x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اطلاعات کلی درباره کشور سنگاپور

کشور سنگاپور با در کنار هم قرار گرفتن چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد و مساحت آن نیز 721 کیلومتر مربع است. این کشور چهارمین اقتصاد بزرگ در دنیا شناخته شده است. سنگاپور از نظر زمانی 4 ساعت و نیم از تهران جلوتر است، زبان رسمی در این کشور انگلیسی، تامیل و مالایی است. واحد پول سنگاپور دلار این کشور اعلام شده است. این کشور از نظر آب و هوا معتدل است و میانگین دما در سنگاپور نیز بین 25 الی 31 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است. ارزیابی های صورت گرفته از سوی تیم های تحلیل و پژوهش نشان می‌دهد که کشور سنگاپور توانسته روند صادراتی قوی پیش بگیرد و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است به طوری که در سال 2020 رشد اقتصادی کشور سنگاپور بیش از 11 درصد تخمین خورده است. قیمت دلار کشور سنگاپور نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است. وضعیت تغییرات موجودی انبار در کشور سنگاپور نیز به ارزش 6742.20 دلار سنگاپور در نظر گرفته شده است. این کشور در زمینه ورشکستگی به رشد خوبی رسیده است. ثبت خودرو در کشور سنگاپور حدود 16204.00 است و شاخص اقتصادی مقدم کشور سنگاپور نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 112.70 است. اینطور که مشخص است وضعیت آموزش در کشور سنگاپور نیز رشد خوبی داشته است و آموزش و پرورش در این کشور به طور کلی بر اساس رویکردهای مشخصی دارد. وضعیت آموزش دانشگاه های کشور سنگاپور به چندین شکل ممکن پیش می‌رود و مشخص است که وضعیت آموزش دانشگاهی رشد 11 درصدی داشته است. نرخ بهره در کشور سنگاپور حدود 20.00 درصد است به طوری که M0 عرضه پول در این کشور نیز حدود 46 درصد رشد داشته است. نرخ بهره بین بانکی کشور سنگاپور نیز به میزان 9.40 درصد اعلام شده است. وضعیت ذخایر ارزی در این کشور با رشد 40 درصدی همراه بوده است و وضعیت ترازنامه بانکی نیز رشد 12 درصدی داشته است. میزان وام به بخش خصوصی در کشور سنگاپور حدود 67 درصد است و نرخ بهره سپرده در این کشور بیش از 12.80 درصد اعلام شده است.

مشاوره اطلاعات کلی درباره کشور سنگاپور

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی سنگاپور

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور سنگاپور حدود 327.806 میلیارد دلار آمریکا اعلام شده است، رشد اقتصادی کشور سنگاپور در سال 2019 بیش از 7.7 درصد بوده است به طوری که در کشور سنگاپور بیش از 3 میلیون نیروی کار دیده می‌شود. وضعیت نرخ بیکاری در کشور سنگاپور حدود 1.2 درصد است و آماری مبنی بر جمعیت زیر خط فقر در این کشور دیده نمی‌شود. میزان تورم در کشور سنگاپور حدود 0.90 درصد است و نشان از کنترل خوب بر روی وضعیت تورم در این کشور دارد. محصولات صادراتی در کشور سنگاپور بیشتر در زمینه ماشین آلات و تجهیزات و همینطور کالاهای مصرفی و همینطور مواد شیمیایی و سوخت های معدنی اعلام شده است. بیشترین صادرات کشور سنگاپور به کشورهای مالزی و همینطور آمریکا و چین دیده می‌شود البته در سال های جدید صادرات به تایلنند نیز بیشتر شده است. شایان ذکر است که وضعیت صادراتی در این کشور رشد بیش از 5 درصدی داشته است. نرخ دلار کشور سنگاپور از دلار آمریکا کمتر است.

