بورسیه تحصیلی ترکیه

از آن جا که این روزها افراد بسیار زیادی رویای تحصیل در کشورهای دیگر را در سر دارند، تصمیم گرفتیم تا راهشان را برای این هدف هموارتر سازیم. اخذ پذیرش تحصیلی (‌بورس تحصیلی)‌، روشی آسان و مورد قبول در سفارت‌ها برای مهاجرت به کشورهای دیگر است و بسیار سریع‌تر از دیگر روش‌ها شما را به کشور مقصد می‌رساند و در صورت تمایل، پس از فارغ‌التحصیلی با یافتن شغل یا روش‌های دیگر، به راحتی می‌توانید درخواست انواع دیگر اقامت‌ها را بدهید و چون در آن‌جا تحصیل و یا کار کرده‌اید به احتمال قوی می‌توانید در آن کشور برای همیشه بمانید. در زیر روش‌های دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه بیان می‌گردد:

مقدمه

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که مقاله‌های تایید شده علمی، معدل و نمرات بالا و یا رزومه درخشان دارید و یا برای مثال مدرک زبان دارید و امروز نمی‌دانید به کدام کشور برای تحصیل بروید و در چه دانشگاهی تحصیل کنید و یا حتی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه را دارید و از آن بی خبر هستید و به کمک موسسه مهاجرتی برای اخذ بورسیه یا پذیرش نیاز دارید.

در ادامه، با شما در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر ترکیه سخن می‌گوییم.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا ترکیه؟

تا انتهای مقاله با ما باشید و جواب این سوالتان را هم دریافت کنید.

بورسیه های تحصیلی کشور ترکیه

بورسیه، کمک هزینه‌ای است که از سمت دولت، دانشگاه یا موسسات خیریه (مثل DAAD برای کشور آلمان) به دانشجو تعلق می‌گیرد و هزینه تحصیل او را در کشوری که برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کرده، کاهش می‌دهد.

انواع مختلف بورسیه وجود دارد و هرکدام درصد مشخصی از شهریه و هزینه زندگی دانشجویی را تقبل می‌کنند و بسته به کشور و دانشگاه انتخابی شما متفاوت است. برای اطلاع از میزان بورسیه‌ای که به شما تعلق می‌گیرد و یا اخذ آن، باید به سایت‌های بورسیه دولتی و یا سایت دانشگاه یا موسسات خیریه‌ای که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مراجعه کرده و درخواستتان را ارسال کنید و یا سوالتان را مطرح کنید. برخی از بورسیه‌ها را می‌توانید پیش از رسیدن به کشور مقصد دریافت کنید و برخی دیگر، پس از ورود و تحصیل شما در کشور مقصد، در صورت صلاحیت، تایید و صادر می‌شوند.

عمدتاً برای اخذ بورسیه باید معدل بالا و مقاله isi معتبر و نمره مورد قبول زبان ارائه دهید.

مصاحبه و یا آزمون ورودی هم، شرط ورود به برخی از دانشگاه‌هاست که باید از پیش در سایت جستجو کنید و درباره‌اش بدانید.

ضمنا توجه کنید، برخی از بورسیه‌ها به عنوان دستیار استاد به شما تعلق می‌گیرد که جهت دریافت آن باید از سایت دانشگاه‌ها، استاد مربوط به حوزه تحقیقاتی خود را یافته و از طریق ایمیل، رزومه خود را ارسال کرده و با او مکاتبه نمایید. چنانچه استاد بتواند بودجه و امکانی را برای شما اختصاص دهد، پذیرش می‌شوید و با کمترین هزینه یا بدون هزینه به کشور مقصد و نزد او می‌روید.

چطوری بورسیه بگیریم؟

 

بورسیه تحصیلی کشور ترکیه، از سمت دولت ارائه می‌شود و سالانه شرایط و ارائه شدن آن متغیر است، بنابراین نمی توان به طور صد در صد بورسیه‌ای را برای ترکیه و مقطع و رشته موردنظرتان ذکر کرد و شما باید برای اطلاع از آن، به سایتی که بورسیه‌های رشته‌ها و مقاطع دائما در آن به روز رسانی می‌شود مراجعه کرده و یا از موسسات معتبر مهاجرتی بخواهید تا رزومه و مدارکتان را در سایت بارگذاری کنند و پس از اعلام نتیجه به شما کمک نمایند.

