x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- مکان های تاریخی روسیه - go2tr

مکان های تاریخی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو- مکان های تاریخی روسیه - go2tr

میدان سرخ

میدان سرخ در قلب پایتخت روسیه، به طور مسلم جذاب‌ترین جاذبه مسکو در سفر به روسیه است. سنگ فرش‌های مربع آن با معماری زیبا احاطه شده است و جایی است که بیشترین تاریخچه شهر و کشور روسیه در آن شکل گرفته است. یک مکانی که در گذشته  بازار معامله گران کالاها بوده است، اکنون یک مکان کلیدی در شهر محسوب می‌شود. این میدان توسط سایت‌های فراموش نشدنی نظیر کاخ کرملین، کلیسای جامع سنت باسیل، آرامگاه لنین و دیگر جاذبه‌های معروف احاطه شده است.

کلیسای جامع سنت باسیل

منظره‌ای از پایتخت روسیه با گنبدهای رنگین کمان کلیسای جامع سنت باسیل شما را جذب خواهد کرد. گنبدهای آن به شکل پیاز طراحی شده است و در ورای ساختمان به شکل شعله‌هایی در آتش ظاهر شده است. کلیسای جامع در سال‌های 1500 توسط ایوان ترسناک طراحی شد. در افسانه‌ها، آمده است که تزار تصور می‌کرد این مکان آنقدر زیبا است که دستور داد معمار آن کور شود تا هرگز خلقتی فراتر از این مکان نداشته باشد.

آرامگاه لنین

این محل نقطه عطفی است که تماشای آن در سفر به روسیه جاذبه و دافعه‌های خودش را دارد. آرامگاه لنین در یک خانه شیشه‌ای با بدن مومیایی شده از ولادیمیر لنین انقلابی افسانه‌ای روسیه، است. در ماه اوت سال 1924 اولین بار درب‌های آن به روی عموم مردم باز گردید. هر ساله حدود 5/2 میلیون بازدید کننده را جذب می‌کند که به هیچ وجه از ایستادن در صف طولانی ناراحت نیستند و برای مشاهده این پیکر و برای رفتن به ساختمان منتظر می‌مانند.
 کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین مسکو، بزرگترین کاخ قلعه فعال در اروپا، که در سفر به روسیه برای یک هفته می‌تواند، جاذبه گردشگری ارائه دهد. هنگامی که شما به پشت دیوارهای کرملین برسید که 2235 متر طول می‌کشد، پنج میدان برای گردش کردن، ساختمان‌های مختلفی برای کشف کردن و 20 برج برای یادگیری اسامی آن‌ها و بزرگترین زنگ و توپ جهان برای دیدن در آنجا وجود دارد.

موزه ملی تاریخی

موزه ملی تاریخی، یک جاذبه توریستی است، که در یک ساختمان سبک جدید روسیه بنا شده است. این ساختمان در سال 1872 توسط ایوان زابلین و الکسیا اواروف تاسیس شد. در ابتدا یک فروشگاه اصلی انواع کالاهای پزشکی بود و اکنون شامل یک مجموعه بسیار قابل توجه است. آثار قبایل پیش از تاریخ که زمانی جزو قلمرو روسیه قرار گرفته است، بزرگترین مجموعه سکه کشور، نسخه‌های خطی قرن ششم، آثار هنری که توسط سلسله رومانف جمع آوری شده‌اند و بسیاری گنجینه‌های دیگر، در این مجموعه قرار دارد.
 مجسمه مادر میهن
 این مجسمه تاریخی و عظیم در یادبود کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این مجسمه با 85 متر ارتفاع دو برابر ارتفاع مجسمه آزادی در امریکا را دارد و به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است، در سفر به روسیه از مجسمه این زن که نماد کشور روسیه است، بازدید کنید.
 کاخ پیترهوف
  این کاخ در اوایل قرن 17میلادی، توسط پتر اول در نزدیکی سن پترزبورگ ساخته شده است. این بنا یکی از جاذبه‌های توریستی در روسیه است.

مطالب مرتبط