کشور ماکائو

صنایع تولیدی ماکائو در چند دهه اول قرن بیستم ظهور کرد که عمدتاً از ساخت و سازهای ناخواسته، کارخانه­ها تشکیل شده بود. با این وجود صنایع نوین تا دهه 1970 که صنعت نساجی و پوشاک به سرعت در حال رشد بود  از بین نرفتند، در حالی که سایر صنایع سبک مانند پلاستیک، الکترونیک، اسباب بازی و گل مصنوعی نیز رشد قابل ملاحظه­ای را تجربه کردند. منسوجات و پوشاک در اواخر دهه 1980 بر سلطه خود در بخش تولید بیشتر افزود. اقتصاد ماکائو یکی از مهم­ترین اقتصادها در جهان است. از آنجا که ماکائو دارای زمین­های قابل کشت و منابع طبیعی کمی است، به دلیل عمده واردات مواد غذایی، آب شیرین و انرژی به سرزمین اصلی چین بستگی دارد .

صنایع تولیدی ماکائو در چند دهه اول قرن بیستم ظهور کرد که عمدتاً از ساخت و سازهای ناخواسته، کارخانه­ها تشکیل شده بود. با این وجود صنایع نوین تا دهه 1970 که صنعت نساجی و پوشاک به سرعت در حال رشد بود  از بین نرفتند، در حالی که سایر صنایع سبک مانند پلاستیک، الکترونیک، اسباب بازی و گل مصنوعی نیز رشد قابل ملاحظه­ای را تجربه کردند. منسوجات و پوشاک در اواخر دهه 1980 بر سلطه خود در بخش تولید بیشتر افزود. اقتصاد ماکائو یکی از مهم­ترین اقتصادها در جهان است. از آنجا که ماکائو دارای زمین­های قابل کشت و منابع طبیعی کمی است، به دلیل عمده واردات مواد غذایی، آب شیرین و انرژی به سرزمین اصلی چین بستگی دارد .

 ژاپن و هنگ کنگ تامین کننده اصلی مواد اولیه و کالاهای سرمایه­ای هستند. اگرچه ماكائو از بحران مالی آسیا 1997-98 و ركود جهانی در سال 2001 آسیب دید، اما اقتصاد آن بین سال­های 2001 تا 2006 به طور متوسط ​​سالانه 13.1٪ رشد كرد. ماكائو عضو كامل سازمان تجارت جهانی است.  امنیت عمومی پس از واگذاری به جمهوری خلق چین بسیار بهبود یافته است. مازاد مالی در سال 2019 اندکی به 5/15 درصد از تولید ناخالص داخلی (IMF) افزایش یافته است، اما انتظار می­رود در سال­های آینده (14.6 درصد در سال 2020 و 3/14 درصد در سال 2021) کاهش یابد.

 براساس آخرین چشم انداز اقتصادی جهانی صندوق بین­المللی پول (آوریل 2020) ، تورم در سال 2019 به 2.8٪ کاهش یافت و پیش بینی می­شود حتی در سال 2020 (2٪) و حتی در سال 2021 (2.3٪) اندکی افزایش یابد، ناشی از مسکن، قیمت مواد غذایی و انرژی برای مقابله با اثرات تورم و توزیع مجدد ثروت کشور، دولت در نظر دارد نقل و انتقالات پول را از طریق طرح مشارکت ثروت و کاهش مالیات دنبال کند. ماكائو از مديريت محتاطانه دولت در امور اقتصاد بهره برده است.

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ماکائو

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ماکائو

اقتصاد ماکائو یکی از مهم­ترین اقتصادها در جهان است.  صادرات پوشاک و گردشگری مهره­های اصلی اقتصاد هستند.  از آنجا که ماکائو دارای زمین­های قابل کشت و منابع طبیعی کمی است، به دلیل عمده واردات مواد غذایی، آب شیرین و انرژی به سرزمین اصلی چین بستگی دارد .

