x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر مشاوره مهاجرت: 02143000021

اطلاعات کلی درباره صربستان

کشور صربستان دارای آب و هوای قاره ای است به طوریکه دارای 4 فصل متفاوت است. متوسط دمای هوا در شهر بلگراد که پایتخت صربستان است در حدود 12 درجه اعلام شده است. این کشور دارای تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد است به طوریکه تحت تأثیر توده هوای سرد از سمت سیبری است. توده هوای گرم از طرف مدیترانه کشور صربستان را تحت تأثیر قرار می دهد. به طور کلی این کشور دارای دمای هوا متغیری است. شهر بلگراد پایتخت صربستان است و بزرگترین شهر در صربستان است این شهر اصلی ترین جاذبه های دیدنی صربستان محسوب می شود و به طور کلی دارای مکان های تاریخی و بسیار زیبایی است در نظر داشته باشید که در طول سال فستیوال های موسیقی و همینطور نمایشگاه های وسیعی در این شهر دیده می شود. موزه ملی در این شهر یکی از مکان های دیدنی خاص محسوب می شود. ساختار سیاسی در کشور صربستان دموکراتیک است. در این کشور نظر مردم بسیار اهمیت دارد به طوریکه در ابتدا از مردم نظرخواهی می شود و سپس ساختار دقیق و صحیح به طور دقیق شکل می گیرد قانون اساسی کشور صربستان به طور دوره ای تغییر می کند و همه چیز طبق خواسته مردم مشخص می شود.ساخت و ساز در کشور صربستان در زمینه های اقتصادی به طور دقیق صورت گرفته است و مشخص است که فعالیت های اقتصادی داخلی در این کشور نیز رشد خوبی داشته است. در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در این کشور کاهش داشته و دستمزد افراد نیز بیشتر شده است رشد اقتصادی در کشور صربستان در سه ماهه اول سال2019 به ارزش 4.5 درصد به صورت سالانه افزایش داشته است که این رقم در ماه اول سال 2020 بیشتر شده است. میزان تورم سالانه در صربستان در حدود 2 درصد در سال 2020 کاهش داشته است این گزینه سبب می شود که قیمت مواد غذایی و همینطور نوشیدنی های غیر الکلی در صربستان نیز کاهش یابد. تعرفه ای که برای مسکن و آب و برق در صربستان در نظر گرفته می شود که نیز کاهش یافته است. نواحی غربی در کشور صربستان به نسبت بخش های شرقی پر باران تر است و ماه‌های آگوست و سپتامبر نیز کمترین روزهای بارانی در صربستان محسوب می‌شود. فصل زمستان از دسامبر تا فوریه اعلام شده است و دارای آب و هوای سردی است. در این کشور هوا ابری و مه آلود نیز بوده و حتی دمای هوا به صفر درجه سانتی گراد می رسد.

مشاوره اطلاعات کلی درباره صربستان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی صربستان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان تورم سالانه در کشور صربستان در حدود 2 درصد در سال 2020 کاهش داشته است این گزینه سبب می شود که قیمت مواد غذایی و همینطور نوشیدنی های غیر الکلی در صربستان نیز کاهش یابد. تعرفه‌ای که برای مسکن و آب و برق در کشور صربستان در نظر گرفته می شود که نیز کاهش یافته است. این موضوع در حمل و نقل این کشور و همینطور کالا و خدمات دیگر نیز دیده می شود. به طور کلی صربستان دارای فضای تفریحی بسیار وسیعی است.

برای ارزیابی اقتصاد یک کشور باید تولید ناخالص ملی بررسی شود اینطور که شواهد نشان می دهد تولید ناخالص صربستان در سال 2020 بیش از 43.41 میلیارد دلار آمریکا اعلام شده است.

