تحصیل در انگلیس

تحصیل، یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت است و انگلیس نیز یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه تحصیل و زندگی است. به‌همین دلیل، تحصیل در انگلیس ازجمله اهداف بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر جهان محسوب می‌شود. وجود دانشگاه‌های رده بالا در این کشور، که ارائه دهنده مدارک تحصیلی در سطح جهانی به دانشجویان خود هستند، باعث محبوبیت کشور انگلستان برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور شده است. همچنین، با توجه به انگلیسی زبان بودن مردم انگلستان، فرصتی عالی برای بالا بردن مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی غیرانگلیسی زبان در این کشور، وجود دارد.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR (@go2tr.ir)

 

“با توجه به این‌که تحصیل، یکی از بهترین و رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس است، در این نوشتار از مجموعه GO2TR، شما را با جزئیات تحصیل در انگلیس، شرایط، مدارک لازم، بورسیه‌ها، هزینه‌ها و هر آنچه قبل و بعد از سفر به انگلیس جهت تحصیل در این کشور باید بدانید، آشنا می‌کنیم.”

مقاطع تحصیلی در انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، رویای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویانی است که هدف آن‌ها اخذ مدارک تحصیلی در سطح جهانی است. دانش‌آموزان در کشور انگلستان، قبل از ورود به دانشگاه یا کالج، به تحصیل در مدارس به‌مدت ۱۲ سال می‌پردازند. مقاطع تحصیلی این کشور، به ۵ بخش تقسیم می‌شود. این ۵ بخش شامل سال‌های اولیه تحصیل، ابتدایی، متوسطه، آموزش عالی قبل از دانشگاه (FE) و آموزش عالی دانشگاهی (HE) است. در انگلیس تحصیل برای کودکان ۵ تا ۱۶ سال اجباری است.

مقطع آموزش عالی پیش از ورود به دانشگاه، برای همه اجباری نیست و برای آن دسته از دانش‌آموزانی است که تحصیلات دبیرستان آن‌ها در سطح A-Level نباشد. آموزش عالی دانشگاهی در انگلستان، شامل مقاطع تحصیلی لیسانس، ارشد، دکتری و پست دکتری می‌شود. معادل این مقاطع در تمامی کشورها وجود دارد. برای ورود به مقطع لیسانس انگلستان، دانش‌آموزان موظف‌اند تا امتیاز A-level را در دوران دبیرستان بدست بیاورند. درغیراین‌صورت، باید دوره ۱ ساله در کالج را بگذرانند. در ادامه با تحصیل در مدارس کشور انگلستان بیشتر آشنا خواهید شد.

سطح A-Level برای تحصیل در انگلیس

سطح پیشرفته، که در دانشگاه‌ها باعنوان A-Level شناخته می‌شود، یک سطح کیفی تحصیلی است که توسط موسسات آموزشی در انگلستان ارائه می‌شود. سطح A-Level، به دانش‌آموزان ممتاز دوره دبیرستان با نمرات دیپلم بالا یا از طریق گذراندن یک دوره دو ساله تحصیلی در کالج‌های انگلستان ارائه می‌گردد. با شرکت در آزمون A-LEVEL، دانشگاه‌ها صلاحیت دانش‌آموزان را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارزیابی می‌کنند.

سطح A-Level برای تحصیل در انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس

مدارس در انگلستان، به‌دلیل پرورش دانش‌آموزانی با پتانسیل بالا شهرت دارند. جالب است بدانید که مدارس شبانه روزی و همچنین مدارس تک جنسیتی دخترانه یا پسرانه در این کشور وجود دارند. وجود برخی مدارس که بطور تخصصی در رشته‌هایی مانند ورزش، هنر یا موسیقی به پرورش دانش‌آموزان می‌پردازند نیز موجب محبوبیت مدارس کشور انگلستان برای پدر و مادران شده است.

مدارس بین‌المللی انگلیس

یافتن مدرسه مناسب در انگلیس برای فرزندان یکی از نگرانی‌های پدر و مادرانی است که به کشور انگلیس مهاجرت می‌کنند. مدارس و موسسه‌های آموزشی انگلستان، همواره در میان بهترین مدارس جهان و در رتبه‌بندی‌های بالا قرار دارند. جای تعجب ندارد که بیش از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز بین‌المللی از ۲۰۰ کشور به انگلستان مهاجرت می‌کنند تا پس از اتمام مقطع متوسطه، تحصیلات عالی داشته باشند. در ادامه لیستی از بهترین مدارس بین‌المللی کشور انگلیس را آورده‌ایم. این مدارس عبارتند از:

 •  مدرسه بروکس بریتانیا (Brookes United Kingdom)
 • مدرسه ویندرمر (Windermere School)
 • مدرسه ژانین مانوئل لندن (École Jeannine Manuel London)
 • هاوس برکشایر (Reddam House Berkshire)
 • مدرسه بدفورد (Bedford School)
 • مدرسه فولهام (Fulham School)
 • کالج دخترانه هاروگیت (HarrogateLadies’College)

تحصیل در مدارس ایرانی در انگلیس

خبر خوب برای پدر و مادران ایرانی مهاجر این است که در انگلیس، مدارس ایرانی نیز وجود دارد. این مدارس نیز مانند دیگر مدارس انگلیس به دانش‌آموزان برای دریافت سطوح کیفیتی A-Level و GCSE کمک می‌کنند. مدارس ایرانی موجود در انگلیس عبارتند از:

 • مدرسه ایرانی رستم
 • مدرسه ایرانی هدف
 • مدرسه ایرانی رازی

شهریه تحصیل در مدارس در انگلیس

تحصیل در مدارس دولتی انگلیس برای کسانی‌که تابعیت انگلیس را دارند، رایگان است. اما برای دانش آموزان مهاجر و غیرانگلیسی، حتی مدارس دولتی نیز شهریه سالیانه دریافت خواهند کرد. معمولاً شهریه مدارس دولتی در مقطع ابتدایی سالیانه بین ۱۰ الی ۲۰ هزار پوند است. البته این هزینه بستگی به سطح مدرسه و امکاناتی که ارائه می‌دهد، دارد. دانش‌آموزان مهاجر اکثرا در مدارس خصوصی ثبت‌نام می‌کنند. شرط ثبت‌نام در این نوع مدارس، وجود قیم قانونی برای دانش‌آموز، در انگلیس است. در غیر این‌صورت تحصیل در مدارس شبانه‌روزی تنها انتخاب باقی‌مانده برای دانش‌آموزان خواهد بود. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی یا شبانه‌روزی بیشتر از مدارس دولتی بوده و با توجه تفاوتی که بین هر مدرسه وجود دارد نمی‌شود مبلغ مشخصی به این نوع مدارس اختصاص داد.

تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس

کشور انگلستان دومین مقصد محبوب پس از آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی است. دانشگاه‌های این کشور با معماری برجسته ساختمان‌ها، محوطه سرسبز و وجود امکانات جانبی و فعالیت‌های غیردرسی در محوطه دانشگاه‌ها، تاثیر زیادی بر دانشجویان بین‌المللی مایل به تحصیل در انگلیس ایجاد می‌کنند. دانشگاه‌های برتر انگلیس همواره در ستون اول رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

دانشگاه‌های انگلیس در رنکینگ QS

“با توجه به نداشتن تجربه کافی در زمینه درخواست برای پذیرش و مهاجرت ممکن است پیمودن این مسیر برای برخی از متقاضیان به‌راحتی صورت نگیرد. موسسه مهاجرتی Go2tr جهت رساندن شما به آرزوهایتان و اهدافتان تلاش می‌کند. این موسسه در تمامی مراحل مهاجرت شما، از جمله اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر، گردآوری و ارائه مدارک، درخواست برای اخذ ویزا، بلیط هواپیما و حتی پس از رسیدن به کشور انگلیس همراه شما خواهد بود.”

 دانشگاه‌های برتر کشور انگلیس

در جدول زیر ۱۰ مورد از برترین دانشگاه‌های انگلیس براساس رتبه‌بندی شاخص‌های جهانی آورده شده است:

رتبه در کشور انگلستان ۲۰۲۲ عنوان دانشگاه رنکینگ جهانی ۲۰۲۲ Times رنکیگ جهانی ۲۰۲۰ شانگهای

رنکینگ Q.S

۲۰۲۲

رنکینگ جهانی U.S ۲۰۲۱
۱

دانشگاه آکسفورد

(University of Oxford)

 

۲ ۹ ۲ ۵
۲

دانشگاه کمبریج

(University of Cambridge)

 

۳ ۳ ۳ ۹
۳

کالج لندن ایمپریال

(Imperial College London)

 

۷ ۲۵ ۷ ۲۰
۴

کالح دانشگاهی لندن UCL

(University College London)

 

۸ ۱۶ ۸ ۱۹
۵

دانشگاه ادینبورگ

(University of Edinburgh)

 

۱۶ ۴۲ ۱۶ ۳۰
۶

دانشگاه منچستر

(The University of Manchester)

 

۲۷ ۳۶ ۲۷ ۶۴
۷

کینگز کالج لندن KCL

(King’s College London)

 

۳۵ ۴۷ ۳۵ ۳۴
۸

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

London School of Economics and Political Science

 

۴۹ ۱۵۱-۲۰۰ ۴۹ ۲۴۴
۹

دانشگاه بریستول

(University of Bristol)

 

۶۱ ۶۴ ۵۸ ۸۶
۱۰

دانشگاه وارویک

(University of Warwick)

 

۶۲ ۱۰۱-۱۵۰ ۶۱ ۱۳۵

-برای اطلاع از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در انگلیس روی عنوان کلیک کنید.

-برای اطلاع از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در انگلیس روی عنوان کلیک کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس

دانش‌آموزان می‌توانند پس از تکمیل دوره ۱۲ ساله تحصیل خود، برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس اقدام کنند. در صورت پذیرفته نشدن مدرک دبیرستان برخی کشورها برای ورود مستقیم به دوره لیسانس، دانشجویان باید دوره‌های پایه یا foundation را طی کنند. تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس به‌مدت ۳ سال است. تحصیل ۳ ساله در مقطع لیسانس شامل سمینارها، ورکشاپ‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با رشته‌های مختلف است. البته لازم به‌ ذکر است که تحصیل در برخی رشته‌های کارشناسی مانند علوم پایه و مهندسی به‌مدت ۴ سال طول می‌کشد. با این وجود، برنامه دوره‌های سریع دو ساله وجود دارند که به دانشجویان اجازه می‌دهند تا در عرض دوسال تحصیلات خود را تکمیل کرده و زودتر به‌دنبال کار بروند. البته این دوره‌ها برای تمامی رشته‌ها نیست و دانشجویان ممتاز با نمرات بالا، می‌توانند این دوره‌های دوساله را در مقطع کارشناسی سپری کنند.

علاوه‌بر مدرک لیسانس ۳ ساله، برنامه‌ای به‌نام مدرک دوگانه کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد که اجازه تحصیل در دو رشته را در یک دوره تحصیلی می‌دهد. از این طریق فرصت‌های شغلی برای دانشجویان نیز افزایش می‌یابد. دوره دیگر کارشناسی برای تحصیل در انگلیس وجود دارد که به دوره ساندویچی مشهور است. دانشجویان از طریق انتخاب این دوره باید ۴ سال تحصیلی را بگذرانند که یک سال آن به کار کردن در زمینه رشته تحصیلی آن‌ها سپری‌ می‌شود.

دوره‌های تحصیلی در مقطع لیسانس به دو قسمت تقسیم می‌شوند که شامل:

 • گواهی آموزش عالی (CertHE): دوره تحصیل به مدت ۱ سال تمام وقت و ۲ سال نیمه وقت است.
 • دیپلم آموزش عالی (DipHE): دوره تحصیل به‌مدت ۲ سال تمام وقت است.

به این نکته توجه کنید که پس از گذراندن دوره‌ دبپلم آموزش عالی، شما نمی‌توانید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید و تنها می‌توانید وارد بازار کار شوید. برای ورود به مقاطع فوق‌لیسانس نیاز به تحصیل دوره‌های سه ساله‌ لیسانس دارید.

