موسسه اعزام دانشجو-انواع ویزا و انواع اقامت در ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

انواع ویزا و انواع اقامت در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-انواع ویزا و انواع اقامت در ترکیه-go2tr

انواع ویزای ترکیه

چهار نوع اصلی ویزای ترکیه شامل: ویزای توریستی، ویزای سرمایه­ گذاری، ویزای دانشجویی و ویزای کار است.

سایر ویزاهای کشور ترکیه هم شامل: ویزای تحقیقاتی برای کشف و استخراج آثار باستانی، ویزای صادر شده برای تور‌های مسافرتی، ویزا با اهداف درمانی، ویزا برای حمل و نقل، ویزا برای دریانوردی در ترکیه است.

 

انواع اقامت ترکیه

ثبت شرکت بازرگانی، تولیدی، صنعتی و اخذ مجوز کار بهترین روش اخذ اقامت دائم ترکیه است. بر این اساس اقامت ترکیه انواع مختلفی دارد:

اقامت توریستی سه ماهه بدون ویزا در ترکیه

مدت این اقامت ۳ ماهه است. این نوع اقامت برای ایرانیان نیازی به ویزا ندارد. هر ایرانی می‌تواند در کشور ترکیه سالانه به مدت ۳ ماه بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت بدون هیچ مشکلی ساکن شود. البته شخص با این نوع ویزا اجازه کارهایی مثل داد و ستد و یا تحصیل در کشور ترکیه را ندارد.

اقامت توریستی ۶ ماهه با ویزای اقامت در ترکیه

تنها روش اخذ اقامت بلند مدت­ در ترکیه برای ایرانیان خرید ملک در این کشور است. البته این قانون از سال 2014 اجرا شد و طبق آن اتباع خارجی نظیر ایرانیان با خرید ملک و داشتن سند مالکیت، موفق به اخذ اقامت حداقل یکساله خواهند شد.

اقامت تحصیلی و دانشجویی در ترکیه

با شرکت درآزمون تومر و گرفتن مدرک تومر، می­‌توان در کمتر از ۳ ماه اقامت دانشجویی در کشور ترکیه را حاصل نمود. البته با اخذ پذیرش از موسسات آموزشی نیز این نوع اقامت گرفته می‌شود. این روش برای کسانی که قصد اقامت قطعی در ترکیه را دارند نیز توصیه می‌شود.

اقامت کاری در ترکیه

خارجیانی که از طریق کار در ترکیه اقامت دارند، به دو دسته کارگر و کارفرما تقسیم می‌شوند. اتباع خارجی‌ای که به عنوان کارفرما در ترکیه فعالیت می‌کنند با ثبت شرکت در ترکیه و اخذ مجوز کار دارای شرایط اخذ اقامت یکساله و بیش از یک سال هستند.

اخذ اقامت کاری از نوع کارگری زمانی میسر است که اولاً در آن زمان هیچ شهروند ترکیه‌­ای بی‌کار نباشد، دوماً شخص دعوتنامه همکاری از طرف یک شرکت ترکی دریافت نموده باشد.

مطالب مرتبط

حداقل شهریه برای لیسانس زبان فرانسه یا ارشد رادیو لوژی چقدر است

2019-01-26 02:29:26

سلام دوست عزیز: بسته به نوع دانشگاه بین 500 تا 1200 دلار متغیر است برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-27 05:05:09