x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

زندگی در ایتالیا

فهرست
پادکست زندگی در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای مهم اروپایی محسوب می‌شود که در میان دریای مدیترانه واقع شده است و هرساله تعداد زیادی مهاجر را به‌سمت خود جذب می‌کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ایتالیا با کشورهای فرانسه «France»، سوئیس «Switzerland»، اتریش «Austria» و اسلوونی «Slovenia» مرزهای بدون محدودیتی دارد. کشور ایتالیا با جمعیت 60.36 میلیون نفری در رتبه چهارم پرجمعیت‌ترین کشور اروپا قرار گرفته است. این کشور مساحتی معادل 301,338 کیلومتر مربع دارد و دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای است.

مقدمه

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. زندگی در ایتالیا به‌دلیل تشابهات و نزدیکی فرهنگی که با کشور ایران دارد، ازجمله شرایط آب‌وهوایی بسیار مناسب، موردتوجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. امروزه کشور ایتالیا در لیست کشورهای مشهور دنیا درزمینۀ صنعتی قراردارد. بهتر است بدانید که قسمت شمالی ایتالیا، اقتصادی روبه‌رشد دارد و اکثر شرکت‌های خصوصی در آن‌جا فعال هستند. قسمت جنوبی ایتالیا بیشتر با تکیه بر صعنت کشاورزی است و همچنین این کشور درزمینۀ صادرات فعالیت دارد.

پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با راهنمای کلی زندگی در ایتالیا آشنا شوید؛ درصورتی‌که اطلاعات مقاله برای پاسخ‌گویی به سؤالات شما عزیزان کافی نبود، با مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی Go2TR تماس حاصل فرمایید.

شرایط کلی زندگی در ایتالیا

کشور ایتالیا به‌دلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخ غنی که دارد، موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. امروزه ایتالیا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای فرهنگی و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته شده است. بهتر است بدانید که میزان امید به زندگی، کیفیت، مراقبت‌های بهداشتی و سیستم‌های آموزشی در این کشور بسیار بالا است که در ادامه به‌تفصیل به شرح جزئیات زندگی در ایتالیا خواهیم پرداخت.

اقتصاد در ایتالیا

اقتصاد در ایتالیا

ایتالیا مرزهای خطر درزمینۀ اقتصادی کشور خود را به خوبی کنترل کرده است و این روند سبب شده که این کشور در لیست کشورهای قدرتمند اقتصادی در دنیا قرار بگیرد. واحد پول در کشور ایتالیا یورو «» است و نرخ یورو ایتالیا به‌صورت جهانی و استاندارد تعیین می‌شود. تولید ناخالص در کشور ایتالیا در سال 2018 بیش از 3 هزار تریلیون اعلام شده است که رقم قابل‌قبولی است. رشد تولید در این کشور 2% است و تولید ناخالصی در این کشور با رشد 8% نسبت به سال‌های گذشته همراه بوده است. میزان تورم در کشور ایتالیا کمتر از 2% است که نشان از ثبات اقتصادی این کشور و گواهی بر مدیریت بالای آن است. بیکاری در کشور ایتالیا در سال 2017 در حدود 11% اعلام شده اما در سال جدید این رقم کاهش یافته و به 10% رسیده است.

رتبه استاندارد کسب‌وکار در این کشور 56 است که رشد خوبی نسبت به سال‌های گذشته دارد. در کشور ایتالیا صنایع آهن و فلزات رشد خوبی دارد و اقتصاد این کشور به فضای درآمدزایی آهن و فلزات وابسته است. سیمان و مواد شیمیایی در این کشور نیز بسیار پُررونق است. مواد پلاستیکی و ماشین‌آلات تولیدی نیز در کشور ایتالیا در وضعیت بسیار خوبی هستند، وسایل نقلیه در این کشور از تعرفه‌های استاندارد جهانی پیروی می‌کند. اقتصاد کشور ایتالیا در سال‌های 2015 الی 2017 به سیستم کشتی‌سازی وابستگی شدیدی داشت؛ به‌طوری‌که توانست روند سوددهی بسیار خوبی برای این کشور داشته باشد. بهتر است بدانید کشور ایتالیا یکی از صادرکنندگان بزرگ درزمینۀ تجهیزات پزشکی و دارو است و این کشور از نظر تولید نساجی رشد خوبی را به ثبت رسانده است.

صنعت مد «Fashion» و توریسم نیز در کشور ایتالیا به‌نوبۀ خود بسیار عالی عمل کرده است، همچنین صنعت پوشاک در این کشور در وضعیت تولید سالانه قرار دارد.

حداقل حقوق در ایتالیا

حداقل حقوق در ایتالیا

زندگی در کشور ایتالیا برای کسانی که در ذهن خود یک زندگی ایدئال را ترسیم می‌کنند، بهترین گزینه ممکن است. طبق هزینه‌های زندگی که در این کشور برآورد شده است، شهر رم گران‌ترین شهر در کشور ایتالیا محسوب می‌شود؛ اما این نکته را هم مدنظر داشته باشید که این شهر دارای میزان درآمد بیشتری نسبت به سایر شهرها است. در حال حاضر و طبق آخرین اطلاعاتی که از سال 2018 به دست ما رسیده است، حداقل حقوق در شهر رم «Rome» معادل 1450 یورو در ماه است و این در حالی است که افراد در کشور ایتالیا برای دریافت حقوق در دو دسته قرار گرفته‌اند که به شرح زیر است:

 • گروه اول در شهرهایی غیر از رم زندگی و کار می‌کنند که این افراد حقوق کمتری دریافت می‌کنند؛ اما از نظر مالیات و هزینه‌های زندگی در امان هستند.
 • گروه دوم مردم شهر رم هستند که می‌توانند به همان میزان موردنیاز از اضافه‌حقوق خود استفاده کنند؛ اما هزینه‌ای که برای فضای زندگی پرداخت می‌کنند، به‌مراتب بیشتر از سایر شهرها است.
در نظر داشته باشید که یادگیری زبان ایتالیایی در افزایش حقوق این کشور نقش بسیار مهمی دارد. این‌طور که شواهد موجود نشان می‌دهد حداقل دستمزد در سال 2018 با افزایش بسیار خوبی روبه‌رو بوده است.

میانگین درآمد در ایتالیا

میانگین درآمد در ایتالیا

بهتر است بدانید میانگین درآمد در کشور ایتالیا ارتباط بسیار مستقیمی به نوع شغل افراد دارد، به‌طورکلی در این کشور محاسبه درآمد بر اساس سودی است که به کشور می‌رسد؛ به‌عنوان‌مثال در سال 2017 صنعت گردشگری در کشور ایتالیا بسیار پُررونق بوده است و رفته‌رفته روند کار به‌صورتی پیش رفت که درآمد افرادی که در این حوزه فعالیت داشتند به میزان درآمد افرادی که درزمینۀ پزشکی تحصیل کرده‌اند، رسیده بود. در نظر داشته باشید که کشور ایتالیا از آن دسته کشورهایی است که به‌نوبۀ خود بر اساس میزان تلاش افراد، درآمد آن‌ها را درنظر می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال معلمان در این کشور از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند؛ اما این نکته را هم مدنظر داشته باشید که ورود به رشته‌های مهمی همچون معلمی عموماً کار دشواری است و افراد متقاضی باید دوره‌های آموزشی تخصصی را بگذرانند.