مدارکی که در زیر برای شما نام بردیم، برای ثبت‌نام در دوره‌ی لیسانس لازم است؛ البته بهتر است به این اطلاعات کلی اکتفا نکنید و شرایط دانشگاه خود را به‌صورت انحصاری بررسی کنید تا به خاطر نقص مدارک، روند پذیرش شما با تأخیر مواجه نشود.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در انگلیس، یک امتیاز بالا برای پیدا کردن شغل مناسب و کار در انگلیس محسوب می‌شود. همچنین برای دانشجویان بین‌المللی، یک فرصت عالی برای بالا بردن سطح زبان انگلیسی و پیدا کردن شغل جهت اقامت در کشور انگلستان است. تحقیقاتی که توسط آژانس آمار آموزش عالی انجام شد،‌ نشان داد که ۸۶ درصد دانشجویانی که دوره ارشد خود را در انگلستان گذرانده‌اند، در مقایسه با ۷۵ درصد از دانشجویان دوره لیسانس، توانسته‌اند بصورت تمام وقت استخدام شوند.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR (@go2tr.ir)

 

انواع دوره‌های تحصیلی ارشد در انگلیس

انواع دوره‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان در انگلیس به شرح زیر است:

مستر دانش محور: مدرک مستر دانش محور همانند دوره لیسانس بر پایه آموزش، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌ها است و جنبه تحقیقاتی در آن نسبت به مستر پژوهش محور کمتر است. چهارنوع برنامه تحصیلی در دوره مستر دانش محور وجود دارد. این چهارنوع برنامه شامل: ارشد هنر (MA)، ارشد علوم پایه (MSc)، ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) و ارشد مهندسی (Meng) است. تحصیل در هرکدام از برنامه‌ها به‌مدت ۱ تا ۲ سال به‌صورت تمام‌وقت صورت می‌گیرد.

مستر پژوهش محور: مدرک مستر پژوهش محور به دانشجویان امکان برخورداری از مسئولیت بیشتر برای کار و پژوهش می‌دهد. در این دوره، دانشجویان تحصیل خود را از طریق یک پایان‌نامه و زیر نظر یکی از اساتید دانشگاهی پیش می‌برند. مدت‌زمان تکمیل دوره مستر پژوهش محور، به‌مدت ۲ الی ۴ سال به‌طول می‌انجامد و شامل نوشتن و ارائه یک پایان‌نامه ۶۰ هزار تا ۱۰۰ هزار کلمه‌ای است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کارشناسی ارشد در انگلیس عبارتند از:

 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرک زبان: در دانشگاه‌های انگلیس معمولاً مدرک آیلتس بالای ۷ درخواست می‌شود؛ اما برخی از دانشگاه‌های این کشور مدرک تافل را نیز می‌پذیرند (تافل (IBT):۹۲، تافل (‌PBT):۵۸۰).
 • متقاضیان تحصیل درمقطع کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مدیریتی برخی دانشگاه‌های کشور انگلیس، باید علاوه‌بر مدارک فوق، نمره‌ قبولی در آزمون GMAT و GRE را کسب کنند.
 • رزومه‌ تحصیلی و کاری
 • معرفی‌نامه ( توصیه‌نامه): این نامه باید توسط اساتید راهنمای شما در دوره‌ کارشناسی به شما اعطا شود و اهمیت زیادی برای پذیرش در مقاطع بالای تحصیلات دانشگاهی دارد.
 • انگیزه‌نامه

تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس

دانشجویان از طریق تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس، یک مدرک تحقیقاتی دریافت می‌کنند. تحصیل در مقطع دکتری این کشور، به‌مدت ۳ سال تمام وقت یا ۶ سال نیمه وقت صورت می‌گیرد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلیس در مقطع دکتری دانشجویان باید یک پروپوزال تحقیقاتی در هنگام درخواست، ارائه بدهند. پروپوزال دانشجو باید توسط یک متخصص دانشگاهی تایید شود.

نحوه اخذ پذیرش در مقطع دکتری در انگلیس

زمانی‌که زمینه تحقیقاتی متقاضی توسط خود او مشخص می‌شود، باید مدارک ضروری را برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری به دانشگاه موردنظر ارسال کند. مدارک ضروری مقطع دکتری عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی پیشین (دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • منابع آکادمیک
 • انگیزه‌نامه
 • پروپوزال تحقیقاتی

تحصیل در انگلیس برای ورود به مقطع دکتری، آزمون ورودی ندارد؛ اما مدرک زبان مورد نیاز آیلتس بالای ۷ یا ۷.۵  است.

“اخذ پذیرش در مقاطع مختلف از دانشگاه‌های انگلیس یکسان نبوده و برای هر فرد با توجه به شرایط وی، متفاوت است. اما از طریق همکاری با موسسه مهاجرتی Go2tr می‌توانید با ارائه معدل و رزومه خود، تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس را برای خود تضمین کنید.”

نمونه‌هایی از پرونده‌های موفق اخذ‌شده از دانشگاه‌های انگلستان، برای عزیزانی که Go2tr را انتخاب کرده‌اند، در ادامه مشاهده می‌کنید.

نمونه پرونده‌های گوتوتی آرتحصیل در انگلستان انگلیس

نمونه پرونده موفق آناهیتا میرالماسی تحصیل در انگلستان انگلیس

پرونده موفق گوتوتی آٰر تحصیل در انگلستان انگلیس

بورسیه‌های کشور انگلیس

تحصیل در کشور انگلستان، فرصت عالی برای شهروندان کشورهای دیگر است تا تحصیلات عالی کسب کرده و مدرکی معتبر در سطح جهانی را دریافت کنند. با این‌وجود، بدست آوردن چنین کیفیت تحصیلی ارزان نیست. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی نیازمند کمک هزینه برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان هستند. رقابت برای دریافت بورسیه تحصیلی میان دانشجویان بین‌المللی سخت است و بستگی به پیشینه تحصیلی و دستاوردهای تحصیلی دانشجو دارد. در ادامه این مطلب به ۵ مورد از بورسیه‌های تحصیلی برتر در انگلیس اشاره کرده‌ایم.

بورسیه‌های تحصیلی کشور انگلیس

بورسیه چوینینگ The Chevening Scholarships

این بورسیه توسط دولت انگلستان به دانشجویانی با نتایج و دستاوردهای بالای تحصیلی تعلق می‌گیرد. دریافت کنندگان بورسیه شخصاً توسط سفارت‌های انگلستان در سراسر جهان انتخاب می‌شوند. این بورسیه برای تحصیل در مقطع ارشد در هر یک از دانشگاه‌هایی که این بورسیه را می‌پذیرند، ارائه می‌گردد. لازم به‌ذکر است که مدت‌ آن به اندازه یک‌سال تحصیلی است.

