x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهم اروپایی محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند. فرصت های کاری در کشور ایتالیا برای افراد سخت کوش فراهم شده است. کمک هزینه‌هایی که در زمینه تحصیل در کشور ایتالیا برای اتباع فراهم شده می‌تواند در سرشکن کردن هزینه نهایی تأثیر بگذارد.

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. امروزه کشور ایتالیا در لیست کشور مشهور دنیا در زمینه صنعتی قراردارد. جمعیت این کشور به60 میلیون نفر می‌رسد وبیست‌و‌سومینکشور پرجمعیت دنیا محسوب می‌‌شود.

درنظر داشته باشید که یادگیری زبان ایتالیایی در افزایش حقوق در این کشور نقش بسیار مهمی دارد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد حداقل دستمزد در سال 2018 با افزایش خوبی روبرو بوده است. کشور ایتالیا از نظر میراث فرهنگی رتبه بالایی داشته و رتبه پنجم در جدول جهانی را به خود اختصاص داده است این روند سبب شده که افراد در رشته‌های تاریخ شناسی و باستان شناسی در این کشور به درآمد خوبی برسند. کارگران خارجی در این کشور با ترکیب مهارت و تجربه و مدرک خود می‌توانند وارد بازار کار شده و از فرصت‌های کاری موجود استفاده نمایند.

از جمله شهرهایی که در زمینه کاریابی ایده آل‌تر از سایرین هستند، فلورانس ، میلان، جنوا و رم است. یکی از موضوعات مهمی که در مسیر یافتن شغل مناسب باید رعایت شود یادگیری زبان انگلیسی و یا ایتالیایی است شما با دانستن این دو زبان به سادگی می‌توانید به کار مناسب و پردرآمد ورود نمایید. هزینه تحصیل در کشور ایتالیا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید بین 900الی ۴۰۰۰یورو در نظر گرفته می‌شود اما فضای بورسیه در این کشور خوب است به طوری که کمک هزینه بورسیه بین 850 الی1000 یورو اعلام شده است که بسیار عالی بوده و نشان می‌دهد که کشور ایتالیا برای تحصیل در مقاطع دکترا بسیار عالی است. در این کشور هرکس متناسب با سلیقه و البته سن خود لباس می‌پوشد. خانم‌های جوان‌تر سعی می‌کنند لباس‌های رسمی‌تر بپوشند اما افراد مسن‌تر لباس‌هایی طبق مد روز می‌پوشند. زنان در این کشور بسیار به لباس خود اهمیت می‌دهند و تنوع لباسی بسیار مهم است. عموماً پوشش در کشور ایتالیا آزاد است.

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در ایتالیا
فهرست

حداقل حقوق در ایتالیا

حداقل حقوق در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در کشور ایتالیا برای کسانی که در ذهن خود یک ایده‌آل درستی دارند بهترین گزینه است، طبق هزینه‌های زندگی در این کشور اینطور مشخص شده است که شهر رم گران‌ترین شهر در کشور ایتالیا محسوب می‌شود اما دارای میزان درآمد بیشتری به نسبت سایر شهرها است. حقوق متوسط رم در حال حاضر طبق آخرین اطلاعاتی که از سال 2018 به دست ما رسیده است 1400 یورو در ماه است این در حالی است که افراد در کشور ایتالیا برای دریافت حقوق در دو دسته قرار دارند گروه اول در شهرهایی غیر از رم زندگی و کار می‌کنند این افراد حقوق کمتری دریافت می‌کنند اما از نظر مالیات و هزینه‌های زندگی در امان هستند، گروه دوم مردم رم هستند که می‌توانند به میزان مورد نیاز از اضافه حقوق نیز استفاده نمایند اما هزینه‌ای که برای فضای زندگی پرداخت می‌کنند به مراتب بیشتر از سایر شهرها است. در نظر داشته باشید که یادگیری زبان ایتالیایی در افزایش حقوق در این کشور بسیار نقش مهمی دارد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد حداقل دستمزد در سال 2018 با افزایش خوبی روبرو بوده است.

میانگین درآمد در ایتالیا

میانگین درآمد در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درآمد در کشور ایتالیا ارتباط مستقیم به نوع شغل دارد. در این محشور به طور کلی محاسبه درآمد بر اساس سودی است که به کشور می‌رسد به عنوان مثال در سال 2017 گردشگری در کشور ایتالیا بسیار رونق داشت و روند کار به صورتی پیش رفت که درآمد این افراد به میزان افرادی که در زمینه پزشکی تحصیل می‌کنند شد. در نظر داشته باشید که کشور ایتالیا از دسته کشورهایی است که به نوبه خود بر اساس میزان تلاش ما درآمد نظر می‌گیرد. به عنوان مثال معلمان در این کشور از درآمد خوبی برخوردار هستند و ورود به رشته‌های مهم عموماً کار دشواری بوده و افراد باید دوره‌های آموزشی تخصصی را بگذرانند. افرادی که در رشته‌های برق تحصیل کرده‌اند می‌توانند در کشور ایتالیا از نظر درآمدزایی در وضعیت ایده‌آلی قرار بگیرند این افراد به سادگی جذب فضای کار شده و می‌توانند در زمینه امنیت فضای برق این کشور درآمد خوبی داشته باشند. 

در نظر داشته باشید که به طور کلی یکی دیگر از شغل‌های درآمدزا در این کشور فضای غذاخوری است، به طوری که گردشگران در این کشور بیشترین هزینه را برای صرف غذا پرداخت می‌کنند چیزی در حدود 14 میلیارد یورو در رستوران های محلی و 12 میلیارد یورو برای خرید مواد غذایی گزارش شده است که به نوبه خود بسیار عجیب است.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ایتالیا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مهاجرت به هر کشور آنچه بسیار اهمیت دارد کار و درآمدزایی است. افرادی که جنوب کشور ایتالیا را برای زندگی انتخاب کرده‌اند باید به این نکته توجه نمایند که شمال این کشور به طور دقیق و گسترده‌ای وابسته به کشاورزی است، کشور ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در زمینه روغن زیتون و میوه محسوب می‌شود و در این مسیر یافتن شغل کار ساده‌ای است به شرط اینکه از کمی علم و تخصص در این زمینه مطلع باشید. در صنعت کشور ایتالیا مواردی مانند سرامیک، مواد شیمیایی‌‌،مد و فشن، فرآوری مواد غذایی، ماشین آلات، وسایل نقلیه، منسوجات و توریسم از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند در مسیر درآمدزایی گزینه ایده آل محسوب شود.

کارگران خارجی در این کشور با ترکیب مهارت و تجربه و مدرک خود می‌توانند وارد بازار کار شده و از فرصت‌های کاری موجود استفاده نمایند.در نظر داشته باشید که بخش گردشگری بخش بسیار بزرگی از درآمد کشور ایتالیا را تشکیل می‌دهد و افرادی که دارای ایده‌های ناب در این مسیر هستند به سادگی می‌توانند به سود خوبی دست یابند. یک نکته مهم دیگر در زمینه مهارت است دانشجویانی که کشور ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند می‌توانند با داشتن مهارت نسبی و با اخذ مجوز به میزان 4 الی20 ساعت با توجه به مقطع تحصیل خود در این کشور مشغول به کار شوند.کاریابی در کشور ایتالیا نیاز به صبر و حوصله بالایی دارد. در نظر داشته باشید که مهارت‌های زبانی در کشور ایتالیا بسیار مهم است و شغل‌های زیادی در صنعت این کشور برای جوانان جویای کار فراهم شده است.

