x
مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو- کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آمریکا - go2tr

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آمریکا - go2tr

پیش از هرچیز باید مشخص کنیم که انجام کار دانشجویی نمی‌تواند پاسخگوی تمام هزینه‌های شما برای زندگی و تحصیل در آمریکا باشد و لازم است یک پشتوانه مالی داشته باشید. در آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر دانشجویان می‌توانند به صورت نیمه وقت به انجام کار دانشجویی بپردازند. نکته‌ای که وجود دارد این است که دانشجویان در شش ماه اول تحصیل در آمریکا مجاز به کار در محیط بیرون از دانشگاه نیستند. 

حین تحصیل در آمریکا بهتر است خیلی به فکر کار کردن در بیرون از دانشگاه نباشید، چرا که کار در این کشور تنها باعث کسب درآمد خواهد بود و عملا جز این نتیجه‌ای نخواهد داشت. اما اگر روی موضوعی مانند دریافت بورسیه‌های تحصیلی به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تمرکز کنید، علاوه بر اینکه می‌توانید بخش اعظم هزینه‌های خود را تأمین کنید در دانشگاه دارای اعتبار خواهید بود و حتی می‌تواند برای آینده شغلی و تحصیلی شما بسیار مفید واقع شود. 

اما اگر قصد دارید حتما کار کنید لازم است شماره بیمه اجتماعی خود را به کارفرما ارائه دهید. کلیه مجوزها و اطلاعات لازم با این شماره ثبت می‌شود و نام شما به عنوان یک شخص شاغل در اداره مالیات آمریکا ثبت خواهد شد. در آمریکا شما مجاز به داشتن یک شغل پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته هستید. حتی اگر در با چند کارفرما کار کنید، باید دقت کنید که ساعات کاری شما از این میزان  تجاوز نکند.