موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در ترکیه - go2tr
turkey
کشور ترکیه

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در ترکیه - go2tr

پیش از این، کمی در مورد بیمه و خدمات درمانی رایگان برای دانشجویان ترکیه صحبت کردیم. در این قسمت توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می‌دهیم. 

کادر پزشکی و بیمارستانی ترکیه از سطح بالایی برخوردار است و معمولاً در این مراکز به زبان انگلیسی صحبت می‌شود. همه‌ی دانشگاه‌های ترکیه دارای خدمات رایگان در مراکز پزشکی خود هستند. این مراکز درمان‌های اورژانسی و مشاوره‌هایی در زمینه‌های درمانی و بهداشتی ارائه می‌دهند. با این حال چون خدماتی مانند بستری شدن یا خدمات درمانی خاص در مراکز موجود در دانشگاه‌ها ارائه نمی‌شود، ترکیه سیاست بیمه‌ی درمانی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

اطلاعات تمامی دانشجویانی که بیش از 6 ماه مشغول به تحصیل در ترکیه هستند، در موسسه امنیت ملی ترکیه ثبت می‌شود. با این حال برای دانشجویان با در دست داشتن مجوز اقامت، پاسپورت معتبر و کارت دانشجویی باید اقدام به ثبت نام در بیمه‌ی سلامت و سازمان تأمین اجتماعی ترکیه نمایند. 

بیمه‌ی سلامت این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا با پرداخت 20 درصد از هزینه‌ها، داروهای مورد نیاز خود را تهیه کنند. بسیاری از بیمارستان‌های ترکیه دارای قرارداد با این بیمه‌ها هستند که دانشجویان وابسته به سیاست بیمارستان، تنها بخشی از هزینه را پرداخت می‌کنند که این هزینه‌ها تقریبا رایگان یا بسیار کم است.

بیمه‌ی دانشجویی برای ثبت نام در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ترکیه الزامی است.

شما بدون بیمه‌ی دانشجویی موفق به اخذ مجوز اقامت نخواهید شد.

لازم به ذکر است که برخی از بیماری‌ها مانند آلرژی، پزشکی و بیماری‌های داخلی، بیماری‌های پوستی، بیماری‌های گوارشی، جراحی‌های عمومی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، روان پزشکی، اورولوژی، آزمایش‌ها و عکس برداری‌ها تحت پوشش کامل بیمه‌های دانشجویی نیستند.

مطالب مرتبط