کار در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از مناطق مهاجر پذیر اروپا است که بسیاری از افرادی که به دنبال یافتن شغل سطح بالا در اروپا هستند به فرصت های شغلی کشور ایتالیا فکر می کنند. فرهنگ غنی و زیبایی های طبیعی به همراه سطح رفاه زندگی که در شهرهای ایتالیا وجود دارد موجب شده است متقاضیان زیادی برای کار به این کشور سفر کنند. ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که در فهرست برترین کشورهای جهان برای فرصتهای شغلی قرار دارد. اگر متقاضی کار در کشور ایتالیا هستید قطعاً می توانید یک زندگی مناسب و ایده آل برای خود در این کشور ایجاد کنی. نکته ای که در مورد یافتن شغل در کشور ایتالیا لازم است به آن اشاره کنیم این است که اقتصاد ایتالیا با رشد اقتصادی در اروپا هم راستا نیست؛ به همین دلیل، رقابت برای یک فرصت شغلی خاص در کشور ایتالیا بسیار زیاد است. تنها افرادی موفق به یافتن بهترین شغل در این کشور می شوند که از مهارت‌های فردی برخوردار بود و مدارک معتبر زبان ایتالیایی یا تسلط به زبان خارجی را داشته و همچنین سوابق کاری و تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند. مهمترین شهرهای ایتالیا از نظر فرصت‌های کاری شامل فلورانس، میلان و رم می باشند.

 با توجه به آماری که از سوی صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۸ صادر شده است کشور ایتالیا در رتبه هشتم از نظر برترین وضعیت اقتصادی در جهان قرار دارد. البته اگرچه ایتالیا هنوز هم بحران های اقتصادی مالی را تجربه می کند اما باز هم میتوان مشاغل را در شهرهای مختلف جستجو کرد. ایتالیا پس از کشور یونان دومین میزان بدهی عمومی در اروپا را دارد. فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهان که مدارک بالای تحصیلی را دریافت کردند در آرزوی پیدا کردن شغل عالی به کشور ایتالیا سفر می کنند.

 فرصت کار در نیمه شمالی کشور با نیمه جنوب ایتالیا کاملاً متفاوت است. اکثر مشاغلی که در نیمه شمالی ایتالیا وجود دارند بیشتر به حوزه صنعت و تولید وابسته هستند؛ در این قسمت ها شرکت های خصوصی و کارخانه ها فعالیت می کنند. این در حالی است که جنوب کشور ایتالیا به شدت به صنایع کشاورزی و محصولات کشاورزی وابسته است؛ نرخ بیکاری در جنوب کشور ایتالیا حدود ۲۹ درصد است. با توجه به این اوضاع، سالانه میلیون ها نفر به صورت قراردادهای موقتی در کارگاه ها در ایتالیا به کار مشغول می شوند. صنعت توریسم و گردشگری در ایتالیا پر رونق ترین صنعت محسوب می‌شود و هر فردی که در این حوزه استخدام شود به صورت دائمی مشغول به کار می گردد. مهمترین مشاغل در کشور ایتالیا شامل صنایع خودرو، محصولات شیمیایی، مشاغل مرتبط با مهندسی، مشاغل حوزه بیمه و سرمایه‌گذاری و ارتباطات مخابراتی هستند.

 شرایط مورد نیاز برای اشتغال به کار در کشور ایتالیا این است که باید به زبان ایتالیایی مسلط باشید. اگرچه داشتن مدرک زبان انگلیسی یک عامل موفقیت در یافتن شغلی مناسب است اما پس از اشتغال به کار به زودی خواهید فهمید که لازم است زبان ایتالیایی بیاموزید. دسته دیگری از مشاغل ایتالیا به گروه های عمده فروشی و خرده فروشی کالا، حمل و نقل، تولید اقلام لوکس مانند مد، مبلمان، پوشاک و همچنین تولید روغن زیتون و انواع میوه در بخش کشاورزی اختصاص دارد.

 بهترین راهکار برای یافتن شغل مناسب در کشور ایتالیا از طریق بررسی آگهی های استخدام در روزنامه ها و مجلات محلی و همچنین گشت و گذار در وب سایت های اینترنت است. برای این که در کشور موفق باشید پیشنهاد می کنیم مهارت های فردی خود را در زمینه تخصصی خود و همچنین علوم رایانه و اینترنت افزایش دهید.

 افرادی که ساکن کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا هستند برای کار در ایتالیا باید ویزای کار دریافت کنند. بسته به هدف اقامت متقاضی در این کشور، انواع ویزا در دسترس است. برای دریافت ویزای کار ایتالیا، متقاضی باید فرم درخواست را کامل کرده و همچنین پاسپورت، عکس و اسناد حمایتی را به مراجع مربوطه تحویل دهد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ایتالیا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور ایتالیا به طور متوسط به میزان 800 الی 1000 یورو اعلام شده است این رقم برای کسانی است که به شرایط حداقل راضی هستند و عموماً به دنبال زندگی در فضای مدرن با امکانات بسیار ویژه نیستند.

اجاره آپارتمان در کشور ایتالیا یکی از مهمترین موضوعاتی است که سبب نگرانی افراد زیادی شده است و البته در این مسیر یک سری روش‌های صرفه‌جویی نیز وجود دارد. در صورتی که بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اجاره نمایید باید هزینه‌ای به میزان 584 یورو را کنار بگذارید، در صورتی که آپارتمان با همین شرایط در خارج از شهر انتخاب کنید 438 یورو به عنوان اجاره برآورد می‌شود. هزینه آپارتمان سه خوابه در این کشور و در مرکز شهر بیش از 1200 یورو است در صورتی که همین آپارتمان خارج از مرکز شهر اجاره شود در حدود 758 یورو هزینه را در بر می‌گیرد. قیمت خرید برای هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر حدود 4500 یورو و در صورتی که خارج از شهر باشد به 2500 یورو هزینه نیاز است. هزینه خرید خانه در کشور ایتالیا گران است و برای صرفه جویی در این مسیر می توانید به سراغ خانه‌هایی بروید که نیاز به بازسازی دارد به این ترتیب هزینه تمام شده برای شما کمتر از خرید یک خانه لوکس خواهد بود. هزینه زندگی در کشور ایتالیا مناسب است.

برای صرفه‌جویی مخارج در این کشور منطقه ارزانی را برای زندگی انتخاب نمایید. از قطارهای ارزان قیمت شهری استفاده نمایید و سعی کنید که در خرید مواد غذایی از آف‌های فصلی استفاده نمایید.

 

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در ایتالیا

قیمت برخی کالاهای اساسی در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید در یکی از رستوران‌های معمولی در کشور ایتالیا غذا بخورید نیاز به هزینه به طور میانگین 15 یورو دارید.

هزینه یک وعده غذا در رستوران‌های مک دونالد در حدود 8 یورو است.

قیمت کاپوچینو در این کشور در حدود 2 یورو اعلام شده است.