بورسیه یوراکسس بریتانیا Euraxess UK

این بورسیه توسط شورای بریتانیا (بریتیش کانسیل، British Council) مدیریت می‌شود. هدف از ارائه این نوع بورسیه، حمایت و کمک به توسعه کار محققان است. این نوع بورسیه شامل محققان بین‌المللی و محققان انگلیسی تبار که قصد خروج از کشور را دارند، می‌شود. این بورسیه دانشجویان تمام دوره‌ها تحقیقاتی را ساپورت می‌کند.

بورسیه‌های مشترک المنافع The Commonwealth Scholarships

کمیسیون بورسیه‌های مشترک المنافع بریتانیا (CSC)، برنامه‌های گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیل و فلوشیپ ارائه می‌دهد که شامل موارد زیر است:

 • بورسیه مشترک المنافع دوره Phd
 • بورسیه مشترک المنافع دوره ارشد
 • بورسیه مشترک المنافع تحصیل از راه دور

این بورسیه‌ها هر ساله به دانشجویانی ارائه می‌شود که از کشورهای مشترک‌المنافع به انگلستان مهاجرت می‌کنند و توانایی تحصیل بدون حمایت مالی را ندارند. داوطلبان براساس نتایج پیشینه تحصیلی خود و پتانسیل آن‌ها برای کمک به توسعه زندگی بهتر مردم در کشور خود انتخاب می‌شوند.

کمک‌های مالی انجمن سلطنتی The Royal Society Grants

کمک‌های مالی انجمن سلطنتی، کمک هزینه‌ای برای دانشمندان برجسته از سراسر جهان است. این برنامه قدیمی‌ترین برنامه ارائه دهنده حمایت‌های مالی در بریتانیا است.

بورسیه‌های دانشگاه‌های انگلیس Scholarships from UK universities

دانشگاه‌های برتر انگلستان، اغلب بودجه مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی براساس دستاوردهای تحصیلی و یا نیازهای مالی آن‌ها فراهم می‌کنند. برخی از دانشگاه‌هایی که به داوطلبان با پیشینه تحصیلی برجسته بورسیه ارائه می‌دهند عبارتند از:

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • امپریال کالج لندن
 • کالج کینگ لندن
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)
 • دانشگاه لندن (UCL)

معادل‌ سازی مدارک برای تحصیل در انگلیس

منظور از معادل‌سازی مدرک این است که دانشجو اطلاعاتی را از خود همچون سوابق تحصیلی، سوابق کاری، مهارت‌ها و تجربه‌های علمی به کشور انگلستان ارائه دهد و پس از ارزیابی مدارک وی، اگر فرد صلاحیت کافی را داشته باشد به کشور انگلستان جهت ورود به دانشگاه‌ها و یا بازار کار مهاجرت می‌کند. باتوجه به تفاوت‌‌های سیستم آموزشی در کشورهای ایران و انگلیس، متقاضیان دوره دیپلم و دبیرستان باید حتما دوره A-Level یا Foundation را جهت معادل‌سازی و تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس بگذرانند. همچنین مدارک باید به صورت رسمی و به زبان‌هایی که مورد تأیید کشور انگلستان است، ترجمه شود. داشتن مدرک زبان انگلیسی از جمله مدارکی است که برای مهاجرت دانشجویان به کشور انگلستان و معادل سازی مدرک در انگلستان الزامی است. بنابراین اگر فردی قصد مهاجرت به این کشور را دارد، باید به زبان کشور انگلستان به طور کامل مسلط باشد. اگر متقاضی رشته‌های پزشکی در انگلیس یا دندان‌پزشکی در انگلیس، در سطح A-Level تحصیل کرده یا لیسانس بین‌المللی (IB) دریافت کرده باشد، امکان تحصیل در انگلیس را بصورت مستقیم خواهد داشت.  

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR (@go2tr.ir)

“در خصوص معادل‌سازی مدارک موردنیاز، موسسه Go2tr قادر به ارائه مشاوره و اطلاعات است. موسسه مهاجرتی Go2tr با ۴ شعبه در داخل کشور و ۳ شعبه در خارج از کشور با ارائه مشاوره از طریق متخصصان و کارشناسان مهاجرتی، از ابتدای مسیر مهاجرت با شما خواهد بود.”

ویزای تحصیلی برای تحصیل در انگلیس

جهت مهاجرت به انگلیس از هر طریقی نیاز به ویزا خواهد بود. برای تحصیل در انگلیس، متقاضی نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارد تا بتواند به این کشور وارد شده و در دانشگاه‌های آن تحصیل کند. اگر متقاضی بیش از ۱۸ سال سن دارد و قصد تحصیل در دوره‌های کوتاه‌مدت را دارد، می‌تواند از طریق ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت اقدام کند. این ویزا تا ۶ ماه معتبر بوده و جهت گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی، می‌تواند تا ۱۱ ماه تمدید شود.

چنان‌چه متقاضی قصد تحصیل در دوره‌های طولانی مدت را دارد، باید اطمینان حاصل کند که موسسه یا دانشگاه مورد نظر مجوز Tier 4 را ارائه می‌دهد. ویزای Tier 4 یکی از انواع ویزاهای انگلیس است که شامل ویزاهای تحصیلی و دانشجویی می‌شود. همچنین اگر متقاضی از ۴ تا ۱۷ سال سن داشته و قصد تحصیل در مدارس مستقل انگلیس را داشته باشد، می‌تواند از طریق ویزای دانش‌آموزی، Tier 4 اقدام کند. در غیر این صورت، اگر بالای ۱۶ سال سن دارد، می‌تواند از طریق ویزای دانشجویی Tier 4 اقدام کند.

نوع دیگر ویزای انگلیس ویزای گلوبال تلنت بریتانیا است که برای افراد نخبه در رشته‌های مختلف ارائه می‌گردد.