محصولات وارداتی در کشور سنگاپور بیشتر در زمینه ماشین آلات و تجهیزات و همینطور سوخت های معدنی دیده می‌شود و در سال های اخیر در زمینه مواد شیمیایی واردات بیشتر از کره جنوبی صورت گرفته است. واردات از کشورهای مالزی و آمریکا و چین نیز بسیار دیده شده است و مشخص است که در لاین تجاری، کشور سنگاپور بسیار عالی عمل کرده است. ارزیابی های صورت گرفته از سوی تیم های تحلیل و پژوهش نشان می‌دهد که کشور سنگاپور توانسته روند صادراتی قوی پیش بگیرد و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است به طوری که در سال 2020 رشد اقتصادی کشور سنگاپور بیش از 11 درصد تخمین خورده است. قیمت دلار کشور سنگاپور نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است.

 کشور سنگاپور در زمینه صنعت به رشد نسبی رسیده است و هنوز تا رسیدن به نقطه اقتصادی مشخص در بخش اقتصادی فضای زیادی دیده می‌شود رویکردهای اقتصادی که در زمینه منابع مالی کشور سنگاپور وجود دارد نشان از آمار های وسیع اقتصادی خواهد داشت که می‌تواند این کشور را تبدیل به یکی از بهترین کشورهای اقتصادی نماید، خوشبختانه دولت کشور سنگاپور در زمینه رفاه اجتماعی مردم این کشور نیز سرمایه گذاری های روتینی داشته و مشخص است که عملکردهای اقتصادی در این مسیر درجه های روشنی را در پیش می‌گیرد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های سنگاپور

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطمینان از وضعیت کسب و کار در کشور سنگاپور بر اساس نقاط شاخص حدود 1.00 اعلام شده است به طوری که شاخص تولید PMI در این کشور حدود 53.10 است و رتبه 65 در دنیا را دارد. میزان تولید صنعتی کشور سنگاپور با ارزش 49.60 درصد اعلام شده است و وضعیت تولیدات صنعتی ماهانه در این کشور نیز 2.40 - درصد اعلام شده است. وضعیت تغییرات موجودی انبار در کشور سنگاپور نیز به ارزش 2212.50 دلار سنگاپور در نظر گرفته شده است. این کشور در زمینه ورشکستگی به رشد خوبی رسیده است. ثبت خودرو در کشور سنگاپور حدود 9576.00 است و شاخص اقتصادی مقدم کشور سنگاپور نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 109.30 است.

رتبه کشور سنگاپور در تکنولوژی و سرعت سیستم های اینترنتی بیش از 20345.58 بوده است و این کشور توانسته فضای آدرس آی آپی بازتری در اختیار افراد قرار دهد. مبرهن است که به طور کلی کشور سنگاپور شاخص رقابتی در کشور سنگاپور حدود 83.48 امتیاز داشته و رتبه رقابتی در این کشور در وضعیت 2.00 اعلام شده است. رتبه پی ام آی مرکب کشور سنگاپور حدود 50.60 اعلام شده است. شاخص فساد مالی در کشور سنگاپور با امتیاز 85.00 در نظر گرفته می‌شود و رتبه فساد مالی در این کشور نیز 9.00 است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی سنگاپور

نوع حکومت و ساختار سیاسی سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رئیس حکومت در کشور سنگاپور رئیس جمهور است که با رأی مردم برای دوره‌های 6 ساله انتخاب می‌شود، به طور کلی نخست وزیر در این کشور رئیس دولت است که عموماً رئیس حزب اکثریت نام دارد. این مجلس به طور کلی دارای 84 کرسی است که نمایندگان بر اساس رأی مردم برای دوره های 5 ساله انتخاب می‌شود.

پایتخت و 9 شهر بزرگ سنگاپور

پایتخت و 9 شهر بزرگ سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر سنگاپور یکی از شهرهای بسیار مهم کشور سنگاپور است که پایتخت زیبای آن نیز محسوب می‌شود و از نظر نظافت زبانزد است. در این شهر چیدمان ساختمان ها به طور کلی در توازن مشخصی قرار دارد و شهر بسیار زیبا طراحی شده است این شهر بسیار مدرن طراحی شهر است و ماشین های آن بسیار شیک هستند. در نظر داشته باشید که مردم این شهر به زبان مالایی، تامین و انگلیسی صحبت می‌کنند؛ به طور کلی این شهر با چندین فرهنگ همراه است.

شهر آنگ مو کیو از دیگر شهرهای مهم سنگاپور است که دارای فضای بازدید بسیار عالی است، این شهر دارای پارک های دیدنی وسیعی بوده و بسیار زیبا طراحی شده است.