تولید ناخالص در کشور صربستان در حدود 0.07 درصد اقتصادی جهانی را شکل می دهد تولید ناخالص در صربستان به طور کلی بر اساس شرایط اقتصادی تغییر می کند. قدرت خرید مردم در صربستان بیشتر از قبل شده است به این ترتیب که رشد دستمزد پایدار در ماه جولای نیز سبب شده است که نرخ تورم کاهش بهتری داشته باشد. هزینه های خانوار در این کشور کاهش یافته است. وضعیت خرده فروشی ها نیز بهتر شده است و البته کالاهای غیر غذایی نیز فروش قابل توجهی داشته است. نرخ دینار کشور صربستان تغییر دقیق با ارز جهانی دارد به طوریکه آخرین قیمت دینار کشور صربستان به شکل صحیحی تعیین شده است.

ساخت و ساز در کشور صربستان در زمینه های اقتصادی به طور دقیق صورت گرفته است و مشخص است که فعالیت های اقتصادی داخلی در این کشور نیز رشد خوبی داشته است. در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در این کشور کاهش داشته و دستمزد افراد نیز بیشتر شده است رشد اقتصادی در کشور صربستان در سه ماهه اول سال 2019 به ارزش 4.5 درصد به صورت سالانه افزایش داشته است که این رقم در ماه اول سال 2020 بیشتر شده است. پیش بینی ها نشان می شود که سرمایه گذاری در کشور صربستان یکی از دلایل بسیار مهم در رشد اقتصادی این کشور است. تولید صنعتی در کشور صربستان 5 درصد بوده است این در حالی است که فروش جزئی در این کشور 3 درصد بوده و میزان واردات نیز 12 درصد اعلام شده است کشور صربستان در زمینه صادرات رشد 8 درصدی داشته است.

مجوزهای ساخت و ساز در صربستان به نسبت سال گذشته با رشد بهتری همراه است و این روال نشان می دهد که این کشور در سه ماه اول سرمایه گذاری های پیشرفته ای را شکل داده است. بخش های عمومی و خصوصی سرمایه گذاری در کشور صربستان در سال 2019 توانسته وضعیت قابل قبولی را ایجاد نماید. شایان ذکر است که سرمایه گذار های خارجی اغلب در زمینه ثبت شرکت در کشور صربستان فعالیت می کنند.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های صربستان

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور صربستان در زمینه بهداشت و درمان رتبه خوبی دارد به طوریکه درصدهای بهداشتی در این کشور به رشد خوبی رسیده است و مشخص است که این کشور توانسته در یک فضای بهداشتی به رشد خوبی دست یابد.

کشور صربستان یک کشور قدرتمند در زمینه کسب و کار محسوب می شود رشد کاری در کشور صربستان نیز به صورتی است که افراد می توانند با داشتن تخصص محدود نیز ورود به بازار کاری داشته باشند این موضوع در کمتر کشور دیگری دیده می شود.

پایین بودن نرخ بیکاری در کشور صربستان سبب شده است که فضای درآمدزایی به صورت دقیق و صحیح پیش برود در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی کار و ورود به کار را برای خارجیان فراهم سازد.

یکی دیگر از بخش های درآمدزایی در صربستان ثبت شرکت است، شرکت‌های ایرانی روز به روز در کشور صربستان بیشتر می شود و این موضوع نشان می دهد که این کشور در مسیرهای تجاری رشد دقیقی داشته است شایان ذکر است که در کشور صربستان دسته بندی های بسیار دقیقی در زمینه ثبت شرکت دیده می شود.

کشور صربستان یک کشور قدرتمند در زمینه فروش جزئی است به طوریکه دولت صربستان بیشترین میزان سودآوری خود را در خرید و فروش جزئی در نظر گرفته است در نظر داشته باشید که میزان واردات در صربستان نیز رشد 12 درصدی داشته است و مشخص شده است که این کشور توانسته فضای سرمایه گذاری خوبی ایجاد نماید. ساخت و ساز در کشور صربستان به سه بخش مهم تقسیم می شود بخش اول ساخت و ساز در زمینه کسب و کارهای روتین است که می تواند رتبه این کشور را نیز بیشتر شود.