 ژاپن و هنگ کنگ تامین کننده اصلی مواد اولیه و کالاهای سرمایه­ای هستند. اگرچه ماكائو از بحران مالی آسیا 1997-98 و ركود جهانی در سال 2001 آسیب دید، اما اقتصاد آن بین سال­های 2001 تا 2006 به طور متوسط ​​سالانه 13.1٪ رشد كرد.  ماكائو عضو كامل سازمان تجارت جهانی است. امنیت عمومی پس از واگذاری به جمهوری خلق چین بسیار بهبود یافته است. با درآمد مالیاتی حاصل از صنعت سودآور قمار، دولت ماكائو قادر است برنامه رفاه اجتماعی 15 سال آموزش رایگان را به همه شهروندان ماكائو معرفی كند. در سال 2015 ، اقتصاد ماكائو به دلیل كاهش هزینه­های بازدیدكنندگان از سرزمین اصلی چین از زمان مبارزه ضد فساد تحت عنوان شی جینپینگ، كاهش شدیدی (-26.4٪ نسبت به سال قبل در Q2 2015)) داشته است.

در سه چهارم ابتدایی سال 2007 ، ماکائو رشد تولید ناخالص داخلی را در سال چهارم به میزان 31.4٪ ثبت کرد.افزایش سریع تعداد بازدیدکنندگان از سرزمین اصلی به دلیل کاهش محدودیت سفر در چین، افزایش مخارج کارهای عمومی و ورود سرمایه­گذاری قابل توجه همراه با آزادسازی صنعت بازی­های ماکائو، باعث بهبود 5 ساله شد. بودجه نیز به دلیل افزایش بازدیدکنندگان از چین و افزایش مالیات بر سود قمار ، که پس از حدود 70 درصد از درآمد دولت ایجاد شده بود، پس از سال 2002 به مازاد بازگشت.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ماکائو

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ماکائو

ماهیگیری دوباره به عنوان یک فعالیت اقتصادی غالب در ماکائو ظاهر شد زیرا موقعیت خود را به عنوان یک مرکز تجاری منطقه­ای از دست داد. در اوایل دهه 1920 ، بیش از 70٪ از 84000 ساکنان ماکائو مشغول ماهیگیری بودند. در همین حال، برخی از مشاغل دیگر شروع به توسعه کردند.

نیروی کار در ماکائو عمدتاً از تولید تشکیل شده است. ساخت و ساز؛ عمده­فروشی و خرده­فروشی؛ هتل­ها و رستوران­ها؛ مدیریت عمومی و سایر خدمات شخصی و اجتماعی ، از جمله : حمل و نقل ، ذخیره سازی و ارتباطات. با توجه به رشد اقتصادی دو رقمی در سال­های اخیر ، نرخ بیکاری از 6.8٪ رکورد بالا در سال 2000 به 3.1٪ در Qtr 3 ، 2007 کاهش یافته است.
در نیمه دوم قرن بیستم ، اقتصاد ماکائو با توسعه صنعت سبک، هجوم مهاجران از سرزمین اصلی چین برای خدمت به عنوان نیروی کار متنوع شد و گردشگری را افزایش داد. تلاش پرتغال برای ایجاد پیوندهای اقتصادی و فرهنگی بین ماکائو و برزیل و منابع پرتغالی در آفریقا موفقیت آمیز نبود. روابط اقتصادی با اتحادیه اروپا و تایوان جنبه­های مهم نقش اقتصادی ماکائو به عنوان بخشی از جمهوری خلق چین در نظر گرفته شده است. دسترسی مستقیم به منطقه ویژه اقتصادی ویژه همسایه Zhuhai ، تجارت با سرزمین اصلی چین را تسهیل می­کند. به عنوان یک منطقه اداری ویژه ، ماکائو به عنوان یک بندر آزاد و یک قلمرو مجزا از گمرک فعالیت می­کند.

