موسسه اعزام دانشجو- بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به روسیه - go2tr

تزریق بعضی واکسن‌ها قبل از سفر به روسیه توصیه شده که واکسن‌های هاری، دیفتری و هپاتیت A از آن جمله هستند.
 واکسن هاری

هاری بیماری است که  از طریق گاز گرفتن برخی حیوانات به خصوص سگ‌ها به انسان منتقل می‌شود. سگ‌های خیابانی در اغلب مسافرت‌ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورند. بنابراین تزیق واکسن هاری توصیه می‌شود.
 واکسن دیفتری
 دیفتری از نوع بیماری‌های عفونی است که گلو و بینی شخص بیمار، درگیر باکتری‌های عفونی می‌شود و در صورت عدم درمان به موقع به قلب و سیستم عصبی آسیب می‌رساند. در ده درصد موارد، مبتلایان به این بیماری، دچار مرگ می‌شوند. سرایت این بیماری به آسانی صورت می‌گیرد و بنابراین تزریق واکسن آن قبل از سفر لازم است.
 واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می‌تواند باعث انتشار بیماری‌هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می‌شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید.
 به طور معمول گردشگران بایستی قبل از سفر به روسیه‌، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، باید نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر بیماری خاصی برای سفر به روسیه اعلام نشده است. بعضی واکسن‌ها طبق دستورالعمل CDC به طور عموم پیشنهاد می‌شود و بهتر است مسافران قبل از سفر‌های آسیایی نسبت به آن واکسینه شوند. 

از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:

واکسن حصبه

حصبه یک بیماری عفونی معمول در کشورهای در حال توسعه است. توصیه می‌شود که مسافران در سفر به روسیه نسبت به این بیماری حداقل یک یا دو هفته قبل از مسافرت واکسینه گردند. اگر کسی قبلا واکسن زده، باید برای واکسن دوباره با مرکز بهداشت مشورت نماید.


مطالب مرتبط