قیمت نوشابه کوکا پپسی در ایتالیا کمتر از 2 یورو است

یک شیر یک لیتری 2 یورو

قرص نان سفید به میزان 500 گرم در حدود 2 یورو

قیمت یک شانه تخم مرغ 12 عددی در حدود 3 یورو

یک کیلوگرم گوشت گاو 15 یورو

یک کیلوگرم سیب 2 یورو

یک کیلوگرم موز 2 یورو

یک کیلوگرم پرتقال 2 یورو

یک کیلوگرم پیاز بیش از 2 یورو

یک کیلوگرم گوجه فرنگی بیش از یک و نیم یورو

 

 

اقتصاد در ایتالیا

اقتصاد در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایتالیا مرزهای خطر در زمینه اقتصادی را به خوبی کنترل کرده است و این روند سبب شده که این کشور در لیست کشورهای قدرتمند اقتصادی در دنیا قرار بگیرد. واحد پول در کشور ایتالیا یورو است و نرخ یورو ایتالیا به صورت جهانی و استاندارد تعیین می‌شود. تولید ناخالص در کشور ایتالیا در سال 2018 بیش از 3 هزار تریلیون اعلام شده است که رقم قابل قبولی است. رشد تولید در این کشور 2 درصد است و تولید ناخالصی در این کشور با رشد 8 درصدی به نسبت سال‌های گذشته همراه بوده است.

میزان تورم در کشور ایتالیا کمتر از 2 درصد است که نشان از ثبات اقتصادی این کشور بوده و گواهی بر مدیریت بالای آن است. بیکاری در کشور ایتالیا در سال 2017 در حدود 11 درصد اعلام شده اما در سال جدید این رقم کاهش یافته و به 10 درصد رسیده است.

رتبه استاندارد کسب و کار در این کشور 56 است که رشد خوبی به نسبت سال‌های گذشته دارد. در کشور ایتالیا صنایع آهن و فلزات رشد خوبی دارد و اقتصاد این کشور به فضای درآمدزایی آهن و فلزات وابسته است. سیمان و مواد شیمیایی در این کشور نیز بسیار رونق دارد. مواد پلاستیکی و ماشین آلات تولیدی در کشور ایتالیا نیز از نظر هزینه در وضعیت خوبی هستند وسایل نقلیه در این کشور از تعرفه‌های استاندارد جهانی پیروی می‌کند. اقتصاد کشور ایتالیا در سال‌های 2015 الی 2017 به سیستم کشتی سازی وابستگی شدیدی داشت به طوری که توانست روند سوددهی برای کشور باشد.

کشور ایتالیا یکی از صادرکنندگان بزرگ در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو است و این کشور از نظر تولید نساجی نیز رشد خوبی را به ثبت رسانده است. صنعت مد و توریسم در کشور ایتالیا به نوبه خود بسیار عالی عمل کرده و پوشاک در این کشور در وضعیت تولید سالانه قرار دارد.

 

امنیت مالی و اقتصادی در ایتالیا

امنیت مالی و اقتصادی در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که دارای مهارت‌های مشخصی هستند در امان هستند، امنیت مالی برای کسانی که تخصص حرفه‌ای در وضعیت صنعتی دارند از سوی دولت حمایت می‌شوند این روند سبب می‌شود که افراد بتوانند در تأمین هزینه‌های زندگی خود به درآمد خوبی دست یابند. در نظر داشته باشید که فضای اقتصادی در کشور ایتالیا به طوری است که افراد به میزان مهارت‌یابی خود به نتیجه می‌رسند یعنی اگر شما قصد دارید به امنیت اقتصادی خوبی دست یابید باید حرفی برای زدن داشته باشید. کارگرانی که از تجربه کاری بالایی برخوردار هستند از سوی دولت بیمه می‌شوند.

نیروی کاری در بخش خدمات در این کشور در حدود 68 درصد است و بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و اینطور که مشخص است این کشور در زمینه درآمدزایی در وضعیت نرمال قرار دارد. صنعت کشور ایتالیا 28 درصد از سهم کلی را به خود اختصاص داده است و کشاورزی نیز با سهم 4 درصدی خود هنوز هم یکی از شغل‌های با ثبات اقتصادی محسوب می‌شود. ثبات اقتصادی در کشور ایتالیا برای افرادی که در رشته‌های پزشکی تحصیل کرده‌اند قابل لمس‌تر است و اینطور که مشخص شده است در این مسیر یک سری الزامات نیز وجود دارد. جمعیت زیر خط فقر در کشور ایتالیا کمتر از 6 درصد است و در سال 2020 پیش‌بینی شده است که این رقم کمتر نیز می‌شود. خوشبختانه در کشور ایتالیا فضای کاری از استانداردهای لازم برخوردار است.

امنیت در ایتالیا

امنیت در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میانگین جرم و جنایت در کشور ایتالیا بالا نیست اما کیف قاپی از دسته موضوعاتی است که در سال‌های اخیر دیده می‌شود و البته بیشتر مهاجرانی که به این کشور سفر کرده‌اند در معرض خطر جیب بری هستند. در این مسیر کودکان زیادی دیده می‌شود که دزدی می‌کنند بنابراین یکی از مواردی که باید در کشور ایتالیا رعایت شود نگهداری از کیف و ساک دستی است.

بانوان در این کشور بسیار ارزش قائل می‌شوند و عموماً از امنیتی بالایی برخودار هستند.

سیستم حمل و نقل در کشور ایتالیا با امنیت استانداردی تعبیه شده است و در طول سال سرویس‌های لازم صورت می‌گیرد.

رانندگی در کشور ایتالیا بسیار قانونمند است و در فضای شهری خطری شما را تهدید نخواهد نمود.

در این کشور کمک کردن به افراد نیازمند موسسه‌های مربوط به خود دارند و نباید به کسانی که در طول شهر از شما کمک می‌خواهند اعتنا نمایید.

در نظر داشته باشید که فضای ایمنی دقیق در مدارس کشور ایتالیا قرار است و این روند سبب می‌شود که از تیم‌های حفاظتی بسیار قدرتمند برای کودکان در سنین کم استفاده شود. خوشبختانه امنیت در کشور ایتالیا با رشد 23 درصد به نسبت سال قبل همراه است و این روند سبب شده است که افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به این کشور مهاجرت نمایند.

شماره‌های 112 برای کارهای اورژانسی و 113 برای شماره‌گیری پلیس در این کشور است. در صورتی که پلیس شما را با مواد مخدر دستگیر نماید بین 2 الی 20 سال زندان محکوم خواهید شد. در کشور ایتالیا سه دسته پلیس وجود دارد، دسته اول لباس آبی به تن دارند، دسته دوم از لباس‌های مشکی و قرمز استفاده می‌کنند و دسته سوم نیز خاکستری پوش هستند.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ایتالیا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ اقامت کشور ایتالیا باید در ابتدا ویزای مشخص با هدف انتخاب شده داشته باشید به عنوان مثال اگر شما قصد تحصیل دارید اقامت شما در وضعیت موقت قرار می‌گیرد و باید از روش‌های دیگر استفاده کرده و ویزای خود را تغییر دهید تا فضای اقامت دائم برای شما و همراهتان فراهم شود. یک موضوع بسیار مهمی که در زمینه اقامت کشور ایتالیا دیده می‌شود به این صورت است که افراد باید پس از یک دوره زندگی در کشور ایتالیا شرایط خود را برای ادامه زندگی مشخص سازند هرچه این مسیر سریع‌تر و با استاندارد بیشتری پیش برود می‌تواند ساده تر قابل قبول باشد. یکی از روش‌های بسیار مهم این است که در مسیر تمدید ویزا به نتیجه مطلوبی برسید. سپس درخواست برای اقامت می‌دهید و شرایط شما سنجیده می‌شود عموما سه الی پنج سال پس از اخذ ویزای این کشور می‌توانید درخواست اقامت دهید. افرادی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند می‌توانند پس از گذشت یک دوره شش ماهه تا یک ساله اقدام به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود نمایند. در نظر داشته باشید که همسر افراد در این کشور تا یک دوره اول اجازه کار ندارند.

