موسسه اعزام دانشجو-کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در روسیه- go2tr
russia
کشور روسیه

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در روسیه- go2tr

که بخواهید مشغول به کار شوید باید از ارگان‌هایبرای کار دانشجویی در روسیه قوانین خاصی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آن‌ها با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. در واقع کار با ویزای دانشجویی در روسیه ممنوع است و در صورتی مربوطه مجوز بگیرید و پس از موافقت دانشگاه و مسئولین پلیس مهاجرت، به صورت پاره وقت به مدت 10 الی 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

دانشجویان لیسانس می‌توانند به مدت 10 ساعت در هفته کار کنند و در هر ساعت 8 تا 10 دلار درآمد داشته باشند؛ با این درآمد می‌توان از پس مخارج زندگی دانشجویی در روسیه برآمد. دانشجویان فوق لیسانس و دکترا می‌توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی نیز مجاز به کار 10 ساعت در هفته هستند.

باید توجه داشته باشید که در کشور روسیه شما به هیچ‌وجه اجازه‌ی کار بدون مجوز را ندارید. چنان‌چه بدون مجوز حتی به چند نفر زبان آموزش دهید یا به کارهای ابتدایی خدمات کامپیوتری مانند نصب ویندوز بپردازید، مورد بازخواست واقع خواهید شد. 

دانشجویان در ایام تعطیلات می‌توانند به کارهایی مانند ترجمه‌های غیر رسمی یا لیدری تورهای ایرانی بپردازند و کسب درآمد کنند.

چنان‌چه پلیس مهاجرت روسیه متوجه شود که دانشجویی بدون مجوز مشغول به کار است، جریمه‌های مختلفی برای دانشگاه و دانشجو در نظر می‌گیرد. دانشجو برای همیشه از دانشگاه اخراج می‌شود. دانشجو به مدت 5 سال دیپورت خواهد شد و دانشگاه موظف به پرداخت جریمه می‌شود. 

 

 

مطالب مرتبط

سلام کسی که اینجا بعد از گرفتن دیپلم میخواد برای تحصیل بره روسیه امکان کار کردن در دوره پادفک رو داره؟

2019-04-27 02:31:49