موسسه اعزام دانشجو-توریسم سلامت در ترکیه-go2tr
turkey
کشور ترکیه

توریسم سلامت در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-توریسم سلامت در ترکیه-go2tr

کشور ترکیه در صدد افزایش خدمات توریسم سلامتی و درمان برای گردشگران خارجی است و به همین دلیل تعداد بیمارستان‌های شهری و مراکز سلامتی که برای خدمت رسانی به بیماران خارجی ترکیه تدارک دیده است، را گسترش داده است. این کشور همزمان در تلاش است تا توریسم حرارتی را نیز توسعه دهد و از چشمه‌های طبیعی آب‌های معدنی گرم و سرد این کشور نیز در جهت توریسم سلامت استفاده کند. خطوط هوایی ترکیه در حین سفر به ترکیه، جزوه‌های مربوط به توریسم سلامت را بین مسافران خارجی پخش می‌کند.یکی از امتیازات تحصیل در ترکیه استفاده از این امکانات ترکیه می باشد.
 بیمارستان آمریکایی استانبول در ترکیه، بیمارستان آنادولو، و بیمارستان‌های آجی بادم در کشور ترکیه ، از بیمارستان‌های خصوصی ترکیه است که تجهیزات و تکنولوژی‌های به روزی را برای استفاده بیماران خارجی، فراهم کرده است. این بیمارستان‌های خصوصی از متخصصین مجرب گروه پزشکی، برخوردار است و مسئولیت پذیرش و درمان بیماران از سایر کشورها که سفر به ترکیه دارند را، به عهده دارند.
 بیشتر چشمه‌های آب گرم و معدنی ترکیه در آنکارا در منطقه‌ای به نام هایمانا واقع شده‌اند. در آب گرم هایمانا موادی چون کلسیم، سدیم، منگنز، بی کربنات و کربن دی اکسید وجود دارد و دمای آب چشمه نسبتا معتدل و در حدود 46 درجه است و برای درمان بیماری‌های مختلف توصیه می‌شود. همچنین روزانه حدود 1000 گردشگر می‌توانند از آن بهره برند.
 چشمه آب گرم پاموکاله، از چشمه‌‌های آب گرم است که در اثر بالا آمدن آب‌های گرم زیرزمینی ایجاد شده‌است، این چشمه در استان دنیزلی و در قسمت جنوب غربی ترکیه قرار دارد و برای بیماری‌های مختلفی توصیه می‌شود.

مطالب مرتبط