یکی دیگر دلایل شهرت صربستان وجود فضای بیمه بسیار دقیق و صحیح است، بیمه های موجود در صربستان دسته بندی های مشخصی دارد و افراد می توانند از آن استفاده نمایند. شایان ذکر است که صربستان یک کشور قدرتمند در زمینه کسب و کار محسوب می شود.


نوع حکومت و ساختار سیاسی صربستان

نوع حکومت و ساختار سیاسی صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


ساختار سیاسی در کشور صربستان دموکراتیک است. در این کشور نظر مردم بسیار اهمیت دارد به طوریکه در ابتدا از مردم نظرخواهی می‌شود و سپس ساختار دقیق و صحیح به طور دقیق شکل می گیرد قانون اساسی صربستان به طور دوره ای تغییر می کند و همه چیز طبق خواسته مردم مشخص می شود. یعنی اگر قانونی در این کشور ر وضعیت غیر ضروری و یا نامناسب قرار بگیرد به طور دقیق ارزیابی شود و در صورت صلاحدید حذف یا تغییر می کند. صربستان توانسته سیاست خود را چند منظوره بررسی نماید. اینطور که مشخص شده است این کشور در بررسی های دقیق خود توانسته از ساده ترین بخش های تبعات داخلی استفاده نماید. قدرت‌های نوظهور در صربستان دسته‌بندی‌های مشخصی دارد و بخش‌های مختلفی را شکل می‌دهد.

ساختار سیاسی در کشور صربستان با اعضای جدید همراه است. گسترش اتحادیه اروپایی به طور دوره ای تغییر می کند و مشخص است که این کشور در وضعیت اقتصادی خوبی قرار دارد و فرهنگ کشور صربستان نیز به رشد خوبی رسیده است.


پایتخت و 9 شهر بزرگ صربستان

پایتخت و 9 شهر بزرگ صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان است و بزرگترین شهر در کشور صربستان است این شهر اصلی ترین جاذبه های دیدنی کشور صربستان محسوب می شود و به طور کلی دارای مکان های تاریخی و بسیار زیبایی است در نظر داشته باشید که در طول سال فستیوال های موسیقی و همینطور نمایشگاه های وسیعی در این شهر دیده می شود. موزه ملی در این شهر یکی از مکان های دیدنی خاص محسوب می شود.


شهر سوبتیتسا یک شهر زیبا در بخش شمالی صربستان است که در این شهر تنوع نژادی زیادی دیده می شود. این شهر بسیار بزرگ است و دارای ساختمان های هنری ویژه ای است. در نظر داشته باشید که به طور کلی این شهر یکی از بهترین شهرهای دیدنی در کشور صربستان محسوب می شود و بزرگترین مرکز خرید نیز در این شهر قرار گرفته است. ایرانیان اغلب این شهر را گزینه خوبی برای زندگی می دانند.

شهر زرنجانین کشور صربستان یکی از شهرهای زیبا و خاص محسوب می‌شود که تاریخ بسیار وسیعی دارد این شهر به طور کلی در طول تاریخ تغییرات زیادی را شامل شده است اینطور که شواهد نشان می دهد در قرن نوزدهم این شهر توانسته تغییرات زیادی را ایجاد نماید. گشت‌وگذار در صربستان به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد.

شهر ورانیه یک شهر جنوبی در صربستان است که به طور کلی از دسته شهرهای بزرگ محسوب می شود و بیشتر برای دوره های عثمانی استفاده می شود. این شهر دارای فرهنگ محلی و خاصی است و قلعه های رومی زیبایی در آن دیده می شود. این شهر فرهنگ محلی زیادی دارد.

نووی ساد یکی از شهرهای شمالی کشور صربستان است که مشهور به کوچ نشین نو است این شهر به طور کلی از دسته شهرهایی است که بیشتر جوانان در مهاجرت به کشور صربستان آن را می پسندند . شرایط تحصیل و کار در این شهر بسیار حرفه ای دیده می شود.