 

 

ازدواج خارجی ها در ایتالیا

ازدواج خارجی ها در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد دارند اقامت به کشور ایتالیا از طریق ازدواج داشته باشند باید تمامی قوانین موجود را به خوبی رعایت نمایند. افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند باید مدارکی به صورت آنلاین صادر نمایند و پرونده‌سازی برای افراد شکل بگیرد. پرونده‌های سیاسی افراد در صورت وجود بررسی می‌شود همچنین بررسی می‌شود که آیا ازدواج فرد واقعی است و یا صرفا برای اخذ اقامت کشور ایتالیا صورت گرفته است که از طریق میزان شناخت طرفین از هم مشخص می‌شود.

 پس از دو سال زندگی طرفین بررسی می‌شود که زن و شوهر با هم زندگی کرده‌اند یا خیر و شرایط زندگی افراد به چه صورت است.

مسیر طلاق در کشور ایتالیا با توجه به فضای زندگی هر فرد متفاوت است، طلاق در این کشور می‌تواند به دلایل عاطفی باشد و یا دلایل عدم کفایت بررسی شود در نظر داشته باشید که هر یک از زن و شوهر باید یک درخواست کتبی ارائه دهند و طبق درخواست ارائه شده به طور دقیق بررسی نمایند آیا حق طلاق مبذول می‌شود یا خیر. برای تقاضای طلاق محدودیت سنی در نظر گرفته می‌شود و افراد در سنین بسیار بالا عموماً در مسیر طلاق به نتیجه نمی‌رسند. در نظر داشته باشید که اگر زوج‌ها دو ملیتی باشند فرآیند طلاق باید در دو کشور دنبال شود و از نظر زمانی طولانی تر خواهد‌بود. در هر صورت نیاز به یک سال بررسی‌های دقیق و مدارک مستند است.

 

اجاره خانه در ایتالیا

اجاره خانه در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای یافتن خانه دانشجویی در این کشور باید سعی کنید از روال مهم موجود استفاده نمایید. در این کشور سایت‌های مختلفی در زمینه اجاره خانه وجود دارد که به نوبه خود می‌تواند برای یافتن خانه‌های دانشجویی به شما کمک نماید. در این سایت‌ها رتبه بندی‌هایی وجود دارد که بر اساس بودجه شما تعیین می‌شود. اجاره خانه در شهر رم کشور ایتالیا با هزینه بالاتری همراه است.

شما برای اجاره‌خانه یک خوابه در مرکز شهر رم باید هزینه زیادی پرداخت نمایید به طوری که حداقل هزینه اجاره بها در این مسیر بیش از 500 یورو در نظر گرفته‌ شده است. این در حالی است که هزینه اجاره منزل خارج از شهر در حدود 400 یورو در نظر گرفته شده است. افرادی که قصد دارند هزینه‌های کمتری را برای اجاره خانه در کشور ایتالیا پرداخت نمایند باید سعی کنند فضای شهری را کنار بگذارند و به سراغ حاشیه شهر بروند به این ترتیب هزینه اجاره خانه برای این افراد کمتر خواهد بود. یک سری پانسیون‌های شهری در وضعیت مشترک قرار دارد که برای افرادی که تنها زندگی می‌کنند بسیار ارزان بوده و کمتر از صد یورو هزینه را در بر می‌گیرد. برای یافتن خانه مورد نظر خود می‌توانید از سایت‌های اسکان معتبر در این کشور استفاده نمایید و باید یک فرد به عنوان راهنماگر در کنار شما قرار بگیرد و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. خرید ملک در ایتالیا نیاز به دقت ویژه‌ای دارد.

خرید ملک در ایتالیا

خرید ملک در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور ایتالیا در ابتدا باید موقعیت ملک مشخص شود موقعیت در قیمت نهایی بسیار تأثیرگذار است. برای کسب اطلاعات مهم در زمینه موقعیت ملک باید از راهنماگر حرفه‌ای استفاده نمایید. قیمت ملک و مستغلات در کشور ایتالیا حداقل از 150 هزار یورو آغاز می‌شود و قطعاً نرخ اعلام شده در وضعیت حداقل قرار دارد و بر اساس بزرگی و کوچکی ملک و محل ملک متغیر است. در نظر داشته باشید که منازل و املاکی که در کشور ایتالیا ساخته می‌شود در دو شکل نیمه تمام و تکمیل شده است که نرخی که برای ساختمان‌های نیمه تمام ارائه می‌شود به طور کلی ارزان‌تر از سایر گزینه‌ها می‌باشد. برای خرید ملک در کشور ایتالیا نیازی به پرداخت کل هزینه به صورت یکجا نبوده و عموماً سه مسیر واریز برای شما در نظر گرفته می‌شود به طوری که در ابتدا 40 درصد پول واریز شده و الباقی در دو قسط طبق زما‌ن‌‌‌‌بندی‌های مشخص ارائه می‌شود. در این کشور یک سری شهرک‌های مسکونی در پایتخت و یا شهرهای بزرگ دیده می‌شود که در حاشیه شهر قرار دارند و به نوبه خود در وضعیت بسیار عالی هستند. این آپارتمان‌ها از متراژ کمتری برخوردارند اما از نظر فضای شهری بسیار زیبا هستند و می‌توانند با بودجه شما نیز سازگار باشند.

برخی از املاک در کشور ایتالیا دارای تسهیلات هستند به عنوان مثال مبلغی به عنوان وام برای خانه در نظر گرفته شده است که می‌تواند یک کمک کننده عالی محسوب شود. در نظر داشته باشید که انتخاب شما برای خرید ملک در کشور ایتالیا باید طبق شرایط زندگی و بودجه مشخص شود. اینطور که مشخص شده است املاک تجاری در این کشور بیشترین میزان قیمت را به خود اختصاص می‌دهند.  

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که مهاجرت به کشور ایتالیا را انتخاب کرده‌اند یکی از بهترین روش‌هایی که پیش روی این افراد در زمینه سرمایه‌گذاری است ثبت شرکت خواهد بود. ثبت شرکت در کشور ایتالیا دارای فضای کاری مربوط به خود است و یک سری ساختارهای مهم را در بر می‌گیرد که باید رعایت شود.

سه نوع شرکت در این کشور برای ثبت وجود دارد، شرکت دارای تعهدات محدود، شرکت سهامی و شعبات. با ثبت شرکت در کشور ایتالیا می‌توانید در بانک‌های ایتالیا حساب داشته باشید و همینطور اجازه حساب در دیگر کشورهای اروپایی نیز به شما داده می‌شود.

مالیات شرکت در کشور ایتالیا 23 درصد طبق آخرین آمار سال 2018 اعلام شده است که به نوبه خود کمترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از روش‌های اقامتی عالی باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا به این ترتیب است که افراد باید مدارک تشخیص هویت شخصی از جمله پاسپورت معتبر ارائه دهند. نام شرکت و موضوع فعالیت شرکت باید به طور دقیق و غیر تکراری انتخاب شود. انتخاب محل فعالیت شرکت باید به شکل اصولی مشخص شود.

حساب بانکی و واریز سرمایه اولیه شرکت باید به درستی صورت بگیرد. در صورتی که قصد افتتاح حساب بانکی برای شرکت وجود دارد مدیر عامل باید حضور داشته باشد. اتاق‌های بازرگانی در کشور ایتالیا دارای شبکه‌های وسیعی است که حدود 100 دفتر را به خود اختصاص داده و دارای 19 اتحادیه استانی در وضعیت منطقه‌ای خارجی است و 150 شاخه دارد این روند سبب شده است که اتکا به بودجه‌های عمومی بسیار کمتر شود.

