موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در روسیه- go2tr
russia
کشور روسیه

فوق لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در روسیه- go2tr

معمولاً دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند، به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مسکو فکر می‌کنند. هزینه‌های تحصیل در روسیه نسبت به بسیاری از کشورها پایین‌تر است. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردارند و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانند به راحتی در مقطع دکترا پذیرش بگیرند. بورسیه‌های تحصیلی کشور روسیه برای دانشجویان ارشد بسیار گسترده‌تر از بورسیه‌های دانشجویان کارشناسی است. 

دروس ارائه شده در دوره‌ی فوق لیسانس به دو زبان روسی و انگلیسی است. دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی هستند، لازم است تسلط کافی به این زبان داشته باشند، اما ارائه‌ی مدرک زبان الزامی نیست. 

هزینه‌های تحصیل در بین دانشگاه‌های روسیه متفاوت است؛ اما نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که این هزینه‌ها نسبت به هزینه‌های دانشگاه‌های اروپایی بسیار کم‌تر است و در عین حال سطح علمی دانشگاه‌های روسیه با دانشگاه‌های اروپایی برابری می‌کند. 

مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد پس از دوسال آموزش و کارهای پژوهشی به دانشجویان اعطا می‌شود. 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش گرفتن در مقطع کارشناسی ارشد در کشور روسیه به شرح زیر است:

 لازم است دانشجویان متقاضی مدرک لیسانس داشته باشند.

 متقاضیان فرمی حاوی رشته‌ی تحصیلی مورد نظر و علایق تحصیلی خود پر کرده و ارسال می‌کنند.

 مدارک دیپلم، لیسانس و سایر دوره‌های تحصیلی و افتخارات تحصیلی باید به زبان روسی ترجمه شوند و به همراه یک کپی رسمی ارسال شوند تا تأیید شود که دانشجو می‌تواند در مقطع فوق لیسانس تحصیل کند.

سایر مدارک شناسایی مانند ویزای دانشجویی، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و عکس گذرنامه نیز مورد نیاز است.

همچنین دانشجویان باید گواهی پزشکی تأیید سلامت و آزمایش خون HIV خود را به تأیید کنسولگری روسیه برسانند و تأییدیه را ارسال کنند.

 

 

مطالب مرتبط