مدارک موردنیاز برای تمامی ویزاهای تحصیلی انگلیس به شرح زیر خواهد بود:

 • پاسپورت و جزییات آن
 • عکس قابل شناسایی و جدید از متقاضی
 • تایید ویزای Tier 4 از سوی موسسه آموزشی مورد نظر، که این تاییدیه مجددا از سوی نهاد تایید برای تحصیل (CAS) باید پذیرفته شود.
 • مدرک زبان انگلیسی موردنیاز دانشگاه یا موسسه آموزشی
 • اثبات حمایت مالی در طول اقامت و تحصیل در انگلیس (میزان تمکن مالی باید به مبلغ ۱.۳۰۰ دلار بصورت ماهانه درصورتی‌که متقاضی در خارج از شهر لندن تحصیل می‌کند باشد. همچنین میزان تمکن مالی به مبلغ ۱.۵۰۰ دلار بصورت ماهانه، درصورتی‌که متقاضی در شهر لندن درحال تحصیل است، باید باشد.)
 • ارائه تاییدیه ATAS از سوی نهاد فن‌آوری آکادمیک (The Academic Technology Approval Schem) برای برخی رشته‌ها از جمله علوم مربوط به بیولوژی، مهندسی و تکنولوژی است.

هزینه‌های تحصیل در انگلیس

هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلیس نسبت به کشورهای دیگر بالا است. به‌همین دلیل اگر قصد تحصیل در انگلیس را دارید، باید برنامه‌ریزی دقیقی روی بودجه خود داشته باشید. هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی شامل تمامی شهروندانی که عضو اتحادیه اروپا و سوئیس نیستند، می‌شود. این گروه از دانشجویان نمی‌توانند برای وام‌های دانشجویی درخواست دهند. بلکه باید از طریق راه‌های دیگری برای پرداخت هزینه‌های تحصیل خود اقدام کنند. به عنوان مثال: از طریق بورسیه تحصیلی، کمک‌های مالی یا حمایت خانوادگی.

در سال ۲۰۲۱ هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در هر یک از مقاطع تحصیلی به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس از ۹.۲۵۰ یورو (۱۲.۸۷۰ دلار) شروع شده و به ۳۰.۵۴۸ یورو (۴۲.۵۰۰ دلار) نیز می‌رسد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های پزشکی به مبلغ ۶۴.۶۵۲ یورو (۸۹.۹۵۰ دلار) نیز ممکن است برسد.

 • تحصیلات تکمیلی

هزینه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری در انگلیس از ۴.۸۰۰ یورو (۶.۶۸۰ دلار) شروع شده و به ۳۶.۹۸۴ یورو (۵۱.۴۴۱ دلار) نیز می‌رسد. برای رشته‌های پزشکی به مبلغ ۴۹.۹۵۰ یورو (۶۹.۴۷۰ دلار) و برای ارشد رشته مدیریت به مبلغ ۵۹.۴۹۰ یورو (۸۲.۷۴۰ دلار) نیز ممکن است برسد.

میانگین شهریه دانشگاه‌های برتر انگلیس در جدول زیر آورده شده است:

عنوان دانشگاه میانگین شهریه سالانه
دانشگاه آکسفورد ۱۱ هزار پوند
دانشگاه کمبریج ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار پوند
کالج لندن ایمپریال ۱۱ هزار پوند
کالج دانشگاهی لندن ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار پوند
دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ۱۴ هزار تا ۱۸ هزار پوند

کار دانشجویی در کنار تحصیل در انگلیس

با توجه به هزینه‌های بالای تحصیل در انگلیس خوشبختانه کار بصورت نیمه‌وقت برای دانشجویانی که قصد تحصیل و کار بطور همزمان را دارند، پیدا می‌شود. برخی دانشگاه‌های ممکن است اجازه کار در محوطه دانشگاه را به دانشجویان بدهند. اما اگر دانشجویان علاقه‌مند به کار در محیط خارج از دانشگاه باشند، گزینه‌های زیادی برای آن‌ها وجود دارد. چنین شغل‌هایی بستگی به ویزای دانشجویی Tier 4 دانشجو دارد. زیرا کار برای افراد زیر ۱۶ سال که ویزای Tier 4 عمومی ندارند، مجاز نیست.

لیستی از مشاغلی که دانشجویان در هنگام تحصیل در انگلیس نمی‌توانند به کار در آن‌ها بپردازند.

لیستی از بعضی مشاغلی که دانشجویان مجاز به انجام آن‌ها بصورت نیمه‌وقت هستند عبارتند از:

لیست مشاغل مناسب دانشجویان برای کار در کنار تحصیل

دستیار فروش

دستیار فیزیوتراپی

پیک داروخانه

کارکنان سالن‌های ورزشی

پیک پیتزا فروشی

باغبان

دستیار مراقبت‌های دامپزشکی

دستیار فروشنده

دستیار شخصی

مترجم آزاد

متصدی پذیرش

توزیع کننده روزنامه

مشاور ثبت‌نام

مربی تناسب اندام

عکاس

پرستار حیوانات خانگی

راهنمای تور

وبلاگ نویس

توسعه دهنده نرم‌افزار

طراح گرافیک

دانشجویان بین‌المللی برای گرفتن مشاغل دانشجویی باید دارای ویزای انگلیس جهت تحصیل باشند. افراد در تمام مقاطع کارشناسی و بالاتر می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. اما دانشگاه‌ها، ساعت کاری متفاوتی برای مقاطع مختلف توصیه می‌کنند؛ اگر فرد یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی باشد، بهتر است بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار نکند. یک دانشجوی تمام وقت مقطع تحصیلات تکمیلی بهتر است بیش از ۶ ساعت در هفته برای کار وقت نگذارد. حداقل حقوق در انگلیس ۸ پوند به ازای هر ساعت کار است.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR (@go2tr.ir)

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس

بطور کلی زندگی در کشور انگلیس از لحاظ هزینه ارزان نیست اما با این‌وجود بستگی به شهری دارد که دانشجویان در آن در حال تحصیل و زندگی هستند. به‌همین دلیل شاید پاسخ به سوال “میانگین هزینه زندگی در انگلیس چقد است؟” برای اطلاع از اینکه کدام شهر ارزان‌تر از دیگری است، بهتر باشد. میانگین هزینه زندگی در کشور انگلیس بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه، ۹۰۰ یورو در ماه است. با در نظر گرفتن میانگین هزینه اجاره به مبلغ ۸۷۰ یورو در ماه، هزینه زندگی تا ۲۰۰۰ یورور افزایش می‌یابد. هزینه غذا و مواد غذایی در سراسر کشور انگلستان متفاوت است. به طور متوسط، می‌توان انتظار داشت که حدود ۲۷۵ پوند در ماه برای خرید مواد غذایی هزینه شود. در شهر بزرگی مانند لندن، هزینه زندگی بصورت ماهانه می‌تواند به‌راحتی بیش از ۱۵۰۰ یورو (۱.۳۶۰ پوند) شود. درحالی‌که درشهرهای کوچکتر، با بودجه‌ای به‌اندازه ۷۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو (۶۳۵ الی ۱.۰۴۰ پوند) به‌صورت ماهانه می‌توان زندگی کرد.

