x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- غذاهای روسیه - go2tr

غذاهای روسیه

موسسه اعزام دانشجو- غذاهای روسیه - go2tr

در گذشته‌­های دور مردم روسیه اغلب کشاورز بودند و غذای غالب آن‌ها سوپ و در کنار آن نان بود. پس از آن‌که تعداد شهرنشینان روسیه زیاد شد، در اثر ارتباط مردم با کشورها و فرهنگ­‌های دیگر فرهنگ غذایی آنان تغییر کرد و در روند آشپزی روس­‌ها پیشرفت­‌های چشمگیری حاصل شد. در زیر نام برخی از غذاهای روسی همراه موادی که در آن به کار برده شده آمده است:

سوپ برش: این سوپ از ترکیب چغندر خوب، گوشت گاو سرخ شده و ادویه‌های مختلف مثل فلفل درست 

می­شود و روی آن با خامه پوشانده می­‌شود.

بیف استراگانف: این غذا با گوشت گاو نواری خرد شده، سس کره، خامه‌ی ترش، خردل و پیاز درست می‌شود.

سوپ کلم: مواد اصلی این غذا کلم شیرین و کلم بروکلی، سرکه، سیب زمینی، کره، پیاز و گاها گوشت است.

گلابچی: شبیه به دلمه کلم است.

بلینی: از خوراکی­‌های اصیل این کشور محسوب می‌­شود. این غذا با خمیری کاملا نازک درست می‌شود، خمیری که با نعناع خوب طعم‌دار شده است.

آکروشا: نام سوپی است که به صورت سرد سرو می‌شود. آکروشای سیب زمینی، محبوب‌ترین نوع آن است. مواد اصلی این سوپ، سیب زمینی، پیاز و زیتون است.

نیش: برای پخت این غذا سیب زمینی پخته و به صورت پوره در می‌آید، سپس پوره را صاف کرده و گوشت گاو را که خوب پخته شده در میان آن قرار داده و می‌پیچند، سپس مواد در هم پیچیده را در روغن فراوان سرخ می‌کنند. نیش را با ماهی هم درست می‌کنند که وجود ماهی به‌کل طعم غذا را دگرگون می‌کند.

خاچاپوری: این غذا شبیه پیتزاهای ترکی است. برای پخت آن از نان آماده یا خمیر استفاده می‌کنند. این غذا به عنوان صبحانه در میان روس­ها سرو می­‌شود.

ژارکیه: یکی از غذاهای اصیل این کشور است. در این نوع غذا بعد از این که گوشت خوب پخت آن را با خامه، هویچ، کرفس، جعفری، سیر، میخک و ادویه‌های متنوع مخلوط می‌کنند.

پلمنی: طعم این غذا شبیه پاستاست. پلمنی با خمیری که میان آن با گوشت، نعناع، پیاز و قارچ پُر شده درست می­‌شود و همه‌ی این مواد را با هم می‌پزند.

چاک چاک: چاک چاک با خمیرهایی تهیه می‌شود که خیلی کوچک و گرد هستند، بعد از این که خمیرهای کوچک خوب نرم شدند، با نعناع و شربت عسل داغ مخلوط شده و سرو می‌شوند.

ماهی قزل آلا دودی یا شاه ماهی شور خوراک: برای یک خوراک تمام عیار قزل آلا یا شاه ماهی از چغندر، پیاز و سبزیجات استفاده می‌کنند تا طعمی متفاوت به ماهی‌ها بدهند. این غذا با سس مایونز سرو می‌شود.