موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در ترکیه-go2tr

جشن های دانشجویی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که توجه دانشجویان را به خود جلب می‌کند. جشن های فارغ التحصیلی در دانشگاه ها برای دانشجویان فارغ التحصیل برگزار می‌شود. اما اگر بخواهیم درباره‌ی جشن های عمومی که در این کشور برگزار می‌شود، صحبت کنیم باید به 4 جشن مهم در ترکیه اشاره کنیم.

اولین مناسبتی که در ترکیه جشن گرفته می‌شود، روز حاکمیت ملی و روز کودک در 23 آوریل است. این روز علاوه بر این که برای بزرگداشت حاکمیت ترکیه برگزار می‌شود، در جهت حمایت از کودکانی که والدین خود را از دست داده‌اند نیز برگزار می‌شود.

دومین جشن مهم در ترکیه روز یادبود آتاتورک و روز جوانان و ورزش است. این جشن همه ساله در 19 ماه می برگزار می‌شود. این جشنواره به جوانان و ورزش اختصاص دارد چرا که اولین یادبود آتاتورک در ورزشگاه فنرباغچه در سال 1935 برگزار شده است.

در ترکیه 30 آگوست هر سال به مناسبت روز پیروزی جشن گرفته می‌شود. این جشن به مناسبت پیروزی نبرد دوملیپ یار در آخرین نبرد جنگ‌های یونان و ترکیه است. 

و جشن آخر روز جمهوری است که برای ترکی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این جشن در 29 اکتبر برگزار می‌شود و یادبود اعلامیه جمهوری ترکیه در سال 1923 است. در این روز پرچم ترکیه و عکس آتاتورک را در همه‌جا مشاهده می‌کنید و می‌توانید به تماشای آتش بازی معروفی که در استانبول برگزار می‌شود بروید.

با توجه به مواردی که گفته شد، می‌توانیم نتیجه بگیریم که تحصیل در کشور ترکیه یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویانی است که قصد ادامه‌ی پروسه‌ی تحصیلات خود در خارج از کشور را دارند. علاوه بر این که دانشگاه های کشور ترکیه از سطح علمی بالایی برخوردار هستند، شرایط بورس تحصیلی در آن‌ها نیز برای دانشجویان بسیار کمک کننده است. حتی اگر شما موفق به اخذ بورس تحصیلی نشوید و با هزینه‌ی شخصی به تحصیل در کشور ترکیه بپردازید، میزان مخارج شما نسبت به سایر کشورها بسیار کم‌تر خواهد بود. از طرفی همسایگی ترکیه با ایران باعث شده است که فرهنگ مردم این کشور به فرهنگ مردم ایران نزدیک باشد. مردم ترکیه انسان‌های خون گرمی هستند و شما می‌توانید در حین تحصیل در ترکیه به سادگی دوستانی برای خود پیدا کنید و از تنهایی در این کشور رهایی یابید. ترکیه دارای آب و هوای مناسبی است و به دلیل وجود امکانات توریستی در این کشور، شما از تفریحات بسیار خوبی برخوردار خواهید بود. اقتصاد ترکیه به سرعت در حال پیشرفت است و همین امر می‌تواند برای شما یک فرصت شغلی مناسب برای کسب درآمد ایجاد کند. این کشور اوراسیایی تجربه‌ی زندگی در یک محل امن را برای شما به ارمغان می‌آورد و زمینه‌های زیادی برای پیشرفت در این کشور وجود دارد؛ چه بسا شما کسب و کاری برای خود راه بیندازید و موفق به اخذ اقامت دائم در ترکیه و کسب درآمد شوید.