افرادی که در رشته‌های برق تحصیل کرده‌اند، می‌توانند در کشور ایتالیا از نظر درآمدزایی در وضعیت ایدئالی قرار بگیرند. این افراد به‌سادگی جذب فضای کار شده و می‌توانند درزمینۀ امنیت فضای برق این کشور درآمد قابل‌توجهی داشته باشند. یکی دیگر از شغل‌های درآمدزا در این کشور در فضای غذاخوری است؛ به‌طوری‌که گردشگران در این کشور بیشترین هزینه را برای صرف غذا پرداخت می‌کنند و این مبلغ در حدود 14 میلیارد یورو در رستوران‌های محلی و 12 میلیارد یورو برای خرید مواد غذایی گزارش شده است که به‌نوبۀ خود رقم قابل‌توجهی است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ایتالیا

قیمت برخی کالاهای اساسی در ایتالیا

در صورتی که بخواهید در یکی از رستوران‌های معمولی در کشور ایتالیا غذا بخورید، به‌طور میانگین نیاز به هزینه 15 یورو دارید. هزینه یک وعده غذا در رستوران‌های مک‌دونالد «McDonald's» در حدود 8 یورو است. قیمت کاپوچینو «Cappuccino» در این کشور در حدود 2 یورو اعلام شده است.

قیمت یک شیر یک لیتری 2 یورو، یک کیلوگرم گوشت گاو 15 یورو، یک کیلوگرم سیب 2 یورو، یک کیلوگرم موز 2 یورو، یک کیلوگرم پرتقال 2 یورو، یک کیلوگرم پیاز بیش از 2 یورو، قیمت یک شانه تخم مرغ 12 عددی در حدود 3 یورو، قرص نان سفید به میزان 500 گرم در حدود 2 یورو، قیمت نوشابه کوکا پپسی در ایتالیا کمتر از 2 یورو و یک کیلوگرم گوجه فرنگی بیش از یک و نیم یورو است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ایتالیا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ایتالیا

به‌طور متوسط هزینه زندگی در کشور ایتالیا به میزان 800 الی 1000 یورو اعلام شده است، این رقم برای کسانی است که به شرایط حداقل راضی هستند و عموماً به‌دنبال زندگی در فضای مدرن با امکانات بسیار ویژه نیستند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که سبب نگرانی افراد زیادی شده است، اجاره آپارتمان در کشور ایتالیا است. بهتر است که نگرانی در این بابت نداشته باشید زیرا در این مسیر یک سری روش‌های صرفه‌جویی نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

 • درصورتی‌که بخواهید یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر اجاره نمایید باید هزینه‌ای به میزان 584 یورو را کنار بگذارید، درصورتی‌که آپارتمان با همین شرایط در خارج از شهر انتخاب کنید 438 یورو به‌عنوان اجاره برآورد می‌شود.
 • هزینه آپارتمان سه‌خوابه در این کشور و در مرکز شهر بیش از 1200 یورو است درصورتی‌که همین آپارتمان خارج از مرکز شهر اجاره شود در حدود 758 یورو هزینه را در برمی‌گیرد.
 • قیمت خرید برای هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر حدود 4500 یورو و درصورتی‌که خارج از شهر باشد به 2500 یورو هزینه نیاز است.

هزینه خرید خانه در کشور ایتالیا گران است، اما توصیه ما به شما عزیزان این است که برای صرفه‌جویی در این مسیر می‌توانید به سراغ خانه‌هایی بروید که نیاز به بازسازی دارد به‌این‌ترتیب هزینه تمام‌شده برای شما کمتر از خرید یک خانه لوکس خواهد بود. برای صرفه‌جویی مخارج در این کشور منطقه ارزانی را برای زندگی انتخاب نمایید و برای رفت‌وآمد از قطارهای ارزان‌قیمت شهری استفاده نمایید و سعی کنید که در خرید مواد غذایی از تخفیف‌های فصلی استفاده کنید.

غذاهای ایتالیا

غذاهای ایتالیا

 • پیتزا مارگاریتا «Margarita» یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید در کشور ایتالیا تست کنید. در این غذا سه عنصر ریحان، گوجه و پنیر ماتسرلا از گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. بهتر است گول سادگی ظاهر این پیتزای لذیذ را نخورید؛ زیرا طعم بسیار عالی و خوشمزه‌ای دارد.
 • یکی دیگر از لذیذترین غذاهای ایتالیایی چیتی است به اسنک‌های کوچک ونیزی گفته می‌شود. این غذای خوشمزه با سبزیجات بسیار دل‌انگیز تزیین شده‌ است و دارای طعمی منحصربه‌فرد و اصیل است، بهتر است بدانید این غذا باب‌میل جوانان است.
 • ریزیتو اسکامپی «Risotto Scampi e Limone» که عموماً به همراه لیمو سرو می‌شود، طعم بسیار عالی دارد و از آن دسته غذاهای محلی ایتالیایی محسوب می‌شود. تست کردن این غذا در روزهای گرم تابستانی بسیار دلچسب است.
 • بیستکا آلا فیورنتین «Bistecca alla Fiorentina» از دیگر غذاهای گوشتی در کشور ایتالیا است که به‌نوبۀ خود یک صبحانه سنتی محسوب می‌شود. این غذا بر روی زغال گذاشته می‌شود که اطراف آن پخته شود اما داخل آن خام است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ایتالیا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ایتالیا

در مهاجرت به هر کشور آنچه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، کار و درآمدزایی است. افرادی که جنوب کشور ایتالیا را برای زندگی انتخاب کرده‌اند باید به این نکته توجه نمایند که شمال این کشور به‌طور دقیق و گسترده‌ای وابسته به کشاورزی است، کشور ایتالیا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان درزمینۀ روغن‌زیتون و میوه محسوب می‌شود و در این مسیر یافتن شغل کار ساده‌ای است به‌شرط اینکه از کمی علم و تخصص در این زمینه برخوردار باشید. در صنعت کشور ایتالیا مواردی مانند سرامیک، مواد شیمیایی، مد و فشن، فرآوری مواد غذایی، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، منسوجات و توریسم از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند در مسیر درآمدزایی گزینه ایدئالی محسوب شود.

کارگران خارجی در این کشور با ترکیب مهارت، تجربه و مدرک خود می‌توانند وارد بازار کار شده و از فرصت‌های کاری موجود استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که بخش گردشگری بخش بسیار بزرگی از درآمد کشور ایتالیا را تشکیل می‌دهد و افرادی که دارای ایده‌های ناب در این مسیر هستند، به‌سادگی می‌توانند به سود خوبی دست یابند. یک نکته مهم دیگر درزمینۀ مهارت افراد وجود دارد و به این شکل است که دانشجویانی که کشور ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با داشتن مهارت نسبی و با اخذ مجوز به میزان 4 الی 20 ساعت باتوجه‌به مقطع تحصیل خود در این کشور مشغول‌به‌کار شوند. کاریابی در کشور ایتالیا نیاز به صبر و حوصله بالایی دارد.

در نظر داشته باشید که مهارت‌های زبانی در کشور ایتالیا بسیار مهم است و شغل‌های زیادی در صنعت این کشور برای جوانان جویای کار فراهم‌شده است.

کار در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از مناطق مهاجرپذیر اروپا است که بسیاری از افرادی که به‌دنبال یافتن شغل سطح بالا در اروپا هستند به فرصت‌های شغلی کشور ایتالیا فکر می‌کنند. فرهنگ غنی و زیبایی‌های طبیعی به‌همراه سطح رفاه زندگی که در شهرهای ایتالیا وجود دارد موجب شده است که متقاضیان زیادی برای کار به این کشور سفر کنند. ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که در فهرست برترین کشورهای جهان برای فرصت‌های شغلی قرار دارد.

اگر متقاضی کار در کشور ایتالیا هستید قطعاً می‌توانید یک زندگی مناسب و ایدئال برای خود در این کشور ایجاد کنید. نکته‌ای که در مورد یافتن شغل در کشور ایتالیا لازم است که به آن اشاره کنیم این است که اقتصاد ایتالیا با رشد اقتصادی در اروپا هم‌راستا نیست؛ و به همین دلیل رقابت برای یک فرصت شغلی خاص در کشور ایتالیا بسیار زیاد است. تنها افرادی موفق به یافتن بهترین شغل در این کشور می‌شوند که از مهارت‌های فردی برخوردار بود و مدارک معتبر زبان ایتالیایی یا تسلط به زبان خارجی را داشته و همچنین سوابق کاری و تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند. مهم‌ترین شهرهای ایتالیا از نظر فرصت‌های کاری شامل فلورنسا «Florence»، میلان «Milan» و رم «Rome» است.

