x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آمریکا - go2tr

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آمریکا - go2tr

بیمه نیز یکی از اولویت‌های شما به محض ورود به آمریکاست. شما می‌توانید در حین تحصیل در آمریکا از خدمات بیمه و درمان در این کشور برخوردار شوید. هزینه‌های درمان به صورت خصوصی در آمریکا بسیار زیاد است.

اینکه شما تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار گیرید، وظیفه دانشگاه شما در آمریکاست. شما باید به محض ثبت نام در دانشگاه بیمه شوید و شماره بیمه تأمین اجتماعی خود را دریافت کنید. به طور کلی شما هزینه بیمه خود را به همراه شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنید. پس اگر موفق به اخذ بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی شوید، هزینه بیمه درمانی شما نیز توسط بورسیه‌ای که دریافت می‌کنید پرداخت می‌شود. 

نکته‌ ای که باید به آن توجه شود این است که بیمه‌های دانشگاه‌ها، عمومی هستند و شامل هزینه‌های درمان‌های تخصصی مانند چشم پزشکی و دندانپزشکی نمی‌شوند. اگر قصد دارید تحت پوشش بیمه‌ ای قرار بگیرید که شامل این نوع هزینه‌ها نیز باشد، باید با شرکت‌های بیمه قرارداد ببندید. این شرکت‌ها معمولاً به دانشجویان تخفیف می‌دهند و شما می‌توانید با شرکتی که خدماتی متناسب با نیاز شما ارائه می‌دهد قرارداد ببندید و تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. 

بیمه‌های دانشجویی نیز انواع مختلفی دارند که با توجه به خدمات ارائه شده، دارای قیمت‌های مختلفی نیز هستند. به همین دلیل لازم است از مفاد کامل بیمه‌ نامه ‌ای که دانشگاه شما ارائه می‌دهد، اطلاع کافی داشته باشید. معمولاً در تمام بیمه‌ نامه‌ها شما موظف به پرداخت بخش کوچکی از هزینه‌های درمانی هستید. این امر شامل تمام درمان‌ها حتی ویزیت پزشک می‌شود.