مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای گردشگران در روسیه - go2tr
russia
کشور روسیه

خطرات احتمالی برای گردشگران در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای گردشگران در روسیه - go2tr

 

خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه موضوعی است که در این مطلب به آن می پردازیم. در تمامی کشورها معمولا قوانین و مقررات خاصی وجود دارد. باید کاملا آگاه باشید و بدانید که با انجام کدام رفتارها و کارها ممکن است جان و یا مال شما به خطر بیفتد. در پایین مواردی از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه ذکر شده است. خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه از موارد مهمی است که باید درباره ی آن اطلاعات کافی داشته باشید.

 

شکل 1خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه

1.اعلام حضور بعد از ورود به خاک روسیه

بعد از 24 ساعت از ورود به خاک روسیه شما باید حضور خود را به اداره مهاجرت این کشور اعلام نمایید. این مورد یکی از موارد ضروری و الزامی می باشد که باید در روسیه انجام دهید و در صورت اقدام نکردن به این کار  وزارت خارجی این کشور شما را فرا خواهد خواند و این مورد از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه می باشد.

  1. رانندگی در کشور روسیه از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه

روسیه هم قوانین رانندگی شبیه کشور خودمان دارد. در این کشور تلفات مسافران جاده ای بسیار زیاد است و اغلب مردم رانندگی با احتیاط انجام نمی دهند. بهتر است در شهرهای این کشور رانندگی نکنید تا جان خود را از خطرات جاده ای حفظ نمایید. حتی به شما پیشنهاد می شود که سفرهای داخل این کشور را نیز با قطار و یا سایر وسایل نقلیه عمومی انجام دهید.

  1. از رفتن به جاهای خطرناک خودداری کنید

بهتر است قبل از سفر تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید تا بدانید جاها و مکان های خطرناک در روسیه کدامند. در بعضی از شهرها و مناطق این کشور درگیری هایی وجود دارند که احتمالا جان و مال شما را به خطر خواهد انداخت. برای مثال سعی کنید به قفقاز شمالی سفر نکنید زیرا در این منقطه درگیری و مواردی از این قبیل وجود دارد.این مورد نیز از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه است.

  1. همیشه هر جایی که هستید مسیرهای خروجی را یاد بگیرید

از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه می توان به این مورد اشاره نمود. بهتر است در هر جایی که هستید راه های خروجی و پله های اضطراری را بشناسید. این مورد به خصوص درباره ی هتل ها امری ضروری است. امکان دارد در محلی که قرار دارید نیاز به خروج اضطراری و نجات جان خود داشته باشید. سعی کنید در مکان های عمومی دیگر نیز این مورد را جدی بگیرید. از رفتن به جاهایی که نمی شناسید و قبلا درباره ی آن تحقیق نکرده اید جدا خودداری نمایید.

 

شکل 2خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه

  1. مراقب حرف زدن خود باشید

 یکی دیگر از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه متعصب و نژاد پرست بودن مردم روسیه می باشد.  بهتر است اگر در جمع روس ها هستید کمتر حرف بزنید و بیشتر شنونده باشید. اغلب مردم روسیه مسیحی هستند و سفید پوست می باشند. در صورتی که شما از نژاد و یا رنگ دیگری هستید مراقب رفتار و کلام خود باشید. به تازگی موج عجیبی از نژاد پرستی در روسیه بالا گرفته است. اغلب مردم روسیه افرادی بسیار متعصب هستند، بهتر است هرگز درباره ی آنها و چیزهایی که به آنها تعلق دارند اظهار نظر نکنید. بهتر است اگر برای کارهای تجاری به این کشور سفر می کنید مترجمی را همراه خود داشته باشید. از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه این مورد می باشد.

  1. مراقب کیف قاپ ها و دزدها باشید

یکی دیگر از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه دزدی ها و کیف قاپی می باشد. در مکان هایی مانند مترو، زیرگذر، بازار، فرودگاه و مراکز خرید افرادی اقدام به کیف قاپی و دزدی می کنند. باید به شدت از وسایل و پول خود مواظبت کنید.  بهتر است هرگز اشیا قیمتی به همراه نداشته باشید و یا پول زیادی با خود حمل نکنید تا موجب تحریک این افراد نگردید و جان و مال خود را به خطر نیندازید.

  1. از سالم بودن آب آشامیدنی مطمئن شوید

بهتر است قبل از آشامیدن آب در روسیه در مکان های مختلف از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید تا بدنتان دچار مشکل نشود. در بیشتر محل های شهرهای بزرگ آب آشامیدنی به راحتی یافت می شود اما در شهرهای کوچک باید حواستان را به خوبی جمع کنید. بهتر است از آب های بطری و معدنی استفاده نمایید تا هیچ شکی نسبت به سلامت آن نداشته باشید، در صورتی که به آب معدنی دسترسی ندارید بهتر است آب را بجوشانید و مصرف کنید. این مشکل نیز از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه می باشد.

مطالب مرتبط