موسسه اعزام دانشجو- فوق لیسانس در ترکیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در ترکیه - go2tr
turkey
کشور ترکیه

فوق لیسانس در ترکیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- فوق لیسانس در ترکیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در ترکیه - go2tr

شرایط گرفتن پذیرش برای تحصیل در ترکیه و دانشگاه های این کشور در مقاطع بالاتر از لیسانس دشوارتر خواهد شد و باید رزومه‌ی قوی‌تری درباره‌ی دوران قبلی تحصیل خود ارائه کنید. پیش از این درباره‌ی آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها توضیح دادیم.  

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

 

  • ارائه اصل مدارک هویتی
  •  ارائه اصل پاسپورت
  • شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های مورد نظر و کسب نمره‌ی قبولی
  •  ارائه‌ی مدارک و ریز نمرات به صورت معادل سازی شده طبق استانداردهای ارائه شده
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا شرکت در آزمون زبان ترکی

 به سایر شرایط پذیرش که از طرف دانشگاه‌ها تعیین می‌شود توجه کنید چرا که ممکن است این شرایط در جزئیات باهم اختلاف داشته باشند.

ارائه دهندگان دوره‌های کارشناسی ارشد هم دانشگاه‌های دولتی و هم مراکز خصوصی هستند که شما با توجه به نمره‌ای که کسب می‌کنید و رزومه‌ای که دارید، می‌توانید در دانشگاهی که پذیرفته می‌شوید، تحصیل کنید.

دوره‌ی کارشناسی ارشد حداقل دو سال است که نیمی از آن به گذراندن  20 تا 30 واحد اختصاص می‌یابد و مابقی این زمان صرف ارائه‌ی پایان نامه می‌شود.

انتخاب رشته‌ی کارشناسی ارشد بعد از اعلام نتایج آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد و لزوماً ارتباطی به رشته‌ی تحصیلی در دوره‌ی قبلی ندارد. 

مطالب مرتبط

شرایط سنی برای ارشد خیلی کارو سخت میکنه

2019-04-27 02:53:25

با سلام فرزند من در دانشگاه IUS سارایوو امسال لیسانس خود را اخذ نموده است. این دانشگاه متعلق به دولت ترکیه است. چنانچه ایشان بخواهد فوق لیسانس خود را در ترکیه بگیرد شرایط به چه شکلی است. با توجه به اینکه ایشان مدرک خود را از این دانشگاه گرفته بازهم باید در آزمونهای ورودی شرکت کند یا خیر.

2019-06-21 12:09:41

با سلام دوست عزیز. ما از دانشگاه سارایوو نمایندگی داریم اما برای ورود به مقطع فوق لیسانس باید از فیلتر های خود کشور ترکیه عبور کنند. برای اطلاعات بیشتر با شماره های :02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 04:04:46