x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آمریکا - go2tr

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آمریکا - go2tr

به طور کلی برای تحصیل در آمریکا نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی نخواهد داشت. آزمون زبان، یکی از آزمون‌هایی است که برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا لزوما باید در آن‌ها شرکت کنید. برخی از دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش در برخی از رشته‌های خود از دانش آموزان مدرک آزمون SAT را درخواست می‌کنند، می‌توان از این آزمون به عنوان آزمون ورودی دانشگاه‌ها یاد کرد. این آزمون برای ارزیابی استعدادها و اطلاعات دانشجو در زمینه‌های ریاضی، انشاء و مهارت‌های خواندن است. بیشتر دانشگاه‌های ممتاز مدرک این آزمون را درخواست می‌کنند. در ضمن هرچه نمره شما در این آزمون بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی خواهید داشت. 

به طور کلی باید گفت شرط معدل و رزومه تحصیلی برای ورود به دانشگاه‌ها و تحصیل در آمریکا الزامی است.

برخی از رشته‌های تحصیلی در بعضی از دانشگاه‌ها به ویژه در دانشگاه‌های ممتاز دارای مصاحبه حضوری یا آنلاین نیز هستند.  این مصاحبه‌ها در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا با قدرت بیشتری برگزار می‌شود. لازم است پیش از اقدام برای اخذ پذیرش، اطلاعات کاملی درباره شرایط پذیرش در رشته مورد نظر و دانشگاه مورد نظر خود به دست آورید.

همچنین دانشجویان متقاض تحصیل پزشکی و دندانپزشکی باید در آزمون ورودی MCAT شرکت کنند و نمره قبولی بگیرند. این آزمون برای ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا و کانادا برگزار می‌شود.