زمستان هر سال، زمان مراجعه و بارگذاری مدارک در سایت بورسیه دولتی ترکیه و اقدام برای تحصیل در ترکیه  با دریافت کمک هزینه است و دانشگاه‌ها و موسسات خیریه در این کشور بورسیه کمتری ارائه می‌دهند که آن هم معمولا به کشورهای محروم تعلق می گیرد و ایرانی‌ها فقط در مقاطع بالا، می‌توانند به همین سایت بورسیه دولتی ترکیه مراجعه نمایند.

در مقطع لیسانس در موارد خاصی به صورت سلیقه‌ای و دلخواه بورسیه پس از ورود دانشجو به او تعلق می‌گیرد و قبل از آن او باید برای ورود، معدل عالی برای آزمون sat یا yos داشته‌باشد.

به‌طور کلی در همه مقاطع در ترکیه بورسیه‌ها تقریبا سلیقه‌ای به دانشجو تعلق می‌گیرد و مثل دیگر کشورها درصد یکسانی برای همه ندارد و برای هرکس چه قبل از ورود بورسیه بگیرد و چه بعد از ورود و گذراندن 2 ترم باشد، میزان کمک هزینه طبق صلاحدید دانشگاه یا دولت متغیر است و تقریبا روی موضوعی به نام تحصیل رایگان در این کشور هم نمی‌توان حساب کرد.

برای مقطع phd در ترکیه مقاله isi معتبر و عمدتا تافل و gre و معدل بالا( 3از4) نیاز است.

نکته قابل توجه اینکه، به دلیل نبودن کشور ایران در لیست کشورهای محروم عمده بورسیه‌ها، علی‌الخصوص در مقاطع پایین برای کشورهای جنگ‌زده و فقیر در نظر گرفته شده‌اند و برای مقاطع ارشد و دکترا برای دانشجویان ایرانی و در صورت صلاحیت فرد، بورسیه ارائه می‌گردد که آن هم شرایطی دارد؛ مثلا، اگر دانشجو بتواند در آزمون‌های ورودی دانشگاه نمره بالا تر از میانگین تعیین شده بدست بیاورد می‌تواند درخواست تخفیف در شهریه بدهد و اگر دانشجو در طی سال های تحصیل دارای معدل A باشد می‌تواند درخواست تخفیف در شهریه بدهد.

آکادمی پوزا در آنکارای ترکیه با ارائه مدارک ذکر شده به دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این کشور و اخذ بورسیه ها کمک می کند و خوابگاه‌های مجهز خصوصی غیر مختلط برای شما در نظر دارد. برای آشنایی بیشتر با این کالج با ما در تماس باشید.

روش گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست عبارتند از:

 • معدل و ریز نمرات آخرین ترم تحصیل در کشور مقصد یا معدل فارغ التحصیلی از آخرین مقطع که این معدل مورد نیاز، برای مقاطع مختلف بدین شرح است: حداقل معدل 14 برای متقاضیان کارشناسی، حداقل معدل 15 برای متقاضیان کارشناسی ارشد، حداقل معدل 18 برای متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی.
 • نتیجه آزمون‌های بین‌المللی و علمی (در صورت دادن این آزمون ها)؛ برای مثال آزمون‌های gre یا sat یا ales که شامل ریاضیات و هوش و زبان هستند و برای تمامی رشته‌ها برگزار می‌شوند و بیشتر دانشگاه‌ها خودشان مشخص می‌کنند که شما برای پذیرش و تحصیل در آن جا باید نمره کدامیک را به آن‌ها ارائه دهید و ما در صورتیکه دانشگاه برایتان انتخاب‌های متعدد و آزاد گذاشته باشد، عمدتا gre را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • نتیجه‌ی کنکور و امتحان ورودی یا مصاحبه دانشگاه که نشان دهنده مورد قبول واقع شدن شما باشد.
 • نمره زبان ترکی تومر که برای برخی رشته‌ها b2 و برخی دیگر c1 مورد قبول است و در مقطع دکترا به طور حتم c1 نیاز است و یا نمره تافل یا آیلتس که بهتر است قبل از اقدام برای ثبت نام دوره زبان و آزمون زبان، از مدرک زبانی که مورد تایید دانشگاه موردنظرتان است مطمئن شوید؛ برای مثال ممکن است دانشگاهی که مدرک تافل را مد نظر دارد، از شما مدرک آیلتستان را نپذیرد.
در پذیرش از سوی دانشگاه‌‌ها، اولویت با دانشجویانی است که از افتخارات و موفقیت‌های علمی بیشتری برخوردار باشند. مصاحبه به صورت حضوری در سفارت یا کنسول‌گری کشور ترکیه در کشور مبدأ انجام می‌شود؛ چنان چه تعداد دانشجویان کم باشد یا سفارت ترکیه در کشور مبدأ وجود نداشته باشد، مصاحبه به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