شهر بدوک از دیگر شهرهای مهم سنگاپور است که دارای بخش های تاریخی زیادی بوده و ساختمان ها و بخش های تاریخی این شهر برای تاریخ دوستان بسیار عالی است.

شهر بوتیک باتوک یکی از شهرهای صنعتی بسیار عالی در سنگاپور است که دارای کارخانه های صنعتی وسیعی بوده و رتبه بالایی در این کشور کسب کرده است.

شهر بوتیک تیماه از دیگر شهرهای بسیار مهم در سنگاپور است که از نظر جمعیتی رشد خوبی داشته است، این شهر دارای فضای گردشگری مناسبی است و توانسته در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته باشد.

شهر گیانگ یکی از شهرهای مدرن در سنگاپور است که هزینه زندگی در این شهر گران بوده اما فضای شهری و امکانات بی نظیر آن در دنیا شهرت زیادی دارد.

شهر هوگانگ از شهرهای کم جمعیت در سنگاپور است که زندگی در آن سراسر آرامش است این شهر دارای فضای تحصیلی محدودی است اما برای زندگی در سن بالا بسیار عالی است.

شهر مارین پرید از دیگر شهرهای مهم سنگاپور است که به طور کلی دارای رویکردهای اقتصادی خوبی است. این شهر نیز به نوبه خود در لیست شهرهای دیدنی سنگاپور است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در سنگاپور

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمعیت ایرانی که در کشور سنگاپور ورود به بخش ثبت شرکت داشته‌اند؛ اینطور که مشخص است بیشتر در مسیر سوخت‌های شیمیایی به سوددهی رسیده‌اند، از یاد نبرید که وضعیت اقتصادی در کشور سنگاپور در این زمینه بهبود خوبی داشته و روند تجاری در زمینه سوخت های شیمیایی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

مورد دیگر به این صورت است که بیشترین جنبه های صادرات و واردات در کشور سنگاپور در زمینه قطعات ماشینی دیده می‌شود و بسیاری از شرکت های ایرانی در کشور سنگاپور سعی داشته‌اند که وضعیت صادرات و واردات در این شاخص را به طور دقیق پیش ببرند؛ مشخص است که این کشور توانسته به چندین شکل ممکن در جذب سرمایه های تجاری شریک باشد.

از دیگر لاین های اقتصادی که در کشور سنگاپور از سوی ایرانیان دیده می‌شود در خصوص مواد شیمیایی است، شایان ذکر است که مسیر برای اقتصاد کشور سنگاپور بازتر از سایر بخش ها اعلام شده است و وضعیت اقتصادی در این کشور توانسته به طور جدی دنبال شود. برخی از ایرانیان در کشور سنگاپور ورود به بخش خدمات داشته‌اند که رشد در این زمینه به میزان 19 درصد اعلام شده است. مشخص است که رویکردهای اقتصادی و خدماتی در کشور سنگاپور به طور جدی پیش می‌رود و دولت این کشور در مسیر سرمایه گذاری بسیار موافق ظاهر شده است، به طوری که در چند ساله اخیر خدمات و اقتصاد کشور سنگاپور توانسته با چندین بخش مشخص همراه شود.  شرکت های ایرانی در کشور سنگاپور بیشتر در زمینه بخش خصوصی فعالیت زیادی کرده‌اند و مشخص است که در این کشور روند اقتصادی پیشرفت خوبی در پیش دارد.

نرخ مالیات شرکت در کشور سنگاپور 26.00 اعلام شده است و وضعیت نرخ مالکیت درآمد شخصی در این کشور 22.00 درصد اعلام شده است، در نظر داشته باشید که نرخ مالیات بر فروش در این کشور 7.00 درصد است و وضعیت نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت در این کشور حدود 17.00 درصد است. نرخ تأمین اجتماعی برای کارکنان در این کشور نیز حدود 20.00 درصد اعلام شده است. وضعیت مالیاتی در این کشور نیز برای کارکنان 20.00 درصد است.