صنایع تولیدی ماکائو در چند دهه اول قرن بیستم ظهور کرد که عمدتاً از ساخت و سازهای ناخواسته، کارخانه ها تشکیل شده بود. با این وجود صنایع نوین تا دهه 1970 که صنعت نساجی و پوشاک به سرعت در حال رشد بود ، از بین نرفتند، در حالی که سایر صنایع سبک مانند پلاستیک ، الکترونیک ، اسباب بازی و گل مصنوعی نیز رشد قابل ملاحظه­ای را تجربه کردند. منسوجات و پوشاک در اواخر دهه 1980 بر سلطه خود در بخش تولید بیشتر افزود.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ماکائو

نوع حکومت و ساختار سیاسی ماکائو

سیاست ماکائو چارچوبی از نظام سیاسی است که تحت سلطه جمهوری خلق چین است . این قوه مقننه، دستگاه قضایی، دولت و سیستم چند حزبی را شامل می­شود . قدرت اجرایی توسط دولت و به ریاست رئیس اجرایی اعمال می­شود.

مدیر اجرایی ماکائو توسط جمهوری خلق دولت مرکزی چین پس از انتخاب توسط یک کمیته انتخابات، که رئیس اجرایی در جلوی کابینه، شورای اجرایی بین 7 تا 11 عضو تشکیل می­شود. مدت تصدی مدیرعامل 5 سال است و هیچ کس نمی­تواند بیش از دو دوره متوالی خدمت کند. فرماندار دارای قدرت­های سیاسی و اجرایی قوی مشابه با رئیس جمهور است. این اختیارات، از طرف بالا، توسط دولت مرکزی در پکن محدود است . که فرماندار مستقیماً به آن­ها گزارش می­دهد.

در ماه می سال 1999 ، ادموند هو ، یک رهبر جامعه و بانکدار ، اولین مدیر اجرایی PRC منصوب به ماکائو SAR بود که در 20 دسامبر 1999 جانشین ژنرال دو روچا ویرا شد. وی توسط 200 عضو کمیته انتخاب رئیس اجرایی انتخاب شد. هو ، در سال 1955 در ماکائو متولد شد، اولین فرد چینی بود که از دهه 1550 بر منطقه حاکم بود. قبل از 20 دسامبر سال 1999 ، هو مقامات اصلی را در دولت جدید نامزد كرد و سایر وظایف انتقال را نیز انجام داد. هو دوباره برای دوره دوم در سال 2004 انتخاب شد و در سال 2009 توسط فرناندو چوی جانشین شد.

ارگان قانون­گذاری قلمرو، مجلس قانونگذاری است . یک هیئت 33 نفره متشکل از چهارده عضو منتخب مستقیم ، دوازده عضو منتخب غیرمستقیم به نمایندگی از حوزه­های انتخابیه عملکردی و هفت عضو تعیین شده توسط رئیس اجرایی است. مجلس قانون­گذاری، وظیفه قانون­گذاری عمومی از جمله مالیات، تصویب بودجه و قوانین اجتماعی و اقتصادی را بر عهده دارد. شرایط برای چهار سال است که جلسات سالانه از 15 اکتبر تا 16 اوت برگزار می­شود. چندین کمیته ثابت در مجلس وجود دارد که وظایف زیر را انجام می­دهد: بررسی و صدور گزارش­ها و بیانیه­ها در مورد پروژه­ها و پیشنهادات قانون، در قطعنامه­ها و بررسی­ها و پیشنهادات اصلاحات ارائه شده به مجلس قانون­گذاری است. بررسی دادخواست­های ارسالی به مجلس قانون­گذاری، رأی گیری درمورد موضوعاتی که به طور کلی توسط مجمع عمومی مجلس قانون­گذاری تصویب می­شود و پاسخ به سؤالات مطرح شده توسط رئیس جمهور یا مجمع عمومی است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ ماکائو

پایتخت و 9 شهر بزرگ ماکائو

ماکائو در سواحل جنوبی چین ، 60 کیلومتری (37 مایل) غرب هنگ کنگ، در سمت غربی رودخانه رود مروارید واقع شده است. این کشور در شرق و جنوب با دریای چین جنوبی احاطه شده است و شهر گوانگدونگ از Zhuhai به غرب و شمال همسایه است . این قلمرو شامل شبه جزیره ماکائو ، تایپا و کلوآن است.  یک قطعه زمین 1 کیلومتر  ( 0/39 مایل مربع) در جزیره همجوار Hengqin که میزبان دانشگاه ماکائو است نیز تحت نظارت دولت منطقه است. بلندترین نقطه این منطقه Coloane Alto است که 170.6 متر (560 فوت) از سطح دریا دارد.