محدودیت سنی بورسیه تحصیلی ترکیه

برای آگاهی از محدوده سنی موردنظر برای دریافت بورسیه از دانشگاه‌های کشور ترکیه در مقاطع مختلف در ادامه مقاله با ما باشید.

شرایط سنی متقاضیان به شرح زیر است:

 • متقاضیان کارشناسی حداکثر متولد 1997 (1375)
 • متقاضیان کارشناسی ارشد متولد 1988(1366)
 • متقاضیان دکترا متولد 1983(1361)
 • متقاضیان بورسیه تحقیق حداکثر متولد 1973(1351)

دریافت بورسیه تحصیلی اراسموس

 

اراسموس ، برنامه‌ای تدوین و تهیه شده از سمت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و طبق معاهده بولونیاست که کشور ترکیه هم در برخی از دانشگاه‌هایش از این برنامه استفاده می‌کند و در این پیمان شریک است و حداقل به 56 کشور عضو بولونیا می‌تواند دانشجو بفرستد. قاون آراسموس این است که دانشجویان برخی از دانشگاه‌های ترکیه می‌توانند یک یا دو ترم از تحصیل خود را به طور رایگان و بدون اینکه از جیب خود هزینه‌ای برای بلیط و خوابگاه پرداخت کنند، در دانشگاه کشور دیگری تحصیل کنند و حتی مبلغی در حدود 1000یورو به طور ماهانه در آنجا دریافت نمایند. این دانشگاه مقصد، توسط دانشگاه خودشان در ترکیه مشخص و اعلام می شود و بستگی به این دارد که دانشگاهشان با کدام دانشگاه قرارداد جا به جایی دانشجو داشته‌باشد؛ البته دانستن زبان کشور مقصد و معدل بالا برای دریافت این امکان شرط است و عمدتا به افرادی تعلق می گیرد که قصد دارند پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ترکیه و در مقاطع بالاتر در آن کشور تحصیل کنند و این یک یا دو ترم فرصتی برای محک زدن و مطالعه در رابطه با این هدف برای آینده‌شان است.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت بورسیه اراسموس

معدل 3 از 4 که تقریبا همان 18 به بالا است، می‌تواند ملاک انتخاب دانشجو باشد و شرایط سنی هم گاهی اوقات تاثیر دارد. داشتن مدرک زبان کشور مقصد برای دریافت این امکان لازم است و باید 2 ترم از تحصیل شما در ترکیه ( برای فوق لیسانس و دکترا) و 3 ترم از تحصیل شما در ترکیه ( برای لیسانس) با همان معدلی که ذکر کردیم، گذشته باشد تا درخواست برای کشورهای عضو معاهده بولونیا ارسال گردد. ترکیه با حداقل 56 کشور می تواند این جابه جایی دانشجو را انجام دهد. آراسموس به افرادی تعلق می‌گیرد که پس از تحصیل در ترکیه، قصد ادامه تحصیل در آن کشوری را دارند که به آن یک یا دو ترم مهمان می‌شوند و در واقع برای محک زدن این هدف و آشنایی با دانشگاه و کشور برای آینده خودشان است. هزینه خوابگاه و بلیط رایگان بوده و حتی مبلغی در حدود 1000 یورو ماهانه به دانشجو داده می شود. نکته خوب دیگر در این باره این است که دانشجوی لیدر در مقصد به آن‌ها کمک می‌کند و راهنمای آن‌هاست تا نگرانی برای مواجهه با کشور و دانشگاه جدید نداشته‌باشند.

مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه

پس از مطالعه مطالب بالا حتما برایتان سوال شده که چطور با توجه به شرایط فعلی مدارک تحصیلی شما می توان اقدام نمود؛ ازاین‌رو پیشنهاد می کنیم با مشاوران تخصصی موسسه مهاجرتی گوتوتی‌آر تماس حاصل فرمایید. 