در ابتدا باید فرم ثبت درخواست شود، اساسنامه شرکت باید تنظیم شود. فهرستی از نام‌ها و آدرس اعضا و سهامداران نیاز است. میزان مالیات بر ارزش افزوده با توجه به بودجه شرکت تخمین زده شود. بیمه‌های لازم در این مسیر باید به طور دقیق مشخص شود.

رویه ثبت شرکت به طور کلی یک هفته زمان به خود اختصاص می‌دهد و این روند باید طبق استانداردهای لازم صورت بگیرد تا نتیجه بخش باشد.

در کشور ایتالیا همه اطلاعات در زمینه یک شرکت به طور کامل در اختیار عموم قرار می‌گیرد و مطالعه در این زمینه آزاد است. دیتابیس شرکت‌های ثبت شده در این کشور به صورت دوره‌ای مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و اینطور که مشخص شده است در کشور ایتالیا فضای اقامتی با روش ثبت شرکت آسان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است.

انواع ویزا و انواع اقامت در ایتالیا

انواع ویزا و انواع اقامت در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای ایتالیا باید سعی کنید چندین موضوع را در نظر بگیرید، اول اینکه اگر قصد شما اقامت دائم در این کشور است باید بتوانید به طور دقیق به سراغ ویزایی بروید که اقامت دائم را فراهم می‌سازد، به عنوان مثال ویزای توریستی و یا تحصیلی در وضعیت ویزای کوتاه مدت و یا دارای انقضای جهانی است به این ترتیب افراد صرفاً با داشتن این سبک ویزا نمی‌توانند اقامت دائم در کشور ایتالیا داشته باشند.

یکی از روش‌های ورود به کشور ایتالیا برای اقامت ویزای کسب و کار است. ویزای کسب و کار عموماً برای کسانی صادر می‌شود که دارای سیستم‌های اقامتی قابل قبولی هستند و اینطور که مشخص شده است روند کاری در این کشور به طور دقیق مشخص است. یعنی نیاز به کارفرما و دعوتنامه کاری است. روش دیگر برای اقامت کشور ایتالیا به این صورت است که افراد از طریق سرمایه‌گذاری به صورت ثبت شرکت و یا از طریق خرید اوراق اقامت ایتالیا را اخذ نمایند که به نوبه خود دارای چندین فضای کاری متفاوت است و می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. اقامت از طریق ازدواج، از طریق تولد، اقامت از طریق کارآفرینی و شرایط خاص از دیگر مواردی است که در این مسیر پیش روی افراد قرار گرفته است و می‌تواند گزینه‌های مناسبی باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ایتالیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمارستان‌های کشور ایتالیا به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم شده‌اند هر یک از بیمارستان‌ها دارای فضای پوشش بیمه‌ای مخصوص به خود هستند که برای افرادی که در طول سال در پرداخت مالیات در وضعیت استانداردی قرار دارند تعبیه شده است. بیمه‌ای که برای اقامت در ایتالیا انتخاب می‌کنید باید طوری باشد که همه موارد درمانی را پوشش دهد و برای این کار نیاز است که اطلاعات دقیقی در زمینه بیمه داشته باشید. بارها دیده شده است که نیاز به پرواز‌های اضطراری به کشور مبدأ است به این ترتیب باید بیمه هزینه‌های موجود را پوشش دهد. سازمان بهداشت جهانی در کشور ایتالیا یک سری شرایط را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار داده است که مشخص شده است افراد باید واکسن‌‌های کزاز، سرخک و اوریون و هپاتیت A را بزنند. هزینه‌ای که بابت بیمه در طول سال از افراد اخذ می‌شود بسیار ارزان‌تر از سایر موارد است.

در این کشور به طور کلی برای درمان‌های دهان و دندان نیاز است که یک سری شرایط به طور دقیق بررسی شود و بودجه‌ای که در این مسیر استفاده می‌شود 60 درصد از هزینه کل است. بیمه‌های در نظر گرفته شده در مسیر درمان‌های خاص به صورت کامل دریافت می‌شود.

 

خدمات بانکی و مالی در ایتالیا

خدمات بانکی و مالی در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینتسا سان پائولو یکی از مهمترین بانک‌های ایتالیایی محسوب می‌شود که در صنعت بانکداری ایتالیایی رتبه بالایی دارد. بودجه این بانک به میزان بیش از 5 تریلیون است که نرخ بهره یک درصد را به خود اختصاص داده است. این مجموعه دارای 785 شعبه بوده و توانایی خدمات رسانی به 11 میلیون نفر مشتری را دارد. در نظر داشته باشید که در بیش از 5000 شعبه قرار دارد. این بانک به صورت چشمگیری به رشد ایده آل رسیده است.

سیستم بانکداری در کشور ایتالیا به این شکل است که فضای وام برای کسانی که گردش مالی خوبی دارند آزاد است و هیچ مشکلی برای دریافت وام وجود ندارد. از طرفی سیستم کاری بانک‌های این کشور بر اساس نوع بودجه کاربر است.

از دیگر تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها ارائه می‌شود ایجاد فضایی برای خرید ملک با بهره کم است. خوشبختانه بانک‌های کشور ایتالیا دارای بهترین فضای گردش بودجه مشخص هستند و این روند سبب شده است استانداردهای روز دنیا برای آنها به طور دقیق رعایت شود.

سهام بانک‌های ایتالیا در طول سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است و به این ترتیب تحلیل سهام در وضعیت صحیحی قرار دارد. شایان ذکر است که سرمایه‌های موجود در سه ماه دوم سال بیشتر در معرض نوسان قرار گرفته است. گزارش‌های تصویری که از این کشور به دست ما رسیده است نشان می‌دهد که برترین بانک‌های ایتالیایی دارا سیستم های آنلاین 24 ساعته هستند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ایتالیا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای مشترک برای رفت آمدهای آسان کشور ایتالیا و سایر کشورهای عضو شینگن فراهم شده است به این ترتیب کسانی که ویزای شینگن را دریافت نمایند می‌توانند ضمن سفر به ایتالیا به 26 کشور عضو شینگن نیز سفر نمایند بدون اینکه نیاز به اخذ ویزا باشد.

ویزای اتحادیه شینگن یک نوع مجوز ورود است که برای حداکثر 90 روز در بازه زمانی 180 روز صادر می‌شود. این ویزا در وضعیت توریستی قرار دارد و ایتالیا نیز در همین لیست قرار دارد.

در نظر داشته باشید که شما نیاز است نوع ویزا A، B و C را به درستی انتخاب نمایید این رویه به صورت یک بار ورود و دو بار ورود و چند بار ورود نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ویزای چندبار ورود عموماً دارای اعتبار 90 روزه بوده و به ازای هر 6 ماه از سال صادر می‌شود. به محض ورود به هر یک از کشورهای ناحیه شینگن محاسبه روز آغاز می‌شود.

ویزای نوع D برای دانشجویان و یا تجار و کسانی که قصد دارند برای مدت مشخص اما طولانی در کشور ایتالیا اقامت داشته باشند صادر می‌شود. ویزای یک بار ورود از نوع D تنها برای ورود به یکی از کشورهای عضو شینگن است با داشتن ویزای چندبار ورود D می‌توانید بدون داشتن هیچ نوع ویزای دیگر در تمامی کشورهای شینگن بدون محدودیت سفر کنید.

در نظر داشته باشید که دانشجویانی که قصد دارند یک محیط پژوهشی در کشورهای مختلف ایجاد نمایند می‌توانند از ویزای مشترک استفاده کرده و در بین کشورهایی که در لیست کشورهای عضو شینگن قرار دارند سفر کنند.