شهر دروانگراد یکی از شهرهای بسیار مهم در صربستان است که در بخش غربی این کشور قرار دارد . این شهر دارای فضای رنگارنگ و بسیار دیدنی است و زندگی در آن بسیار لذت بخش است. این شهر دهکده تاریخی صربستان محسوب می شود.

شهر پوژارواتس یکی از شهرهای تاریخی در است که دارای موزه های زیادی دارد این شهر به طور کلی مناظر طبیعی بسیار دل انگیزی دارد و یکی از بهترین شهرهای کشور صربستان محسوب می شود این شهر در سفرهای گردشگری بسیار زیبا و دیدنی است

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در صربستان

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشتر شرکت های ایرانی در کشور صربستان در زمینه تجاری فعالیت می کنند یعنی فعالیت شرکت ها به صورتی است که افراد می توانند رویدادهای تجاری برون کشوری را به طور دقیق و صحیح پیش ببرد در نظر داشته باشید که ایرانیان در حدود 14 درصد بیش از پیش در کشور صربستان سکونت کرده اند اینطور که شواهد نشان می دهد کشور صربستان یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه کسب و کار محسوب می‌شود و ثبت شرکت از بخش های بسیار مهم در این کشور است.

عجایب صربستان

عجایب صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معماری شهر گلوباتس یکی از دیدنی های ارزشمند در صربستان محسوب می شود که دارای صخره های تند است و بهترین فضای بازدید محسوب می شود. این بخش برای کسانی که قصد دارند از فضای تاریخی صربستان دیدن نمایند گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

دهکده درونگارد قطب عالم سینما محسوب می شود و یک مقصد فرهنگی هنری محسوب می شود. به طور کلی این دهکده یکی از بهترین گزینه‌های همایشی و رویدادی محسوب می شود. دهکده درونگارد یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید چهرهای سرشناس عرصه سینما را مورد بازدید قرار دهید.

بازدید از شهر نیش و بنای تاریخی کنستانتین کبیر یکی از بخش های مهم محسوب می شود. این بخش به طور کلی در مسیر فرمانداری شرق دوم نیز مورد محاصره قرار گرفت، بازدید این منطقه سبب می شود که با فرهنگ صربستان بیشتر آشنا شوید.

کوهستان میروتش بهشت از یاد رفته در صربستان محسوب می شود که در بخش های پر پیچ و خم رودخانه دانوب قرار دارد این کوهستان به طور کلی دارای صخره های بسیار ناهمواری است که می تواند بسیار ارزشمند باشد.

رشته کوه کوپائونیک پاتوش تفریح و اسکی بازی در صربستان است و دارای زیبایی های طبیعی بی نظیری است در نظر داشته باشید که این فضا دارای تابستان های گرم و کوهستان آفتاب لقب گرفته است.

گذر از خیابان کنز میخایلوا یکی از دیدنی های زیبا در صربستان محسوب می شود. معماری که در این بخش دیده می شود بسیار خاص و بی‌نظیر است. به طور کلی این خیابان دسته بندی های مشخصی دارد.

خلاصه تاریخ صربستان

خلاصه تاریخ صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


مردم کشور صربستان از نژاد اسلاو هستند این افراد در ابتدا در گوشه ای از اروپا ساکن شدند و پس از مدتی فرمانروایی تزارهای صربستان را ساختند. اینطور که شواهد نشان می دهد عثمانیان در یورش به اروپا صرب ها را هلاکت رساندند. در نظر داشته باشید که پس از جنگ جهانی اول این سرزمین با رژیم پادشاهی اعلام استقلال نمود و سبب شده که جماهیر شوروی فروپاشی شود. در این بین جمهوری سوسیالیستی یوگسلاوی نیز تجزیه می شود و به طور کلی دو بخش صربستان و مونته نگرو ایجاد می شود.

در سال 2003 میلادی کشور یوگسلاوی به صربستان تغییر اسم می دهد این موضوع سبب شد که کشورهای دیگر به فکر اشغال این کشور باشند.

