موسسه اعزام دانشجو- امنیت در روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

امنیت در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- امنیت در روسیه - go2tr

امنیت در روسیه موضوع بحث این مطلب است. برای انجام مهاجرت و یا سفر به کشوری باید از قبل اطلاعات مفید و کافی را درباره ی آن کسب نماییم. امنیت مسئله ای بسیار مهم و حیاتی است. در صورتی که به کشوری نا امن سفر و یا مهاجرت نماییم جان و مال خود را در معرض خطر قرار می دهیم. در این مطلب مواردی را بررسی می نماییم تا به امن بودن و نبودن کشور روسیه پی ببریم. امنیت در روسیه برای افرادی که قصد مهاجرت و یا سفر به این کشور را دارند بسیار مهم است.

 

شکل 1امنیت در روسیه

میزان جرم در کشور روسیه

روسیه کشوری وسیع است و در شهرهای بزرگ از هر قشر و طبقه ای وجود دارد. معمولا افرادی که در طبقه ی پایین اقتصادی قرار دارند گاها اقدام به سرقت و جرم می نمایند. قطعا شما باید حواستان را جمع کنید و بدون اطلاعات کافی به محلی نروید. اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید باید بدانید که در مرحله اول باید از طریق یک موسسه و شرکت قانونی اقدام به این کار نمایید. هرگز برای کسی که تا به حال او و موسسه اش را ندیده اید پولی ارسال نکنید. امنیت در روسیه موضوع مهمی می باشد.

در کشور روسیه باندهای کلاهبرداری وجود دارد و ممکن است افراد به دام این کلاهبرداران بیفتند. بهتر است برای جلوگیری از هرگونه مشکل از افراد مورد اعتماد و آشنایی که در آنجا می شناسید کمک بگیرید و خودسرانه هیچ اقدامی را انجام ندهید. باندهای سرقت نیز در این کشور کم نیستند که امنیت در روسیه را به خطر می اندازند. هرگز وسایل خود را به افراد غریبه نسپارید. هنگامی که از تاکسی و وسایل نقلیه استفاده می کنید مراقب باشید و مطمئن شوید که راننده دارای مجوزهای لازم می باشد. شاید عادت داشته باشید که شب ها تا دیر وقت بیرون از خانه باشید و با خانواده یا دوستان خوش بگذرانید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تا دیر وقت نباید در خیابان های مسکو بمانید. اغلب افراد مست شب ها بیرون هستند و احتمالا این افراد برایتان مشکلاتی را به وجود آورند.

به یاد داشته باشید که هر زمان که پلیس از شما مدارک خواست و یا شما را بازرسی کرد پیش از هر کاری هویت و کارت شناسایی آنها را ببینید.

امنیت در روسیه و موقعیت سیاسی

در اغلب کشورها افرادی مخالف حکومت و مقامات وجود دارد. گاهی این افراد بدون داشتن مجوز اقدام به تظاهرات و اعتراض می نمایند که پلیس نیز با خشونت با آنها رفتار می کند. چنانچه قصد اقامت در روسیه را دارید به یاد داشته باشید که نباید در هیچ تظاهرات بدون مجوزی شرکت نمایید.

تبعیض نژادی نیز موجب خشونت ها و درگیری در روسیه می باشد. بیشتر جمعیت روسیه سفید پوست هستند و اغلب اوقات افراد سیاه در جامعه با تبعیض هایی روبرو می شوند. امنیت در روسیه با درگیری سیاه ها و سفید ها به خطر می افتد.

باندهای کلاهبرداری و امنیت در روسیه

افراد کلاهبردار در همه جای دنیا وجود دارند. برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو باید در انجام تمام کارها احتیاط لازم را داشته باشید. امکان دارد در یک اپلیکیشن دوست یابی فردی را پیدا کردید و با او صمیمی شدید. حواستان را جمع کنید تا در دام کلاهبرداری نیفتید. امکان دارد فرد از طریق کسب اعتماد شما درخواست پول و یا چیزهای دیگری را داشته باشند و از شما سوءاستفاده نمایند. در روسیه باندهای کلاهبرداری نیز بسیار زیاد هستند و گاهی افراد با شرکت در این باندها مشغول سودجویی می شوند. امنیت در روسیه با وجود این باندها کمی ضعیف است.

 

شکل 2مهاجرت به روسیه

 امنیت در روسیه و سفر در جاده ها

اگر قصد سفر با اتومبیل شخصی خود را دارید بهتر از قبل از هر چیز خودتان تمام قوانین و مقررات لازم را رعایت نمایید. تصادفات جاده ای در این کشور کم نیست. گاهی برخی افراد با رفتارهای پرخطر مانند رانندگی در حالت مستی و بعد از استفاده از مشروبات الکلی جان خود و سایر شهروندان را به خطر می اندازند. پلیس این کشور بازرسی هایی را انجام می دهد اما اگر بخواهیم رو راست باشیم باید بگوییم که امنیت جاده های روسیه ضعیف است. سعی کنید شبانه در جاده ها رانندگی نکنید و در صورت رانندگی اصلا  این فکر به سرتان نزند که جایی پارک کنید و در داخل خودرو بخوابید. بیشتر ایرانیان این کار را در جاده ها انجام می دهند ولی باید توجه داشته باشید که روسیه با ایران متفاوت است.

در آخر اگر بخواهیم امنیت در روسیه را مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید که روسیه کشوری بسیار امن نیست. البته شما می توانید با رعایت احتیاط و قوانین به راحتی زندگی کنید و مشکلی نداشته باشید.

مطالب مرتبط