موسسه اعزام دانشجو- موارد ممنوعه در روسیه -go2tr
russia
کشور روسیه

موارد ممنوعه در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- موارد ممنوعه در روسیه -go2tr

موارد ممنوعه در روسیه موضوع این مطلب است. تمامی کشورها قوانین خاص و مختص به خود را دارند. در تمام کشورهای دنیا موارد ممنوعه وجود دارد که نباید به انجام آنها اقدام نمایید. قبل از مهاجرت باید قوانین و مقررات کشور روسیه را به طور کامل بدانید تا در هنگام ورود به این کشور دچار مشکلی نشوید. در زیر چند نمونه از موارد ممنوعه در روسیه را می خوانید.

 

شکل 1موارد ممنوعه در روسیه

  1. اقامت بدون اعلام حضور از موارد ممنوعه می باشد.

بعد از ورود به کشور روسیه شما باید حضور خود را به طور قانونی به سفارت و وزارت مهاجرت این کشور اعلام نمایید. بعد از گذشتن 24 ساعت از ورود به خاک روسیه شما موظف هستید تا حضور خود را به مراجع قانونی اعلام نمایید. چنانچه این کار را انجام ندهید یک متخلف شناخته می شوید. معمولا در هتل ها این کار انجام می گردد ولی باز هم خودتان باید پیگیر این کار باشید.

  1. داشتن برخی از داروها در هنگام ورود به روسیه ممنوع می باشد.

از موارد ممنوعه دیگر باید به داشتن داروهایی نظیر باربیاتورات، کدئین، استروئیدهای آنابولیک، آندروژن ها و هورمون های جنسی دیگر، ضد درد (ترامادول)، سیبوترامین، داروهای روانپزشکی یا سایر مواد ممنوعه اشاره نمود. چنانچه بیمار هستید و باید این داروها را به همراه داشته باشید باید نسخه پزشکی دارای مجوز و ترجمه شده ی خود را به بازرسان فرودگاه ارائه دهید.

  1. شما نمی توانید اشیای عتیقه را از این کشور خارج نمایید.

اگر قصد سوغاتی خریدن اشیای عتیقه را دارید از این کار منصرف شوید. دولت روسیه هرگز به شما این اجازه را نمی دهد که آثار عتیقه و با ارزش را از این خاک خارج نمایید. کالاهایی مانند فرش، سماور، ظروف عتیقه و غیره در فرودگاه از شما گرفته می شوند. در بیشتر کشورها این قانون وجود دارد و هیچ مسافری حق خروج آثار با ارزش را ندارد.

  1. سوار خودروهای غریبه و غیر تاکسی نشوید.

از موارد ممنوعه دیگر سوار شدن به خودروهای نا آشنا است. این موضوع در کشور خود ما نیز وجود دارد. در روسیه به دلیل بالا بودن جرم ها این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر سوار خودروهای افراد سودجو شوید امکان آسیب به مال و جان شما وجود دارد. بهترین کار سوار شدن به تاکسی ها و وسایل نقلیه عمومی است که امنیت بالاتری را دارند. این مورد را جدی بگیرید.

 

شکل 2موارد ممنوعه در روسیه

  1. دوست شدن با افراد غریبه و پذیرفتن دعوت آنها یکی دیگر از موارد ممنوعه

در روسیه سایت های دوست یابی بسیاری وجود دارد. ممکن است عضو یکی از این اپلیکیشن ها شوید و در پی یافتن دوست باشید اما توجه داشته باشید که اعتماد به افراد و پذیرفتن دعوتی از سوی آنها بسیار خطرناک است. افراد با سوءاستفاده از غریبه بودن شما اطلاعات غلط و نادرستی را می دهند و امکان دارد که جان و مال شما را در معرض خطر قرار دهند. در هیچ جای دنیا اعتماد به افراد غریبه جایز نیست و این کار از موارد ممنوعه می باشد. در مورد ارتباطات و یافتن دوست باید بسیار با احتیاط رفتار نمایید.

  1. قرار دادن مدارک در جاهای ناامن از موارد ممنوعه است.

پاسپورت، کارت شناسایی و تمام مدارک شما باید در جایی امن و مطمئن قرار داده شود. از قرار دادن مدارک در جیب شلوار و یا جاهای دیگر لباس خود به شدت اجتناب نمایید. گم کردن مدارک و کارت شناسایی در کشور خارجی می تواند بدترین اتفاق برای یک فرد مهاجر باشد. احتیاط و مراقبت لازم را برای نگه داشتن لوازم و مدارک خود را انجام دهید تا بعدا دچار هیچ مشکل یا اختلالی نگردید.

  1. هرگز مقدار زیادی پول را با خود حمل نکنید.

از موارد ممنوعه دیگر حمل پول زیاد با خود است. در روسیه آمار جرم ها و سرقت های خیابانی زیاد است، به همین دلیل به همراه داشتن مقدار پول زیاد می تواند برای جان و مال شما خطر آفرین باشد. با وجود کارت های اعتباری دیگر نیازی نیست که همیشه با خود پول داشته باشید. می توانید با استفاده از کارت های خود تمام خرید ها و پرداخت ها را انجام دهید و دچار هیچ مشکلی نیز نگردید.

در آخر باید توجه داشته باشید که قبل از مهاجرت ویا سفر به هر منطقه ای باید تحقیقات لازم را درباره ی آن مکان انجام دهید. داشتن اطلاعات کافی درباره ی موارد ممنوعه هر کشوری لازم و ضروری می باشد.

مطالب مرتبط