ارزیابی
برای ارزیابی ، با موسسه ما تماس بگیرید.

 

شرط معدل برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه چگونه است ؟
15 به بالا و برای پزشکی و دندانپزشکی 18 به بالا
آزمون ales ترکیه چگونه است ؟
برای سنجش ریاضی و زبان ترکی
تحصیل رایگان در ترکیه چگونه است ؟
چنین موردی در ترکیه تقریبا وجود ندارد.
ارزان ترین و گران ترین شهرهای ترکیه کدامند ؟
استانبول گران ترین و بعد از آن ازمیر گران است و آنکارا از همه ارزان تر است.
هزینه خوابگاه خصوصی ترکیه کالج پوزا چقدر است ؟
دخترانه ماهی 1500 لیر با صبحانه و شام و پسرانه ماهی 1800 لیر با صبحانه و شام
شروع سال تحصیلی در ترکیه چه زمانی است ؟
سپتامبر و ژانویه که بسته به دانشگاه متفاوت است.
دولت ترکیه دوره زبان ترکی برای دانشجو برگزار میکند ؟
در صورتیکه با نمره های بالا وارد شوید، بله
دوره های تومر و زبان ترکی را چگونه بگذرانیم ؟
کلاس های زبان و یا دوره زبان سفارت ترکیه در چهارراه استانبول تهران را شرکت کنید.
در مقطع phd برای بورسیه چه مدارکی نیاز است ؟
تافل و gre معمولا نیاز است و isi معتبر و معدل بالای 18
بورسیه مقطع ارشد در ترکیه چگونه است ؟
هزینه این دوره به خودی خود زیاد نیست و بورسیه بیشتر به کشورهای محروم تعلق می گیرد.
بورسیه های لیسانس ترکیه چه مبلغی شامل می شوند؟
در حدود 700 لیر و بیشتر به کشورهای محروم متعلق است و دریافتی خوبی برای هزینه های ماهانه دانشجوست.
بورسیه های ارشد و دکترای ترکیه چه مبلغی را شامل می شوند؟
در حدود 1400 لیر و متعلق به کشورهای محروم هستند که دریافتی خوبی برای هزینه های ماهانه دانشجوست.
سقف نمره sat چقدر است ؟
1600 که 800 ریاضی و 800 فلسفه و تاریخ زبان انگلیسی است.
آزمون gre چگونه برگزار می شود؟
2 بار برگه ای و چند بار به طور آنلاین در سال
هزینه gre چقدر است ؟
205 تا 230 دلار متغیر
کار دانشجویی چند ساعت در هفته در ترکیه امکان پذیر است؟
به طور قانونی 21 ساعت برای لیسانس و 24 ساعت برای مقاطع بالاتر در هفته و البته نظارت دقیقی از سوی دولت در این ایام مشاهده نشده اما اگر به طور اتفاقی تخلفی رخ دهد با فرد خاطی برخورد می شود.


59 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی ترکیه

 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  رشته ریاضی فیزیک خوانده ام ،در گروه تجربی کنکور دادم ، معدل بالا است،در رشته پزشکی دانشگاه های بورسدار ترکیه میتوانم متقاضی باشم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،امکان بورس کامل موجود نیست اما شما میتوانید با گذراندن آزمون و قبولی دانشگاه دولتی با هزینه بسیار پایین اقدام کنید.برای اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 2. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام برای رشته دندانپزشکی و پزشکی هم امکان گرفتن بورسیه هست و آیا شرط سنی داره؟

  پاسخ:
  با سلام، بله امکان گرفتن بورسیه می باشد اما هر دانشگاه و هر کشور شرایط سنی متفاوت دارند.برای بررسی دقیق مورد شما با موسسه تماس بگیرین 42956(021) تا بهتر راهنمایی شوید.
  تیم اعزام GO2TR

 3. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من دانشجوی دکتری مدیریت هستم. جامع دادم و دارم تزم رو مینویسم. متولد۵۶
  آیا برای بورس شدن در رشته مدیریت یا روانشناسی نیاز به آزمون خاصی دارم باتوجه به اینکه ریاضی به اونصورت نداشته و بیس ازمونها ریاضیه. رزومه قوی مثل مقاله و کتاب و…هم دارم
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، مورد شما نیازمند بررسی است. می توانید با مشاوران ارشد با صحبت کنید.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021(داخلی 76) تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 4. Avatar
  ناشناس گفته:

  باعرض سلام و وقت بخیر خدمت شما.بنده میخواستم بدونم اگر دردانشگاه مدیریت صنعتی تبریز متروپل بخونم و آزمون yösبدم میتونم بورسیه دانشگاه های ترکیه بشم.باتشکر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، دریافت بورسیه از طریق آزمون yos نیازمند اخذ نمره بالا در این آزمون است.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021(داخلی 76) تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 5. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من 16 سالمه و پایه دهمم اگه امسال ازمون یوس بدم میتونم بهد از پایان سال دوازدهم برای ثپت نام برای دانشگاه اقدام کنم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما به شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما تیم اعزامی GO2TR.

 6. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم با معدل ۱۹.۹۰ و قبولی مرحله یک المپیاد و مدارک زبان ترکی و انگلیسی میشه برای رشته های علوم پزشکی اقدام به گرفتن بورسیه کرد
  در ضمن باید دیپلم داشته باشیم یا گواهی اشتغال به تحصیل در پایه دوازدهم هم کافیه (تابستان یازدهم دوازدهم باشیم)

  پاسخ:
  سلام روزتون بخیر
  دوست عزیز شرایطی که شما دارین بسیار عالیه و برای گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه ها اقدام کرد، اما برای گرفتن بورسیه نیاز که شما در آزمون های ورودی هر دانشگاه شرکت کنید .
  من به شما پیشنهاد می کنم با مشاورین ما تماس بگیرید تا بصورت دقیق شرایط شما رو بررسی کنند
  شماره تماس :
  ۰۲۱-۴۲۹۵۶
  ۰۲۱-۴۳۰۰۰۲۱

 7. Avatar
  ناشناس گفته:

  یعنی بدون آزمون و ازطریق ترکیه بورسولاری امکان گرفتن بورسیه وجود ندارد
  در ضمن یه سوال توانایی های مثل مدرک icdl و مهارت داشتن تو فتو شاپ و داشتن مقاله در جشنواره خوارزمی هم تاثیر مثبت داره ؟ و یک نکته آیا تحصیل در استعداد های درخشان جزو رزومه محسوب میشه یا خیر

  پاسخ:
  سلام. مدارک بین المللی در هر رشته ای می تواند در رزومه شما ثبت شود و تاثیر گذار خواهد بود(بسته به رشته و یا موقعیت شغلی مد نظرتون). دانش فوتوشاپ نیز به همین ترتیب نیاز به ارائه نمونه کار یا مدرک بین المللی داردو مقالات ISI نیز به صورت جهانی پذیرفته شده اند. تحصیل در استعداد های درخشان می تواند پوئن مثبتی باشد بسته به کشوری که می خواهید برایش اقدام کنید.

 8. Avatar
  ناشناس گفته:

  زبان انگلیسی رو بلد باشی در هلند اقامت میدن؟؟؟؟

  پاسخ:
  سلام
  اگر میخواهید که پذیرش دانشگاهی بگیرید نیاز به مدرک رسمی زبان انگلیسی دارید.که با پذیرشتون میتونید برای اقامت هلند اقدام کنید.
  برای اطلاعات بیشتر با موسسه (42956)021 تماس بگیرید.
  تیم اعزام GO2TR

 9. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من دبیر هستم امکانش هست که اقامت بگیرم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شرایط سنی و رزومه شما باید مورد بررسی متخصص قرار بگیرد.امکان مهاجرت برای شما ممکن است.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021 تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 10. Avatar
  ناشناس گفته:

  با سلام اینجانب دارای فوق لیسانس مکانیک و کارمند دولت می باشم و همسرم دارای کارشناسی کتابداری است و در رشته هنرهای تجسمی فعالیت می کند( موسس و مربی اموزشگاه هنرهای تجسمی می باشد) و همچنین دارای یک فرزند پسر 6 ساله می باشیم. خواهشمندم که راهنمایی بفرمائید جهت مهاجرت که با شرایط ما کدام کشور مناسب تر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،برای پاسخ شما به اطلاعات بیشتری نیاز داریم لطفا با ما تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنیم و با توجه به آن بهترین راه برای مهاجرت را به شما پیشنهاد بدهیم. 0214300021. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

 11. Avatar
  ناشناس گفته:

  من با نمرات بالای ۱۹ و مدارک برنامه های مربوط به رشته معماری و زبان متوسط خوب میتونم بورسیه بشم که تمام هزینه به عهده دولت باشه؟!