باتوجه‌به آماری که از سوی صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۸ صادر شده است کشور ایتالیا در رتبه هشتم از نظر برترین وضعیت اقتصادی در جهان قرار دارد. البته اگرچه ایتالیا هنوز هم بحران‌های اقتصادی مالی را تجربه می‌کند اما باز هم می‌توان مشاغل را در شهرهای مختلف این کشور، جست‌وجو کرد. ایتالیا پس از کشور یونان دومین میزان بدهی عمومی در اروپا را دارد. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در جهان که مدارک بالای تحصیلی را دریافت کردند در آرزوی پیدا کردن شغل عالی به کشور ایتالیا سفر می‌کنند.

فرصت کار در نیمه شمالی کشور با نیمه جنوب ایتالیا کاملاً متفاوت است. اکثر مشاغلی که در نیمه شمالی ایتالیا وجود دارند بیشتر به حوزه صنعت و تولید وابسته هستند؛ در این قسمت‌ها شرکت‌های خصوصی و کارخانه‌ها فعالیت می‌کنند، این در حالی است که جنوب کشور ایتالیا به‌شدت به صنایع کشاورزی و محصولات کشاورزی وابسته است؛ نرخ بیکاری در جنوب کشور ایتالیا حدود 29% است. باتوجه‌به این اوضاع، سالانه میلیون‌ها نفر به‌صورت قراردادهای موقتی در کارگاه‌های ایتالیا مشغول‌به‌کار می‌شوند. صنعت توریسم و گردشگری در ایتالیا جزء پُررونق ترین صنعت‌ها محسوب می‌شود و هر فردی که در این حوزه استخدام شود به‌صورت دائمی مشغول‌به‌کار می‌گردد. مهم‌ترین مشاغل در کشور ایتالیا شامل صنایع خودرو، محصولات شیمیایی، مشاغل مرتبط با مهندسی، مشاغل حوزه بیمه و سرمایه‌گذاری و ارتباطات مخابراتی هستند.

شرایط موردنیاز برای اشتغال به کار در کشور ایتالیا به این صورت است که باید به زبان ایتالیایی مسلط باشید. اگرچه داشتن مدرک زبان انگلیسی یک عامل موفقیت در یافتن شغلی مناسب است اما پس از اشتغال به‌کار به‌زودی خواهید فهمید که لازم است زبان ایتالیایی نیز بیاموزید. دسته دیگری از مشاغل ایتالیا به گروه‌های عمده‌فروشی و خرده‌فروشی کالا، حمل‌ونقل، تولید اقلام لوکس مانند مد، مبلمان، پوشاک و همچنین تولید روغن‌زیتون و انواع میوه در بخش کشاورزی اختصاص دارد.

بهترین راهکار برای یافتن شغل مناسب در کشور ایتالیا از طریق بررسی آگهی‌های استخدام در روزنامه‌ها و مجلات محلی و همچنین گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی است. برای این که در کشور موفق باشید پیشنهاد می‌کنیم مهارت‌های فردی خود را درزمینهٔ تخصصی خود و همچنین علوم رایانه و اینترنت افزایش دهید. افرادی که ساکن کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا هستند برای کار در ایتالیا باید ویزای کار دریافت کنند. بسته به هدف اقامت متقاضی در این کشور، انواع ویزا در دسترس است. برای دریافت ویزای کار ایتالیا، متقاضی باید فرم درخواست را کامل کرده و همچنین پاسپورت، عکس و اسناد حمایتی را به مراجع مربوطه تحویل دهد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ایتالیا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ایتالیا

شما برای اخذ اقامت کشور ایتالیا باید در ابتدا ویزای مشخص با هدف انتخاب‌شده، داشته باشید؛ به‌عنوان‌مثال اگر شما قصد تحصیل دارید اقامت شما در وضعیت موقت قرار می‌گیرد و باید از روش‌های دیگر استفاده کرده و ویزای خود را تغییر دهید تا فضای اقامت دائم برای شما و همراهتان فراهم شود. یک موضوع بسیار مهمی که درزمینۀ اقامت کشور ایتالیا دیده می‌شود به این صورت است که افراد باید پس از یک دوره زندگی در کشور ایتالیا شرایط خود را برای ادامه زندگی مشخص سازند و هرچه این مسیر سریع‌تر و با استاندارد بیشتری پیش برود می‌تواند ساده‌تر قابل‌قبول باشد. افرادی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند، می‌توانند پس از گذشت یک دوره شش‌ماهه تا یک‌ساله اقدام به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند کم‌تر از 18 سال خود نمایند. در نظر داشته باشید که همسر افراد در این کشور تا یک دوره اول اجازه کار ندارند.

یکی دیگر از روش‌های بسیار مهم این است که اول در مسیر تمدید ویزا به نتیجه مطلوبی برسید و سپس درخواست برای اقامت می‌دهید، سپس شرایط شما سنجیده خواهد شد که عموماً 3 الی 5 سال پس از اخذ ویزای این کشور می‌توانید درخواست اقامت دهید.

امنیت در ایتالیا

امنیت در ایتالیا

میانگین جرم و جنایت در کشور ایتالیا بالا نیست اما کیف‌قاپی از آن دسته موضوعاتی است که در طی سال‌های اخیر دیده شده است. در این مسیر کودکان زیادی دیده می‌شود که دزدی می‌کنند بنابراین یکی از مواردی که باید در کشور ایتالیا رعایت شود نگهداری از کیف و ساک دستی است. برای بانوان در این کشور بسیار ارزش قائل می‌شوند و عموماً بانوان از امنیتی بسیار بالایی برخوردار هستند. سیستم حمل‌ونقل در کشور ایتالیا با امنیت استانداردی تعبیه‌شده است و در طول سال سرویس‌های لازم صورت می‌گیرد. رانندگی در کشور ایتالیا بسیار قانون‌مند است و در فضای شهری خطری شما را تهدید نخواهد کرد. در این کشور کمک کردن به افراد نیازمند توسط موسسه‌های مربوط به این افراد انجام می‌شود.

در نظر داشته باشید که فضای ایمنی دقیق در مدارس کشور ایتالیا برقرار است و این روند سبب می‌شود که از تیم‌های حفاظتی بسیار قدرت‌مند برای کودکان در سنین پایین استفاده شود. خوشبختانه امنیت در کشور ایتالیا با رشد 23% نسبت به سال قبل همراه بوده است و این روند سبب شده است که افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به این کشور مهاجرت کنند. شماره‌های 112 برای کارهای اورژانسی و 113 برای شماره‌گیری پلیس در این کشور است. درصورتی‌که پلیس شما را با مواد مخدر دستگیر کند بین 2 الی 20 سال زندان محکوم خواهید شد. در کشور ایتالیا سه دسته پلیس وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • دسته اول لباس آبی به تن دارند.
 • دسته دوم از لباس‌های مشکی و قرمز استفاده می‌کنند.
 • دسته سوم نیز خاکستری پوش هستند.

امنیت مالی و اقتصادی در ایتالیا

امنیت مالی و اقتصادی در ایتالیا

افرادی که دارای مهارت و تخصص مشخصی هستند از نظر امنیت شغلی در امان هستند. امنیت مالی برای کسانی است که تخصص حرفه‌ای در وضعیت صنعتی دارند و از سوی دولت حمایت می‌شوند؛ این روند سبب می‌شود که افراد بتوانند در تأمین هزینه‌های زندگی خود به درآمد خوبی دست یابند. در نظر داشته باشید که فضای اقتصادی در کشور ایتالیا به‌طوری است که افراد به میزان مهارت‌یابی خود به نتیجه می‌رسند یعنی اگر شما قصد دارید به امنیت اقتصادی خوبی دست یابید باید حرفی برای زدن داشته باشید. کارگرانی که از تجربه کاری بالایی برخوردار هستند از سوی دولت بیمه می‌شوند.

نیروی کاری در بخش خدمات در این کشور در حدود 68% است و بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و این‌طور که مشخص است این کشور درزمینۀ درآمدزایی در وضعیت نرمال قرار دارد. صنعت کشور ایتالیا 28% از سهام کلی را به خود اختصاص داده است و کشاورزی با سهم 4% خود هنوز هم یکی از شغل‌های باثبات اقتصادی این کشور محسوب می‌شود. ثبات اقتصادی در کشور ایتالیا برای افرادی که در رشته‌های پزشکی تحصیل‌کرده‌اند قابل‌لمس‌تر است و این‌طور که مشخص‌شده است در این مسیر یک سری الزامات نیز وجود دارد. جمعیت زیرخط فقر در کشور ایتالیا کمتر از 6% است و در سال 2020 پیش‌بینی‌شده است که این رقم کمتر نیز خواهد شد.

خوشبختانه در کشور ایتالیا فضای کاری از استانداردهای لازم برخوردار است.

ازدواج خارجی ها در ایتالیا

ازدواج خارجی ها در ایتالیا

افرادی که قصد دارند اقامت به کشور ایتالیا از طریق ازدواج داشته باشند باید تمامی قوانین موجود را به‎خوبی رعایت نمایند. افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند باید مدارکی به‌صورت آنلاین صادر نمایند و پرونده‌سازی برای افراد شکل بگیرد. پرونده‌های سیاسی افراد در صورت وجود بررسی می‌شود همچنین بررسی می‌شود که آیا ازدواج فرد واقعی است و یا صرفاً برای اخذ اقامت کشور ایتالیا صورت گرفته است که از طریق میزان شناخت طرفین از هم مشخص می‌شود. پس از دو سال زندگی طرفین بررسی می‌شود که زن و شوهر باهم زندگی کرده‌اند یا خیر و شرایط زندگی افراد به چه صورت است.

مسیر طلاق در کشور ایتالیا با توجه به فضای زندگی هر فرد متفاوت است، طلاق در این کشور می‌تواند به دلایل عاطفی باشد و یا دلایل عدم‌کفایت بررسی شود. در نظر داشته باشید که هر یک از زن و شوهر باید یک درخواست کتبی ارائه دهند و طبق درخواست ارائه‌شده به‌طور دقیق بررسی نمایند که آیا حق طلاق مبذول می‌شود یا خیر؟! برای تقاضای طلاق محدودیت سنی در نظر گرفته می‌شود و افراد در سنین بسیار بالا عموماً در مسیر طلاق به نتیجه نمی‌رسند.

در نظر داشته باشید که اگر زوج‌ها دو ملیتی باشند فرآیند طلاق باید در دو کشور دنبال شود و ازنظر زمانی طولانی‌تر خواهد بود؛ اما درهرصورت نیاز به یک سال بررسی‌های دقیق و مدارک مستند است.

اجاره خانه در ایتالیا

اجاره خانه در ایتالیا

برای یافتن خانه دانشجویی در این کشور باید سعی کنید از روال مهم موجود در این راه استفاده کنید. در این کشور سایت‌های مختلفی در زمینه اجاره خانه وجود دارد که به‌نوبۀ خود می‌تواند برای یافتن خانه‌های دانشجویی به شما کمک کنند. در این سایت‌ها رتبه‌بندی‌هایی وجود دارد که بر اساس بودجه شما تعیین می‌شود؛ توجه داشته باشید که اجاره خانه در شهر رم کشور ایتالیا با هزینه بالاتری همراه است. شما برای اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر رم باید هزینه زیادی پرداخت نمایید به‌طوری‌که حداقل هزینه اجاره‌بها در این مسیر بیش از 500 یورو در نظر گرفته‌شده است. این در حالی است که هزینه اجاره منزل خارج از شهر در حدود 400 یورو در نظر گرفته‌شده است. افرادی که قصد دارند هزینه‌های کمتری را برای اجاره خانه در کشور ایتالیا پرداخت نمایند باید سعی کنند فضای شهری را کنار بگذارند و به سراغ حاشیه شهر بروند به‌این‌ترتیب هزینه اجاره خانه برای این افراد کم‌تر خواهد بود. یک سری پانسیون‌های شهری در وضعیت مشترک قرار دارد که برای افرادی که تنها زندگی می‌کنند، بسیار ارزان است و کمتر از 100 یورو هزینه را در برمی‌گیرد.

برای یافتن خانه موردنظر خود می‌توانید از سایت‌های اسکان معتبر در این کشور استفاده نمایید و باید یک فرد به‌عنوان راهنما در کنار شما قرار بگیرد و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد، توجه داشته باشید که خرید ملک در ایتالیا نیاز به‌دقت ویژه‌ای دارد.

خرید ملک در ایتالیا

خرید ملک در ایتالیا

برای خرید ملک در کشور ایتالیا در ابتدا باید موقعیت ملک مشخص شود، زیرا موقعیت خانه در قیمت نهایی بسیار تأثیرگذار است. برای کسب اطلاعات مهم درزمینۀ موقعیت ملک باید از راهنما حرفه‌ای کمک بگیرید. قیمت ملک و مستغلات در کشور ایتالیا حداقل از 150 هزار یورو آغاز می‌شود و قطعاً نرخ اعلام‌شده در وضعیت حداقل قرار دارد و بر اساس بزرگی و کوچکی ملک و محل ملک متغیر است. در نظر داشته باشید که منازل و املاکی که در کشور ایتالیا ساخته می‌شود در دو شکل نیمه‌تمام و تکمیل‌شده است. نرخی که برای ساختمان‌های نیمه‌تمام ارائه می‌شود به‌طورکلی ارزان‌تر از سایر گزینه‌ها است. برای خرید ملک در کشور ایتالیا نیازی به پرداخت کل هزینه به‌صورت یکجا نیست و عموماً سه مرحله واریز برای شما در نظر گرفته می‌شود؛ به‌طوری‌که در ابتدا 40% پول واریزشده و الباقی در دو قسط طبق زمان‌بندی‌های مشخص ارائه می‌شود.

در این کشور یک سری شهرک‌های مسکونی در پایتخت و یا شهرهای بزرگ دیده می‌شود که در حاشیه شهر قرار دارند و به‌نوبۀ خود در وضعیت بسیار عالی هستند. این آپارتمان‌ها از متراژ کمتری برخوردار هستند؛ اما از نظر فضای شهری بسیار زیبا هستند و می‌توانند با بودجه شما سازگار باشند. برخی از املاک در کشور ایتالیا دارای تسهیلات ویژه هستند؛ به‌عنوان‌مثال مبلغی به‌عنوان وام برای خانه در نظر گرفته شده است که می‌تواند یک کمک عالی محسوب شود. در نظر داشته باشید که انتخاب شما برای خرید ملک در کشور ایتالیا باید طبق شرایط زندگی و بودجه مشخص شود.

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

یکی از بهترین روش‌هایی که پیش روی افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند، درزمینۀ سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت است. ثبت شرکت در کشور ایتالیا دارای فضای کاری مربوط به خود است و یک سری ساختارهای مهم را در برمی‌گیرد که باید رعایت شود. به‌طورکلی سه نوع شرکت در این کشور برای ثبت وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • شرکت دارای تعهدات محدود
 • شرکت سهامی
 • شعبات

با ثبت شرکت در کشور ایتالیا می‌توانید در بانک‌های ایتالیا حساب داشته باشید و همین‌طور اجازه باز کردن حساب در دیگر کشورهای اروپایی نیز به شما داده خواهد شد. طبق آخرین آمار منتشرشده سال 2018 مالیات شرکت در کشور ایتالیا 23% اعلام‌شده است که به‌نوبۀ خود کمترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از بهترین روش‌های اقامتی باشد. مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا به‌این‌ترتیب است که افراد باید مدارک تشخیص هویت شخصی ازجمله پاسپورت معتبر را ارائه بدهند. نام شرکت و موضوع فعالیت شرکت باید به‌طور دقیق و غیرتکراری انتخاب شود. انتخاب محل فعالیت شرکت باید به شکل اصولی مشخص شود.

مراحل افتتاح حساب بانکی و واریز سرمایه اولیه شرکت باید به‌درستی صورت بگیرد. درصورتی‌که قصد افتتاح حساب بانکی برای شرکت وجود دارد مدیرعامل باید حضور داشته باشد. اتاق‌های بازرگانی در کشور ایتالیا دارای شبکه‌های وسیعی است که حدود 100 دفتر را به خود اختصاص داده و دارای 19 اتحادیه استانی در وضعیت منطقه‌ای خارجی است و 150 شاخه دارد؛ این روند سبب شده است که اتکا به بودجه‌های عمومی بسیار کمتر شود. توجه داشته باشید که در ابتدا باید فرم ثبت درخواست شود، اساسنامه شرکت باید تنظیم شود. فهرستی از نام‌ها و آدرس اعضا و سهامداران نیاز است. میزان مالیات بر ارزش‌افزوده باتوجه‌به بودجه شرکت تخمین زده می‌شود. بیمه‌های لازم در این مسیر باید به‌طور دقیق مشخص شود.

به‌طورکلی رویه ثبت شرکت یک هفته زمان را به‌خود اختصاص می‌دهد و این روند باید طبق استانداردهای لازم صورت بگیرد تا نتیجه‌بخش باشد. در کشور ایتالیا همه اطلاعات درزمینۀ یک شرکت به‌طور کامل در اختیار عموم قرار می‌گیرد و مطالعه در این زمینه آزاد است. دیتابیس شرکت‌های ثبت‌شده در این کشور به‌صورت دوره‌ای مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و این‌طور که مشخص شده است در کشور ایتالیا فضای اقامتی با روش ثبت شرکت آسان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است.

انواع ویزا و انواع اقامت در ایتالیا

انواع ویزا و انواع اقامت در ایتالیا

برای اخذ ویزای ایتالیا باید سعی کنید چندین موضوع را در نظر بگیرید؛ اول اینکه اگر قصد شما اقامت دائم در این کشور است، باید بتوانید به‌طور دقیق به سراغ ویزایی ازجمله از طریق ازدواج، از طریق تولد، از طریق کارآفرینی و شرایط خاص بروید که درنهایت امکان اقامت دائم را برای شما فراهم می‌سازد، به‌عنوان‌مثال ویزای توریستی و یا تحصیلی در وضعیت ویزای کوتاه‌مدت و یا دارای انقضای جهانی است و به‌این‌ترتیب افراد، صرفاً با داشتن این سبک ویزا، نمی‌توانند اقامت دائم در کشور ایتالیا داشته باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ایتالیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ایتالیا

بیمارستان‌های کشور ایتالیا به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم شده‌اند که هر یک از بیمارستان‌ها دارای فضای پوشش بیمه‌ای مخصوص به خود هستند و برای افرادی که در طول سال در پرداخت مالیات در وضعیت استانداردی قرار دارند تعبیه شده است. بیمه‌ای که برای اقامت در ایتالیا انتخاب می‌کنید باید طوری باشد که همه موارد درمانی را پوشش دهد و برای این کار نیاز است که اطلاعات دقیقی درزمینۀ بیمه داشته باشید. بارها دیده‌شده است که نیاز به پروازهای اضطراری به کشور مبدأ است؛ به‌این‌ترتیب باید بیمه، هزینه‌های موجود را پوشش دهد.

سازمان بهداشت جهانی «WHO» در کشور ایتالیا یک سری شرایط را به‌طور دقیق مورد ارزیابی قرار داده است که مشخص‌شده است افراد باید واکسن‌های کزاز، سرخک، اوریون و هپاتیت A را بزنند. هزینه‌ای که بابت بیمه در طول سال از افراد اخذ می‌شود بسیار ارزان‌تر از سایر موارد است. در این کشور به‌طورکلی برای درمان‌های دهان و دندان نیاز است که یک سری شرایط به‌طور دقیق بررسی شود و بودجه‌ای که در این مسیر استفاده می‌شود 60% از هزینه کل است. بیمه‌های در نظر گرفته‌شده در مسیر درمان‌های خاص به‌صورت کامل دریافت می‌شود.

خدمات بانکی و مالی در ایتالیا

خدمات بانکی و مالی در ایتالیا

اینتسا سانپائولو «Intesa Sanpaolo» یکی از مهم‌ترین بانک‌های ایتالیایی محسوب می‌شود که در صنعت بانکداری ایتالیایی رتبه بالایی دارد. بودجه این بانک به میزان بیش از 5 تریلیون است که نرخ بهره یک درصد را به خود اختصاص داده است. این مجموعه دارای 785 شعبه است و توانایی خدمات‌رسانی به 11 میلیون نفر مشتری را دارد. در نظر داشته باشید که این بانک بیش از 5000 شعبه دارد. این بانک به‌صورت چشمگیری به رشد ایدئال رسیده است. سیستم بانکداری در کشور ایتالیا به این شکل است که فضای وام برای کسانی که گردش مالی خوبی دارند آزاد است و هیچ مشکلی برای دریافت وام وجود ندارد. از طرفی سیستم کاری بانک‌های این کشور بر اساس نوع بودجه کاربر است.

از دیگر تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها ارائه می‌شود ایجاد فضایی برای خرید ملک با بهره کم است. خوشبختانه بانک‌های کشور ایتالیا دارای بهترین فضای گردش بودجه مشخص هستند و این روند سبب شده است استانداردهای روز دنیا برای آن‌ها به‌طور دقیق رعایت شود. سهام بانک‌های ایتالیا در طول سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است و به‌این‌ترتیب تحلیل سهام در وضعیت صحیحی قرار دارد. لازم به ذکر است که سرمایه‌های موجود در سه ماه دوم سال بیشتر در معرض نوسان قرار گرفته است. گزارش‌های تصویری که از این کشور به‌دست ما رسیده است نشان می‌دهد که برترین بانک‌های ایتالیایی دارای سیستم‌های آنلاین 24 ساعته هستند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ایتالیا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ایتالیا

ویزای مشترک برای رفت‌وآمدهای آسان کشور ایتالیا و سایر کشورهای عضو شینگن فراهم شده است؛ به‌این‌ترتیب کسانی که ویزای شینگن را دریافت نمایند می‌توانند ضمن سفر به ایتالیا به 26 کشور عضو شینگن نیز سفر نمایند بدون اینکه نیاز به اخذ ویزا باشد. ویزای اتحادیه شینگن یک نوع مجوز ورود است که برای حداکثر 90 روز در بازه زمانی 180 روزه صادر می‌شود. این ویزا در وضعیت توریستی قرار دارد و ایتالیا نیز در همین لیست قرار دارد. در نظر داشته باشید که شما نیاز است نوع ویزا «A» ،«B»و «C» را به‌درستی انتخاب کنید. این رویه به‌صورت یک بار ورود و دو بار ورود و چند بار ورود نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ویزای چندبار ورود عموماً دارای اعتبار 90 روزه است و به ازای هر 6 ماه از سال صادر می‌شود. به‌محض ورود به هر یک از کشورهای ناحیه شینگن محاسبه روز آغاز می‌شود.

ویزای نوع «D» برای دانشجویان و یا تجار و کسانی که قصد دارند برای مدت مشخص اما طولانی در کشور ایتالیا اقامت داشته باشند صادر می‌شود. ویزای یک بار ورود از نوع D تنها برای ورود به یکی از کشورهای عضو شینگن است با داشتن ویزای چندبار ورود D می‌توانید بدون داشتن هیچ نوع ویزای دیگر در تمامی کشورهای شینگن بدون محدودیت سفر کنید. در نظر داشته باشید که دانشجویانی که قصد دارند یک محیط پژوهشی در کشورهای مختلف ایجاد نمایند می‌توانند از ویزای مشترک استفاده کرده و در بین کشورهایی که در لیست کشورهای عضو شینگن قرار دارند سفر کنند.

تشابهات فرهنگی ایتالیا با ایران

تشابهات فرهنگی ایتالیا با ایران

از قدیم‌الایام در خصوص تشابه فرهنگی مردم ایران و ایتالیا صحبت به میان آمده است و هنوز هم این موضوع در بخش‌های مختلف دیده می‌شود. مردم ایران و ایتالیا در روند ارتباط‌گیری یک مسیر مشخص را انتخاب کرده‌اند. زندگی در کشور ایتالیا برای ایرانیان آسان است. مهمان‌نوازی، گشاده‌رویی و مهربانی از موضوعات بسیار مهمی است که در کشور ایتالیا همانند مردم ایران است. شاید این دو کشور ازنظر زبان و ابعاد جغرافیایی با یکدیگر متفاوت باشند؛ اما روحیه‌های تاریخی این دو کشور بسیار مشابه است. به‌طوری‌که مردم ایتالیا نیز معتقد هستند که باید از فضای تاریخی کشورشان حمایت شود.

در نظر داشته باشید که تشابهات زیادی ازجمله تشابه رنگ پرچم این دو کشور نیز دیده می‌شود. اگر به محتوای سرود ملی ایران و سرود ملی ایتالیا نگاه کنید ریشه در تاریخ کهن داشته و هر دو از یک موضوع سرچشمه می‌گیرند. اکثر افرادی که به کشور ایتالیا سفر کرده‌اند این‌طور بررسی کرده‌اند که ایتالیایی‌ها ایرانی‌های اروپایی هستند. این دو کشور به‌عنوان خواهران غریب هم شناخته‌شده‌اند و وجه اشتراک زیادی دارند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ایتالیا

اعیاد و تعطیلات رسمی در ایتالیا

ماه ژانویه در کشور ایتالیا با مراسمات سال نو همراه است که یکی از مراسم‌های مهم در این دوره اپیفانی «Epiphany» نام دارد که برای حضرت عیسی هدیه می‌آورد. در این ماه جشنواره‌های زیادی برای بزرگداشت آنتونیو نیز برگزار می‌شود. ماه فوریه در رأس فستیوال‌ها قرار دارد و در کاتانیا «Catania» و سیسیل روز بزرگداشت سنت آگاتا «St Agatha» برگزار می‌شود، نمایشگاه شکوفه‌های بادام نیز متعلق به همین ماه است.

ماه مارس «March»، یک ماه بسیار عالی برای جشنواره‌های موسیقی و شکلات در ایتالیا است؛ به‌طوری‌که هشتم این ماه روز زن اعلام شده و نوزدهم این ماه روز پدر است. جشنواره‌های بهاری و عید پاک در همین ماه برگزار می‌شود. ماه آوریل ماه مسابقات قورباغه‌ها محسوب می‌شود و فستیوال سنت مارکو «San Marco» و روز بزرگداشت سنت جورج «Saint George's» نیز مربوط به همین ماه است. 23 ماه آوریل روز استقلال ایتالیا محسوب می‌شود و در لیست تعطیلات رسمی این ماه قرار دارد.

ماه مه یک روز مشهور به روز مه دارد که تعطیل رسمی است. در نظر داشته باشید که این ماه بهترین گزینه برای جشنواره‌های غذا در کشور ایتالیا محسوب می‌شود. مراسمات بازسازی وقایع قرون‌وسطی نیز در همین ماه برگزار می‌شود، یک سری جشنواره‌های غیرمعمول نیز در این ماه وجود دارد که شامل مراسم‌های ازدواج درخت‌ها که همان روز طبیعت است و راهپیمایی ماربازان است. ماه ژوئن فصل تابستان زمان بسیار عالی برای جشنواره‌های ایتالیا محسوب می‌شود و روز جمهوری خواهان در دوم ژوئن تعطیل رسمی ایتالیا محسوب می‌شود.

شرایط اقامت درکشور ایتالیا در ایام تعطیل کمی پرهزینه است.

تفریح در ایتالیا

تفریح در ایتالیا

بازدید از کوه ویوویس یکی از تفریحات بسیار مهیج در کشور ایتالیا محسوب می‌شود که سبب می‌شود با شیوه‌های زندگی در ایتالیای باستان آشنا شوید. این کوه زمانی که فوران کرد کل شهر زیر خاکستر رفته و فضایی پر از گدازه ایجاد شده است. در واقع با ورود به این منطقه می‌توانید در لحظه به هزاران سال قبل بازگردید و در همان فضا قدم بزنید.

انداختن سکه در فواره تروی «Trevi Fountain» از دیگر افسانه‌های مهمی است که در کشور ایتالیا وجود دارد که به‌نوبۀ خود گردشگران زیادی را به سمت خود جذب است. افسانه‌ها می‌گویند اگر با شانه‌تان یک سکه را به درون فواره‌ها بیندازید سبب می‌شود که به‌زودی به رم باز گردید. این مکان دارای بزرگ‌ترین فواره در ایتالیا است. در این منطقه 138 پله وجود دارد. قایق‌رانی در آبراه کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که شاید هرگز نتوانید همتای آن را پیدا کنید. این گزینه در لیست 8 تفریح برتر در کشور ایتالیا قرار دارد. در این فضا هوا پر از نوای نغمه‌ها است و می‌تواند یک تفریح بسیار جذاب را در کشور ایتالیا محسوب شود.

ژست گرفتن در پیزا «Pisa» از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند برای شما جالب باشد. برج پیزا، یک برج کج است که بدون بازدید از آن سفر شما کامل نخواهد بود. دورتادور این برج فضای گردشگری بسیار عالی دیده می‌شود و بازار دست‌فروش‌های زیادی نیز در ورودی جلوی صومعه آن قرار دارد. حومه توسکان از دیگر مناطق بسیار ارزشمند در کشور ایتالیا است که دارای زیتون‌های بسیار خوش‌طعمی است و می‌تواند شما را با غذاهای بسیار لذیذ ایتالیایی آشنا کند.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ایتالیا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ایتالیا

اتوبوس‌های شهری یکی از انتخاب‌های بسیار خوب برای حمل‌ونقل در کشور ایتالیا محسوب می‌شود. سیستم اتوبوس‌رانی در کشور ایتالیا به دو صورت تقسیم شده است، توجه داشته باشید که باید پیش از سوارشدن به اتوبوس بلیط معتبر تهیه کنید و در صورت نامعتبر بودن بلیط یا کارتتان به میزان 50 الی 100 یورو جریمه خواهید شد. تاکسی از آن دسته موارد حمل‌ونقل عمومی نسبتاً گران محسوب می‌شود که عموماً در  فرودگاه، هتل و در کنار خیابان‌ها وجود دارد. تاکسی‌ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند و  نوع بی‌سیم آن نیز وجود دارد. تاکسی بی‌سیم محاسبه کرایه را از زمان تماس شما در نظر می‌گیرد. حداقل بودجه‌ای که برای جابه‌جایی بین شهرهای کوچک در نظر گرفته می‌شود بین 10 الی 15 یورو است. در شهرهای رم، میلان و ناپل خط مترو گسترده‌ای وجود دارد که قیمت بلیط آن عموماً 1 الی 2 یورو است. در نظر بگیرید که این خط مترو در شهرهای کوچک مانند جنوا «Genoa» نیز وجود دارد.

فرهنگ ایتالیا

فرهنگ ایتالیا

در شهر میلان مردم به گویش میلانی صحبت می‌کنند و فضای شهری آن نیز به شکل خاصی است. در حدود 93% از مردم کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند. از دیگر زبان‌هایی که در این کشور وجود دارد، یونانی، آلمانی، فرانسوی و.. است. در این کشور خانواده از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید که یکپارچگی و وحدت خانوادگی از موضوعاتی است که باید به‌طور دقیق رعایت شود. برخلاف طرز تفکر غربی در این کشور دورهمی‌های خانوادگی بسیار دیده می‌شود و از همین رو به ایرانیان شبیه هستند. مردم ایتالیا پس از یک روز کاری دشوار و صرف غذا سعی می‌کنند در کنار خانواده‌های خود باشند و تلویزیون تماشا کنند.

مذهب اصلی در ایتالیا کاتولیک رومی است. حدود 90% از مردم این کشور کاتولیک هستند و الباقی به میزان 10% پروتستان «Pritestan» هستند. در این کشور کسب‌وکارهای کوچک بسیار زیاد است و اغلب شرکت‌ها در وضعیت خانوادگی احداث می‌شود. در این کشور مردم سعی می‌کنند روابط صمیمی‌تری باهم داشته باشند. در زمان صرف غذا با هم صحبت نمی‌کنند. عموماً سعی می‌کنند درزمینۀ فوتبال به‌صورت خانوادگی حضور یابند. ایتالیا یکی از پیشتازان صنعت مد در دنیا به شمار می‌آید. ماشین‌های اسپرت در این کشور بسیار زیاد دیده می‌شود و زبان موسیقی در این کشور ایتالیایی است، برخی از اصطلاحات نیز از همین زبان گرفته می‌شود.

دین در ایتالیا

دین در ایتالیا

کاتولیک رمی بزرگ‌ترین مذهب کشور است، اگرچه که این دین، دین رسمی در ایتالیا نیست اما در سال 2010 حدود 81% از مردم این کشور اعلام کردند که کاتولیک «Catholic» هستند. یکی دیگر از ادیان اقلیت‌ها که برای مدت‌ها در این کشور وجود داشته یهودیت «Judaism» است، یهودیان از روم باستان و قبل از تولد حضرت مسیح در این منطقه حضور داشته‌اند. ایتالیا برای قرن‌ها میزبان یهودیان از دیگر کشورها مخصوصاً اسپانیا بوده است. در زمان جنگ جهانی دوم، حدود 20% از جمعیت یهودیان این کشور کشته شده‌اند.

این موضوع همراه با مهاجرتی که در زمان جنگ جهانی دوم و بعدازآن وجود داشت، باعث شد در زمان حاضر تنها جمعیت کوچکی از یهودیان «در حدود 28 هزار نفر» در این کشور حضور داشته باشند. مهاجرت به ایتالیا در دو دهه گذشته باعث شده دیگر مذاهب غیر مسیحی نیز در این کشور رشد کنند. در سال 2015 حدود 1.8 میلیون مسلمان در ایتالیا زندگی می‌کردند که 2.6% از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. مسجد رم «Moschea di Roma» یکی از بزرگ‌ترین مسجدهای دنیا در ایتالیا است.

هنر ایتالیا

هنر ایتالیا

در شهر رم، اماکن هنری بسیار زیبایی وجود دارد که سبب می‌شود بهترین فضای موسیقی به وجود آید. در نظر داشته باشید که در این کشور نوع آموزش هنرهای موسیقی به سبک مخصوص به خود است؛ به این معنا که از متریال‌های جدید موسیقی که ساخت دست موسیقیدان‌های مشهور ایتالیایی است استفاده می‌شود. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد در کشور ایتالیا فضای هنری بسیار قدرتمند است و می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر باشد. تحصیل در رشته هنر در این کشور با رشد خوبی همراه است و اعتبار رشته هنر نیز به‌صورتی است که می‌تواند بر اساس علاقه‌مندی‌ها تنظیم شود و تغییرپذیر است.

برنامه‌های آموزشی تدارک داده شده از سوی مراکز هنری بر اساس نوع استعداد افراد است و بهتر است که تمامی جوانب به خوبی مشخص باشد. رشته‌هایی مانند معماری و یا هنرهای موسیقی نیز در کشور ایتالیا رشد بسیار خوبی دارند.

ورزش در ایتالیا

ورزش در ایتالیا

تا صحبت از ورزش کشور ایتالیا می‌شود اطلاعات زیادی درزمینۀ فوتبال این کشور به دستمان می‌رسد. ایتالیا از سال‌های گذشته تا به امروز درزمینۀ ورزش توانسته رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص دهد. این‌طور که مشخص ‌شده است ورزش فوتبال «Football» و ورزش‌هایی که با پا و توپ صورت می‌گیرد در کشور ایتالیا بیشترین رشد را داشته است. رقابت‌های ورزشی در کشور ایتالیا روزبه‌روز در حال پیشرفت است و امروزه این کشور توانسته رتبه بالایی در این زمینه برای خود ایجاد کند.

خرافات در ایتالیا

خرافات در ایتالیا

در کشور ایتالیا خرافاتی بر این مبنا وجود دارد که 17 عدد بدشانسی است به‌طوری‌که برخی از هتل‌های این کشور طبقه‌ای با شماره 17 ندارند. عدد هفده به رومی یعنی «زندگی من تمام است» و این روند سبب شده است که مردم کشور ایتالیا این موضوع را به مردن ارتباط دهند. از دیگر خرافاتی که در بین مردم کشور ایتالیا دیده می‌شود، قرار دادن کلاه بر روی تخت خواب است و این را نشان از مرگ می‌دانند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در کشور ایتالیا درصورتی‌که دور یک میز 12 نفر نشسته‌اند، نفر سیزدهم دیگر اجازه نشستن ندارد! در این کشور این‌طور خرافات وجود دارد که اگر جارو به ‌پای یک فرد مجرد اصابت نماید، او هرگز در زندگی خود ازدواج نخواهد کرد.

عبور از جایی که یک گربه سیاه از آن عبور کرده است بد یمن است و نماد جادو و شیطان محسوب می‌شود. خوردن عدس در شب سال نو بسیار رواج دارد به‌طوری‌که عدس شبیه به سکه است و برای آنها خوش‌شانسی به ارمغان می‌آورد. نقل‌مکان به یک خانه جدید باید در ابتدا با پاک‌سازی خانه از ارواح خبیثه صورت بگیرد و برای این کار از نمک در گوشه‌کنار خانه استفاده می‌شود.

شایعات در مورد ایتالیا

شایعات در مورد ایتالیا

عده‌ای معتقد هستند که در کشور ایتالیا جویدن آدامس ممنوع است؛ اما این موضوع تنها در ادارات وجود دارد و در جوامع عادی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. بهتر است از این بابت نگرانی نداشته باشید. همچنین شایعاتی درزمینۀ پوشیدن لباس قرمز در کشور ایتالیا به‌دست ما رسیده است؛ مبنی‌بر این‌که اگر افراد در روزهای مشخص از لباس قرمز استفاده کنند، توسط پلیس این کشور دستگیر می‌شوند! اما بهتر است که بدانید چنین شایعاتی اصلاً صحت ندارند. همچنین شایعاتی مبنی‌بر این‌که طلاق در کشور ایتالیا مثل آب خوردن است صحت ندارد.

موارد ممنوعه در ایتالیا

موارد ممنوعه در ایتالیا

شما اجازه واردات داروهای ممنوعه به کشور ایتالیا را نخواهید داشت و درصورتی‌که این موضوع مشخص شود، قطعاً از این کشور اخراج خواهید شد. بهتر است بدانید که در این کشور تا زمانی که از کودک اجازه نگرفته‌اید، اجازه بوسیدن او را ندارید و این کار می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ایتالیا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ایتالیا

برای جلوگیری از خطرات احتمالی، بهتر است که با بافت شهری در کشور ایتالیا آشنا باشید؛ درصورتی‌که آدرس درست مقصد خود را ندانید، ممکن است افراد زیادی از شما سودجویی کنند و این موضوع به ضرر شما خواهد بود. کیف‌قاپی از دیگر خطراتی است که اگر حواستان را جمع نکنید برایتان پیش خواهد آمد. در این کشور باید پول نقد کمتری به‌همراه داشته باشید. توصیه می‌شود که در سطح شهر بهتر است که با لباس‌های رسمی‌تر حضور به عمل آورید.

لازم به ذکر است که به‌طورکلی کشور ایتالیا در لیست کشورهای ایمن قرار داد.

تشابهات قوانین ایتالیا با ایران

تشابهات قوانین ایتالیا با ایران

 • در کشور ایتالیا همانند ایران وقتی دو فرد برای بار اول همدیگر را می‌بینند، باهم دست می‌دهند و خوشامدگویی دارند.
 • استفاده از پاستا و محصولاتی مانند ماکارونی در ایران و ایتالیا به شکل کاملاً مشترک وجود دارد.
 • در این کشور باید به چراغ‌قرمز اهمیت داده شود در غیر این صورت با جریمه همراه خواهد بود.
 • کودکان یک سال پیش از مدرسه به دوره پیش‌دبستانی می‌روند.
 • کار ضمن تحصیل در کشور ایتالیا و ایران وجود دارد.
 • فضای تحصیلی برای کودکان در کشور ایتالیا مانند ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در ایتالیا

گواهینامه و خرید ماشین در ایتالیا

برای اخذ گواهینامه از کشور ایتالیا باید در ابتدا به یکی از ادارات مخصوص این کشور یا مدارس رانندگی مراجعه نمایید. بین ادارات و مدارس تفاوت وجود دارد و به این صورت است که در ادارات تنها امکان آزمون شفاهی و عملی وجود دارد و شرایط برای آموزش رانندگی فراهم نشده است؛ این در حالی است که سیستم کاری مدارس رانندگی در ایتالیا مانند آموزشگاه‌های رانندگی ایران است. افراد باید در کلاس‌های تئوری و عملی شرکت کنند. هزینه موردنظر برای دریافت گواهینامه از طریق مدرسه رانندگی ایتالیایی به میزان 750 الی 900 یورو اعلام‌شده است و این در حالی است که هزینه لازم برای دریافت گواهینامه از سوی ادارات مربوطه در حدود 600 دلا در نظر گرفته‌شده است.

مدارک لازم برای آزمون رانندگی در کشور ایتالیا بسیار مهم است. افراد در ابتدا باید فرم «T2112» را تکمیل نمایند و همچنین نیاز به کارت شناسایی ایتالیایی و کارت اقامت معتبر است. سه قطعه عکس و گواهی پزشکی از دیگر مدارک لازم در این مسیر محسوب می‌شود. در ابتدا باید پروسه ثبت‌نام به‌درستی طی شود و پس‌ازآن نوبت به امتحان تئوری می‌رسد. درصورتی‌که در امتحان تئوری پذیرفته شدید به شما برگه‌ای داده می‌شود که برگه صورتی نام دارد و دارای 6 ماه اعتبار است. یک ماه فرصت دارید تا در آزمون عملی شرکت نمایید درصورتی‌که رد شدید این امکان را دارید که دوباره شرکت نمایید. در صورت رد شدن مجدد برگه صورتی شما پس گرفته می‌شود. یعنی نیاز است که مجدداً در آزمون تئوری شرکت نمایید تا برگه صورتی به شما ارائه شود. آزمون تئوری 40 تست دارد و باید به همه سؤالات در طول 30 دقیقه پاسخ داده شود.

برای خرید ماشین در کشور ایتالیا باید بودجه خوبی در نظر گرفته شود و چه خوب است که این روال به‌طور دقیق فراهم شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ایتالیا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ایتالیا

سفارت ایران «IRANIAN CONSULATE IN ROME» در کشور ایتالیا در شهر رم است و اطلاعات تماس آن به شرح زیر است:

تلفن سفارت: 00390686214478

ایمیل سفارت: [email protected]

ساعت کاری باجه‌های امور کنسولی رم برای عموم افراد از 9 صبح الی 13 بعدازظهر است. سفارت کشور ایتالیا در ایران در تهران و در خیابان نوفل لوشاتو «Neauphle-le-Château» قرار دارد.

نوع پوشش مردم ایتالیا

نوع پوشش مردم ایتالیا

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که مردم ایتالیا به لباس‌های طرح‌دار و زیورآلات بزرگ علاقه دارند؛ اما این موضوع در خصوص زن‌های ایتالیایی واقعیت ندارد. در این کشور هرکس متناسب با سلیقه و البته سن خود لباس می‌پوشد. خانم‌های مسن‌تر سعی می‌کنند رسمی‌تر لباس بپوشند؛ اما افراد جوان لباس‌هایی طبق مد روز می‌پوشند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید زنان در این کشور بسیار به لباس خود اهمیت می‌دهند و تنوع لباسی برای آن‌ها مهم است. عموماً نوع پوشش در کشور ایتالیا آزاد است؛ اما به‌طورکلی استفاده از لباس‌های بسته بیشتر از لباس‌های باز در جوامع عمومی دیده می‌شود.

لازم به ذکر است که مردم کشور ایتالیا به حجاب احترام می‌گذراند و هیچ‌گونه بی‌احترامی به مردم با پوشش اسلامی در این کشور گزارش نشده است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ایتالیا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ایتالیا

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل «Sicily» و ساردینیا «Sardinia» تشکیل‌شده است. امروزه کشور ایتالیا در لیست 8 کشور مشهور دنیا درزمینۀ صنعتی قرار دارد و دارای آب‌وهوای معتدل فصلی است؛ به‌طوری‌که آب‌وهوا در مناطق ساحل این کشور با شرایط هوایی که در کوهستان‌ها دیده می‌شود متفاوت است. میانگین دمای کشور ایتالیا در طول روز بالای 20 درجه و در طول شب‌ها در حدود 10 درجه اعلام شده است. سردترین ماه سال این کشور به میزان 12 درجه در طول روز است و به سه درجه در شب  می‌رسد. جولای «July» و آگوست «August» گرم‌ترین ماه‌های سال در این کشور محسوب می‌شوند که متوسط دما در این ماه‌ها در حدود 30 درجه در طول روز است.

بهتر است بدانید بارش برف در کشور ایتالیا به‌ندرت صورت می‌گیرد و تعداد روزهای آفتابی در فصل بهار و تابستان در کشور ایتالیا بسیار زیاد است.
مشاوره زندگی در ایتالیا
آخرین ویرایش: ‏2 هفته پیش - 12,155 نمایش

نظرات

سلام من خیلی دوست دارم به یک کشور خارجی برم ولی تا امروز برام پش نیومده که بتونم برم الان به کمک شما و سایت تون از شما کمک می خوام که بهم کمک کنید به یک کشور خارجی برم از سایت خوبتون ممنو نم خوا هش میکنم بهم کمک کنید تا بتونم برم

2019-02-22 00:40:38

سلام دوست عزیز. ممنون از لطف شما. در رابطه با ایتالیا و هر کشور دیگر با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید.تا اطلاعات دقیق در اختیارتون قرار بدن 02143000021

2019-08-14 13:02:30

سلام دوست عزیز. ممنون از لطف شما. در رابطه با ایتالیا و هر کشور دیگر با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید.تا اطلاعات دقیق در اختیارتون قرار بدن 02143000021

2019-08-14 13:02:30

فیلم زندگی در ایتالیا و سفر به ایتالیا رو لطفا در اپارات هم قرار بدید

2019-09-11 05:35:34

سلام دوست عزیز: نظر شما بررسی خواهد شد. با تشکر تیم اعزام GO2TR.

2020-05-30 15:29:09

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