موسسه اعزام دانشجو- دین در روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

دین در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- دین در روسیه - go2tr

روسیه کشوری است چند ملیتی و به لحاظ دینی می­‌توان گفت اکثریت آن (حدود 75 درصد) مسیحیان ارتودوکس هستند. حدود 8 درصد از روس‌ها بی­‌دین و 5 درصد هم مسلمان هستند. درصد باقیمانده را فرقه‌های کاتولیک، پروتستان، یهودیت و بودایی تشکیل می­‌دهند.

جادوگری و طالع بینی در روسیه بسیار رواج دارد. برخی از جوانان روسی به چندین نوع اعتقاد، فرقه و طبقه بندی‌های جدید مذهبی توجه می‌کنند. 

رشد ادیان خارجی در میان مردم روسیه باعث نگرانی قانونگذاران روسی شد و در سال 1997 دولت در مورد قانونآزادی مذهبی تجدید نظری کرد و تاسال 1990 قانونی تصویب شد که به موجب آن بتواند مذهب را در میان افرادی که جزو توسعه تاریخی روسیه بودند و آن‌ها که نبودند، دسته بندی کند. در سال 1997 قانون بحث انگیزی در مورد ادیان در مجلس روسیه به تصویب رسید که بر اساس آن، تنها ادیانی در روسیه اجازه فعالیت دارند که حداقل پانزده سال در فدراسیون روسیه، پایه گذاری شده باشند. کلیسای ارتدوکس روسیه، اسلام، بودایی و یهودی و بعضی شاخه‌های مذهب مسیحی، با این قانون مطابقت داشتند. همچنین در سال 1998 اعلام شد، کارگران بیگانه‌ای که مذهب آن‌ها غیرقانونی است فقط می‌توانند حداکثر به مدت سه ماه در روسیه اقامت نمایند.

مطالب مرتبط