x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-شرکت در آزمون های بین المللی در ترکیه-go2tr

شرکت در آزمون های بین المللی در ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-شرکت در آزمون های بین المللی در ترکیه-go2tr

شما در حین تحصیل در ترکیه می‌توانید در آزمون های بین المللی زیادی شرکت کنید و با کسب مدارک قبولی در این آزمون ها صاحب یک رزومه‌ی پرقدرت شوید. 

بهتر است راهنمایی‌های دقیق‌تر در مورد آزمون های بین الملل که در رشته‌ی خودتان برگزار می‌شود را از دانشکده و استادان خود دریافت کنید.

یکی از مهم‌ترین آزمون های سطح بین المللی که در ترکیه برگزار می‌شوند، آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس هستند.

در ترکیه آزمون های بین المللی برای زبان ترکی نیز برگزار می‌شود. چنان‌چه قصد تحصیل در این کشور به زبان ترکی را دارید، باید در آن‌ها شرکت کنید و نمره‌ی قبولی بگیرید.

یکی دیگر از آزمون های ترکیه در سطح بین الملل، آزمون TUMERاست. تمامی کسانی که قصد اشتغال یا تحصیل در ترکیه را دارند، می‌توانند در این آزمون  شرکت کنند. این آزمون به دو روش دیپلما و سرتیفیکا برگزار می‌شود. نوع سرتیفیکا دارای اعتبار موقتی است و مدت اعتبار دوره‌ی مقدماتی آن 6 ماه و دوره‌ی متوسطه‌ی آن 2 سال است، در طی این مدت شما باید اقامت خود در ترکیه را بگیرید. برای قبولی در این آزمون کسب حداقل نمره‌ی B2الزامی است. دیپلم آزمون تومر که با نام دیپلما شناخته می‌شود، دارای اعتبار دائمی است و مدرک آن در تمامی دانشگاه های ترکیه معتبر است. این مدرک برای اشتغال در شاخه‌های ترجمه و تور لیدر نیز کاربردی است. دانشجویانی که برای دانشگاه ها اقدام به شرکت در این آزمون می‌کنند، باید نمره‌ی 70 از 100 و افرادی که صرفا برای اشتغال در این آزمون شرکت می‌کنند باید نمره‌ی 60 تا 70 از 100 کسب کنند. شما با داشتن مدرک این آزمون می‌توانید در کارخانجات، ادارات دولتی، شرکت‌ها و حتی گرفتن تابعیت ترکیه استفاده نمایید.