تشابهات فرهنگی ایتالیا با ایران

تشابهات فرهنگی ایتالیا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از قدیم در خصوص تشابه فرهنگی مردم ایران و ایتالیا صحبت به میان آمده است و هنوز هم این موضوع در بخش‌های مختلف دیده می‌شود. مردم ایران و ایتالیا در ارتباط‌گیری یک مسیر را انتخاب می‌کنند. زندگی در کشور ایتالیا برای ایرانیان آسان است.

مهمان نوازی، گشاده رویی، مهربانی از موضوعات بسیار مهمی است که در کشور ایتالیا همانند مردم ایران است. این دو کشور از نظر زبان و ابعاد جغرافیایی با یکدیگر متفاوت هستند. روحیه‌های تاریخی این دو کشور بسیار مشابه است. به طوری که مردم ایتالیا نیز معتقد هستند که باید از فضای تاریخی کشورشان حمایت شود. در نظر داشته باشید که مشابه‌های زیادی از تشابه رنگ این دو کشور نیز دیده می‌شود . اگر به محتوای سرود ملی ایران و سرود ملی ایتالیا نگاه کنید ریشه در تاریخ کهن داشته و هر دو از یک موضوع سرچشمه می‌گیرد. عده‌ای که به کشور ایتالیا سفر کرده‌اند اینطور بررسی کرده‌اند که ایتالیایی‌ها ایرانی‌های اروپایی هستند. این دو کشور به عنوان خواهران غریب هم شناخته شده‌اند و وجه اشتراک زیادی دارند. در این کشور مشترکات تاریخی به صورت دوره‌ای دیده می‌شود و نوع همکاری مردم نیز بسیار مشابه با ایران گزارش شده است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ایتالیا

اعیاد و تعطیلات رسمی در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ماه ژانویه در کشور ایتالیا با مراسمات سال نو همراه است یکی از مراسم‌های مهم در این دوره اپیفانی نام دارد که برای حضرت عیسی هدیه می‌آورد . در این ماه جشنواره‌های زیادی برای بزرگداشت قدس آنتونیو نیز برگزار می‌شود.

ماه فوریه در رأس فستیوال‌های ماه فوریه قرار دارد و در کاتانیا و سیسیل روز بزرگداشت سنت آگاتا است. دومین راهپیمایی بزرگ مذهبی در جهان در این ماه صورت می‌گیرد. نمایشگاه شکوفه‌های بادام نیز متعلق به همین ماه است.

ماه مارس ماهی بسیار عالی برای جشنواره‌های موسیقی و شکلات در ایتالیا است به طوری که هشتم این ماه روز زن اعلام شده و نوزدهم این ماه روز پدر است. جشنواره‌های بهاری و عید پاک در همین ماه برگزار می‌شود.

ماه آوریل ماه مسابقات قورباغه‌ها محسوب می‌شود و فستیوال سنت مارکو و روز بزرگداشت سنت جورج نیز مربوط به همین ماه است. 23 ماه آوریل روز استقلال ایتالیا محسوب می‌شود و در لیست تعطیلات رسمی این ماه قرار دارد. در این کشور جشنواره‌های غذا نیز وجود دارد.

ماه مه یک روز مشهور به روز مه دارد که تعطیل رسمی است و زمان مهمترین جشنواره جزیره ساردینیا خواهد بود. در نظر داشته باشید که این ماه بهترین گزینه برای جشنواره‌های غذا در کشور ایتالیا محسوب می‌شود. مراسمات بازسازی وقایع قرون وسطی نیز در همین ماه برگزار می‌شود. یک سری جشنواره‌های غیر معمول نیز در این ماه وجود دارد که شامل مراسم‌های ازدواج درخت‌ها که همان روز طبیعت است و راهپیمایی ماربازان است.

ماه ژوئن فصل تابستان زمان بسیار عالی برای جشنواره‌های ایتالیا محسوب می‌شود و روز جمهوری خواهان در دوم ژوئن تعطیل رسمی ایتالیا محسوب می‌شود. شرایط اقامت درکشور ایتالیا در ایام تعطیل کمی پرهزینه است.

 

دین در ایتالیا

دین در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کاتولیک رمی با فاصله زیادی بزرگترین مذهب کشور است، اگر چه که این دین، دین رسمی در ایتالیا نیست. در سال 2010 حدود 81 درصد از مردم این کشور اعلام کردند که کاتولیک هستند. یکی از ادیان اقلیت‌ها که برای مدت‌ها در این کشور وجود داشته یهودیت است. یهودی‌ها از روم باستان و قبل از تولد حضرت مسیح در این منطقه حضور داشته‌اند. ایتالیا برای قرنها میزبان یهودیان از دیگر کشورها مخصوصا اسپانیا بوده است. در زمان جنگ جهانی دوم، حدود 20 درصد از جمعیت یهودیان این کشور کشته شدند. این موضوع همراه با مهاجرتی که در زمان جنگ جهانی دوم و بعد از آن وجود داشت، باعث شد در زمان حاضر تنها جمعیت کوچکی از یهودیان (در حدود 28 هزار نفر) در کشور حضور داشته باشند. مهاجرت به ایتالیا در دو دهه گذشته باعث شده دیگر مذاهب غیر مسیحی در کشور رشد کنند. در سال 2015 حدود 1.8 میلیون مسلمان در ایتالیا زندگی می‌کردند که 2.6 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. مسجد رم یکی از بزرگترین مسجدهای دنیا در خارج از جهان اسلام است.

تفریح در ایتالیا

تفریح در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دیدار از کوه ویوویس یکی از تفریحات بسیار مهیج در کشور ایتالیا محسوب می‌شود که سبب می‌شود با شیوه‌های زندگی در ایتالیای باستان آشنا شوید. این کوه زمانی که فوران کرد کل شهر زیر خاکستر رفته و فضایی پر از گدازه ایجاد شد. در واقع با ورود به این منطقه می‌توانید در لحظه به هزاران سال بازگردید و در همان فضا قدم بزنید.

انداختن سکه در فواره تروی از دیگر افسانه‌های مهمی است که در کشور ایتالیا وجود دارد که به نوبه خود گردشگران زیادی را به سمت خود کشیده است. افسانه‌ها می‌گویند اگر با شانه‌تان یک سکه را به درون فواره‌ها بیندازید سبب می‌شود که به زودی به رم باز گردید. این مکان دارای بزرگترین فواره در ایتالیا محسوب می‌شود. در این منطقه 138 پله وجود دارد.

قایقرانی در آبراه کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که شاید هرگز نتوانید همتای آن را پیدا نمایید. این گزینه در لیست 8 تفریح برتر در کشور ایتالیا قرار دارد. در این فضا هوا پر از نوای نغمه‌ها است و می‌تواند یک تفریح مفرح در کشور ایتالیا محسوب شود.

ژست گرفتن در پیزا از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند برای شما جالب باشد. برج پیزا کج برجی است که بدون بازدید از آن سفر شما کامل نخواهد بود. دور تا دور این برج فضای گردشگری بسیار عالی دیده می‌شود و بازار دست فروش‌های نیز در ورودی جلوی صومعه آن قرار دارد.