 

“درنهایت مسیر مهاجرت یک مسیر طولانی با موانع بسیاری است. برای طی کردن این مسیر نیاز به یک راهنمای متخصص دارید تا در صفر تا صد مسیر مهاجرت همراه شما باشد. موسسه مهاجرتی Go2tr راهنمای متخصص شما در این راه خواهد بود. از طریق موسسه ما شما قادر به مهاجرت به کشور مورد نظرتان خواهید بود.”

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط تحصیل در انگلیس و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و تحصیل در مدارس انگلیس هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

 

 
منابع
آیا امکان تحصیل رایگان در انگلیس وجود دارد؟
اولین چیزی که دانشجویان مهاجر به آن فکر می‌کنند، کاهش هزینه‌های تحصیل و حتی تحصیل رایگان در کشور مقصد است. باید بگوییم که امکان تحصیل کاملا رایگان در کشور انگلیس وجود ندارد. البته دولت و دانشگاه‌های کشورانگلیس به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند و واجد شرایط اعلام شده هستند، کمک هزینه‌‌های دانشجویی متنوعی اعطا می‌کند. اما در مجموع می توان گفت تحصیل رایگان در انگلیس امکان پذیر نیست و تنها با شرایطی می توانید از کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی استفاده کنید.
آیا امکان کار در حین تحصیل در انگلیس وجود دارد؟
در انگلیس شغلی که به عنوان کار دانشجویی شناخته شود، وجود ندارد. دانشجویان می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلف در تمامی بخش‌ها مشغول به کار شوند. بعضی از مشاغل رونق بیشتری برای دانشجویان دارند و برای آن‌ها مناسب‌تر هستند؛ مانند کار در فروشگاه ها، رستوران ها و بارها. ممکن است بتوانید در موقعیت‌‌های شغلی پاره وقت دانشجویی در داخل دانشگاه خودتان مشغول شوید. این موقعیت‌ها شامل بارهای دانشگاه یا رستوران دانشگاه و... می‌شود. اگر فرد یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی باشد، بهتر است بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار نکند. یک دانشجوی تمام وقت مقطع تحصیلات تکمیلی نیز بهتر است بیش از ۶ ساعت در هفته برای کار وقت نگذارد. حداقل حقوق در انگلیس ۷ پوند به ازای هر ساعت کار می‌باشد.
شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلیس چگونه است؟
شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلیس بسیار سخت است. تنها چیزی که باید به آن توجه کرد مدت 6 ماه است که در این 6 ماه باید کار مناسب پیدا کنید. و البته بعد از آن باید بلو کارت انگلیس را دریات کنید تا بتوانید مشغول به کار شوید و یا در این کشور بمانید. این مراحل بسیار سختع است اما با کی تسلط به زبان انگلیسی و تسلط به تخصص خاصی می توانید مشغول به کار شوید.
چرا تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان را انتخاب کنیم؟
قبل از هر چیز برای آشنایی با وضعیت تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان با یک موسسه اعزام دانشجو حرفه ای مشورت کنید. کشور انگلستان با وجود شهرهای جذاب و متنوع، در کنار دانشگاه های معتبر فرهنگ های متنوع ولز، اسکاتلند و ولز همچنین ایرلند شمالی سالانه در سراسر دنیا متقاضیان زیادی در رابطه با تحصیل بین المللی دارد. یکی از دلایلی که افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند در کشور انگلستان تحصیل کنند، دانشگاه های پیشرفته و ارائه ی آموزش های بسیار پیشرفته در کنار امکانات فوق العاده و بالاترین استاندارد های دنیا را تضمین می کند. یکی دیگر از دلایل انتخاب انگلیس برای تحصیل برگزاری دوره های تحصیلی است که در سراسر دنیا شناخته شده است. این امر باعث شده که افراد بتوانند در آینده در همه جای شغل مناسبی پس از فراغت از تحصیل پیدا کنند.
آیا امکان کار در حین تحصیل در انگلیس وجود دارد؟
اعزام دانشجو به انگلستان و کار دانشجویی، قوانین این کشور به دانشجویان اجازه می دهد که به صورت پاره وقت برای تامین هزینه های زندگی در طول هفته به 20 ساعت کار بپردازد. همچنین در روزهای تعطیل امکان کار به شکل تمام وقت وجود دارد.
روش های دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس چیست؟
در کنار اعزام دانشجو با انگلستان باید بدانید که تحصیل در انگلستان رایگان و چندان ارزان نیست. افراد می توانند برای کم کردن هزینه و تحصیل رایگان به اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور فکر کنید. اخذ بورسیه در این کشور رقابتی است. تعداد زیادی از این بورسیه های تحصیلی برای جذب دانشجویان نخبه و با استعداد کشورهای دیگر است. ممکن است شما جزو آن دسته از افراد باشید که به علت هزینه های بالا از تحصیل در کشور انگلستان صرف نظر کنند. اما اخذ بورسیه رایگان به شما این امکان را می دهد که تحصیل ارزانی برای شما فراهم شود.
شرایط اخذ بورسیه در انگلستان چیست؟
در ادامه بحث اعزام دانشجو به انگلستان به اخذ بورسیه در این کشور می پردازیم. برخی از این بورسیه ها توسط دولت بریتانیا ساپورت شده و برخی دیگر توسط سازمان های خارجی و دانشگاه های این کشور ارائه می شود. اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان کار سختی است و به افرادی تعلق می گیرد که رزومه هایی قوی و درخشان ارائه کنند.  معمولا بورسیه تحصیلی در دانشگاه های انگلیس به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. ناگفته نماند که امکان اخذ بورسیه در دوره کارشناسی نیز وجود دارد. فراموش نکنید که اخذ بورسیه در کشور بریتانیا بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست.
مزایای تحصیل در کشور انگلستان چیست؟
یکی از مزایای تحصیل در اعزام دانشجو به انگلستان تحصیل در این کشور شما را به عنوان استعدادهای برتر معرفی می کند. نکته جالب در رابطه با تحصیل در دانشگاه های این کشور این است که 38% از افرادی که جایزه نوبل دریافت کرده اند از فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور هستند. در کنار کیفیت تحصیل و زندگی در کشور انگلستان نسبت به کشورهایی نظیر استرالیا و ایالات متحده ارزان تر است. کشور بریتانیا خدمات درمانی فوق العاده ای ارائه می کند. اگر شما به مدت شش ماه یا بیشتر در این کشور تحصیل کنید از خدمات درمانی انگلیس می توانید استفاده کنید. ویزای تحصیلی به شما این امکان را می دهد که هفته ای 20 ساعت به کار بپردازید تا هزینه های زندگی را پوشش بدهید. امکان کارآموزی در شرکت های معتبر باعث می شود که پس از اتمام تحصیلات از یک رزومه درخشان برخوردار شوید. از دیگر مزایایی تحصیل در کشور انگلستان دانشجویان محصل در این کشور بیسترین رضایت را از تجربه تحصیل در این کشور از میان کشورهای انگلیسی زبان را دارند. اگر قصد دارید در یک کشور انگلیسی زبان به تحصیل بپردازید انگلستان یکی از گزینه های مناسب برای این مورد است. همچنین امکان استفاده از انواع بورسیه های دولتی و غیر دولتی استفاده کنید. یکی دیگر از الزامات تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان داشتن مدرک زبان تافل یا ایلتس است و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی البته به جزو موارد استثنا که افراد اجازه دارند بدون مدرک زبان در رشته های مورد علاقع خود تحصیل کنند. همچنین این کشور یک فرصت مناسب برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی است. در پایان باید اشاره کنیم که یک موسسه اعزام دانشجو باید با قوانین و شرایط تحصیلات در کشور مقصد به خوبی آشنایی داشته باشد.


