موسسه اعزام دانشجو- خوابگاه در ترکیه - go2tr
turkey
کشور ترکیه

خوابگاه در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- خوابگاه در ترکیه - go2tr

خوابگاه دانشجویی در ترکیه

پیش از این گفتیم دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه‌ی تحصیلی ترکیه از دانشگاه‌های این کشور می‌شوند، می‌توانند در خوابگاه‌های دولتی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، به صورت رایگان اقامت کنند. بهتر است دانشجویان از دانشگاه مورد نظر خود درباره‌ی شرایط اقامت مستقیما سوال کنند تا از کلیه‌ی جزئیات آن مطلع شوند.

خوابگاه‌ها بسته به شرایط دانشگاه، به صورت مشترک یا اختصاصی ارائه می‌شوند که هر کدام از آن‌ها از امکاناتی مانند آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی، مبلمان و سایر وسایل اساسی برخوردارند. همچنین برخی از دانشگاه‌های این کشور علاوه بر خوابگاه، آپارتمان‌هایی را نیز برای اسکان دانشجویان در نظر می‌گیرند. در صورتی که تمایل به اسکان در هیچ یک از محل‌های مشخص شده توسط دانشگاه ندارید، می‌توانید اقدام به اجاره‌ی مسکن دانشجویی کنید.

خوابگاه‌ها برای دانشجویان تمامی مقاطع در نظر گرفته شده است و در ظرفیت‌های تک نفره، دو نفره و چهار نفره وجود دارند. در ادامه به معرفی انواع خوابگاه‌های دانشجویی که در کشور ترکیه وجود دارند می‌پردازیم.

خوابگاه های دولتی ارزان ترین محل برای اقامت دانشجویان هستند. دانشجویان متقاضی این خوابگاه‌ها، باید از طریق وب سایت سازمان خوابگاه‌های ترکیه KYK درخواست خود را ثبت کنند. خوابگاه‌های دولتی برای 4 یا 6 نفر ارائه می‌شوند.

خوابگاه‌های خصوصی: خوابگاه‌های دولتی ظرفیت محدودی دارند و امکانات آن‌ها نسبت به خوابگاه‌های خصوصی کم‌تر است؛ از این رو دانشجویان بین الملل معمولاً خوابگاه‌های خصوصی را برای اسکان انتخاب می‌کنند. ظرفیت اتاق‌های این خوابگاه‌ها برای 1 تا 4 دانشجو است و قیمت ماهانه‌ی آن‌ها چیزی در حدود 500 تا 600 دلار تخمین زده می‌شود.

مطالب مرتبط

jamshideslami760@gmail.com باسلام ببخشید اگر فردی در یکی از کالج های ترکیه یک سال درس بخواند و در همانجا از طریق مدارس ایرانی دیپلم بگیرد متواند بورسه دریافت کند

2019-05-27 23:10:53

سلام دوست عزیز. در مقاطع لیسانس بورسیه به سختی صادر میشود. میتوانید برای راهنمایی بیشتر با تیم متخصص ما تماس بگیرید: 02195119493/ 09981082046 قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2019-07-02 04:01:26