حومه توسکان از دیگر مناطق بسیار ارزشمند در کشور ایتالیا است که دارای زیتون‌های بسیار خوش طعمی است و می‌تواند شما را با غذاهای ایتالیایی آشنا نماید. از طرفی دونات‌های ونیزی نیز در فستیوال‌های مختلف دیده می‌شود. در سفر به کشور ایتالیا ژلاتو را از یاد نبرید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ایتالیا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اتوبوس‌های شهری یکی از انتخاب‌های خوب برای حمل و نقل در کشور ایتالیا محسوب می‌شود. سیستم اتوبوسرانی در کشور ایتالیا به دو صورت تقسیم شده است پیش از سوار شدن به اتوبوس باید بلیط معتبر تهیه کنید و در صورت نامعتبر بودن بلیط یا کارتتان به میزان 50 الی 100 یورو جریمه خواهید شد.

تاکسی از دسته موارد حمل و نقل عمومی نسبتاً گران محسوب می‌شود که عموماً در  فرودگاه، هتل و در کنار خیابان‌ها وجود دارد. تاکسی‌ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند و  نوع بی‌سیم نیز وجود دارد. تاکسی بی‌سیم محاسبه کرایه را از زمان تماس شما در نظر می‌گیرد. حداقل بودجه‌ای که برای جابه‌جایی بین شهرهای کوچک در نظر گرفته می‌شود بین 10 الی 15 یورو است.

در شهرهای رم، میلان و ناپل خط مترو گسترده‌ای وجود دارد که قیمت بلیط آن عموماً 1 الی 2 یورو است. در نظر بگیرید که این خط مترو در شهرهای کوچک مانند جنوا نیز وجود دارد.

فرهنگ ایتالیا

فرهنگ ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در شهر میلان مردم به گویش میلانی صحبت می‌کنند و فضای شهری آن نیز به شکل خاصی است. در حدود 93 درصد از مردم کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند. از دیگر زبان‌هایی که در این کشور وجود دارد، یونانی، آلمانی ، فرانسوی و .. است.

در این کشور خانواده یک ارزش بزرگ محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که یکپارچگی و وحدت خانوادگی از موضوعاتی است که باید به طور دقیق رعایت شود. بر خلاف طرز تفکر غربی در این کشور دورهمی‌های خانوادگی بسیار دیده می‌شود و از همین رو به ایرانیان شبیه هستند مردم ایتالیا پس از یک روز کاری دشوار و صرف غذا سعی می‌کنند در کنار خانواده‌های خود باشند و تلویزیون تماشا کنند. مذهب اصلی در ایتالیا کاتولیک رومی است.  حدود 90 درصد از مردم این کشور کاتولیک هستند و الباقی به میزان 10 درصد پروتستان هستند.در این کشور کسب و کارهای کوچک بسیار زیاد است و اغلب شرکت‌ها در وضعیت خانوادگی احداث می‌شود.

در این کشور مردم سعی می‌کنند روابط صمیمی‌تری با هم داشته باشند. در زمان صرف غذا با هم صحبت نمی‌کنند. عموماً سعی می‌کنند در زمینه فوتبال به صورت خانوادگی حضور یابند. ایتالیا یکی از پیشتازان صنعت مد به شمار می‌آید. ماشین‌های اسپرت در این کشور بسیار زیاد دیده می‌شود.

زبان موسیقی در این کشور ایتالیایی است و برخی از اصطلاحات نیز از همین زبان گرفته می‌شود. دانشمندان ایتالیایی در این کشور بسیار زیاد دیده می‌شوند.

هنر ایتالیا

هنر ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در شهر رم آمادگی هنرهای زیبا وجود دارد که سبب می‌شود بهترین فضای موسیقی به وجود آید. در نظر داشته باشید که در این کشور نوع آموزش هنرهای موسیقی به سبک مخصوص به خود است. یعنی از متریال‌های جدید موسیقی که ساخت دست موسیقیدان‌های مشهور ایتالیایی است استفاده می‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد در کشور ایتالیا فضای هنری بسیار قدرتمند است و می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر باشد.

تحصیل در رشته هنر در این کشور با رشد خوبی همراه است و اعتبار رشته هنر نیز به صورتی است که می‌تواند بر اساس علاقه‌مندی‌ها تنظیم شود و تغییر پذیر است.  برنامه‌های آموزشی تدارک داده شده از سوی مراکز هنری بر اساس نوع استعداد افراد است و بهتر است که تمامی جوانب به خوبی مشخص باشد.

رشته‌هایی مانند معماری و یا هنر‌های موسیقی در کشور ایتالیا رشد خوبی دارد و ایتالیا در زمینه فشن و مد رتبه بسیار بالایی را به نام خود به ثبت رسانده است.

 

ورزش در ایتالیا

ورزش در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تا صحبت از ورزش کشور ایتالیا می‌شود اطلاعات زیادی در زمینه فوتبال به دستمان می‌رسد. این کشور از سال‌های گذشته تا به امروز در زمینه ورزش توانسته رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص دهد. اینطور که مشخص شده است ورزش فوتبال و ورزش‌هایی که با پا و توپ صورت می‌گیرد در کشور ایتالیا بیشترین رشد را دارد.

رقابت‌های ورزشی در کشور ایتالیا روز به روز در حال پیشرفت است و امروزه این کشور توانسته رتبه بالایی در این زمینه برای خود ایجاد نماید.

خرافات در ایتالیا

خرافات در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ایتالیا خرافاتی وجود دارد که 17 عدد بدشانسی است به طوری که برخی از هتل‌های این کشور طبقه ای با شماره 17 ندارند. عدد هفده به رومی یعنی زندگی من تمام است و این روند سبب شده است که مردم کشور ایتالیا این موضوع را به مردن ارتباط دهند.

از دیگر خرافاتی که در بین مردم کشور ایتالیا دیده می‌شود قرار دادن کلاه بر روی تخت خواب است و این را نیز نشان از مرگ می‌دانند.

در صورتی که دور یک میز 12 نفر نشسته‌اند، نفر سیزدهم دیگر اجازه نشستن ندارد!

در این کشور اینطور خرافات وجود دارد که اگر جارو به پای یک فرد مجرد اصابت نماید او هرگز در زندگی خود ازدواج نخواهد کرد.

عبور از جایی که یک گربه سیاه از آن عبور کرده است بدن یمن است و نماد جادو و شیطان محسوب می‌شود.

خوردن عدس در شب سال نو بسیار رواج دارد به طوری که عدس شبیه به سکه است و برای آنها خوش شانسی به ارمغان می‌آورد.

نقل مکان به یک خانه جدید باید در ابتدا با پاکسازی خانه از ارواح خبیثه صورت بگیرد و برای این کار از نمک در گوشه کنار خونه استفاده می‌شود.

شایعات در مورد ایتالیا

شایعات در مورد ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

عده‌ای معتقد هستند که در کشور ایتالیا جویدن آدامس ممنوع است این موضوع تنها در ادارات وجود دارد و در جوامع عادی مشکلی در بر نخواهد داشت

شایعاتی در زمینه پوشیدن لباس قرمز در کشور ایتالیا به دست ما رسیده است به این معنی که افراد در روز‌های مشخص در صورتی که از لباس قرمز استفاده نمایند توسط پلیس این کشور دستگیر می‌شوند! چنین شایعاتی صحت ندارد.

شایعاتی مبنی بر اینکه طلاق در کشور ایتالیا مثل آب خوردن است نیز صحت ندارد.

موارد ممنوعه در ایتالیا

موارد ممنوعه در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما اجازه واردات داروهای ممنوعه به کشور ایتالیا را ندارید و در صورت مشخص شدن این موضوع قطعاً از این کشور اخراج خواهید شد.

بهتر است که روند درآمدزایی شما به صورتی باشد که بتوانید از پس مالیات برآیید در غیر این صورت اجازه قدم زدن در شهر نیز به شما داده نمی‌شود و بسیار عذاب می‌کشید.