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،به طور کلی شما برای دریافت بورسیه نیاز به رزومه ی قوی شامل معدل بالا،مقاله،شرکت در همایش و …. دارید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 12. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من امسال کنکوری هستم تا الانم‌همه معدل هام بالای ۱۹ بوده زبانم خوب رو به بالا می خواستم بدونم این آزمون ریاضیش مال چه رشته هایی است ؟
  و امکان قبولی در رشته پزشکی یا پیرا پزشکی وجود داره برام یا خیر؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شما به طور کلی برای پذیرش در هر رشته ای در دانشگاه های معتبر ترکیه نیاز به پذیرفته شدن در آزمون یوس یا SAT خواهید داشت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتیGo2tr

 13. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید
  من الان دانش اموز سال یازدهم هست معدل سال قبلم هم کتبی ۲۰ بود (دهم) مدرک آیلتس دارم و تا سال بعد (دی ۱۴۰۰)میخوام مقاله بنویسم و کتاب هم ترجمه کنم.کمربند سیاه کاراته و چند کیلو مقام قهرمانی کشوری استانی هم دارم
  شانسم برای بورسیه 2022چقدره ؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، مواردی که اطلاع دادید بسیار ناپیوسته و گسترده هستند. در خصوص اقدام مهاجرتی بواسطه ی توانایی های ورزشی باید مقام بین المللی داشته باشید و برای ویزای تحصیلی میتوانید برای دوره کارشناسی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 14. Avatar
  احسان گفته:

  من احسان کیانفر دکترا مهندسی شیمی دارم با معدل 19.88 به پایان رسید و همچنین معدل کارشناسی ارشد 17.32 . بنده برج 9 به اساتید محتلف ایمیل زدم واسه پست داک. تا انیکه استادی پیدا کردم از دانشگاه ارجیس ترکیه که بصورت فلورشیب و مصاحبه با برنامه اسکاپ پذیزش گرفتند . بعدش استادم کفت برو توی سایت بورسیه ثبت نام کن .من طبق دستور ایشون ثبت نام کردم .چند تا سوال دارم .1-من با 50 مقاله ای اس ای و چاپ 3 کتاب لاتین در انتشارات ازومازن و 12 بوک چپتر توی انتشارات امریکا و سن 32 و جوایز مختلف ، احنمال درصد وجود دارد بورسیه تحققیاتی قبول بشم. و نتایج کی اعلام میشه.

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به رزومه ی تحصیلی بسیار قوی شما به نظر می رسد کسب بورسیه شما قطعی باشد و نتایج به طور معمول تا ۲ ماه پس از ارسال مدارک مشخص می شود.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

 15. Avatar
  Ayda گفته:

  سلام من ۱۵ سالمه
  میخوام رشته تجربی بردارم .
  یه سوال داشتم اینکه من اگه مدرک زبان انگلیسی و ترکی داشته باشم و معدلم بالا باشه بعد از کلاس دوازدهم میتونم واسه دانشگاه بورسیه بگیرم ؟ بعد اینکه دقیقا تو چه ازمون هایی باید شرکت کنم ؟ و اون موقع هزینه ها به عهده دولت هست یا خودم ؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   به طور کلی دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی دشوارتر از سایر مقاطع می باشد و مشروط به ارائه رزومه ی تحصیلی قوی می باشد ، شما همچنین باید در آزمون یوس یا SAT نیز پذیرفته شوید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس بگیرید.
   ممنون از شما Go2tr

 16. Avatar
  امین باقری گفته:

  سلام. من مدرک دندانپزشکی عمومی از داشگاه تهران رو دارم و رتبه کنکورم در رشته تجربی زیر 100 بود. مدرک زبان ایلتس و زبان ترکی یوس را هم در دوران دانشجویی کسب کرده ام و میخواهم برای گرفتن تخصص بعد اتمام دوران سربازی، به یکی از کشورها های اروپایی و مخصوصا ترکیه درخواست بورسیه بدم. امکان پذیرشم به عنوان بورسیه چقدر هس و نیز میتونم حتی اقامت ه بگیرم؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   به نظر می رسد شما شانس بالایی برای کسب بورسیه داشته باشید
   همچنین مادامی که در این کشور مشغول به تحصیل باشید اقامت شما تمدید می شود.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