موسسه اعزام دانشجو-اعتبار دانشگاه های روسیه و انتقال به کشور های دیگر- go2tr
russia
کشور روسیه

اعتبار دانشگاه های روسیه و انتقال به کشور های دیگر

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-اعتبار دانشگاه های روسیه و انتقال به کشور های دیگر- go2tr

به طور کلی کشور روسیه از سطح علمی بالایی برخوردار است و جزء کشورهای پیشرفته‌ی جهان محسوب می‌شود. در آمارهای اخیر رنکینگ دانشگاه‌های جهان، دانشگاه‌های روسیه در رتبه‌های بالایی قرار گرفته‌اند که این امر نشان از بالا بودن سطح علمی و اعتبار این دانشگاه‌ها در سطح جهانی است. روسیه از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا است و همین امر باعث برابری سیستم آموزشی این کشور با بسیاری از کشورهای اروپایی شده است. روسیه دارای 896 دانشگاه است که از این تعداد 530 دانشگاه جزو مراکز دولتی هستند. تعداد 97 دانشگاه از دانشگاه‌های روسیه در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

دانشگاه Lomonosov واقع در ایالت مسکو در رتبه‌ی ۹۰ جهانی قرار دارد و در رشته‌های ریاضیات، زبان شناسی، زبان‌های مدرن، فیزیک و ستاره شناسی جزو 50 دانشگاه برتر دنیا است. این دانشگاه در رشته‌ی علوم رایانه نیز در بین 100 دانشگاه برتر قرار گرفته است.

دانشگاه سن پترزبورگ نیز یکی از بزرگترین دانشگاه‌های روسیه است. این دانشگاه در رنکینگ جهانی رتبه‌ی  23۵ را به خود اختصاص داده است. البته رتبه‌ی این دانشگاه در رشته‌هایی مانند زبان‌شناسی در بین 100 دانشگاه برتر جهان و در رشته‌های تاریخ و باستان شناسی، ریاضیات، زبان‌های مدرن، فیزیک و ستاره شناسی نیز جزو 200 دانشگاه برتر جهان دسته بندی شده است.

دانشگاه بعدی، دانشگاه نووسیبیرسک است که رتبه‌ی 244جهانی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رشته‌های فیزیک و ستاره شناسی در بین 150 دانشگاه برتر و در رشته‌ی فلسفه در بین 200 دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه‌های کشور روسیه در رشته‌های مرتبط با طب مانند پزشکی، پیراپزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی نیز از کیفیت علمی و اعتبار بالایی برخوردارند. دانشگاه لومونوسف و دانشگاه ایالتی مسکو دو دانشگاه مطرح در ارائه‌ی این رشته‌ها هستند.

مطالب مرتبط