در سال 2006 همه پرسی های استقلالی در مونته نگرو ایجاد شد و در حدود 55 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی به مونته نگرو رأی دادند. در سوم ژوئن به طور کلی مونته نگرو به طور رسمی اعلام استقلال می کند.

تاریخ کشور صربستان توسط تاریخ نویسان بارها مورد ارزیابی قرار گرفته است و مشخص است که این کشور دارای فضای تاریخی بسیار وسیعی است.


خلاصه ای از جغرافیای صربستان

خلاصه ای از جغرافیای صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


کشور صربستان یک کشور شناخته شده در کشورهای مختلف محسوب می شود که محصور در خشکی است این کشور هیچ ارتباطی به دریا یا اقیانوس ندارد. به طور دقیق‌تر صربستان در بخش جنوب شرقیاروپا قرار دارد که از سمت شمال با مجارستان و از سمت شرق با رومانی هم مرز است. این کشور از سمت جنوب با جمهوری مقدونیه مرز مشترک دارد. کشور صربستان از سمت غرب با کشورهای کرواسی هم مرز است.

کشور صربستان در یکی از راه های بین المللی اصلی قرار دارد و این موضوع سبب شده است که فضای تجاری این کشور وسیع تر باشد در نظر داشته باشید که صربستان دارای مساحل 77474 کیلومتر مربعی است و از نظر مساحت رتبه 118 در دنیا را دارد. به طور کلی جمعیت صربستان در حدود 10 میلیون و 150 هزار نفر تعیین شده است و میانگین امید به زندگی در این کشور برای زنان 86 سال و برای مردان 72 است. مردم صربستانبیشتر از نسل جوان هستند به طوریکه میانگین سنی در این کشور 37 سال اعلام شده است.

در حدود 82 درصد از مردم این کشور صرب و 9 درصد مجار هستند و تنها 4 درصد از مردم صربستان رومانیایی هستند زبان کشور صربستان، صربیایی است.

کشور صربستان دارای آب و هوای قاره ای است به طوریکه دارای 4 فصل متفاوت است. متوسط دمای هوا در شهر بلگراد که پایتخت کشور صربستان است در حدود 12 درجه اعلام شده است. این کشور دارای تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد است به طوریکه تحت تأثیر توده هوای سرد از سمت سیبری است. توده هوای گرم از طرف مدیترانه کشور صربستان را تحت تأثیر قرار می دهد. به طور کلی این کشور دارای دمای هوا متغیری است. در بخش جنوب غربی کشور صربستان کوهستان های زیادی دیده می شود و به طور کلی دمای هوا پایین تر است و تابستان های خنک تری نیز دارد. بارش های باران در کشور صربستان الگوی متفاوتی دارد یعنی ماه ژوئن در کشور صربستان کاملاً بارانی است و فصل بارندگی از ماه مه آغاز می شود. در ماه ژوئن بارش به اوج می رسد و به طور کلی در ماه آگوست نیز شاهد کاهش آب و هوا هستیم. در نظر داشته باشید که تابستان های کشور صربستان اغلب مرطوب است.

نواحی غربی در کشور صربستان به نسبت بخش های شرقی پر باران تر است و ماه های آگوست و سپتامبر نیز کمترین روزهای بارانی در کشور صربستان محسوب می شود. فصل زمستان از دسامبر تا فوریه اعلام شده است و دارای آب و هوای سردی است. در این کشور هوا ابری و مه آلود نیز بوده و حتی دمای هوا به صفر درجه سانتی گراد می رسد.فصل بهار کشور صربستان به هیچ عنوان آب و هوای ثابت ندارد یعنی هوا ملایم است و گاهاً نیز طوفان می شود. تابستان های کشور صربستان از 14 الی 30 درجه اعلام شده است به طور کلی کشور صربستان دارای توده‌های هوای گرم از سمت آفریقا است. این کشور از نظر آب و هوا بسیار متنوع است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری صربستان

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سونجا ساجزور از هنرمندان مشهور کشور صربستان است که به طور کلی آثار زیادی را شکل داده است.