عجایب سنگاپور

عجایب سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تفرجگاه ساحلی شن های خلیج یکی از دیدنی های بسیار جالب در سنگاپور است که به طور کلی بازدید آن در طول شب می‌تواند بسیار مهیج باشد. این منطقه به طور کلی دارای هتل های لوکس و رستوران و همینطور مجموعه ای بی پایان از مغازه ها است و تبدیل به یکی از همایش های بزرگ در آسیا شده است، در این منطقه تئاتر و موزه و علوم هنر بسیار دیده می‌شود و سرسره های داخلی آن با یخ های مصنوعی طراحی شده است.

سنگاپور فلایر یک چرخ و فلک در سنگاپور است که با نمایش خیره کننده خود در دل ها جای گرفته است. این ماشین ظرفیت 28 نفری دارد و به طور کلی بلندترین چرخ و فلک در جهان نامیده شده است که ارتفاع 165 متری برای آن لحاظ شده است؛ این چرخ و فلک یکی از عجایب سنگاپور است و در سه طبقه به صورت رستوران و مغازه و سایر خدمات طراحی شده است.

معبد مقدس دندان بودا از دیگر دیدنی های سنگاپور است که یکی از معماری های غیرمعمول بسیار عجیب در آن به کار رفته است، این معبد برای اولین بار به محله چینی های سنگاپور پیشنهاد شده است و دارای فضای سنتی است. به طور کلی طراحی این معبد همچون دندان بودا است و دارای فضای هنری و فرهنگی بسیار عالی است. این معبد به طور کلی با نورپردازی های ویژه ای همراه است.

نایت سافاری یکی از تفریحات شبانه در سنگاپور است در این بخش حیوانات بر روی صفحه نمایش قرار می‌گیرند و به طور کلی افراد می‌توانند از تراموا سواری در این بخش لذت ببرند. در نظر داشته باشید که این منطقه به طور کلی بسیار عالی طراحی شده است و می‌تواند برای کودکان بسیار جالب باشد.

باغ گیاه شناسی سنگاپور نیز از دیگر مکان های جذاب محسوب می‌شود که دارای فضای بازدید بسیار عالی بوده و در این بخش بیش از 60000 گونه گیاهان و حیوانات دیده می‌شود. این باغ برای کودکان طراحی شده است و مسیر سرسبز گردشگری بسیار زیبایی دارد این باغ به طور کلی دارای فضای بازی برای کودکان است.

باغ خلیج یک باغ برای پیاده روی است که به دو بخش تقسیم شده است این باغ به صورت ویترینی طراحی شده است و دارای ساختار درختان بلندی است که درختان 50 متری در این باغ دیده می‌شود و به طور کلی در مناطق گرمسیری قرار دارد. بازدید از این باغ از نظر زمانی نیاز به یک بعد از ظهر کامل دارد.

اسکله کلارک از دیگر بخش های سنگاپور است که هنوز به طور کامل شناخته نشده است، این اسکله در دهانه رودخانه سنگاپور قرار دارد و در اواخر قرن 19 مرکز تجارت بوده است. این اسکله بسیار پر انرژی و شلوغ است و دارای رستوران های مد روز و بوتیک های خاص و فروشگاه است. شما در این بخش می‌توانید با ارابه دستی حرکت کنید و می‌توانید از فضای دیدنی آن لذت ببرید. بیشتر گردشگران بازدید از این اسکله را در طول شب ترجیح می‌دهند.

خلاصه تاریخ سنگاپور

خلاصه تاریخ سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در تاریخچه کشور سنگاپور دیده شده است که این کشور پیش تر تنها منطقه ماهیگیری بوده است. پس از پایان جنگ جهانی دوم سنگاپور توسط نیروهای بریتانیایی باز پس گرفته می‌شود. در تاریخ این کشور اشاره زیادی به رشد اقتصادی این کشور در زمینه پالایش نفت شده است و مشخص است که تاریخ سنگاپور در طول سال های مختلف تغییرات زیادی داشته است.

خلاصه ای از جغرافیای سنگاپور

خلاصه ای از جغرافیای سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سنگاپور با در کنار هم قرار گرفتن چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد و مساحت آن نیز 721 کیلومتر مربع است. این کشور چهارمین اقتصاد بزرگ در دنیا شناخته شده است. سنگاپور از نظر زمانی 3 ساعت و نیم از تهران جلوتر است، زبان رسمی در این کشور انگلیسی، تامیل و مالایی است. این کشور از نظر آب و هوا معتدل است و میانگین دما در سنگاپور نیز بین 25 الی 31 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است و وضعیت رطوبت در این کشور بین 70 الی 80 درصد اعلام شده است. ماه آوریل در سنگاپور گرم ترین ماه سال و ژانویه خنک ترین ماه سال در سنگاپور است.

