x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- نظام آموزشی کشور ترکیه - go2tr

نظام آموزشی ترکیه

موسسه اعزام دانشجو- نظام آموزشی کشور ترکیه - go2tr

برای این که مراحل تحصیل در ترکیه را به خوبی پشت سر بگذارید، لازم است اطلاعاتی درباره‌ی نظام آموزشی این کشور داشته باشید. نظام آموزش ترکیه شامل دو قسمت کلی آموزش رسمی و آموزش غیر رسمی است. آموزش‌های رسمی شامل دوره‌هایی است که افراد در مدرسه و دانشگاه‌ها می‌گذرانند و آموزش‌های غیر رسمی مختص به افرادی است که از آموزش رسمی بهره‌مند نبوده‌اند.

موسسات آموزش‌های عالی در ترکیه تحت پوشش سازمانی به همین نام هستند که اعضای اصلی آن را 21 نفر تشکیل می‌دهند و یک سوم آن‌ها مستقیماً از سوی رییس جمهور کشور انتخاب می‌شوند. یک سوم بعدی توسط اعضای مجلس و یک سوم آخر نیز توسط شورای میان دانشگاهی انتخاب می‌شوند.

موسسات آموزش عالی در ترکیه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. دانشکده، دانشکده فوق لیسانس، موسسات آموزشی چند مقطعی، دانشکده هنر، مدارس عالی حرفه‌ای و مراکز تحقیقاتی و علوم کاربردی این موسسات را تشکیل می‌دهند.

شیوه‌های آموزش به دو روش آموزش حضوری و آموزش مجازی یا مکاتبه‌ای تقسیم می‌شود که با بررسی شرایط دانشجو و دانشگاه می‌توان به یکی از این دو روش اقدام به تحصیل نمود.

زبان اصلی آموزش در ترکیه، زبان ترکی است؛ اما بسیاری از موسسات و دانشگاه‌ها دروس خود را به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسه ارائه می‌دهند.