x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- ازدواج خارجی ها در روسیه - go2tr

ازدواج خارجی ها در روسیه

موسسه اعزام دانشجو- ازدواج خارجی ها در روسیه - go2tr

ازدواج خارجی‌ها در روسیه قوانین خاص خود را دارد. اما اگر یک مرد یا زن خارجی با یک روس ازدواج کند، موفق به اخذ اقامت موقت یا اقامت دائم و در نهایت تابعیت روسیه می­‌شود. ازدواج خارجی‌ها در دفاتر ثبت ازدواج و تولد و...  که مخصوص خارجی‌ها است ثبت می‌شود. مدارک لازم برای ازدواج خارجی ها در روسیه:

  • گواهی تجرد
  • ترجمه شناسنامه و پاسپورت

 

لازم به ذکر است که این ازدواج فقط در روسیه ثبت می‌شود و برای ثبت آن در کشور خود باید با مراجعه به کشور یا سفارت آن کشور در روسیه ازدواج خود را جداگانه ثبت کنید. 

در ایران اگر یک زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند، بلافاصله تابعیت ایرانی برای او ثبت می­‌شود. اما دریافت تابعیت برای یک مرد خارجی که با زن ایرانی ازدواج کند، دارای پروسه طولانی مدت و شرایط خاصی است. در روسیه چنین نیست؛ یعنی برای دریافت تابعیت فرقی بین زن و مرد نیست. هم مرد خارجی و هم زن خارجی، می‌تواند بعد از ازدواج، بلافاصله و طبق قانون، تابعیت روسیه بگیرد. دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج نیازمند حداقل ۴ سال زمان است. 

اثبات سلامت در این قضیه بسیار مهم است و فرد خارجی که متقاضی تابعیت روسیه است، باید طی چندین آزمایش پزشکی در چند دوره زمانی، سلامت خود را ثابت کند. همچنین باید ثابت شود که این فرد برای زندگی در روسیه توانایی مالی لازم را دارد. باید آدرس محل اقامت او مشخص باشد و مدت اقامتش در روسیه در سال، حداقل 6 ماه باشد. کسی که تابعیت روسیه را دریافت می‌کند باید بتواند به زبان روسی صحبت کند. همچنین گواهی عدم سوء پیشینه یکی دیگر از مدارکی است که برای دریافت تابعیت روسیه لازم است.