مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-عجایب کشور ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

عجایب ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-عجایب کشور ترکیه-go2tr

مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیزی در کشور ترکیه وجود دارند، که بازدید از هر کدام برای گردشگران و همچنین دانشجویانی که مشغول به تحصیل در ترکیه هستند لذت بخش است. معبد آرتمیس در شهر اِفِسوس و معبد ماسولوس، از عجایب این کشور هستند. در نزدیکی شهر ازمیر برای اولین بار و در سال 3000 قبل از میلاد، شهر باستانی افسوس تأسیس شد. بعد از گذشت 2500 سال و در سال 500 قبل از میلاد این شهر به تصرف ایرانیان درآمد و سپس حدود 300 سال بعد توسط امپراتوری رم اشغال شد.

بندری جدید در نزدیکی اِفِسوس به نام اسکلاوا که به فارسی به معنای اسکله نو است، بنا شده است. این بندر در محل کنونی کوش آداسی راه اندازی شد که در طول تاریخ، این بندر توسط پادشاه سلجوقیان به نام سلطان محمد قانع فتح شد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بندر، داشتن ساختمان باشکوه و منظم است که به وضوح می‌توان آثار دولت عثمانی را در آن مشاهده کرد.

کاروانسرای اوکوز یکی از بناهای به یادگار مانده از محمد پاشا است که در این شهر قرار گرفته است و یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور ترکیه محسوب می‌شود. هم چنین مساجد ساخته شده در این شهر به‌علاوه دیوارهای ساختمان‌های قدیمی، برگرفته از طرح و اندیشه دولتمردان عثمانی است.
 
 

مطالب مرتبط