مارینا آبراموویج از دیگر هنرمندان کشور صربستان محسوب می شود و در زمینه طراحی رتبه خوبی را به دست آورده است.

کشورها و مناطق وابسته صربستان

کشورها و مناطق وابسته صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور صربستان در سال های طولانی کشور کرواسی را تحت اشغال در آورده است و این کشور به طور کلی در تاریخ خود در سه دوره مشخص توسط کشورهای همسایه اشغال شده است.

فرهنگ مردم صربستان

فرهنگ مردم صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور صربستان بسیار خونگرم هستند به طوریکه در کل دنیا به مهمان نوازی شهرت دارند این موضوع سبب شده است که کشور صربستان یک کشور گردشگری بسیار ارزشمند محسوب شود.

در کشور صربستان پتانسیل های گردشگری بسیار زیاد است و این موضوع سبب شده است که در فرهنگ مردم کشور صربستانسواد بخش مهمی محسوب شود به طوریکه افراد از سنین کم زبان انگلیسی را یاد می گیرند و سواد خود را تقویت می کنند در نظر داشته باشید که در این کشور توریست ها به طور کلی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. حجاب کشور صربستان آزاد است اما بانوان در این کشور از لباس های پوشیده استفاده می کنند.

ایران و کشور صربستان از نظر فرهنگ بسیار به هم مشابه هستند به طوریکه آداب و رسوم این دو بخش به هم نزدیک است. مردم کشور صربستان بسیار مهمان نواز هستند وقتی به خانه های آنها می روید بهتر است از گل یا کادو استفاده نمایید چه خوب است بتوانید هدیه‌ای برای میزبان خریداری کنید. مردم کشور صربستان در احوالپرسی کمی دقیق هستند به طوریکه باید دست ها را محکم بفشارید و یا به طور دقیق احوالپرسی نمایید. پرچم کشور صربستان به طور کلی توسط دولت این کشور تعیین شده است.

پیشرفت در صربستان

پیشرفت در صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور صربستان در زمینه ساخت و ساز به پیشرفت خوبی رسیده است به طوریکه روال های ساخت و ساز در این کشور دسته بندی های مشخصی دارد و مبرهن است که در کشور صربستان شرایط اقتصادی به بخش ساخت و ساز نیز بستگی دارد.

این کشور در زمینه آموزش و تحصیل نیز به رتبه خوبی است یعنی مردم کشور صربستان به طور کلی در زمینه باستان شناسی به رتبه بسیار خوبی دست یافته اند به طوریکه کتب چاپ شده در زمینه باستان شناسی در این کشور رشد خوبی داشته است.

این کشور در زمینه ساخت و تولید نیز توانسته فضای صنعتی خوبی را فراهم سازد شایان ذکر است که ساخت و ساز در این کشور جنبه بالایی دارد و مشخص است که کشور صربستان یکی از بهترین کشورهای اقتصادی محسوب می شود.

پوشش دهی بیمه در کشور صربستان شامل افراد در سنین کم و سنین بالا نیز می شود و مشخص است که فضای بیمه ای در این کشور رشد بالایی داشته است اینطور که شواهد نشان می دهد کشور صربستان یک کشور بسیار قدرتمند است و می تواند ساده ترین روال های گردشگری را شامل شود.

قوانین عمومی در صربستان

قوانین عمومی در صربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·در کشور صربستان حق ندارید برای کسی در مورد کار و درآمد توضیح بخواهید.

·شما حق ندارید برای فرزندان خود تصمیم گیری نمایید.

·بانوان در کشور صربستان در دوره بارداری نباید مشغول به کار شوند.

·در کشور صربستان فضای درآمدزایی به صورتی است که می‌توانید از پس هزینه های زندگی بر آیید و باید سعی کنید پس انداز خوبی داشته باشید.

·مردم کشور صربستان بسیار علاقه مند به شب نشینی هستند و توریست ها در این کشور در فضای درآمدزایی خوبی قرار دارند.