توسعه شهری در شبه جزیره ماکائو، که بیشتر مردم در آن زندگی می­کنند متمرکز شده است. هر دو رسوب طبیعی و احیای زمین، منطقه را به اندازه کافی برای حمایت از رشد شهری گسترش داده­اند.  ماکائو مساحت زمین خود را در قرن گذشته سه برابر کرده است، از 10.28 کیلومتر  (3.97 در اواخر قرن 19 به 32.9 کیلومتر  (12.7 در سال 2018 افزایش یافته است.

Cotai ، این منطقه از زمین­های اصلاح اتصال Taipa و Coloane، شامل بسیاری از استراحتگاه پس از تاسیس 1999است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ماکائو

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ماکائو

ماکائو یک IS سرزمین خود مختار در سمت غربی از دلتای رود مروارید در شرق آسیا است. با جمعیت 650.900 ساکن در مساحتی 30.5 کیلومتر  (11.8 متر مربع پر جمعیت­ترین منطقه در جهان است.

ماکائو در میان ثروتمندترین مناطق جهان قرار دارد و به عنوان 2015 خود سرانه تولید ناخالص داخلی توسط برابری قدرت خرید بالاتر است از هر کشوری در جهان، با توجه به بانک جهانی  این بزرگترین مرکز در سال 2006، شد با اقتصاد به شدت وابسته به گردشگری، همچنین به عنوان سازندهطبق گزارش The World Factbook ، ماکائو چهارمین امید به زندگی در دنیا دارد. علاوه بر این ، این منطقه یکی از مناطق آسیا با ” شاخص توسعه انسانی بسیار بالا ” است و از سال 2014 در رتبه 18 جهان قرار دارد.

این لیست شامل شرکت­های قابل توجه با دفتر مرکزی مستقر در کشور است. صنعت و بخش از معیار طبقه بندی صنعت پیروی می­کنند . سازمان­هایی که فعالیت خود را متوقف کرده­اند شامل نقصان شناخته می­شوند.

 

شرکت­های قابل توجه  Defunct  متعلق به دولت

نام

صنعت

بخش

مرکز فرماندهی

تأسیس شد

یادداشت

هوا ماکائو

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

ماکائو

1994

شرکت هواپیمایی

CEM

خدمات رفاهی

برق معمولی

ماکائو

1972

قدرت

بانک ساخت و ساز چین (ماکائو)

مالی

بانک ها

ماکائو

1972

بانک ، بخشی از بانک ساخت و ساز چین (هنگ کنگ

گروه مالی دلتا آسیا

مالی

بانک ها

ماکائو

1935

بانک

بانک صنعتی و تجاری چین (ماکائو)

