x
مشاوره مهاجرت:02143000021
بورسیه تحصیلی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه‌های تحصیلی می‌توانند تنها به عنوان یک کمک هزینه باشند یا این که هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش دهند تا شما نیاز به کار کردن نداشته باشید. این بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان ممتاز با معدل بالا ارائه می‌شود. همچنین دانشجویانی که بین مقاطع تحصیلی آن‌ها وقفه نباشد، در اولویت دریافت بورسیه‌های تحصیلی قرار دارند. برای این منظور دانشگاه‌های آمریکا برای مقاطع مختلف، شرط سنی قرار داده‌‌اند. نمره بالا آزمون زبان یکی از شروط لازم برای اخذ بورسیه تحصیل در آمریکا است ولی کافی نیست. 

اعطای بورسیه در دوران کارشناسی نسبت به مقاطع بالاتر رونق کم‌تری دارد و بورسیه‌های تحصیلی معمولا به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا داده می‌شوند. از دیگر فاکتورهایی که به عنوان برگ برنده برای اخذ بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود می‌توان به ارائه مقالات و چاپ آن‌ها در مجلات معتبر بین المللی، شرکت و کسب مقام در مسابقات علمی مرتبط با رشته تحصیلی و ثبت اختراع اشاره کرد. هرچه رزومه و مدارکی که ارائه می‌دهید، قوی‌تر باشد، میزان درصد این که بورسیه‌ دریافت ‌کنید بیشتر خواهد بود. 

یکی از راه‌های اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دوران کارشناسی این است که پس از پایان این دوره آنقدر قدرتمند باشید که تحصیلات خود را مستقیماً در مقطع دکترا ادامه دهید و از بورسیه‌های تحصیلی بهره‌مند شوید. بورسیه‌های تحصیلی در این روش به صورت پاداش به شما اعطا می‌شوند و یا برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در نظر گرفته می‌شوند. 

درخواست برای بورسیه‌ تحصیلی در مقطع فوق لیسانس بسیار زیاد است و به همین دلیل بین دانشجویان برای گرفتن بورسیه تحصیل در آمریکا رقابت وجود دارد. در این جا نیز رزومه تحصیلی و کاری شما به کمکتان خواهد آمد. همچنین اگر دانشجو دارای ایده‌ای جدید در رابطه با حل یک مشکل یا ایده‌ی علمی داشته باشد، از شانس بیشتری برای دریافت پاداش و بورسیه‌های تحصیلی برخوردار خواهد بود. 

اگر رزومه قوی ندارید، با تلاش زیاد و پذیرش گرفتن در آمریکا می‌توانید یک فرصت دوباره برای خود فراهم کنید و در دانشگاه‌های این کشور بدرخشید تا بتوانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنید و همچنین آینده روشنی برای خود رقم بزنید.