موسسه اعزام دانشجو- تشابهات قوانین روسیه با ایران - go2tr
russia
کشور روسیه

تشابهات قوانین روسیه با ایران

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- تشابهات قوانین روسیه با ایران - go2tr

تشابهات قوانین ایران با روسیه موضوع بحث این مطلب است. قوانین متشابه در برخی از کشورهای جهان وجود دارد. برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند دانستن این موضوع که تشابهات قوانین ایران با روسیه چیست، جالب و قابل توجه است. فردی را قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را دارد حتما باید از قوانین آن اطلاعات کافی داشته باشد تا در کشور خارجی دچار مشکلات نگردد. تشابهات قوانین ایران با روسیه باعث می شود تا فرد احساس راحت تر و بهتری را داشته باشد. کشور روسیه قوانین متشابه بسیاری با ایران دارد. در این مطلب به بررسی تشابهات قوانین ایران با روسیه می پردازیم.

شکل 1 قوانین متشابه ایران و روسیه

  1. استفاده از ارز رسمی روسیه جزو تشابهات قوانین ایران با روسیه

در ایران فقط ارز ریال قابل استفاده است. برای خرید انواع وسایل باید ریال خرج کنید و ارزهای دیگری مانند دلار و یا یورو قابل استفاده نیستند. دقیقا در کشور روسیه نیز همین قانون وجود دارد. ارز رسمی روسیه روبل است و هر ارز دیگری غیر از روبل قابل استفاده در این کشور نیست. برای خرید هر وسیله ای باید روبل داشته باشید. برای تبدیل ارزهای خود به روبل می توانید از صرافی های سراسر روسیه استفاده کنید.

  1. اخذ ویزا برای سفر به روسیه

برای مهاجرت و یا سفر به روسیه باید ویزای مخصوص آن را از طریق سفارت خانه تهیه نمایید. مراحل اخذ ویزا برای مهاجرت ویا سفر به ایران نیز دقیقا به این شکل اجرا می گردد.

  1. تشابهات قوانین ایران با روسیه و رانندگی

گرفتن گواهی نامه رانندگی در روسیه جزو قوانین متشابه بین ایران و روسیه است. در این کشور نیز افراد بعد از دیدن آموزش هایی می توانند با دادن امتحان اقدام به اخذ گواهی نامه رانندگی شوند. در این کشور نیز مانند ایران ترافیک های طولانی و سنگینی وجود دارد. شاید جالب باشید که بدانبد برخی از افراد برای فرار از ترافیک آمبولانس هایی را استخدام می نمایند تا از ترافیک های سنگین آنها را رها سازند. قانون نانوشته ی دیگری که در این کشور نیز وجود دارد رشوه گرفتن ماموران پلیس است. بسیاری از پلیس ها این کار را انجام می دهند و به همین دلیل نیز گاهی هرج و مرج در شهرها به راه می افتد.

باید هنگام رانندگی حتما تمام مدارک خود را به همراه داشته باشید وگرنه پلیش شما را جریمه می نماید. سرعت خودرو در هنگام رانندگی دقیقا از قوانین متشابه است. همچنین نوع خیابان ها به سه نوع خیابان عادی، آزاد راه و بزرگراه تقسیم می شوند.

  1. روس ها نیز مانند ایرانیان برای صنایع دستی ارزش بسیار زیادی قائل هستند.

ایرانی ها به صنایع و هنرهای دستی کشور خود ارزش بسیاری قائل هستند. روس ها نیز همین فرهنگ را دارند. تشابهات قوانین ایران با روسیه همین مورد است. وسایلی مانند سماور، فرش و انواع ظروف فلزی برای روس ها ارزشمند هستند. جالب است بدانید آنها نیز مانند برخی از ایرانی ها فرش های دستبافت و ارزشمند را بر روی دیوارهای خانه نصب می نمایند.

شکل 2 قوانین متشابه بین ایران و روسیه

  1. راه آهن ارزان ترین و راحت ترین سفر

سفر با قطار در روسیه بسیار با صرفه تر و راحت تر است. با استفاده از خطوط راه آهن می توانید سفر خوبی را تجربه نمایید. سفر با اتومبیل و یا سایر وسایل نقلیه گران تر هستند. در ایران نیز این مورد با روسیه شباهت دارد. مسافران ایرانی نیز سفر با قطار را به هر سفر دیگری ترجیح می دهند. این هم یکی از تشابهات قوانین ایران با روسیه است که قانونی نا نوشته و غیر رسمی می باشد.

  1. روس ها نیز مانند ایرانیان افرادی متعصب هستند.

مردمان ایرانی نسبت به مسائل خود و کشورشان تعصب دارند، روس ها نیز دقیقا همین وضعیت را دارند و اگر در پیش آنها از کشور و یا مواردی که به آنها مربوط است انتقاد و یا بدگویی کنید ناراحت می شوند. بهتر است زمانی که به روسیه مهاجرت می کنید این موضوع را که جزو قوانین متشابه است در نظر داشته باشید و با توجه به خصوصیات آن مردم رفتار کنید. فرهنگ و تشابهات قوانین ایران با روسیه بسیار اهمیت دارد.

جالب است بدانید که زمانی که در خانه ی یک فرد روسی هستید بهتر است غذای خود را به طور کامل تمام نکنید و مقداری از آن را در بشقابتان باقی بگذارید. زیرا تمام کردن غذا توسط مهمان نشان دهنده این موضوع است که غذای میزبان به مقدار کافی نبوده و مهمانان سیر نشده اند.

تشابهات قوانین ایران با روسیه ،رسمی و غیر رسمی بین ایران و روسیه این موارد بودند. بهتر است قبل از انجام سفر و یا مهاجرت اطلاعات خود را درباره ی روسیه کامل کنید.

مطالب مرتبط