مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در روسیه- go2tr
russia
کشور روسیه

جشن های دانشگاه ها در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در روسیه- go2tr


 
روسیه نیز مانند بسیاری از کشورها مناسبت‌هایی را گرامی می‌دارد و مردم به جشن و پایکوبی می‌پردازند. هر سال تحصیلی در روسیه از دو ترم تشکیل می‌شود. در ادامه به معرفی جشن‌هایی که در کشور روسیه برگزار می‌شود می‌پردازیم.

جشن سال نو: جشن سال نوی میلادی، جشن محبوب مردم روسیه است. در روسیه نیز مانند بسیاری از کشورها به تزئین درخت کریسمس می‌پردازند. بابا نوئل و نوه‌ی او، دخترک برفی، شخصیت‌های اصلی این جشن هستند. روزهای تعطیل نوروز در روسیه از یکم تا ششم ژانویه است.

کریسمس: فرا رسیدن سال نوی میلادی است که افراد در این روز مراسم کالادا انجام می‌دهند؛ لباس‌هایی با رنگ شاد می‌پوشند و آهنگ‌های شاد می‌نوازند. آن‌ها برای دید و بازدید به خانه‌ی همسایه‌ها می‌روند و عید را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

روز پاسداران میهن: این روز به روز مردان نیز معروف است. در این روز کل پاسداران کشور روسیه و در واقع تمامی مردان و پسران این کشور مورد احترام و تشویق قرار می‌گیرند و هدیه دریافت می‌کنند.

روز جهانی زنان: این روز به طور ویژه در روسیه برگزار می‌شود و جشن‌های زیادی برای تکریم مقام زنان گرفته می‌شود. در این روز بانوان به پاس ارائه‌ی عشق و دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن‌ها تکریم می‌شوند.

جشن بهار و کار: این جشن، بزرگداشت شورش کارگران امریکایی در اول ماه می است که در بسیاری از کشورها جشن گرفته می‌شود. برخی حزب‌های کمونسیت و سوسیالیست در بسیاری از کشورها با راهپیمایی این روز را به پایان می‌رسانند.

روز پیروزی: سالگرد پیروزی ارتش روسیه بر نازی‌های آلمان است. در این روز مردم آرامگاه‌های پاسداران روسیه را گل‌باران می‌کنند و به آن‌ها ادای احترام می‌نمایند.

روز روسیه: مجلس روسیه در دوازدهم ژوئن سال 1929 استقلال روسیه را اعلام کرد و این تاریخ به عنوان روز ملی روسیه نام گذاری شده و سالانه در این روز جشن‌هایی برگزار می‌شود.

روز وحدت ملی: این روز نیز سالگرد بیرون راندن نیروهای لهستان از مسکو است. جشن‌های این روز به تازگی برگزار می‌شوند و به تازگی جزو تعطیلات رسمی روسیه شناخته می‌شود.

در تمام این جشن‌ها دانشگاه‌های دولتی و خصوصی روسیه برنامه‌های خاصی تدارک می‌بینند و در سطح شهر نیز جشن و پایکوبی وجود دارد.

دانشگاه‌های روسیه برای دانشجویان فارغ‌التحصیل نیز جشن‌هایی ویژه برگزار می‌کنند.

 

در این مقاله به طور کلی اطلاعاتی درباره‌ی تحصیل در کشور روسیه بیان شد. درباره‌ی دانشگاه مسکو و دانشگاه سن پترزبورگ که دانشگاه‌های دو شهر معروف روسیه هستند نیز اطلاعاتی کلی ارائه شد. شما می‌توانید به همراه مدارک خود به مشاورین مراجعه نمایید تا آن‌ها بتوانند به صورت تخصصی‌تر شما را راهنمایی کنند. با مشورت با یک فرد کاردان و با تجربه قدرت تصمیم‌گیری شما برای انتخاب مقصد تحصیلی، انتخاب رشته و دانشگاه نیز افزایش خواهد یافت.

 

مطالب مرتبط