موسسه اعزام دانشجو-آمار مهاجران به ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

آمار مهاجران به ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-آمار مهاجران به ترکیه-go2tr

میزان مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2018 افزایش یافته است، اما در این بخش سعی می‌کنیم که با نگاهی دقیق و کاربردی یک بررسی آماری روتین و استاندارد داشته باشیم. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، میزان مهاجرت از ایران به ترکیه به میزان۴/۲۲ درصد افزایش یافته است که به نوبه خود رقم قابل توجهی است. رقمی که برای سال 2018 در دسترس ما است به این شکل از ۳/۵۲ درصد مردان و ۷/۴۷ درصد زنان این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند، که درصد آقایان با اختلاف کم از بانوان بیشتر است. افراد بین 25 الی 29 سال 12 درصد از مهاجران را تشکیل می‌دهند و افرادی که بین 20 الی 24 سال سن دارند در حدود ۶/۱۱ درصد را به خود اختصاص داده‌اند. افراد بالای 30 سال در حدود 10 درصد از مهاجران را تشکیل داده و این طور که شواهد نشان می‌دهد افراد کمتر از 17 سال و بالای 60 سال کمتر از 5 درصد را پوشش می‌دهند.

با توجه به این که آمار مهاجران به ترکیه برای هر شهر با شهر دیگر فرق دارد، سعی کردیم که بررسی دقیق و مناسبی برای شهرهای مشهور و مهاجر خیز این کشور داشته باشیم. استانبول در دسته شهرهای بسیار مشهور ترکیه قرار دارد که در سال گذشته بیشترین میزان مهاجر را به خود اختصاص داده است و رقم 65 درصدی برای این شهر اعلام شده است. پس از آن آنکارا و آنتالیا در رتبه دوم قرار دارند و البته ازمیر نیز با درصد بالایی در این لیست قرار دارد . در سال 2018 شهر بورسا نیز مورد تأیید ایرانیان واقع شده است و آمار 22 درصدی برای این شهر اعلام شده است.

رده اول مهاجرت به این کشور عراقی‌ها هستند و البته سوری‌ها و آذربایجانی‌ها نیز در این لیست دیده می‌شوند. ایرانیان رتبه سوم را در مهاجرت به کشور ترکیه دارند و البته این آمار برای سال 2018 است در سال 2015 الی 2017 ایرانیان رتبه پنجم را در مهاجرت به ترکیه به خود اختصاص داده‌اند.