x
مشاوره:021 43000 021

زندگی در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهم اروپایی محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند. فرصت های کاری در کشور ایتالیا برای افراد سخت کوش فراهم شده است. کمک هزینه‌هایی که در زمینه تحصیل در کشور ایتالیا برای اتباع فراهم شده می‌تواند در سرشکن کردن هزینه نهایی تأثیر بگذارد.

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. امروزه کشور ایتالیا در لیست کشور مشهور دنیا در زمینه صنعتی قراردارد. جمعیت این کشور به60 میلیون نفر می‌رسد وبیست‌و‌سومینکشور پرجمعیت دنیا محسوب می‌‌شود.

درنظر داشته باشید که یادگیری زبان ایتالیایی در افزایش حقوق در این کشور نقش بسیار مهمی دارد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد حداقل دستمزد در سال 2018 با افزایش خوبی روبرو بوده است. کشور ایتالیا از نظر میراث فرهنگی رتبه بالایی داشته و رتبه پنجم در جدول جهانی را به خود اختصاص داده است این روند سبب شده که افراد در رشته‌های تاریخ شناسی و باستان شناسی در این کشور به درآمد خوبی برسند. کارگران خارجی در این کشور با ترکیب مهارت و تجربه و مدرک خود می‌توانند وارد بازار کار شده و از فرصت‌های کاری موجود استفاده نمایند.

از جمله شهرهایی که در زمینه کاریابی ایده آل‌تر از سایرین هستند، فلورانس ، میلان، جنوا و رم است. یکی از موضوعات مهمی که در مسیر یافتن شغل مناسب باید رعایت شود یادگیری زبان انگلیسی و یا ایتالیایی است شما با دانستن این دو زبان به سادگی می‌توانید به کار مناسب و پردرآمد ورود نمایید. هزینه تحصیل در کشور ایتالیا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید بین 900الی ۴۰۰۰یورو در نظر گرفته می‌شود اما فضای بورسیه در این کشور خوب است به طوری که کمک هزینه بورسیه بین 850 الی1000 یورو اعلام شده است که بسیار عالی بوده و نشان می‌دهد که کشور ایتالیا برای تحصیل در مقاطع دکترا بسیار عالی است. در این کشور هرکس متناسب با سلیقه و البته سن خود لباس می‌پوشد. خانم‌های جوان‌تر سعی می‌کنند لباس‌های رسمی‌تر بپوشند اما افراد مسن‌تر لباس‌هایی طبق مد روز می‌پوشند. زنان در این کشور بسیار به لباس خود اهمیت می‌دهند و تنوع لباسی بسیار مهم است. عموماً پوشش در کشور ایتالیا آزاد است.

 

حداقل حقوق در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-حداقل حقوق در ایتالیا- go2tr

حقوق متوسط رم در حال حاضر طبق آخرین اطلاعاتی که از سال 2018 به دست ما رسیده است 1400 یورو در ماه است

میانگین درآمد در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-میانگین درآمد در ایتالیا- go2tr

درآمد در کشور ایتالیا ارتباط مستقیم به نوع شغل دارد. در این محشور به طور کلی محاسبه درآمد بر اساس سودی است که به کشور می‌رسد به عنوان مثال در سال 2017 گردشگری در کشور ایتالیا بسیار رونق داشت و روند کار به صورتی پیش رفت که درآمد این افراد به میزان افرادی که در زمینه پزشکی تحصیل می‌کنند شد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ایتالیا- go2tr

کشور ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در زمینه روغن زیتون و میوه محسوب می‌شود و در این مسیر یافتن شغل کار ساده‌ای است به شرط اینکه از کمی علم و تخصص در این زمینه مطلع باشید.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ایتالیا - go2tr

برای صرفه‌جویی مخارج در این کشور منطقه ارزانی را برای زندگی انتخاب نمایید. از قطارهای ارزان قیمت شهری استفاده نمایید و سعی کنید که در خرید مواد غذایی از آف‌های فصلی استفاده نمایید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور ایتالیا- go2tr

قرص نان سفید به میزان 500 گرم در حدود 2 یورو

قیمت یک شانه تخم مرغ 12 عددی در حدود 3 یورو

یک کیلوگرم گوشت گاو 15 یورو

اقتصاد در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-اقتصاد در ایتالیا - go2tr

یزان تورم در کشور ایتالیا کمتر از 2 درصد است که نشان از ثبات اقتصادی این کشور بوده و گواهی بر مدیریت بالای آن است. بیکاری در کشور ایتالیا در سال 2017 در حدود 11 درصد اعلام شده اما در سال جدید این رقم کاهش یافته و به 10 درصد رسیده است.