مالی

بانک ها

ماکائو

2009

بانک

جت آسیا

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

ماکائو

1995

شرکت هواپیمایی

بانک چینی ماکائو

مالی

بانک ها

ماکائو

2002

بانک

کلوپ جوکی ماکائو

خدمات مصرف کننده

قمار

ماکائو

1980

مسابقه اسب دوانی

ماکائو.com

خدمات مصرف کننده

مسافرت و جهانگردی

ماکائو

2006

بازاریابی مسافرتی

خطوط هوایی Metis TransPacific

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

ماکائو

2007

خطوط هوایی قطع شده

OCBC Wing Hang Bank

مالی

بانک ها

ماکائو

1937

بانک ، بخشی از OCBC Bank سنگاپور

اوچ 1867

خدمات مصرف کننده

خرده فروشان تخصصی

ماکائو

1867

جواهر سازی

منابع شوون تاک

مالی

بانک ها

ماکائو

1972

بانک

آسمان شاتل

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

ماکائو

1997

شرکت هواپیمایی

Transmac

خدمات مصرف کننده

مسافرت و جهانگردی

ماکائو

1988

خدمات اتوبوس

شرکت حمل و نقل ماکائو

خدمات مصرف کننده

مسافرت و جهانگردی

ماکائو

1950

خدمات اتوبوس

ویوا ماکائو

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

ماکائو

2005

خطوط هوایی ، بدون نقص 2010

ZOTAC

فن آوری

سخت افزار کامپیوتر

ماکائو

2006

سخت افزار کامپیوتر

عجایب ماکائو

عجایب ماکائو

کلیسای باقی مانده از کلیسای جامع سنت پاول، که زمانی بهترین ساختمان مسیحی در خاور دور به حساب می آمد، نمای تحمیل کننده آن از دوره رنسانس است، یک نشانه ماکائو که در بالای پله­های گرانیتی قرار دارد. پس از تخریب اولین کلیسا با آتش در سال 1601 ، کلیسای جدیدی در سال 1637 تکمیل شد که از کلیسای گسی در رم الگوبرداری شد و توسط مسیحیان رانده شده از ژاپن ساخته شد .این کلیسا در سال 1835 توسط یک طوفان و آتش سوزی ویران شد، اما نمای باقی مانده آن هنوز بخشی از جلال قبلی کلیسای جامع را به نمایش می­گذارد. از ویژگی­های قابل توجه می­توان به کتیبه­ای در بالای درگاه که کلیسا را به مادر خدا اختصاص می­دهد ، چهره­های مقدسین و تزئینات تسکین یافته اشاره کرد. اگر فقط یک روز وقت برای اکتشاف دارید، ممکن است بخواهید یک تور با راهنما را در نظر بگیرید. در تور گشت و گذار در شهر ماکائو می­توانید ویرانه­های سنت پاول ، معبد A-Ma و بسیاری دیگر از مکان­های معروف ماکائو را مشاهده کنید.

در قلب تاریخی ماکائو ، میدان سنادو (میدان سنا) منطقه ای لذت بخش از عابر پیاده است و جایی که احتمالاً بازدید خود از ماکائو را آغاز خواهید کرد. نکات برجسته شامل ساختمان چشمگیر سنا قدیمی است، که هم اکنون توسط شورای شهرداری اشغال شده است و به عنوان گسترده­ترین نمونه از معماری استعماری پرتغال در ماکائو به حساب می­آید. ساخته شده در سال 1784 ، نمای نفیس ساختمان در سال 1870 اضافه شد، و کل ساختمان در سال 1940 به طور کامل بازسازی شد. نکات برجسته داخلی اتاق شورا با تخته­های چوبی غنی آن و کتابخانه سنا با بیش از 50،000 نسخه نادر، حدود بیش از 500 مورد است. این میدان همچنین یک مکان عالی برای خرید است و ناهار خوری در رستوران­هایی که دارای غذاهای اروپایی و چینی هستند. این شهر همچنین دارای تعدادی از جاذبه­های گردشگری دیگر، از جمله کلیسای قرن دوازدهم سنت دومینیک است.

خلاصه تاریخ ماکائو

خلاصه تاریخ ماکائو

ماکائو یک منطقه اداری ویژه (SAR) جمهوری خلق چین است  در سال 1557 آن اجاره داده شد. پرتغال به عنوان یک پست تجارت در ازای اجاره سالانه 500 TAEL به منظور اقامت در ماکائو، آن را تا 1887 تحت حاکمیت و اقتدار چینی باقی ماند . پس از امضای پیمان نانکینگ بین چین و انگلیس در سال 1842 ، و امضای معاهدات بین چین و قدرت­های خارجی در دهه 1860 ، و ایجاد مزیت “مورد علاقه­ترین ملت” برای آن­ها ، پرتغالی­ها تلاش کردند در 1862 پیمان مشابهی منعقد کنند، اما چینی­ها امتناع کردند. در سال 1887 پرتغالی ها سرانجام توانستند توافقنامه­ای را از چین تضمین کنند که ماکائو قلمرو پرتغال باشد. در سال 1999 به چین تحویل داده شد. 

