موسسه اعزام دانشجو-خرید ملک در ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

خرید ملک در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-خرید ملک در ترکیه-go2tr

پایتخت کشور ترکیه آنکاراست اما بزرگترین و پرهزینه ­ترین شهر ترکیه استانبول است. این شهر در لیست Global Property Guide در بین ۹۴ شهر دنیا در مقام ۳۹ قرار دارد.

میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول۲000 لیر است. گران‌ترین منطقه‌ی استانبول بشیکتاش است که میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه 8000 لیر است. اما در واقع می­ توان گفت میانگین گران قیمت‌ترین آپارتمان در ترکیه در محله‌ی Bebek  واقع در منطقه‌ی بشیکتاش در شهر استانبول است. میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در این محله حدود  ۱7000 لیر در نظر گرفته شده است. این محله در کنار تنگه بوسفور قرار دارد. (در زمان آپلود این مطلب قیمت هر لیر حدود ۲۰۰۰ تومان است.)

مراحل خرید ملک در ترکیه

اتباع خارجی برای دریافت شماره مالیاتی، فیش آب و برق و حتی تلفن و انجام مجوز صدور سند به نام شخص، باید یک وکالت­ نامه به نام شرکتی که قصد خرید ملک از آن را دارند بدهند. بعد از طی کردن مراحل اخذ تمام مجوزهای مربوطه، صدور سند ملک به نام تبعه خارجی صادر خواهد شد. برای جواز صدور سند، تمام مشخصات توسط پلیس بررسی می شود و پس از آن جواز صدور سند به ­وسیله‌ی پلیس ترکیه ارائه می ­شود. تمام این مراحل ۴ ماه طول می‌کشد. پس از انتخاب ملک دلخواه قرارداد کتبی انجام می­ شود. طبق قرارداد، تبعه خارجی باید مبلغی به عنوان بیعانه به صاحب ملک بپردازد .زمان صدور سند هر دو طرف معامله باید مدارکی را ارائه د: هند

مدارک لازم برای خریدار:

  1. دو قطعه عکس
  2. دو فقره کپی پاسپورت
  3. آدرس محل اقامت همراه با نام و نام خانوادگی و نام پدر
  4. شماره مالیاتی
  5. مجوز ثبت سند ویژه‌ی ملیت‌های مختلف

مدارک مورد نیاز برای فروشنده:

  1. شماره مالیاتی
  2. دو فقره کپی پاسپورت
  3. یک قطعه عکس
  4. آدرس محل سکونت

(مشخصات ثبت سند در دفتر اسناد رسمی انجام می‌شود.)

اصل سند در دفتر اسناد رسمی به خریدار تحویل داده می‌­شود.

مطالب مرتبط