تحصیل رایگان در ایتالیا

شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا یکی از جستجوهای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا به شمار می‌رود. با توجه به اینکه سالانه افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خارجی هستند، یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل بین‌المللی یعنی تحصیل رایگان در ایتالیا را بررسی کنیم.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که تمایل به جذب دانشجویان خارجی دارد. شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا بسیار مطلوب است با توجه به اینکه شما می‌توانید از مزایایی تحصیل رایگان یا تحصیل با هزینه پایین در این کشور بهره‌مند شوید یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در سطح بین‌المللی است.

تحصیل رایگان در ایتالیا برخلاف اکثر کشورها شامل مقطع کارشناسی نیز می‌شود.این موضوع یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می‌شود. شما با انتخاب ایتالیا برای تحصیل در سطح بین‌المللی می‌توانید از مزایایی دیگری مانند استفاده از بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری استفاده کنید.

همچنین دانشگاه‌های ایتالیا این امکان را فراهم کرده‌اند که شما بدون اینکه به مدرک زبان ایتالیایی احتیاج داشته باشید با تسلط بر زبان انگلیسی می‌توانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید.

افراد متقاضی تحصیل رایگان در ایتالیا برای تامین هزینه تحصیل اجازه‌ی کار در حین تحصیل را خواهند داشت. دانشجویان می‌توانند به صورت هفتگی ۲۰ ساعت کار کنند. تا بتوانند از این طریق هزینه‌های تحصیل خود را پوشش بدهند. دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر این که می‌توانند از تحصیل رایگان در ایتالیا استفاده کنند. می‌توانند از بورسیه تحصیلی نیز بهره‌مند شوند. این موقعیت باعث می‌شود که این دانشجویان با استفاده از تسهیلات بورسیه رایگان بتوانند همه‌ی هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش بدهند.

هزینه‌های تحصیل در کشور ایتالیا

یکی از مسائل جالب در رابطه با تحصیل رایگان در ایتالیا این است که قانون کشور تحصیل را برای همه اقشار جامعه امکان پذیر کرده است. در صورت دریافت هزینه تحصیل به شکلی است که با شرایط و در آمد دانشجو هم خوانی داشته باشد.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند تا بتوانند هزینه‌های حین تحصیل خود را پوشش بدهند. اخذ بورسیه تحصیلی ممکن است در بیشتر کشورها به سختی اتفاق بیافتد اما در کشور ایتالیا یک امکان خاص برای دانشجویان خارجی وجود دارد، تا بتوانند از بورسیه تحصیلی جدا از مواردی که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیرد استفاده کنند. بدین ترتیب که دانشجویان خارجی که در ایتالیا مشغول به تحصیل هستند، از طریق استان محل سکونت خود برای تقاضای این بورسیه جدا از شرایط معدل و تحصیل اقدام کنند و با دریافت آن هزینه‌های زندگی خود را پوشش بدهند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی رایگان در کشور ایتالیا شامل افرادی می‌شود که رزومه قوی و درخشانی را ارائه بدهند. معمولا بورسیه تحصیلی رایگان به مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری تعلق می‌گیرد؛ البته برای مقطع کارشناسی هم امکان‌پذیر است .

آشنایی با بورسیه تحصیل رایگان در ایتالیا

بورسیه تحصیلی بوکونی که مزایایی آن شامل چشم‌پوشی از هزینه تحصیل به شکل کامل است. کشور ایتالیا نوعی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان متقاضی کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته است، که به UNIPV معروف است. کشور ایتالیا از سال ۱۹۹۶ تاکنون تصمیم گرفته است با دانشگاه‌های کشورهای در حال توسعه همکاری داشته باشد، که برای این امر بورسیه‌ای به نام CICOPS نام دارد. با توجه به اینکه زبان تحصیل در این کشور ایتالیایی است. تحصیل به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است و دریافت بورسیه در بعضی اوقات بدون ارائه مدرک زبان ایتالیایی ممکن است. دانشگاه کاتولینای ایتالیا نیز بورسیه‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته که حدود ۴۲٪ هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. بورسیه تحصیل رایگان در ایتالیا که در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان خارجی سراسر دنیا تعلق می‌گیرد DSU نام دارد. تحصیل در ایتالیا از نظر هزینه به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورها در اروپا قرار دارد.

در این رابطه پیشنهاد می‌شود مقالات مربوط به دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا را مطالعه فرمایید.

