x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

دانشگاه های برتر در آلمان

در این قسمت اطلاعاتی درباره‌ی رتبه بندی جهانی  QS پیرامون بهترین دانشگاه‌های آلمان در سال 2018 را به شما ارائه می‌دهیم. باید به این نکته توجه کرد که ۴۵ دانشگاه دراین رتبه بندی جزء دانشگاه‌های کشور آلمان هستند و همچنین باید ذکر کرد که دو دانشگاه از این دانشگاه‌ها، تازه تاسیس شده اند. آلمان کشوری است که دانشگاه‌هایش بیش از پیش مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است و 12 دانشگاه این کشور جزء 200 دانشگاه برتر دنیا است که این امر نشان دهنده کیفیت بالای تحصیل در المان است.

دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich

این دانشگاه پس از چهار رتبه نزول، در حال حاضر در  رتبه 64 دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفته است. ولی همچنان این دانشگاه توانسته برای سومین بار در رتبه‌ی بهترین دانشگاه‌های آلمان قراربگیرد. دانشگاه TUM یک دانشگاه کارآفرین است و هدف این دانشگاه فراهم کردن محیطی برای پرورش کارآفرینان است. حدود 24 درصد دانشجویان این دانشگاه، یعنی حدود 40,124 دانشجو،را کشورهای دیگر تشکیل داده است .

لودویگ-ماکسیمیلیان - دانشگاه مونیخ Ludwig-Maximilians - University of Munich

این دانشگاه با دو رتبه صعود نسبت به سال ۲۰۱۷، توانسته در رتبه 66 برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گیرد و رتبه خود را به عنوان دومین دانشگاه برتر آلمان حفظ کند. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان به حساب می آید  که در سال 1472 تاسیس شده است.

دانشگاه روبرت کارلز هیدلبرگ Ruprecht-Karls-University Heidelberg

این دانشگاه  نام دیگرش دانشگاه هیدلبرگ است و همچنین توانسته با چهار رتبه صعود در رتبه 68 برترین دانشگاه‌های دنیا در سال 2018 قرار بگیرد. این دانشگاه به عنوان  قدیمی ترین دانشگاه آلمان نامبرده شده است و درسال 1398 میلادی تاسیس شده و دارای سی هزار دانشجو است که از این تعداد، حدود 5هزار و 500 نفر جزء دانشجویان بین المللی هستند.

موسسه فناوری KIT کارلسروهه KIT, Karlsruhe Institute of Technology

این دانشگاه آلمانی که معمولا با نام خلاصه KIT مشهور است و در رتبه 107 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه  در جنوب غربی شهر کارلسروهه واقع شده است که به ویژه رشته‌های مهندسی و فناوری در آن معتبر است.

دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University Berlin

این دانشگاه که جزء بهترین دانشگاه های شهر برلین به حساب می آید در رتبه 120 برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته است  که رشته‌های هنر و علوم انسانی در این دانشگاه بسیار معتبر هستند و رتبه 35 جهانی را در این رشته ها  در رتبه بندی جهانی QS در سال 2017، از آن خود کرده است.

دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin  

این دانشگاه به همراه دانشگاه گنت بلژیک در رتبه 125 جهانی به طور مشترک قرار دارند و همچنین این دانشگاه در شهر برلین پایتخت آلمان واقع شده است. این دانشگاه 31,500 دانشجو دارد که حدود 20 درصد این دانشجویان بین المللی هستند .دانشگاه آزاد برلین در سال 1948 تاسیس شده است.

 دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

 دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن، به عنوان بزرگ ترین دانشگاه فنی کشور آلمان نامبرده می شود .این دانشگاه در سال 2018 با 5 رتبه صعود توانسته رتبه 141 برترین دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص دهد وهمچنین این دانشگاه  حدود 44,500 دانشجو دارد. RWTH Aachen در ارتباط مستقیم با صنعت است و می‌توان گفت بزرگ ترین کارفرما در منطقه به حساب می آید.

دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین که  پیشرفت قابل ملاحظه‌‌ای نسبت به سال گذشته داشته با 20 رتبه صعود به رتبه 144 بهترین دانشگاه‌های دنیا جایگاه خود را ارتقاء داده است. دانشگاه TU برلین در رشته‌های مهندسی بسیار قدرتمند طاهر شده است  و باعث شده که عضو گروه TU9 باشد. این گروه، اتحادیه موسسات برتر فناوری در کشور آلمان است.

 دانشگاه ایبرهارد کارل توبینگن

این دانشگاه  در رتبه 164 به طور مشترک با دانشگاهی دیگرجزء بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. این دانشگاه حدود 28300 دانشجو دارد و به خصوص در زمینه‌هایی مانند الهیات، مطالعات آلمان و پزشکی اعتبار خاصی دارد.

دانشگاه فریبورگ University of Freiburg

نام رسمی‌این دانشگاه آلبرت لودویگس-دانشگاه فریبورگ است. این دانشگاه 24000 دانشجو از ده کشور دنیا را در خود جای داده است که 19 نفر از برندگان جایزه نوبل با این دانشگاه همکاری می کنند. این دانشگاه در سال 2018 در رتبه 117 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته است و همچنین این دانشگاه در سال 1457 تاسیس شده است .

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره دانشگاه های برتر در آلمان
آخرین ویرایش: 2019-01-25 09:42:39 3,835