در تمام طول سال شاهد بارندگی در سنگاپور هستیم. قیمت هتل ها در طول سال اغلب در یک رنج است به طوری که در زمستان شاهد اندک کاهش قیمت هتل های این کشور هستیم.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری سنگاپور

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیمون ویتلی یکی از مشهورترین عکاسان سنگاپور است که توانسته آثار خوبی در رشته عکاسی به ثبت برساند.

بو جونفنگ و پرمله از کارگردانان سنگاپوری است که فیلم های تاریخی زیادی از وی به ثبت رسیده است.

کشورها و مناطق وابسته سنگاپور

کشورها و مناطق وابسته سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور سنگاپور از قرن نوزدهم مستعمره انگلیس بوده است و طی جنگ جهانی دوم از سال 1942 تا 1945 در مستعمره ژاپن قرار گرفت و در مدتی کوتاه نیز تحت اشغال ژاپن بود. در سال 1965 کشور سنگاپور از مالزی جدا شده و اعلام استقلال کامل نمود.

فرهنگ مردم سنگاپور

فرهنگ مردم سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ سنگاپور احترام به بانوان بسیار مهم است. بانوان در این کشور سعی می‌کنند به همراه مردان کار کنند و از فضای اقتصادی خوبی برخوردار هستند. فرهنگ احوال پرسی در سنگاپور بسیار جالب است، به این صورت که مردم بر پشت بازوی هم زده و سر تکان می‌دهند.

پیشرفت در سنگاپور

پیشرفت در سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پیشرفت کشور سنگاپور به طور کلی در چندین دسته دیده می‌شود: دسته اول در زمینه اقتصاد است، این کشور به طور کلی توانسته رویکردهای اقتصادی پیش بینی شده را در چندین بخش ارزیابی نماید، شواهد نشان می‌دهد که پیشرفت کشور سنگاپور بیشتر در زمینه صادرات است به طوری که روند های صادراتی خوبی در کشور سنگاپور دیده می‌شود.

کشور سنگاپور در زمینه هزینه های مالی نیز در بخش های مشخصی دنبال می‌شود به طوری که ساختار بانکداری در این کشور پیشرفت داده می‌شود، مشخص است که بانک و سرمایه های بانکی در این کشور برای خارجیان سرمایه گذار نیز دیده می‌شود. هزینه های مالی در کشور سنگاپور به طور کلی بر اساس چندین بخش پیش رفته است و مشخص است که بودجه های دولتی در این کشور سرمایه گذاری های روتینی را در پیش می‌گیرد. مخارج و سرمایه گذاری های اقتصادی در این کشور به چندین بخش تقسیم شده است و مشخص است که اعتبار سرمایه در این کشور بیشتر است.

اینطور که مشخص است وضعیت آموزش در کشور سنگاپور نیز رشد خوبی داشته است و وضعیت آموزش دانشگاهی رشد 11 درصدی داشته است.

رشد کشور سنگاپور در زمینه سرانه مطالعه نیز بسیار خوب است؛ به طور کلی وضعیت کتابخوانی در بین کودکان در کشور سنگاپور بسیار رشد داشته است و این کشور توانسته در زمینه کتابخوانی در دنیا مطرح شود.

قوانین عمومی در سنگاپور

قوانین عمومی در سنگاپور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور آدامس جویدن روی خوبی ندارد؛ این موضوع به این دلیل است که آدامس به نظافت شهر آسیب می‌رساند.

در این کشور آشغال انداختن در خیابان جرم است و به طور کلی جریمه نقدی و گاهاً زندان به همراه خواهد داشت. پرچم کشور سنگاپور از ارزش و احترام بالایی برخوردار است.

حجاب کشور سنگاپور آزاد است اما بدحجابی در این کشور کم دیده می‌شود.   

آخرین ویرایش: 2020-01-31 17:59:59 16,914

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها