موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در روسیه- go2tr
russia
کشور روسیه

رشته های غیر پزشکی در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در روسیه- go2tr

تحصیل در روسیه موقعیت‌های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار برای شما فراهم می‌کند. دانشگاه های این کشور علاوه بر این که از شرایط تحصیلی و سطح علمی خوبی در بین تمام نقاط جهان برخوردارند، هزینه‌های زیادی برای تحصیل در بر نمی‌گیرند. حتی شما می‌توانید با استفاده از ویزای تحصیلی پس از فارغ التحصیلی ویزای کار و اقامت در روسیه بگیرید و شهروند روسیه محسوب شوید. در این قسمت به ارائه‌ی اطلاعاتی درباره‌ی رشته‌های پرطرفداری مانند نفت، خلبانی، هنر، موسیقی، کامپیوتر، هوافضا، داروسازی، مهندسی، معماری، حقوق، مدیریت، توریسم، سینما، طراحی لباس، جواهر و... ارائه می‌دهیم.

اگر قسمت‌های قبلی مقاله را مطالعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که روسیه دارای دانشگاه نفت و گاز است که جزو دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران است. این دانشگاه با بهره‌گیری از استادان و مهندسان باتجربه و استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها دانشجویان خود را به مهندسینی خبره تبدیل می‌کند. شما می‌توانید شاخه موردعلاقه‌ی خود را انتخاب کنید تا برنامه‌های متناسب با آن برای شما ارائه شود. برنامه‌های تحصیل شامل بهره‌برداری، استخراج نفت و گاز، حمل و نقل و حفاری است. بنابراین شما از سال سوم آموزش، گرایش خود را مشخص خواهید کرد.

رشته‌ی خلبانی در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه ارائه می‌شود. روسیه یکی از ابرقدرت‌های صنایع هوایی است و تحصیل خلبانی در این کشور موقعیت‌های بسیار عالی در آینده در اختیار شما قرار خواهد داد. در دانشگاه ایالتی هوافضای سن پترزبورگ رشته‌هایی مانند خلبانی هواپیما، مراقبت هواپیما، مهندسی فرودگاه و... ارائه می‌شود. همچنین شما می‌توانید در انستیتوهای موجود در روسیه به تحصیل در رشته‌ی خلبانی بپردازید.

کامپیوتر از مدرن‌ترین رشته‌های عصر حاضر است که بازارکار آن در شاخه‌های مختلف وجود دارد. این رشته در روسیه نیز مانند بسیاری از کشورها در دانشگاه‌های مختلفی ارائه می‌شود و اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها کار سختی نیست. دانشجویان ممتاز نیز می‌توانند با اخذ بورسیه‌های تحصیلی با هزینه‌های کم‌تری به تحصیل در این رشته بپردازند. این رشته در دانشگاه‌های سن پترزبورگ، مسکو و دانشگاه‌های صنعتی ارائه می‌شود.

هوافضا یکی از رشته‌هایی است که در آکادمی‌ها و انستیتوهای تخصصی ارائه می‌شود. مسکو دارای یک دانشگاه اختصاصی برای این رشته و شاخه‌های مربوط به آن است و متخصصین حرفه‌ای در این زمینه تربیت می‌کند. همان‌طور که می‌دانید روسیه یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های تجهیزات هواپیمایی است.

داروسازی پس از پزشکی و دندان‌پزشکی جزء رشته‌های پرطرفدار گروه تجربی قرار دارد. روسیه دارای دانشکده‌ی داروسازی است و دانشجویان را به صورت حرفه‌ای و تجربی با داروها و بیماری‌ها آشنا می‌کند. این رشته در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز ارائه می‌شود.

بسیاری از ایرانیان علاقمند به تحصیل در شاخه‌های مختلف مهندسی هستند که به دلیل شرایط سخت پذیرش دانشگاه‌های ایران موفق نمی‌شوند. روسیه یکی از کشورهایی است که شما در آن می‌توانید به راحتی در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود تحصیل کنید. شاخه‌های مهندسی در بسیاری از دانشگاه‌های روسیه ارائه می‌شود. همچنین دانشجویان ممتاز رشته‌های مهندسی می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی و امکانات و تشویقاتی که دانشگاه برای آن‌ها در نظر می‌گیرد، استفاده کنند. 

رشته‌ی معماری در روسیه اصولی و کاربردی به هنرجویان آموزش داده می‌شود. آن‌ها در این رشته می‌آموزند چگونه با بهره گیری از دانش و مهارت با کم‌ترین هزینه، خانه‌ها و ساختمان‌هایی اصولی با ظاهر چشم‌گیر طراحی کنند. دانشگاه نووسیبیرسک در ارائه‌ی کارشناسی ارشد این رشته حرف اول را می‌زند و فارغ‌التحصیلان معماری این دانشگاه، متخصصین حرفه‌ای هستند.

دانشکده‌ی عالی مدیریت GSOM سن پترزبورگ یکی از بهترین مراکز برای تحصیل در رشته مدیریت است و فارغ‌التحصیلان از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردار خواهند بود. دانشجویان رشته‌ی مدیریت، نه تنها آموزش‌های لازم در این رشته را کسب می‌کنند، بلکه تجاربی درباره‌ی حل مشکلات خاص مدیریتی در فضاهای مختلف را به دست می‌آورند. شاخه‌های مختلف مدیریت در روسیه ارائه ‌می‌شود که مدیریت بین‌الملل، مهم‌ترین گرایشی است که در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود.

تحصیل در رشته‌های گردشگری در کشورهای توریستی بسیار موفق خواهد بود.

همان‌طور که گفتیم روسیه دارای انستیتو و آکادمی‌های تخصصی برای رشته‌های خاص است. شما می‌توانید در این مراکز به تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر مانند موسیقی، سینما، طراحی لباس و... بپردازید. دانشجویان می‌توانند در تمام مقاطع در رشته‌های هنر در روسیه تحصیل کنند. دانشگاه سن‌‌پترزبورگ مهم‌ترین دانشگاه ارائه‌ دهنده‌ی شاخه‌های مختلف هنر است.

دانشگاه سن‌ پترزبورگ یکی از بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی گرایش‌های مختلف موسیقی است که میزان اطلاعات و اعتبار مدرک آن با بهترین دانشگاه‌های اروپا در این زمینه برابری می‌کند. در رشته‌ی موسیقی شما تمرینات شنوایی انجام می‌دهید، تئوری موسیقی می‌خوانید، با سازها آشنا می‌شوید و با هر آن‌چه لازم است از موسیقی بدانید، آشنا خواهید شد. دوره‌های فوق لیسانس موسیقی یک دوره‌ی پنج ساله است که گرایش‌های متنوعی نسبت به لیسانس دارد. موسیقی شناسی، آهنگ سازی، خوانندگی اپرا و... جزو گرایش‌های ارشد این رشته هستند. دوره‌ی دکترای موسیقی یک دوره‌ی سه ساله است و بیشتر وقت و تمرکز دانشجویان صرف ارائه‌ی پروژه و پایان نامه می‌شود. 

 

 

مطالب مرتبط