100 دیدگاه برای “تحصیل در انگلیس

 1. ناشناس گفته:

  سلام هزینه ویزای تحصیلی انگلستان چقده

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.بسته به نوع ویزا هزینه ها متفاوت است.برای دریافت اطلاعات در این زمینه با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنماییتون کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  ساام ازمون ست چطور ؟ از طريق اون نميشه رفت انگيليس؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز:
  آزمون SAT یک آزمون بین المللی است که شامل 2 بخش ریاضیات و زبان انگلیسی میشه،متسفانه این آزمون در ایران برگزار نمیشود و باید برای شرکت در آن به کشوری مانند ترکیه سفر کنید.
  قبولی در آزمون SAT مستلزم شرکت در دوره های کالج می باشد.
  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم GO2TR.

 3. ناشناس گفته:

  سلام من دانش آموز سال دهم در رشته انسانی هستم وتاحالا تمام معدل هام بیست بوده.میتونم بعد از گرفتن مدرک دیپلمم دررشته حقوق وبرای کارشناسی در انگلستان اقدام کنم؟البته با هزینه خیلی کم…

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.هزینه ی تحصیل در انگلستان بسیار بالاست به همین دلیل چنین امکانی وجود ندارد.اما کشور های دیگری را میتوان جایگزین کرد.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 4. ناشناس گفته:

  سلام من دانش آموز پایه هشتم هستم .ونمراتم خوب بوده.می تونم در رشته تجربی در دبیرستا نهای لندن درس بخونم.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.بله.میتوانید برای تحصیل در مدارس بین المللی اقدام کنید اما هزینه این نوع مدارس نسبتا بالاست.بهترین راه اتمام دوره ی تحصیلی در ایران و اقدام برای مقطع لیسانس است.برای دریافت اطلاعات در این زمینه با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 5. ناشناس گفته:

  سلام رشته های فنی مهندسی رو هم میگیره

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.بله.درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.با تشکر از همراهی همیشگی شما.تیم اعزام GO2TR.

 6. ناشناس گفته:

  من ميخواهم در رشته نظامي يكي از دانشگاه هاي كشور انگلستان ادامه تحصيل نمايم.
  چطور ميتوانم مؤفق شوم.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای پاسخگویی به سوال شما به اطلاعات دقیق تری نیازمندیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

 7. ناشناس گفته:

  من پرستار هستم دوسال سابق کار دارم .چی جوری میتونم مهاجرت کنم ب انگلیس و پرستار باشم اونجا

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،در حال حاضر برنامه ای برای کادر درمان در انگلستان وجود ندارد اما در کشور هایی مانند دانمارک،نروژ،آلمان و هلند برنامه هایی وجود دارد که برای اقدام شرایط شما باید بررسی شود.برای اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 8. ناشناس گفته:

  سلام من لیسانس عمران دارم از دانشگاه آزاد با معدل 13یا14آیا من هم میتونم مدرکمو معادل سازی کنم و بورسیه انگلستان بشم و ادامه تحصیل بدم تو رشته پزشکی

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، خیر امکان دریافت بورسیه در کشور انگلستان برای شما وجود ندارد.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

 9. ناشناس گفته:

  سلام . دارای لییانس علوم ارتباطات از دانشگاه تهران و فوق لیسانس ارتباطات از دانشگاه ازاد تهران مرکزم . در هر دو مقطع معدل بالای ۱۸ داشتم . ۱۵ سال سابقه کار دارم در نفت . الان میخام اگه بشا برای دکتری پذیرش بگیرم از یکی از دانشگاههای انگلستان .

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز : شرایط مهاجرت برای شما فراهم است. برای اطلاعات بیشتر با شماره :02143000021 تماس بگیرید. قدران شما تیم GO2TR.

