواند به اقامت فرد در خاک این کشور نیز کمک نماید. در حال حاضر این کشور دچار وضعیت اقتصادی خوبی نیست و تورم چند درصدی گریبان گیر مردم است. همچنین در چند سال اخیر تقاضا برای خرید ملک مخصوصا آپارتمان در روسیه بسیار زیاد شده است. با خرید ملک در روسیه خیالتان از بابت مسکن راحت می گردد و می توانید به راحتی مشغول کار و یا تحصیل خود باشید. قبل از انجام هرگونه اقدام به مهاجرت بهتر است به موسسات مربوطه و معتبر مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط