موسسه اعزام دانشجو- معادل سازی مدارک در ترکیه - go2tr
turkey
کشور ترکیه

معادل سازی مدارک در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- معادل سازی مدارک در ترکیه - go2tr

متقاضیانی که قصد تحصیل در ترکیه در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی را دارند ابتدا باید مدارک خود را مطابق استاندارد شورای آموزش عالی ترکیه معادل سازی کنند. روند معادل سازی مدارک شامل دو مرحله‌ی کلی است  که بخش اصلی آن به وسیله‌ی واحد مربوطه در شورای آموزش عالی ترکیه انجام می‌گیرد. متقاضیان باید در آزمونی موسوم به آزمون STS که به منظور تعیین سطح برگزار می‌شود، شرکت کنند. این آزمون هر سال دو بار برای متقاضیان پزشکی و دندان پزشکی برگزار می‌شود. ابتدا متقاضیان باید در وب سایت رسمی شورای آموزش عالی ترکیه ثبت نام کنند. پس از بررسی‌های مربوط، دانشجویان می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

امور معادل سازی مدارک در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط شورای آموزش‌های عالی ترکیه و معادل سازی در مقاطع بالاتر توسط ریاست شورای بین دانشگاهی انجام می‌شود. پس از بررسی مدارک، دانشجویان بایستی اقدام به شرکت در آزمون‌های تعیین سطح نمایند و در صورت قبولی، سایر مراحل مربوط به پذیرش در دانشگاه‌ها را طی کنند.

 

 

مطالب مرتبط

با سلام بطور مثال شدنی است که به مدت دوسال با نمره های عالی و خوب و قبولی مدرک کاردانی رو بگیریم و بعد از دانشگاه خارج بشویم؟

2019-05-23 13:33:41