 10. ناشناس گفته:

  سلام
  من میخوام با مدرک دیپلم تجربی
  و دانشگاه انگلیس تحصیل کنم
  لطفا شرایط و هزینه هاشو بگید .مرسی♡

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: از آنجا که کشور انگلیس یکی از کشور های گران برای تحصیل به شمار می آید لازم است که شما از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید،بسته به نوع رشته ای که میخواهید در آن تحصیل کنید باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و پس از کسب نمره ی قبولی میتوانید در رشته ی دلخواه خود ادامه تحصیل دهید. برای اطلاعات بیشتر با شماره:02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

 11. ناشناس گفته:

  سلام تحصيل در رشته دندانپزشكي در انگلستان محدوديت سني داره؟؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: بله محدودیت سنی زیر 24 سال دارد اما کشور هایی وجود دارند که محدودیت سنی ندارند مانند ترکیه. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02188875943تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

 12. ناشناس گفته:

  سلام ببخشید من دانشجوی حقوق ترم ۵ کارشناسی پیوسته تا الان معدلم کمتر از ۱۷/۵۰ نشده از دانشگاه غیرانتفاعی تاکستان می خواستم برای ارشد برم انگلیس و همون جا اقامت بگیرم بمونم می تونم اون جا وکیل بشم وکیل جزا یا خصوصی؟می خوام بدونم هزینه زندگش تمکن مالیش چه قدره؟اگه بورس بشم و کار پاره وقت داشته باشم چه قدر از هزینه رو پوشش می ده می تونم؟شرایط بورسیه چیه؟کار دانشجویی برای ارشد چند ساعت در هفته است ؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در صورتی که توانایی پرداخت شهریه را داشته باشید میتوانید برای تحصیل حقوق خصوصی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 13. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید هگر رزومه ی خیلی قوی داشته باشید میتونیم تا حدودی بورسیه بگیریم؟و با بورسیه امور زندگی به طورکاملا معمولی میگذره؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز بورسیه گرفتن به رزومه شما و کشور مقصد شما بستگی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 14. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید
  من سه بار رتبه اول تو دهم یازدهم و دوازدهم گرفتم معدل دیپلمم۱۹‌.۵ هستش
  چند بار تندیس لوح و… گرفتم
  ایا میتونم تو دانشگاه های لندن بورسیه بگیرم؟

  پاسخ:
  سلام وقت بخیر،به طور کلی برای دریافت بورسیه شما نیاز به یک رزومه ی بسیار قوی دارید و بهترین مقطع برای دریافت بورسیه مقطع کارشناسی است.هم چنین معمولا نمرات سال دهم و یازدهم از آن جا که امتحانات کشوری نیستند جزو رزومه شما محسوب نمی شوند.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی تر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 15. ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیرمن مدرک کاردانی جوشکاری دارم برای ادامه تحصیل چه کاری باید انجام بدم یه آشنا ام دارم تو انگلیس میتونه از لحاظ مالی کمکم کنه ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شرایط شما از لحاظ گپ تحصیلی و معدل آخرین مدرک باید بررسی شود.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل بفرمائید.

 16. MOB گفته:

  سلام من رشتم روانشناسی معدلم ۱۹ و مدرک زبان هم دارم . میتونم وقتی یه چندترم ارشد خوندم بورس بگیرم برای انگلیس پشتوانه مالی قوی ندارم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  چنانچه شما رزومه ای قوی شامل معدل بالا،مدرک زبان،مقاله و …. ارائه دهید شانس کسب بورسیه را در مقاطع ارشد یا دکتری خواهید داشت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 17. melikaaaa گفته:

  سلام خسته نباشید . ببخشید دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد تا چه حد میتونه هزینه ی اصلی رو کاهش بده؟و آیا به ما که ایرانی هستیم بورسیه میدن؟آیا دانشگاه آکسفورد بورسیه 100 درصد داره یا خیر؟

  • بهناز گفته:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر
   دریافت بورسیه تحصیلی در تمامی دانشگاه ها منوط به داشتن رزومه خوب و سابقه عالی میباشد… دانشگاه آکسفورد از دانشگاه های برتر و رتبه تک رقمی دنیاست که شما بایستی بهترین رزومه رو ارائه بدید تا در این رقابت موفق شوید.
   اینکه صد در صد هزینه هارو پوشش بده بستگی به مقطع تحصیلی و پروژه ای باشه که شما توش شریک میشوید.
   لطفا جهت بررسی رزومتون و دریافت راهنمایی کامل با موسسه تماس بگیرید : 021 43000 021
   ممنون از همراهیتون

  • pnayebian گفته:

   سارا جان سلام.
   از دقت و توجه و همراهی شما با خانواده گوتوتی آر ممنونیم.
   شهریه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۴ هزار پوند است. در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۱ تا ۲۵ هزار پوند. در مقطع دکتری هم بین ۵ تا ۱۵ هزار پوند. پرداخت شهریه در مورد برخی از دانشگاه ها قبل از دریافت ویزا و در مورد برخی دیگر پس از ورود به انگلستان و ثبت نام در موسسه مربوطه خواهد بود.

  • pnayebian گفته:

   جاوید عزیز سلام.
   از همراهی شما با خانواده گوتوتی آر ممنونیم.
   حداقل درآمد در انگلستان ۷ پوند در ساعت بوده و امکان کار تحصیلی در انگلستان در زمان های دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته میباشد. در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد. (۴۰ ساعت در هفته)

  • pnayebian گفته:

   رسول جان سلام.
   دوست عزیز از همراهی شما سپاسگذاریم.
   امکان جستجوی کار در انگلستان بستگی به عوامل زیادی دارد. سطح زبان شما نقش بسیار مهمی دارد. اما در کل، احتمال یافتن کار در انگلستان به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر بوده و اکثر دانشجویانی که جدی به دنبال کار هستند، در این مسیر موفق میشوند. پیدا کردن کارهای تخصصی در دوران دانشجویی در انگلستان کمی سخت بوده ولی امکان انجام کارهای جنرال وجود دارد. این کارها میتواند در رستوران یا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی باشد. در مقطع مستر و دکتری امکان گرفتن پروژه های دانشجویی نیز وجود دارد، معمولا دانشگاه ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجویان ارائه میکنند و در قبال انجام این پروژه ها نوعی درآمد یا کمک هزینه تحصیل اعطا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021