x
مشاوره مهاجرت:02143000021
مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بخش های اول بررسی شد که مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل از دیگر روش های خوب محسوب می شود که فرد می تواند انتخاب نموده و شرایط مهاجرتی خوبی برای خود فراهم سازد.

اولین قدم برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا دریافت یک گواهی پذیرش از دانشگاه یا مرکز آموزشی است که متقاضی قرار است در آنجا تحصیل نماید، به این گواهی SEVP گفته می شود. پس از اینکه این گواهی دریافت شد متقاضی می بایست درخواست ویزا برای ادامه تحصیل نماید افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ، کالج های زبان انگلیسی و یا مدارس خصوصی را دارند باید درخواست ویزای F داشته باشند و افرادی که قصد دارند در هنرستان ها و موسسات دیگر آموزشی تحصیل کنند باید درخواست ویزای M نمایند. در صورتی که بخواهید در ابتدا به قصد گردشگری وارد خاک این کشور شوید و یک دوره تحصیلی کمتر از 18 ساعت در هفته را نیز بگذرانید یک نوع ویزای گروه B برای شما در نظر گرفته می شود اما اگر تایم تحصیل بیش از 18 ساعت در طول هفته باشد نیاز به ویزای دانشجویی خواهید داشت.

در صورتی که آخرین مدرک تحصیلی فرد برای خارج از آمریکا باشد باید مدرک تحصیلی خود را در یکی از سازمان های ارزشیابی در آمریکا برای اعتبار دهی ارائه دهد. سپس نوبت به دپارتمان پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود. در نظر داشته باشید که باید سطح علمی فرد متقاضی به طور دقیق بر اساس استانداردهای تعریف شده مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که او در کدام رشته و شرایط می تواند تحصیل بهتری داشته باشد. در صورتی که بخواهید در مقطع کارشناسی در آمریکا تحصیل نمایید باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ترجمه رسمی نمایید، باید از مدرک آیلتس یا تافل خود کپی تهیه نمایید، نیاز است که از صفحه اول پاسپورت کپی اخذ شود. افراد باید رزومه شخصی به زبان انگلیسی داشته باشند. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک لیسانس دارید و باید حداقل سه توصیه نامه از اساتید خود ارائه دهید.