x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-نمایشگاه ها و کنفرانس ها در ترکیه-go2tr

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-نمایشگاه ها و کنفرانس ها در ترکیه-go2tr

تركيه همه ساله؛ مركز برگزاري چندين نمايشگاه و كنفرانس است. شهرهاي توريستي تركيه به طور خاص ميزبان علاقمندان به محصولات جديد و مباحث روز جامعه است.

نمايشگاه محلي براي ارائه و بازديد كالاها و محصولات جديد است؛ در نمايشگاه‌ها؛ توليدكنندگان قادر به عرضه و نمايش توليدات، محصولات، فنآوري‌ها، دستآوردها و دانش به روز در زمينه فعاليت خود هستند. همچنين در نمايشگاه است كه مصرف‌كنندگان و علاقه‌مندان به ايده‌هاي نو و كالاهاي جديد مي‌توانند از آخرين اختراعات و نوآوري‌ها بازديد كنند. شركت‌ها و ايده‌پردازان در هر زمينه‌اي مي‌توانند محصولات خود را روانه نمايشگاه‌ها نمايند.

كنفرانس‌ها به منظور بحث و مشورت پيرامون موضوع خاصي برگزار مي‌شوند. اغلب؛ كنفرانس‌ها در مكان‌هايي با عنوان سالن كنفرانس يا سالن اجتماعات برگزار شده و گرد هم آمدن دسته‌اي از افراد علاقه‌مند و پيگير نسبت به موضوعي خاص، از شاخصه‌هاي اصلي يك كنفرانس است. سخنراني در مورد موضوع محوري كنفرانس، از ديگر المان‌هاي برگزاري يك كنفرانس است. موضوعات كنفرانس مي‌تواند بسيار گسترده باشد كه البته مباحث بايد بسيار علمي و تخصصي ارائه شوند. در پايان هر اجلاسي از نوع كنفرانس، مي‌بايست نتايج بحث و گفتگوها در قالب اتخاذ تصميمات مهم و يا قطعنامه صادر شود.

نمايشگاه‌هاي تركيه

با توجه به سياست‌هاي دولت تركيه به تقويت بخش صنعت و روند صنعتي شدن اقتصاد، سياستگذاري‌هاي اين دولت در برگزاري نشست‌ها و نمايشگاه‌هاي تخصصي اين كشور،‌ اغلب در راستاي همين هدف صورت مي‌پذيرد.  انواع نمايشگاه‌هاي صنعتي در شهرهاي مختلف كشور تركيه، در طول سال برگزار مي‌شود. در ايام مختلفي از هر ماه نمايشگاه‌هايي با موضوعات صنايع كشاورزي، نساجي، صنايع غذايي، معدن،‌ تجهيزات و ابزارآلات پزشكي، پوشاك، مبلمان و لوازم خانگي، تجهيزات صنعت خودرو، مصالح ساختماني و ... برگزار مي‌شود كه در ابتداي هر سال ميلادي، فهرست اين نمايشگاه‌ها منتشر مي‌شود. تقويم نمايشگاه‌ها در تركيه قابل دسترسي در سايت‌هاي مرتبط مي‌باشد.

همجواري تركيه با ايران، فرصت مناسبي را براي علاقه‌مندان و فعالان عرصه‌هاي مختلف فرهنگي،‌ اقتصادي، نظامي، ورزشي و... در ايران فراهم نموده كه بتوانند با كمترين هزينه و اتلاف وقت،‌ از نمايشگاه‌هاي در حال برگزاري در تركيه استفاده كنند. سفر به تركيه به منظور شركت در نمايشگاه‌ها چه به عنوان توليدكننده و ايده‌پرداز و چه به عنوان مصرف‌كننده؛ در كنار سفرهاي تفريحي و گردشگري، از جمله سفرهاي مفيد به اين كشور است. اين سفرها مي‌تواند به صورت انفرادي و يا به همراه تورهاي نمايشگاهي به تركيه انجام شود. تورهاي نمايشگاهي به تركيه با رصد كردن ايام برگزاري نمايشگاه‌ها در اين كشور، امكانات لازم براي سفري آسان و هدفمند را فراهم مي‌كنند. تهيه بليط، هتل (محل اقامت)، وسيله نقليه جهت تردد بين هتل و نمايشگاه، مترجم و راهنماي تور، از جمله امكاناتي است كه تورهاي نمايشگاهي ملزم به ارائه آنها هستند.

كنفرانس‌ها و همايش‌هاي تركيه

كنفرانس‌ها و نشست‌ها به منظور هم‌انديشي و هم‌افزايي علمي و غنابخشي در محتواي يك موضوع برگزار مي‌شوند. در سطح كلان،‌ سياست‌هاي هر دولتي، مشوق برگزاري كنفرانس‌ها و همايش‌هاست؛ نيازهاي يك جامعه عامل اصلي در ايده‌هاي يك كنفرانس است. پرداختن به موضوعات از جوانب مختلف، بهره‌مندي از نظرات صاحبان انديشه، ارائه راهكار عملي در حل و فصل يك معضل، ارائه پيشنهاد براي جلوگيري از مشكلات در زمينه مورد بحث و ارائه راهكارهايي براي بهبود و ارتقاء كيفي موضوع مورد گفتگو،‌ اركان اصلي كنفرانس‌ها هستند. كنفرانس‌ها اغلب با حمايت مالي دولت‌ها و در ساير موارد، با حمايت مالي شركت‌ها و مؤسسات ذي‌ربط برگزار مي‌شوند. اين حاميان كه با نام اسپانسر شناخته مي‌شوند؛ مسئول تأمين هزينه‌ها و مخارج برگزاري يك كنفرانس مي‌باشند؛ تأمين بودجه مالي محققان، پژوهشگران و سخنرانان يك كنفرانس، زمينه پويايي علمي در زمينه مورد نظر را فراهم مي‌كند.

در تركيه مانند بسياري از كشورهاي ديگر،‌ كنفرانس‌ها با هدف اساسي رفع نيازهاي جامعه، اعم از اقتصادي، فرهنگي، ورزشي،‌ سياسي، نظامي و... برپا مي‌شوند. سالانه كنفرانس‌هاي متعددي در سطح بين‌المللي و به منظور تبادل آرا و نظرات در حوزه‌هاي مختلف در اين كشور برگزار مي‌شود. برخي از اين موضوعات؛ به چالش‌هاي منطقه‌اي مي‌پردازند و با هدف هم‌انديشي انديشمندان حوزه‌هاي مختلف برپا مي‌شوند. طيف مخاطب كنفرانس‌ها اغلب جامعه علمي هر كشوري است؛ با اين حال گاه كنفرانس‌ها با اهداف تجاري و اقتصادي و سياسي و نظامي برگزار مي‌شود كه طيف مخاطب اين همايش‌ها،‌ نخبگان عرصه‌هاي فوق است. علاقه‌مندان به شركت در انواع كنفرانس‌ها در تركيه مي‌توانند با مراجعه به پايگاه‌هاي اينترنتي چون سيويليكا، فهرست همايش‌ها و نشست‌هاي علمي اين كشور را در تقويم سال جاري هر كشور مي‌توان يافت.