خلاصه ای از جغرافیای ماکائو

خلاصه ای از جغرافیای ماکائو

ماکائو در طول تابستان در معرض طوفان­های گرمسیری منشاء اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد. ویرانی بزرگ در سپتامبر سال 1874 اتفاق افتاد، هنگامی که یک طوفان ویرانگر به ماکائو برخورد کرد و دریاهای بلند در منطقه کم ارتفاع شبه جزیره قرار گرفت. همه ساله در ماکائو (بطور معمول بین ماه می تا اکتبر) چندین اتفاق طوفان استوایی رخ می­دهد، اگرچه در نقاط قوت متفاوت هستند. در صورت بروز آن­ها معمولاً وزش باد شدید، بارندگی و درجه حرارت پایین می­آید.

وزش باد شدید و تغییر آب و هوا از الگوی موسمی پیروی می­کند. گرم و مرطوب است وقتی وزش باد جنوب شرقی و جنوب غربی از اقیانوس آرام رخ می­دهد و حماسه­ها در طول تابستان نسبتاً متداول هستند و هنگامی که باد شمال از سیبری یا قسمت شمالی سرزمین اصلی چین می­بارد، خشک و کمی سرد است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری ماکائو

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری ماکائو

مینگ­سدون

بازیگر

مینگ­سدون؛ متولد 20 نوامبر 1963 بازیگر آمریکایی چینی است . او با انواع مختلفی از نامهایش مانند مینگ نا ، مینگ­سدیم ، مینگ­سدون و مینگ ون شناخته شده است. او به خاطر ابراز فا مولان در فیلم­های مولان و سری بازی­های ویدئویی Kingdom Hearts شناخته شده است ، و به عنوان دکتر جینگ-می “Deb” چن در سریال درام پزشکی NBC ER. او عضو بازیگران نمایش ، Inconceivable ، یک درام پزشکی بود که در NBC پخش شد ، اما این نمایش کوتاه مدت بود و تنها پس از دو قسمت کنسل شد. این نمایش یکی از معدود برنامه­های تلویزیونی آمریکایی با رهبری سریال­های آسیایی آمریکاست. از سال 2013 ، او به عنوان ملیندا می در سریال اکشن ABC Agents of SHIELD بازی می­کرد. 

ایزابلا لئونگ

بازیگر

لوئیزا ایزابلا نولسکو دا سیلوا ، که بهتر به عنوان ایزابلا لئونگ شناخته می­شود ، بازیگر و خواننده سابق ماکانایی مستقر در هنگ کنگ است.

میشل ریس

بازیگر

میشل مونیک ریس بازیگر هنگ کنگ است.

الکس فونگ چونگ سان

بازیگر

الکس فونگ بازیگر صنعت تلویزیون و فیلم در هنگ کنگ است. او بعد از 12 سال با هم بازیگر هو یان موک ازدواج کرد. آنها اکنون یک دختر بچه دارند.

ادموند هو

سیاستمدار

ادموند هو هو وا ، GCIH ، GML ، GCM اولین رئیس اجرایی منطقه اداری ویژه ماکائو جمهوری خلق چین بود، وی اکنون نایب رئیس یازدهمین کنفرانس سیاسی مشاوره سیاسی خلق چین است. ادموند هو در 15 می 1999 توسط کمیته انتخاب برای رئیس اجرایی MSAR رئیس جدید منتخب انتخاب شد. وی در تاریخ 20 می همان سال توسط نخست وزیر شورای امور خارجه، زو رونجی، به عنوان رئیس اجرایی منصوب شد و در مراسم ویژه با عنوان تأسیس MSAR در 20 دسامبر 1999 ، به عنوان رئیس اجرایی سوگند یاد کرد.

