موسسه اعزام دانشجو-میزان رضایت مهاجران به ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

میزان رضایت مهاجران به ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-میزان رضایت مهاجران به ترکیه-go2tr

بررسی میزان رضایت مهاجران به ترکیه از دسته موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود و جا دارد بررسی دقیقی در این زمینه صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که میزان رضایت بر اساس پارامترهای مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرد. وضعیت نابسامان کار در ایران، سبب شده است که افراد به فکر مهاجرت به ترکیه باشند. این در حالی است که وضعیت کار در این کشور از سال 2017 الی 2018 با رشد 17 درصدی همراه بوده است و نشان می‌دهد که از نظر کار و درآمدزایی برای جوانان میزان رضایت با سیر صعودی همراه است. به عنوان مثال ثبت شرکت در ترکیه به نسبت کشورهای دیگر آسان‌تر و کم هزینه‌تر است.

 آمارها نشان می‌دهد که مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل نیز با رضایت همراه است.با توجه به سیستم‌ آموزشی بی‌نظیری که در این کشور حاکم است افرادی زیادی علاقمند به تحصیل در ترکیه هستند، ساختار یادگیری در این کشور به صورت عملی بوده و همه چیز کاربردی به افراد آموزش داده می‌شود.

از نظر خرید ملک و همین‌طور اجاره منزل نیز می‌توان ترکیه را در لیست کشورهای ارزان قیمت در نظر داشت. این مقایسه بر اساس کشورهای اروپایی صورت گرفته است. شرایط خرید ملک و همینطور رهن آن مانند ایران است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

افرادی که از پشتوانه متوسط مالی برخوردار هستند، اغلب میزان رضایت بالایی برای زندگی در کشور ترکیه اعلام نموده‌اند. افرادی که از نظر تحصیل با مدرک و یا تخصص بالایی هستند، می‌توانند با یادگیری زبان ترکی به شغل قابل قبولی دست یابند. در نظر داشته باشید که افرادی که بدون هیچ برنامه ریزی صحیحی این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند، شاید آن‌طور که باید رضایت نداشته باشند. افرادی که پناهندگی به ترکیه را انتخاب می‌کنند در ابتدای راه، بسیار سختی خواهند کشید.


مطالب مرتبط