italy
کشور ایتالیا

زندگی در ایتالیا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهم اروپایی محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند. فرصت های کاری در کشور ایتالیا برای افراد سخت کوش فراهم شده است. کمک هزینه‌هایی که در زمینه تحصیل در کشور ایتالیا برای اتباع فراهم شده می‌تواند در سرشکن کردن هزینه نهایی تأثیر بگذارد.

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. امروزه کشور ایتالیا در لیست کشور مشهور دنیا در زمینه صنعتی قراردارد. جمعیت این کشور به60 میلیون نفر می‌رسد وبیست‌و‌سومینکشور پرجمعیت دنیا محسوب می‌‌شود.

درنظر داشته باشید که یادگیری زبان ایتالیایی در افزایش حقوق در این کشور نقش بسیار مهمی دارد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد حداقل دستمزد در سال 2018 با افزایش خوبی روبرو بوده است. کشور ایتالیا از نظر میراث فرهنگی رتبه بالایی داشته و رتبه پنجم در جدول جهانی را به خود اختصاص داده است این روند سبب شده که افراد در رشته‌های تاریخ شناسی و باستان شناسی در این کشور به درآمد خوبی برسند. کارگران خارجی در این کشور با ترکیب مهارت و تجربه و مدرک خود می‌توانند وارد بازار کار شده و از فرصت‌های کاری موجود استفاده نمایند.

از جمله شهرهایی که در زمینه کاریابی ایده آل‌تر از سایرین هستند، فلورانس ، میلان، جنوا و رم است. یکی از موضوعات مهمی که در مسیر یافتن شغل مناسب باید رعایت شود یادگیری زبان انگلیسی و یا ایتالیایی است شما با دانستن این دو زبان به سادگی می‌توانید به کار مناسب و پردرآمد ورود نمایید. هزینه تحصیل در کشور ایتالیا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید بین 900الی ۴۰۰۰یورو در نظر گرفته می‌شود اما فضای بورسیه در این کشور خوب است به طوری که کمک هزینه بورسیه بین 850 الی1000 یورو اعلام شده است که بسیار عالی بوده و نشان می‌دهد که کشور ایتالیا برای تحصیل در مقاطع دکترا بسیار عالی است. در این کشور هرکس متناسب با سلیقه و البته سن خود لباس می‌پوشد. خانم‌های جوان‌تر سعی می‌کنند لباس‌های رسمی‌تر بپوشند اما افراد مسن‌تر لباس‌هایی طبق مد روز می‌پوشند. زنان در این کشور بسیار به لباس خود اهمیت می‌دهند و تنوع لباسی بسیار مهم است. عموماً پوشش در کشور ایتالیا آزاد است.

 

حقوق متوسط رم در حال حاضر طبق آخرین اطلاعاتی که از سال 2018 به دست ما رسیده است 1400 یورو در ماه است

درآمد در کشور ایتالیا ارتباط مستقیم به نوع شغل دارد. در این محشور به طور کلی محاسبه درآمد بر اساس سودی است که به کشور می‌رسد به عنوان مثال در سال 2017 گردشگری در کشور ایتالیا بسیار رونق داشت و روند کار به صورتی پیش رفت که درآمد این افراد به میزان افرادی که در زمینه پزشکی تحصیل می‌کنند شد.

کشور ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در زمینه روغن زیتون و میوه محسوب می‌شود و در این مسیر یافتن شغل کار ساده‌ای است به شرط اینکه از کمی علم و تخصص در این زمینه مطلع باشید.

برای صرفه‌جویی مخارج در این کشور منطقه ارزانی را برای زندگی انتخاب نمایید. از قطارهای ارزان قیمت شهری استفاده نمایید و سعی کنید که در خرید مواد غذایی از آف‌های فصلی استفاده نمایید.

قرص نان سفید به میزان 500 گرم در حدود 2 یورو

قیمت یک شانه تخم مرغ 12 عددی در حدود 3 یورو

یک کیلوگرم گوشت گاو 15 یورو

یزان تورم در کشور ایتالیا کمتر از 2 درصد است که نشان از ثبات اقتصادی این کشور بوده و گواهی بر مدیریت بالای آن است. بیکاری در کشور ایتالیا در سال 2017 در حدود 11 درصد اعلام شده اما در سال جدید این رقم کاهش یافته و به 10 درصد رسیده است.

نیروی کاری در بخش خدمات در این کشور در حدود 68 درصد است و بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و اینطور که مشخص است این کشور در زمینه درآمدزایی در وضعیت نرمال قرار دارد. صنعت کشور ایتالیا 28 درصد از سهم کلی را به خود اختصاص داده است

خوشبختانه امنیت در کشور ایتالیا با رشد 23 درصد به نسبت سال قبل همراه است و این روند سبب شده است که افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به این کشور مهاجرت نمایند.


شماره‌های 112 برای کارهای اورژانسی و 113 برای شماره‌گیری پلیس در این کشور است.

 افرادی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند می‌توانند پس از گذشت یک دوره شش ماهه تا یک ساله اقدام به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود نمایند. در نظر داشته باشید که همسر افراد در این کشور تا یک دوره اول اجازه کار ندارند.

فرادی که قصد دارند اقامت به کشور ایتالیا از طریق ازدواج داشته باشند باید تمامی قوانین موجود را به خوبی رعایت نمایند. افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند باید مدارکی به صورت آنلاین صادر نمایند و پرونده‌سازی برای افراد شکل بگیرد.

شما برای اجاره‌خانه یک خوابه در مرکز شهر رم باید هزینه زیادی پرداخت نمایید به طوری که حداقل هزینه اجاره بها در این مسیر بیش از 500 یورو در نظر گرفته‌ شده است. این در حالی است که هزینه اجاره منزل خارج از شهر در حدود 400 یورو در نظر گرفته شده است.

 قیمت ملک و مستغلات در کشور ایتالیا حداقل از 150 هزار یورو آغاز می‌شود و قطعاً نرخ اعلام شده در وضعیت حداقل قرار دارد و بر اساس بزرگی و کوچکی ملک و محل ملک متغیر است.

مالیات شرکت در کشور ایتالیا 23 درصد طبق آخرین آمار سال 2018 اعلام شده است که به نوبه خود کمترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از روش‌های اقامتی عالی باشد.

یکی از روش‌های ورود به کشور ایتالیا برای اقامت ویزای کسب و کار است. ویزای کسب و کار عموماً برای کسانی صادر می‌شود که دارای سیستم‌های اقامتی قابل قبولی هستند و اینطور که مشخص شده است روند کاری در این کشور به طور دقیق مشخص است. یعنی نیاز به کارفرما و دعوتنامه کاری است

در این کشور به طور کلی برای درمان‌های دهان و دندان نیاز است که یک سری شرایط به طور دقیق بررسی شود و بودجه‌ای که در این مسیر استفاده می‌شود 60 درصد از هزینه کل است. بیمه‌های در نظر گرفته شده در مسیر درمان‌های خاص به صورت کامل دریافت می‌شود.

سیستم بانکداری در کشور ایتالیا به این شکل است که فضای وام برای کسانی که گردش مالی خوبی دارند آزاد است و هیچ مشکلی برای دریافت وام وجود ندارد. از طرفی سیستم کاری بانک‌های این کشور بر اساس نوع بودجه کاربر است.

ویزای مشترک برای رفت آمدهای آسان کشور ایتالیا و سایر کشورهای عضو شینگن فراهم شده است به این ترتیب کسانی که ویزای شینگن را دریافت نمایند می‌توانند ضمن سفر به ایتالیا به 26 کشور عضو شینگن نیز سفر نمایند بدون اینکه نیاز به اخذ ویزا باشد.

مهمان نوازی، گشاده رویی، مهربانی از موضوعات بسیار مهمی است که در کشور ایتالیا همانند مردم ایران است. این دو کشور از نظر زبان و ابعاد جغرافیایی با یکدیگر متفاوت هستند. 

ماه مارس ماهی بسیار عالی برای جشنواره‌های موسیقی و شکلات در ایتالیا است به طوری که هشتم این ماه روز زن اعلام شده و نوزدهم این ماه روز پدر است. جشنواره‌های بهاری و عید پاک در همین ماه برگزار می‌شود.

کاتولیک رمی با فاصله زیادی بزرگترین مذهب کشور است، اگر چه که این دین، دین رسمی در ایتالیا نیست. در سال 2010 حدود 81 درصد از مردم این کشور اعلام کردند که کاتولیک هستند. یکی از ادیان اقلیت‌ها که برای مدت‌ها در این کشور وجود داشته یهودیت است.

قایقرانی در آبراه کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که شاید هرگز نتوانید همتای آن را پیدا نمایید. این گزینه در لیست 8 تفریح برتر در کشور ایتالیا قرار دارد. در این فضا هوا پر از نوای نغمه‌ها است و می‌تواند یک تفریح مفرح در کشور ایتالیا محسوب شود.

تاکسی از دسته موارد حمل و نقل عمومی نسبتاً گران محسوب می‌شود که عموماً در  فرودگاه، هتل و در کنار خیابان‌ها وجود دارد

در این کشور مردم سعی می‌کنند روابط صمیمی‌تری با هم داشته باشند. در زمان صرف غذا با هم صحبت نمی‌کنند. عموماً سعی می‌کنند در زمینه فوتبال به صورت خانوادگی حضور یابند.

ر شهر رم آمادگی هنرهای زیبا وجود دارد که سبب می‌شود بهترین فضای موسیقی به وجود آید. در نظر داشته باشید که در این کشور نوع آموزش هنرهای موسیقی به سبک مخصوص به خود است

رقابت‌های ورزشی در کشور ایتالیا روز به روز در حال پیشرفت است و امروزه این کشور توانسته رتبه بالایی در این زمینه برای خود ایجاد نماید.

در کشور ایتالیا خرافاتی وجود دارد که 17 عدد بدشانسی است به طوری که برخی از هتل‌های این کشور طبقه ای با شماره 17 ندارند. عدد هفده به رومی یعنی زندگی من تمام است و این روند سبب شده است که مردم کشور ایتالیا این موضوع را به مردن ارتباط دهند.

شایعاتی در زمینه پوشیدن لباس قرمز در کشور ایتالیا به دست ما رسیده است به این معنی که افراد در روز‌های مشخص در صورتی که از لباس قرمز استفاده نمایند توسط پلیس این کشور دستگیر می‌شوند! چنین شایعاتی صحت ندارد.

شما اجازه واردات داروهای ممنوعه به کشور ایتالیا را ندارید و در صورت مشخص شدن این موضوع قطعاً از این کشور اخراج خواهید شد.

کیف قاپی از دیگر خطراتی است که اگر حواستان را جمع نکنید برایتان پیش خواهد آمد.

در کشور ایتالیا مانند ایران وقتی دو فرد برای بار اول همدیگر را می‌بینند با هم دست می‌دهند و خوش آمدگویی دارند.

هزینه مورد نظر برای دریافت گواهینامه از طریق مدرسه رانندگی ایتالیایی به میزان 750 الی 900 یورو اعلام شده است. این در حالی است که هزینه لازم برای دریافت گواهینامه از سوی ادارات مربوطه در حدود 600 دلا در نظر گرفته شده است.

سفارت کشور ایتالیا در ایران در تهران در خیابان نوفل لوشاتو قرار دارد.

عموماً پوشش در کشور ایتالیا آزاد است اما به طور کلی استفاده از لباس‌های بسته بیشتر از لباس‌های باز در جوامع عمومی دیده می‌شود. شایان ذکر است که مردم کشور ایتالیا به حجاب احترام می‌گذراند و هرگز بی‌احترامی به مردم با پوشش اسلامی در این کشور گزارش نشده است.

کشور ایتالیا دارای آب و هوای معتدل فصلی است به طوری که آب و هوا در مناطق ساحل این کشور با شرایط هوایی که در کوهستان‌ها دیده می‌شود متفاوت است.

پیتزا مارگاریتا یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید تست کنید. در این غذا سه عنصر ریحان، گوجه و پنیر ماتسرلا از گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. سادگی این پیتزا بسیار مشخص است اما طعم عالی دارد.

مطالب مرتبط

سلام من خیلی دوست دارم به یک کشور خارجی برم ولی تا امروز برام پش نیومده که بتونم برم الان به کمک شما و سایت تون از شما کمک می خوام که بهم کمک کنید به یک کشور خارجی برم از سایت خوبتون ممنو نم خوا هش میکنم بهم کمک کنید تا بتونم برم

2019-02-21 17:40:38

سلام دوست عزیز. ممنون از لطف شما. در رابطه با ایتالیا و هر کشور دیگر با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید.تا اطلاعات دقیق در اختیارتون قرار بدن 02195119493

2019-08-14 06:02:30