آیا دانشگاه های ایتالیا رایگان هستند ؟
دانشگاه های این کشور رایگان نیستند اما در صورتی که بتوانید بورسیه بگیرید امکان تحصیل ارزان یا رایگان وجود دارد.
آیا تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟
در برخی دانشگاها و رشته ها به زبان انگلیسی نیز می توانید تحصیل کنید.


22 دیدگاه برای “تحصیل رایگان در ایتالیا

 1. ناشناس گفته:

  سلام خدمت شما
  من مدرک مهندسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت از دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم
  معدل ام ۱۹ است.

  آیلتس ۶.۵ هم دارم

  ایا امکان پذیرش از دانشگاه های ایتالیا را دارم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شرایط شما برای پذیرش کاملا مناسب است. برای اطلاعات بیشتر با شماره های 02143000021داخلی (76) تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  سلام.من متولد ۱۳۵۸ هستم مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم البته معدلم ۱۴ هست.ضمنا مدرک مدیر فنی بند ب (مربوط به تورهای خارجی و داخلی)هم دارم.آیا امکان تحصیل در رشته گردشگری و توریسم در دانشگاه میلان برای من وجود داره!!!

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: برای دانشگاه های ایتالیا در مقطع لیسانس معمولا شرایط سنی زیر 25 سال وجود دارد،پشنهاد ما به شما کشوری است که برای تحصیل شرایط سنی نداشته باشد مانند ترکیه،روسیه و …. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های:02188875943تماس بگیرید. قدردان شما GO2TR.

 3. ناشناس گفته:

  سلام
  من دانش‌آموز سال آخر‌مدرسه رشته تجربی هستم
  میخواستم بدونم با معدل دیپلم بالا و بدون کنکور کشور ایتالیا بهتره یا آلمان با کنکور؟ برای بورسیه پزشکی

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: برای گرفتن پذیرش در رشته ی پزشکی برای هر کشور شما نیازمند یادگیری زبان آن کشور هستید. همچنین برای این که بتوانید در آلمان پزشکی بخوانید باید علاوه بر قبولی در دانشگاه دو ترم نیز تحصیل کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 داخلی 76 تماس بگیرید. قدردان شما، تیم اعزام Go2tr.

 4. ناشناس گفته:

  سلام من 19 سالمه با معدل دیپلم 18.34 تجربی آیا می تونم از طریق مدرسه ایران ایتالیا در رشته پزشکی رایگان تحصیل کنم.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، تحصیل در ایتالیا به صورت کاملاً رایگان وجود ندارد اما با استفاده از بورسیه هزینه های شما کاهش پیدا میکند.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021(داخلی 76) تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 5. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من لیسانس ریاضی از ی دانشگا دولتی روزانه بامعدل۱۸دارم و جز استعداددرخشان دانشگاه بودم و الان هم ارشد بدون ازمون دانشگاه تربیت مدرس تهران رشته ریاضی مالی بدلیل استعداددرخشان بودنم قبول شدم..علاقه دارم درسمو خ جدی تر و در خارج ادامه بدم..بنظرتون شرایطشو دارم یاخیر،؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای پاسخ دهی دقیق به اطلاعات دقیق تری احتیاج داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 6. ناشناس گفته:

  سلام وقتتون بخیر. من 25 سالمه و لیسانس رشته آمار دارم. میخوام برای ارشد رشته it برم ایتالیا. آیا امکان این تغییر رشته هست؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، احتمال اینکه بشود وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 7. ناشناس گفته:

  سلام‌من دانشجو کامپیوتر در مقطع لیسانس ام،میخاستم ببینم امکان ادامه‌تحصیل در دانشگاه های ایتالیارو دارم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، بله در حالت کلی امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای شما وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 8. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید .من لیسانس معماری دارم و به تازگی برای آیلتس اقدام کردم.میخواهم ببینم برای ادامه تحصیل در ایتالیا یا اسپانیا شانسی دارم و اینکه برای این کار دقیقا از کجا باید شروع کنم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای پاسخ به شما به اطلاعات دقیق تری احتیاج داریم. با بررسی رزومه و شرایط سنی شما میتوانیم به این پرسش پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 9. ناشناس گفته:

  سلام من دانش اموز سال اخر دبیرستان هستم .میخواستم ببینم با نمره بالای دبیرستان و ایلتس ۶.۵میتونم از دانشگاه های پزشکی اینالیا بورسیه بگیرم؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در صورت ارائه مدرک زبان و قبولی در آزمون ورودی امکان دریافت بورسیه را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 10. ناشناس گفته:

  سلام من دانش آموز سال آخر رشته تجربی هستم برای بورسیه پزشکی در دانشگاه های ایتالیا چه چیزهای لازم دارم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شما ملزم به شرکت در آزمون ورودی رشته ی پزشکی و ارائه مدرک زبان هستید. در صورتی که مدارک شما تاییده لازم رو بگیرند امکان دریافت بورسیه رو خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 11. ناشناس گفته:

  سلام برای رشته ی اقتصاد چقدر شانس پذیرش هست؟برای فوق لیسانس

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شانس پذیرش به رزمه ی شما بستگی دارد. در صورتی که شرایط مناسب را داشته باشید امکان دریافت پذیرش و ادامه تحصیل را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 12. ناشناس گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه و تمسال دیپلمم رو میگیرم میخوام تو مقطع کارشناسی در ایتالیا تحصیل کنم در رشته هنر و چجوری می تونم بورسیه بگیرم یا هزینه ی تحصیل و زندگی حدود چند تومان هست

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، معمولا بورسیه های در مقاطع ارشد و بالاتر ارائه میشوند با این حال با ارائه رزومه مناسب در رشته ی مورد نظر شما امکان استفاده از بورسیه های استانی کشور ایتالیا را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 13. ناشناس گفته:

  باسلام من دانشجو دوره کارشناسی اتاق عمل هستم میتونم برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در ایتالیا بورس شوم؟ به چه رزومه ای نیازه؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای دریافت بورسیه داشتن شرایطی از جمله معدل بالا، مدرک زبان و در حالت کلی رزومه ی تحصیلی قوی و دادن آزمون لازم است.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 14. ناشناس گفته:

  سلام من 17 سالم هست چطور میتونم مهاجرت کنم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شما میتوانید بعد از گرفتن مدرک دیپلم و اتمام دوره ی تحصیل 12 ساله برای پذیرش دانشگاه کشور مورد نظرتون اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 15. ناشناس گفته:

  سلام، آیا با کار دانشجویی میشه از پس هزینه ی زندگی در ایتالیا بر اومد و اینکه مبلغی برای تکفل مالی باید بلوکه کنم؟!

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  بله امکان پرداخت هزینه ها می باشد ولی شما در هر صورت به ارائه مدرک تمکن مالی نیاز خواهید داشت.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 43000021-021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR

 16. ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر من مدرک کارشناسی برق قدرت دارم .معدل بنده ۱۴ میباشد و سن ۳۱ سال. ایا میتونم پذیرش دانشگاه ایتالیا یا المان بگیرم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در صورت کم بودن وقفه تحصیلی این امکان وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 17. ناشناس گفته:

  سلام وقتتون بخیر بنده دانشجو پزشکی هسته ای دانشگاه بابل دولتی روزانه هستم با معدل ۱۸ ب بالا جزو ۳ نفر برتر دانشگاه هستم ایلتس ۶ونیم و المانی در سطح ب۱ هستم شرایط پذیرش برای بنده چگونه است؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، بر اساس آنچه که نوشته اید شرایط مناسبی برای اخذ پذیرش دانشگاه داریدو برای کسب ازلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 18. پرستو مهدی گفته:

  سلام خسته نباشید . من در حال حاضر کلاس ۱۱ هم هستم میخواستم برای سال اخر و بعدش رفتن به دانشگاه اونجا اقدام کنم . منم میتونم بورسیه بشم ؟ و اینکه ایا بهتره از سال بعد برم یا بعد از دیپلم اقدام کنم 🙂
  خیلی ممنون

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  مفهوم بورسیه معمولا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری معنا پیدا می کند و برای مقطع کارشناسی احتمال کمی وجود دارد،با این حال غیر ممکن نبوده اما نیاز به ارائه ی رزومه ی خیلی قوی دارد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 19. Reyhane گفته:

  سلام خسته نباشد من سال آخر رشته س طراحی دوخت هستم به زبان ایتالیایی و انگلیسی مسلط هستم میخواستم بدونم شرایط تحصیل در ایتالیا به چه صورت هست و من چه زمانی باید اقدام کنم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  در صورت وجود رشته ای مرتبط با رشته تحصیلی شما در مقطع ارشد امکان اقدام برای پذیرش تحصیلی وجود دارد.
  لطفا برای بررسی کامل شرایط با شماره 021-43000021 تمای بگیرید

 20. محبوبه گفته:

  سلام من ۲۴ سالمه وجزو دانشجویان اتباع درایران هستم درحال حاضر هم مترجمی زبان انگلیسی درمقطع لیسانس میخونم معدلم هم ۱۶هست ایا میتونم پذیرش دانشگاه ایتالیا بشم؟

  پاسخ:
  سلام
  در صورتی که کارت اقامت ایران را داشته باشید از طریق موسسه ما میتوانید اقدام بفرمایید.
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021