امنیت مالی و اقتصادی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-امنیت مالی و اقتصادی در ایتالیا - go2tr

نیروی کاری در بخش خدمات در این کشور در حدود 68 درصد است و بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و اینطور که مشخص است این کشور در زمینه درآمدزایی در وضعیت نرمال قرار دارد. صنعت کشور ایتالیا 28 درصد از سهم کلی را به خود اختصاص داده است

امنیت در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-امنیت در ایتالیا - go2tr

خوشبختانه امنیت در کشور ایتالیا با رشد 23 درصد به نسبت سال قبل همراه است و این روند سبب شده است که افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به این کشور مهاجرت نمایند.


شماره‌های 112 برای کارهای اورژانسی و 113 برای شماره‌گیری پلیس در این کشور است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ایتالیا- go2tr

 افرادی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند می‌توانند پس از گذشت یک دوره شش ماهه تا یک ساله اقدام به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود نمایند. در نظر داشته باشید که همسر افراد در این کشور تا یک دوره اول اجازه کار ندارند.

ازدواج خارجی ها در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو- ازدواج خارجی ها در ایتالیا- go2tr

فرادی که قصد دارند اقامت به کشور ایتالیا از طریق ازدواج داشته باشند باید تمامی قوانین موجود را به خوبی رعایت نمایند. افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند باید مدارکی به صورت آنلاین صادر نمایند و پرونده‌سازی برای افراد شکل بگیرد.

اجاره خانه در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-اجاره خانه در ایتالیا - go2tr

شما برای اجاره‌خانه یک خوابه در مرکز شهر رم باید هزینه زیادی پرداخت نمایید به طوری که حداقل هزینه اجاره بها در این مسیر بیش از 500 یورو در نظر گرفته‌ شده است. این در حالی است که هزینه اجاره منزل خارج از شهر در حدود 400 یورو در نظر گرفته شده است.

خرید ملک در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو- خرید ملک در ایتالیا- go2tr

 قیمت ملک و مستغلات در کشور ایتالیا حداقل از 150 هزار یورو آغاز می‌شود و قطعاً نرخ اعلام شده در وضعیت حداقل قرار دارد و بر اساس بزرگی و کوچکی ملک و محل ملک متغیر است.

ثبت شرکت در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو- ثبت شرکت در ایتالیا- go2tr

مالیات شرکت در کشور ایتالیا 23 درصد طبق آخرین آمار سال 2018 اعلام شده است که به نوبه خود کمترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از روش‌های اقامتی عالی باشد.

انواع ویزا و انواع اقامت در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-انواع ویزا و انواع اقامت در ایتالیا-go2tr

یکی از روش‌های ورود به کشور ایتالیا برای اقامت ویزای کسب و کار است. ویزای کسب و کار عموماً برای کسانی صادر می‌شود که دارای سیستم‌های اقامتی قابل قبولی هستند و اینطور که مشخص شده است روند کاری در این کشور به طور دقیق مشخص است. یعنی نیاز به کارفرما و دعوتنامه کاری است

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ایتالیا- go2tr

در این کشور به طور کلی برای درمان‌های دهان و دندان نیاز است که یک سری شرایط به طور دقیق بررسی شود و بودجه‌ای که در این مسیر استفاده می‌شود 60 درصد از هزینه کل است. بیمه‌های در نظر گرفته شده در مسیر درمان‌های خاص به صورت کامل دریافت می‌شود.

خدمات بانکی و مالی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی در ایتالیا- go2tr

سیستم بانکداری در کشور ایتالیا به این شکل است که فضای وام برای کسانی که گردش مالی خوبی دارند آزاد است و هیچ مشکلی برای دریافت وام وجود ندارد. از طرفی سیستم کاری بانک‌های این کشور بر اساس نوع بودجه کاربر است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ایتالیا- go2tr

ویزای مشترک برای رفت آمدهای آسان کشور ایتالیا و سایر کشورهای عضو شینگن فراهم شده است به این ترتیب کسانی که ویزای شینگن را دریافت نمایند می‌توانند ضمن سفر به ایتالیا به 26 کشور عضو شینگن نیز سفر نمایند بدون اینکه نیاز به اخذ ویزا باشد.

تشابهات فرهنگی ایتالیا با ایران

موسسه اعزام دانشجو-تشابهات فرهنگی ایتالیا با ایران- go2tr

مهمان نوازی، گشاده رویی، مهربانی از موضوعات بسیار مهمی است که در کشور ایتالیا همانند مردم ایران است. این دو کشور از نظر زبان و ابعاد جغرافیایی با یکدیگر متفاوت هستند. 

اعیاد و تعطیلات رسمی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-اعیاد و تعطیلات رسمی در ایتالیا- go2tr

ماه مارس ماهی بسیار عالی برای جشنواره‌های موسیقی و شکلات در ایتالیا است به طوری که هشتم این ماه روز زن اعلام شده و نوزدهم این ماه روز پدر است. جشنواره‌های بهاری و عید پاک در همین ماه برگزار می‌شود.

دین در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-دین در ایتالیا- go2tr

کاتولیک رمی با فاصله زیادی بزرگترین مذهب کشور است، اگر چه که این دین، دین رسمی در ایتالیا نیست. در سال 2010 حدود 81 درصد از مردم این کشور اعلام کردند که کاتولیک هستند. یکی از ادیان اقلیت‌ها که برای مدت‌ها در این کشور وجود داشته یهودیت است.

تفریح در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-تفریح در ایتالیا- go2tr

قایقرانی در آبراه کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که شاید هرگز نتوانید همتای آن را پیدا نمایید. این گزینه در لیست 8 تفریح برتر در کشور ایتالیا قرار دارد. در این فضا هوا پر از نوای نغمه‌ها است و می‌تواند یک تفریح مفرح در کشور ایتالیا محسوب شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ایتالیا-go2tr

تاکسی از دسته موارد حمل و نقل عمومی نسبتاً گران محسوب می‌شود که عموماً در  فرودگاه، هتل و در کنار خیابان‌ها وجود دارد

فرهنگ ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ ایتالیا- go2tr

در این کشور مردم سعی می‌کنند روابط صمیمی‌تری با هم داشته باشند. در زمان صرف غذا با هم صحبت نمی‌کنند. عموماً سعی می‌کنند در زمینه فوتبال به صورت خانوادگی حضور یابند.

هنر ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-هنر ایتالیا- go2tr

ر شهر رم آمادگی هنرهای زیبا وجود دارد که سبب می‌شود بهترین فضای موسیقی به وجود آید. در نظر داشته باشید که در این کشور نوع آموزش هنرهای موسیقی به سبک مخصوص به خود است

ورزش در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-ورزش در ایتالیا- go2tr

رقابت‌های ورزشی در کشور ایتالیا روز به روز در حال پیشرفت است و امروزه این کشور توانسته رتبه بالایی در این زمینه برای خود ایجاد نماید.

خرافات در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خرافات در ایتالیا- go2tr

در کشور ایتالیا خرافاتی وجود دارد که 17 عدد بدشانسی است به طوری که برخی از هتل‌های این کشور طبقه ای با شماره 17 ندارند. عدد هفده به رومی یعنی زندگی من تمام است و این روند سبب شده است که مردم کشور ایتالیا این موضوع را به مردن ارتباط دهند.

شایعات در مورد ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-شایعات در مورد ایتالیا- go2tr

شایعاتی در زمینه پوشیدن لباس قرمز در کشور ایتالیا به دست ما رسیده است به این معنی که افراد در روز‌های مشخص در صورتی که از لباس قرمز استفاده نمایند توسط پلیس این کشور دستگیر می‌شوند! چنین شایعاتی صحت ندارد.

موارد ممنوعه در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-موارد ممنوعه در ایتالیا- go2tr

شما اجازه واردات داروهای ممنوعه به کشور ایتالیا را ندارید و در صورت مشخص شدن این موضوع قطعاً از این کشور اخراج خواهید شد.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای افراد مقیم کشور ایتالیا- go2tr

کیف قاپی از دیگر خطراتی است که اگر حواستان را جمع نکنید برایتان پیش خواهد آمد.

تشابهات قوانین ایتالیا با ایران

موسسه اعزام دانشجو-تشابهات قوانین ایتالیا با ایران- go2tr

در کشور ایتالیا مانند ایران وقتی دو فرد برای بار اول همدیگر را می‌بینند با هم دست می‌دهند و خوش آمدگویی دارند.

گواهینامه و خرید ماشین در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-گواهینامه و خرید ماشین در ایتالیا - go2tr

هزینه مورد نظر برای دریافت گواهینامه از طریق مدرسه رانندگی ایتالیایی به میزان 750 الی 900 یورو اعلام شده است. این در حالی است که هزینه لازم برای دریافت گواهینامه از سوی ادارات مربوطه در حدود 600 دلا در نظر گرفته شده است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ایتالیا - go2tr

سفارت کشور ایتالیا در ایران در تهران در خیابان نوفل لوشاتو قرار دارد.

نوع پوشش مردم ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-نوع پوشش مردم ایتالیا- go2tr

عموماً پوشش در کشور ایتالیا آزاد است اما به طور کلی استفاده از لباس‌های بسته بیشتر از لباس‌های باز در جوامع عمومی دیده می‌شود. شایان ذکر است که مردم کشور ایتالیا به حجاب احترام می‌گذراند و هرگز بی‌احترامی به مردم با پوشش اسلامی در این کشور گزارش نشده است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-جغرافیا و شرایط آب و هوایی ایتالیا - go2tr

کشور ایتالیا دارای آب و هوای معتدل فصلی است به طوری که آب و هوا در مناطق ساحل این کشور با شرایط هوایی که در کوهستان‌ها دیده می‌شود متفاوت است.

غذاهای ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-غذاهای ایتالیا - go2tr

پیتزا مارگاریتا یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید تست کنید. در این غذا سه عنصر ریحان، گوجه و پنیر ماتسرلا از گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. سادگی این پیتزا بسیار مشخص است اما طعم عالی دارد.