در این کشور تا زمانی که از کودک اجازه نگرفته‌اید اجازه بوسیدن او را ندارید و اینکار می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ایتالیا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است با بافت شهری در کشور ایتالیا آشنا باشید. در صورتی که آدرس درست مقصد خود را ندانید افراد زیادی ممکن است از شما سودجویی کنند و این موضوع به ضرر شما خواهد بود.

کیف قاپی از دیگر خطراتی است که اگر حواستان را جمع نکنید برایتان پیش خواهد آمد. در این کشور باید پول نقد کمتری به همراه داشته باشید.

در طول شهر بهتر است با لباس‌های رسمی تر حضور به عمل آورید . شایان ذکر است که کشور ایتالیا به طور کلی در لیست کشورهای ایمن قرار داد.

تشابهات قوانین ایتالیا با ایران

تشابهات قوانین ایتالیا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ایتالیا مانند ایران وقتی دو فرد برای بار اول همدیگر را می‌بینند با هم دست می‌دهند و خوش آمدگویی دارند.

کودکان یک سال پیش از مدرسه به دوره پیش دبستانی می‌روند

فضای تحصیلی برای کودکان در کشور ایتالیا مانند ایران است.

کار ضمن تحصیل در کشور ایتالیا و ایران وجود دارد.

در این کشور باید به چراغ قرمز اهمیت داده شود در غیر این صورت با جریمه همراه خواهد بود.

استفاده از پاستا و محصولاتی مانند ماکارونی در ایران و ایتالیا به شکل مشترک وجود دارد.

 

گواهینامه و خرید ماشین در ایتالیا

گواهینامه و خرید ماشین در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ گواهینامه از کشور ایتالیا باید در ابتدا به یکی از ادارات مخصوص  این کشور یا مدارس رانندگی مراجعه نمایید. بین ادارات و مدارس تفاوت وجود دارد. در ادارات تنها امکان آزمون شفاهی و عملی وجود دارد و شرایط برای آموزش رانندگی فراهم نشده است این در حالی است که سیستم کاری مدارس رانندگی در ایتالیا به صورتی است که مانند آموزشگاه‌های رانندگی ایران است. افراد باید در کلاس‌های تئوری و عملی شرکت نمایند. هزینه مورد نظر برای دریافت گواهینامه از طریق مدرسه رانندگی ایتالیایی به میزان 750 الی 900 یورو اعلام شده است. این در حالی است که هزینه لازم برای دریافت گواهینامه از سوی ادارات مربوطه در حدود 600 دلا در نظر گرفته شده است.

مدارک لازم برای ازمون رانندگی در کشور ایتالیا بسیار مهم است، افراد در ابتدا باید فرم T2112 را تکمیل نمایند همچنین نیازبه کارت شناسایی ایتالیایی بوده و کارت اقامت معتبر نیز نیاز است. سه قطعه عکس و گواهی پزشکی از دیگر مدارک لازم در این مسیر محسوب می‌شود. در ابتدا باید پروسه ثبت نام به درستی طی شود و پس از آن نوبت به امتحان تئوری می‌رسد. در صورتی که در امتحان تئوری پذیرفته شدید به شما برگه‌ای داده می‌شود که برگه صورتی نام دارد و دارای 6 ماه اعتبار است. یک ماه فرصت دارید تا در آزمون عملی شرکت نمایید در صورتی که رد شدید این امکان را دارید که دوباره شرکت نمایید. در صورت رد شدن مجدد برگه صورتی شما پس گرفته می‌شود. یعنی نیاز است که مجدداً در آزمون تئوری شرکت نمایید تا برگه صورتی به شما ارائه شود. آزمون تئوری 40 تست دارد و باید به همه سوالات در طول 30 دقیقه پاسخ داده شود. برای خرید ماشین در کشور ایتالیا باید بودجه خوبی در نظر گرفته شود و چه خوب است که این روال به طور دقیق فراهم شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ایتالیا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ایران در کشور ایتالیا در شهر رم است

تلفن سفارت: 00390686214478

ایمیل سفارت: [email protected]

ساعت کاری باجه های امور کنسولی رم برای عموم افراد از 9 صبح الی 13 بعداز ظهر است.

 

سفارت کشور ایتالیا در ایران در تهران در خیابان نوفل لوشاتو قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم ایتالیا

نوع پوشش مردم ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که مردم ایتالیا به لباس‌های طرح‌دار و لوازم جانبی بزرگ علاقه دارند اما این موضوع در خصوص زن‌های ایتالیایی واقعیت ندارد. در این کشور هر‌کس متناسب با سلیقه و البته سن خود لباس می‌پوشد. خانم‌های جوان‌تر سعی می‌کنند رسمی‌تر لباس بپوشند اما افراد مسن‌تر لباس‌هایی طبق مد روز می‌پوشند. زنان در این کشور بسیار به لباس خود اهمیت می‌دهند و تنوع لباسی بسیار مهم است. عموماً پوشش در کشور ایتالیا آزاد است اما به طور کلی استفاده از لباس‌های بسته بیشتر از لباس‌های باز در جوامع عمومی دیده می‌شود. شایان ذکر است که مردم کشور ایتالیا به حجاب احترام می‌گذراند و هرگز بی‌احترامی به مردم با پوشش اسلامی در این کشور گزارش نشده است.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ایتالیا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. امروزه کشور ایتالیا در لیست 8 کشور مشهور دنیا در زمینه صنعتی قرار دارد. جمعیت این کشور بیش از 60 میلیون نفر اعلام شده است. و بیست و سومین کشور پر جمعیت  دنیا محسوب می‌شود. کشور ایتالیا دارای آب و هوای معتدل فصلی است به طوری که آب و هوا در مناطق ساحل این کشور با شرایط هوایی که در کوهستان‌ها دیده می‌شود متفاوت است.

میانگین دمای کشور ایتالیا در طول روز بالای 20 درجه و در طول شب‌ها در حدود 10 درجه اعلام شده است. سردترین ماه سال این کشور به میزان 12 درجه در طول روز است و به سه درجه در شب می‌رسد. جولای و آگوست گرم‌ترین ماه‌های سال در این کشور محسوب می‌شود و متوسط دما در این ماه‌ها در حدود 30 درجه در طول روز است. بارش برف در کشور ایتالیا به ندرت صورت می‌گیرد. تعداد روزهای آفتابی در فصل بهار و تابستان در کشور ایتالیا بسیار زیاد است.

غذاهای ایتالیا

غذاهای ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پیتزا مارگاریتا یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید تست کنید. در این غذا سه عنصر ریحان، گوجه و پنیر ماتسرلا از گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. سادگی این پیتزا بسیار مشخص است اما طعم عالی دارد.

چیتی به اسنک‌های کوچک ونیزی گفته می‌شود که با سبزیجات بسیار دل انگیز تزیین شده‌اند و دارای طعم اصیلی است این غذا باب میل جوانان است.

ریزیتو اسکامپی که عموماً به همراه لیمو سرو می‌شود طعم بسیار عالی دارد و از دسته غذاهای محلی ایتالیایی محسوب می‌شود. این غذا در روزهای گرم تابستانی بسیار دلچسب است.

بیستکا الا فیورنتینا از دیگر غذاهای گوشتی در کشور ایتالیا است که به نوبه خود یک صبحانه سنتی محسوب می‌شود. این غذا بر روی زغال گذاشته می‌شود که اطراف آن پخته شود اما داخل آن خام است.

آخرین ویرایش: 2019-01-31 15:01:32 7,068