کشورها و مناطق وابسته ماکائو

کشورها و مناطق وابسته ماکائو

پس از اجازه پرتغالی­ها به طور دائم در ماکائو مستقر شدند، هر دو بازرگان چینی و پرتغالی به ماکائو بازگشتند، اگرچه پرتغالی­ها (فقط در 1583 تعداد 900 نفر و از 26000 نفر در سال 1640 تعداد 1200 نفر بودند. این به سرعت به یک گروه مهم در توسعه تجارت پرتغال در طول سه مسیر اصلی تبدیل شد: ماکائو-مالاکا-گوا-لیسبون ، گوانگژو-ماکائو-ناگازاکی و ماکائو-مانیل-مکزیک مسیر گوانگژو – ماکائو-ناگازاکی به ویژه سودآور بودند. زیرا پرتغالی­ها به عنوان واسطه عمل می­کردند و با حمل ابریشم چینی به ژاپن و نقره ژاپنی به چین، به این ترتیب نشانه­های بزرگی را در این فرآیند قرار می­دادند. این تجارت که قبلاً سودآور بود، حتی بیشتر شد، زیرا مقامات چینی با ممنوعیت تجارت مستقیم با ژاپن در سال 1547 ، به دلیل دزدی دریایی توسط اتباع چینی و ژاپنی، معامله گران پرتغالی ماکائو را به انحصار سپردند.

عصر طلایی ماکائو همزمان با اتحادیه تاجرهای اسپانیا و پرتغال ، بین سال­های 1580 تا 1640. پادشاه فیلیپ دوم اسپانیا تشویق شد که به وضع موجود آسیب نرساند، اجازه دهد تجارت بین ماکائو پرتغالی و مانیل اسپانیایی ادامه یابد و دخالت نکند. تجارت پرتغال با چین در سال 1587 ، فیلیپ ماكائو را از “حل یا بندر نام خدا” به “شهر نام خدا” (Cidade do Nome de Deus de Macau) ارتقا داد.

اتحاد پرتغال با اسپانیا به این معنا بود كه مستعمرات پرتغال به هدف­هایی برای هلند تبدیل شدند كه در آن زمان در یك تلاش طولانی برای استقلال خود از اسپانیا یعنی جنگ هشتاد ساله ، آغوش گرفتند . پس از تأسیس شرکت هلندی هند شرقی در 1602 ، هلندی­ها چندین بار به ماکائو حمله کردند و در سال 1622 با یک حمله گسترده در مقیاس، به اوج خود رسید، هنگامی که 800 حمله کننده با موفقیت توسط 150 مدافع و ماکائیایی پرتغالی و تعداد زیادی از بردگان آفریقایی دفع شدند. یکی از اولین اقدامات فرماندار بعدی ماکائو، که سال بعد وارد آن شد، تقویت دفاعی این شهر بود که شامل ساخت قلعه گویا بود.

پس از آنکه چین در سال 1842 هنگ کنگ را به انگلیسی­ها واگذار کرد، موقعیت ماکائو به عنوان یک مرکز تجاری بزرگ منطقه کاهش یافت و به دلیل اینکه کشتی­های بزرگتر به بندر آب­های عمیق ویکتوریا کشیده شدند ، کاهش یافت . در تلاش برای بازگشت این روند، پرتغال ماكائو را بندر رایگان اعلام كرد، مقامات و سربازان چینی را اخراج كرد و پس از آن مالیات را بر ساكنان چینی وضع كرد. در سال 1848 ، شورشی از قایقرانان به وقوع پیوست.

فرهنگ مردم ماکائو

فرهنگ مردم ماکائو

محبوبیت جهانی غذاهای کانتونی و هنرهای رزمی چینی( کونگ فو به زبان کانتونی یا وو شو در ماندارین) باعث شده است که این محبوبیت در پرتغال نیز به چشم بیاید.

در سال 1998 ، اولین جشنواره دا لووسوفونیا در ماکائو برگزار شد، جشنواره­ای از انجمن­های پرتغالی زبان، در نوامبر 2013 ، شانزدهمین جشنواره این جشنواره به مدت دو روز و نیم با فعالیت­های موسیقی، برنامه­های کودکانه ، بازی­های سنتی پرتغالی و غذاهای کشورهای پرتغالی زبان برگزار شد.

دو زبان رسمی ماکائو چینی و پرتغالی است ، اگرچه دومی فقط توسط یک اقلیت کوچک صحبت می شود. انگلیسی نیز به طور گسترده صحبت می­شود.

علائم در ماکائو به دو زبان سنتی چینی و پرتغالی نمایش داده می­شوند. در مقایسه با سرزمین اصلی چین ، ماکائو به همراه هنگ کنگ و تایوان به طور کلی از شخصیت­های چینی ساده شده استفاده نمی­کنند .

پیشرفت در ماکائو

پیشرفت در ماکائو

ماکائو بخشی از جمهوری خلق چین است و یک اقتصاد باز کوچک وابسته به جهانگردی و قمار  دارد به طوری که می­تواند موقعیت پیشرفته­تری را در نظر بگیرد. و از سال 1999 دارای موقعیت منطقه ویژه اداری (SAR) است. پس از چند سال رشد ، اقتصاد در سال 2019 به کسری رسید (-4.7٪ از تولید ناخالص داخلی) ، به دلیل کاهش درآمد در امتیاز دهندگان در کازینو با توجه به پیش بینی­های صندوق بین­المللی پول از 14 آوریل 2020 ، به دلیل شیوع COVID-19 ، رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2020 به -29.6٪ سقوط می­کند و در سال 2021 با 32٪ برداشت می­شود، که این موضوع منوط به اقتصاد جهانی است.

مازاد مالی در سال 2019 اندکی به 5/15 درصد از تولید ناخالص داخلی (IMF) افزایش یافته است، اما انتظار می رود در سال­های آینده (14.6 درصد در سال 2020 و 3/14 درصد در سال 2021) کاهش یابد. براساس آخرین چشم انداز اقتصادی جهانی صندوق بین­المللی پول (آوریل 2020) ، تورم در سال 2019 به 2.8٪ کاهش یافت و پیش بینی می­شود حتی در سال 2020 (2٪) و حتی در سال 2021 (2.3٪) اندکی افزایش یابد، ناشی از مسکن، قیمت مواد غذایی و انرژی برای مقابله با اثرات تورم و توزیع مجدد ثروت کشور، دولت در نظر دارد نقل و انتقالات پول را از طریق طرح مشارکت ثروت و کاهش مالیات دنبال کند. ماكائو از مديريت محتاطانه دولت در امور اقتصاد بهره برده است، كه هدف آن انضباط مالي و ثبات مالي و ارائه يك موقعيت خارجي محكم است.

قوانین عمومی در ماکائو

قوانین عمومی در ماکائو

پول رایج و قانونی ماکائو، پاتاکای ماکائوست. پول چینی یعنی یوآن و رمبینی در مغازه­های ماکائو استفاده نمی شود. بنابراین اگر از چین به ماکائو رفتید، باید ارز خود را تبدیل کنید. در این شهر البته دلار هنگ کنگ قابل قبول است و بیشتر مغازه­ها، ارز هنگ کنگ را قبول می­کنند. از حقایقی جالبی که راجع به این شهر وجود دارد، اعتبار بیشتر دلار هنگ کنگ به نسبت پول پاتای ماکائو در میان مغازه­های آن است.

جالب است بدانید که شهروندان چینی برای بازدید از ماکائو نیاز به ویزا دارند اما شهروندان اتحادیه اروپا، استرالیا، آمریکایی و کانادایی نیاز به ویزای ماکائو ندارند. بیشتر مسافران و گردشگرانی که می­خواهند وارد ماکائو شوند، پس از ورود به بندر ماکائو می­توانند ویزای این شهر را دریافت کنند.

ماکائو سفارتخانه­ای در دیگر کشورها ندارد و تنها نماینده­ای در سفارتخانه­های چین دارد. بنابراین اگر می­خواهید ویزای ماکائو را بگیرید، تنها کافیست که به سفارتخانه چین مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